forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 09:35:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
657725 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ser tłusty.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ser tłusty.  (Przeczytany 15862 razy)
krzych_100
Go


Email
Ser tłusty.
« : 2008-10-29, 10:43:30 »

Witam.

Pytenie początkującego: w książce JK jest napisane o serach, aby były najtłuściejsze, tzn. ok. 30% tłuszczu.
Nie znalałem takiego w sklepie (maks. chyba 16%) , a ostatnio żona kupiła sera do placków jajeczno - serowych z zawartością 8%. Czy "podtłuścić" go jakąś śmietanką? Czy też szukać takiego tłustszego?

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #1 : 2008-10-29, 11:13:28 »

ser twarogowy pełnotłusty ma tak +/- 10% tłuszczu / nie ma potrzeby do placków dodawać śmietanki natomiast posmarowac masłem jak najbardziej Smile. Jeżeli masz ochotę na sam ser (w postaci nie przetworzonej) smietanka 30% jest jak najbardziej wskazana.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #2 : 2008-10-29, 11:23:57 »

Dziękuję, myślałem że potrzebny jest tłuściejszy...
Co prawda w sklepach są jakieś 16%, ale jak czytam skład, to nie wiem, czy nadają się do takiego moelu żywienia (mleko w proszku, jakieś inne zagęstniki, czy coś takiego).

Jeszcze raz dziękuję za informacje.
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #3 : 2008-10-29, 21:17:11 »

zwykły ser żółty ma około 25% tłuszczu. Poszukaj też w serach dojrzewających lub pleśniowcyh. Ostatnio jadłem serek z niebieska pleśnią i mial bodajze 17g bialka i 32g tłuszczu w 100g. Wystarczy sie dobrze rozejrzec po sklepie;)
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #4 : 2008-10-29, 23:42:26 »

Jak bym miał już coś z tańszych serków polecać to „serek do chleba” taki w kubeczku, nie pamiętam ile tłuszczu zawiera, ale dużo, może i 40%. A druga metoda to zakup „serka wiejskiego” w kubeczku – taki ziarnisty i następnie uzdatnienie go do spożycia przez dolanie stopionego masła ciągle mieszając, wyjdzie z tego serek o zawartości tłuszczu takiej jaką sobie życzysz.

Pamiętam, że dobre efekty przynosi także homogenizacja (dobry szybki mikser) zwykłego białego sera ze stopionym masłem, można dodać coś do smaku od ryby wędzonej przez szczypiorek do kakao, wychodzi bardzo pożywna pasta. Dodatek kilku żółtek też nie zaszkodzi – zapewni nam pełnowartościowe białko i ładny kolor.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #5 : 2008-10-30, 07:09:10 »

KUp sobie Marscapone 80 % tlusczu...tylko nie jakas tam polska podrobke.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ser tłusty.
« Odpowiedz #6 : 2020-10-19, 15:54:14 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 21 zapytaniami.