forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 05:10:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Co nowego się dziś dowiedziałem?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co nowego się dziś dowiedziałem?  (Przeczytany 252689 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #60 : 2008-11-18, 14:11:20 »

Praktyka pokazuje, że wegetarianie mają wyższe poziomy homocysteiny

tez o tem czytalam, tu miedzy innymi: http://www.proteinpower.com/drmike/uncategorized/meat-diet-reduces-risk-of-pancreatic-cancer/
b-12 ponoc zalatwia ten problem
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #61 : 2008-11-18, 14:14:36 »

a ja bym sie chciala dowiedziec takiej ciekawej rzeczy dzi$: co takiego fajnego zdrowotnosciowego jest w wodzie gazowanej. to znaczy domyslam sie, ze dwutlenek wegla - ale co dalej?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #62 : 2008-11-18, 14:42:11 »

no i co, nikt mi nie odpowie? za informacje place w twardej walucie, oferta - pińcet slonecznikow: Wink Very Happy Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #63 : 2008-11-18, 15:10:30 »

Przecież powszechnie wiadomo, że woda sodowa uderza do głowy  Wink
Jestem pełan podziwu dla PR-owców, jak fajnie ludziskom do głowy wbili, że woda z butelki pet jest "mineralna", a mineralna z kranu jest do mycia naczyń! MISTRZOSTWO  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #64 : 2008-11-18, 15:20:15 »

Kolejna naukowa brednia podszyta polityką proroślinną.

Każda naukowa informacja potwierdzająca szkodliwość jajek i pasterskiej strawy jest z perspektywy wielce przydatna. I dla tych co w to uwierzą i dla tych co jajka i mleczne jedzą. To taka symbioza jest  Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #65 : 2008-11-18, 15:21:08 »

Przecież powszechnie wiadomo, że woda sodowa uderza do głowy  Wink
za taka informacje moge sie odplacic jedynie napiwkiem 5 slonecznikow, prosze:  Very Happy Smile Sad Surprised Shocked, reszty nie trzeba
ale nie szkodzi, zgoogluje se, internet prawde ci powie.
moze ktos inny?

Jestem pełan podziwu dla PR-owców, jak fajnie ludziskom do głowy wbili, że woda z butelki pet jest "mineralna", a mineralna z kranu jest do mycia naczyń! MISTRZOSTWO  Cool
noooooo, czysty zysk

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #66 : 2008-11-18, 15:25:19 »

a ja bym sie chciala dowiedziec takiej ciekawej rzeczy dzi$: co takiego fajnego zdrowotnosciowego jest w wodzie gazowanej. to znaczy domyslam sie, ze dwutlenek wegla - ale co dalej?
 

dwutlenek zakwasza organizm....to nie wiem czy zdrowy jest

Masz inna propozycje?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #67 : 2008-11-18, 15:26:52 »

Dziękuję, dziękuję serdecznie za taki napiwek  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #68 : 2008-11-18, 15:57:29 »

a ja bym sie chciala dowiedziec takiej ciekawej rzeczy dzi$: co takiego fajnego zdrowotnosciowego jest w wodzie gazowanej. to znaczy domyslam sie, ze dwutlenek wegla - ale co dalej?

Co takiego fajnego zdrowotnościowego? No to latem nie pilam prawie nic innego tylko gazowaną wode min.  Smile
Znakomicie orzeźwia,znakomicie gasiła pragnienie w upalne dni! Brzuszek od gazu bardziej wypukły-dla mnie  jak w sam raz  Cool
Niemniej jednak woda "kranówa" z Wiednia jest o wiele, wiele lepsza  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #69 : 2008-11-18, 16:04:35 »

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #70 : 2008-11-18, 16:19:31 »

dziekuje adampio:  Very Happy Smile Sad Surprised Shocked
dziekuje edyta:  Confused Cool Laughing Mad Razz
i admin:  Idea Exclamation Wink Question Rolling Eyes

przepis widzialam, miedzy innymi dlatego pytam, akceptuje argument "i juz"

(zrobilam naukowy "risercz", nic ciekawego, bylo tylko o tym, ze "wcale nie powoduje odwpanienia" i ze "zabija zarazki")
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #71 : 2008-11-19, 13:12:42 »

dziekuje adampio:  Very Happy Smile Sad Surprised :shock:bylo tylko o tym, ze "wcale nie powoduje odwpanienia" i ze "zabija zarazki")

kontynuujac: doczytawszy ze dwutlenek wegla "zamienia sie" po spozyciu w kwas weglowy, a ten wspomaga trawienie

zadnej z tej informacji nie jestem oczywiscie w stanie zweryfikowac, ale fajnie jest, bo znowu pije wode gazowana, a wczesniej mi wmawiano, ze nie wolno, nie zdrowa
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #72 : 2008-11-19, 13:55:55 »

Och _flo  Smile Czemu "kubusia" nie wypróbujesz (o ile mieszkasz w Polsce) ,poleca go nasza przemiła "lekarka"  -pewnie bardzo,bardzo zdrowy  Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #73 : 2008-11-19, 14:06:58 »

dzieki, moze w przyszlym zyciu - kubusia, swędlinkę i czipsy, mhhh
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #74 : 2008-11-19, 14:20:12 »

dzieki, moze w przyszlym zyciu - kubusia, swędlinkę i czipsy, mhhh

Moze jeszcze frytki z mcdonalds  Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #75 : 2008-11-19, 14:29:15 »

swoja droga, taka ciekawostka, frytki w mcdonalds byly niegdys smazone na loju, zanim "odkryto" jego "szkodliwosc"
nie wiem tylko czy kiedykolwiek w skladzie tych frytek byly ziemniaki Wink
Zapisane
cheeta
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #76 : 2008-11-20, 00:09:38 »

swoja droga, taka ciekawostka, frytki w mcdonalds byly niegdys smazone na loju, zanim "odkryto" jego "szkodliwosc"
nie wiem tylko czy kiedykolwiek w skladzie tych frytek byly ziemniaki Wink

taak, dzieki temu mialy ten 'niepowtarzalny smak' teraz smaza na oleju i dodaja 'artifical flavour ' mniam!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #77 : 2008-11-20, 06:47:47 »

Co nowego się dziś dowiem? - współczynnik (Quotiens Respiratorius) - wyrażony jako objętościowy stosunek wytworzonego bezwodnika kwasu węglowego, do zużytego w tym samym czasie tlenu - przewrotnie zwany RQ.
Otóż okazuje się, że "naukowo" wychodzi, że z jednego litra tlenu przy spalaniu glukozy uzyskuje się 5,047 kalorii, białka 4,664, a tłuszczu "tylko" 4,686 kalorii. Coś mi tu bardzo nie pasuje. Może się mylę?  Shocked Uczyć się, uczyć się. Dziś wszystko o RQ.  Wink
ciekawostka:
przy tuczu obiektów RQ wynosi nawet do 1,5, a w czasie głodzenia nawet 0,25 - fascynujące - prawda!
wstępne wnioski: Wink
z uwagi na ocieplanie się klimatu spowodowane ponoć nadmiernym wydzielaniem gazów cieplarnianych tucz obiektów powinien być brany pod uwagę w bilansie!
Trochę zootechniki:
w tuczu świń wyróżniamy: tucz bekonowy ("dieta japońska" - wysokowęglowodanowa - śrutowokartoflanoserwatkowa dawniej - dziś na mieszance pełnoporcjowej + woda do woli) RQ=0,9, tucz słoninowy, (dieta wysokowęglowodanowa+ograniczenie białka+racjonowanie wody = średni metabolic syndrome) RQ=1,1-1,2, tucz smalcowy (dieta wysokowęglowodanowa z drastycznym ograniczeniem białka i wody = ciężka postać metabloic syndrome do cukrzycy - włącznie) RQ=1,4-1,5!
Innych rodzajów diet w chowie zwierząt gospodarskich (niskokaloryczna, warzywno-owocowa z pięciokrotnym dawkowaniem, zgodna z grupą krwi , ... Atkinsa, Lutza, Dieta Optymalna) ze wzgledów ekonomiczynych nie bierze się pod uwagę. Wink
Jakieś sugestie?.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #78 : 2008-11-20, 09:27:53 »


w tuczu świń wyróżniamy: tucz bekonowy ("dieta japońska" - wysokowęglowodanowa - śrutowokartoflanoserwatkowa dawniej - dziś na mieszance pełnoporcjowej + woda do woli) RQ=0,9, tucz słoninowy, (dieta wysokowęglowodanowa+ograniczenie białka+racjonowanie wody = średni metabolic syndrome) RQ=1,1-1,2, tucz smalcowy (dieta wysokowęglowodanowa z drastycznym ograniczeniem białka i wody = ciężka postać metabloic syndrome do cukrzycy - włącznie) RQ=1,4-1,5!
Innych rodzajów diet w chowie zwierząt gospodarskich (niskokaloryczna, warzywno-owocowa z pięciokrotnym dawkowaniem, zgodna z grupą krwi , ... Atkinsa, Lutza, Dieta Optymalna) ze wzgledów ekonomiczynych nie bierze się pod uwagę. Wink
Jakieś sugestie?.

Hodowac swinie na smalec. Smalcem wyleczyc cukrzykow. Bilans RQ bedzie zachowany. Wilk syty i owca cala.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co nowego się dziś dowiedziałem?
« Odpowiedz #79 : 2008-11-20, 09:36:25 »

"kanguru"
u was lato i wysokie temperatury?  Very Happy
A po australijsku winno być chyba: "dingo syte i kangur cały"?  Mr. Green
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.