forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-26, 11:09:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660366 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania  (Przeczytany 97793 razy)
Maniek
Gość


Email
Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« : 2008-11-13, 20:36:37 »

Witam forumowiczow.
Jestem nowy na forum. Mam 25 lat. Pare slow o sobie: choruje od kilku lat na SM zdiagnozowany 2 lata temu.. Dość powiedziec, ze pozbylem sie choroby i wiekszosci objawow stosujac protokol Wheldona (antybiotyki) Chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami w tym temacie z zainteresowanymi.. Rozochocony chcialem pojsc pojsc krok dalej i wykluczyc powrot choroby stosujac Dietę Optymalna. W tym temacie potrzebuje porady szanownych forumowiczow, chcialbym skorzystac z Waszych doswiadczen. Diete stosuje od 2 miesiecy po przeczytaniu Ĺťywienia Optymalnego  i Diety Optymalnej P. Kwaśniewskiego i stosuje sie do jej zasad wyliczajac proporcje kalkulatorem z uzyciem wagi (co do grama) Mimo calej gamy pozytywnych zmian jest kilka negatywnych..

1. wzrosly moje proby watrobowe (nigdy nie mialem z tym problemu) ASPAT - 64 ALAT - 99
2. po 1,5 miesiaca zaczal dokuczac mi zołądek (pieczenie) i czesciej zle sie czuje po jedzeniu z mdłościami i otępieniem (brainfog)
3. Lekkie zawroty glowy.. pisał o tym P. Kwasniewski (lepsze odzywianie mozgu - nizsze cisnienie),  ale pisal rowniez, ze to szybko mija, u mnie nie..

nie chce zbyt pochopnie rezygnowac, ale negatywne zmiany postepuja, byc moze robie cos nie tak, byc moze Forum zna takie przypadki  i mogloby mi cos poradzic..
mam pewne pomysly, ale nie chce nic sugerowac.. Proszę o merytoryczną pomoc i podzielenie sie swoimi, byc moze analogicznymi doswiadczeniami..

moze DO, to nie dla mnie?

Pozdrawiam

Maniek
Zapisane
Edyta
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #1 : 2008-11-13, 21:08:33 »

A ten  ASPAT i ALAT nie masz przypadkiem powiekszony po tych lekach,ktĂłre brałeś,czy bierzesz?
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #2 : 2008-11-13, 21:13:32 »

Witam forumowiczow.
Jestem nowy na forum. Mam 25 lat. Pare slow o sobie: choruje od kilku lat na SM zdiagnozowany 2 lata temu.. Dość powiedziec, ze pozbylem sie choroby i wiekszosci objawow stosujac protokol Wheldona (antybiotyki) Chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami w tym temacie z zainteresowanymi.. Rozochocony chcialem pojsc pojsc krok dalej i wykluczyc powrot choroby stosujac Dietę Optymalna. W tym temacie potrzebuje porady szanownych forumowiczow, chcialbym skorzystac z Waszych doswiadczen. Diete stosuje od 2 miesiecy po przeczytaniu Żywienia Optymalnego  i Diety Optymalnej P. Kwaśniewskiego i stosuje sie do jej zasad wyliczajac proporcje kalkulatorem z uzyciem wagi (co do grama) Mimo calej gamy pozytywnych zmian jest kilka negatywnych..

1. wzrosly moje proby watrobowe (nigdy nie mialem z tym problemu) ASPAT - 64 ALAT - 99
2. po 1,5 miesiaca zaczal dokuczac mi zołądek (pieczenie) i czesciej zle sie czuje po jedzeniu z mdłościami i otępieniem (brainfog)
3. Lekkie zawroty glowy.. pisał o tym P. Kwasniewski (lepsze odzywianie mozgu - nizsze cisnienie),  ale pisal rowniez, ze to szybko mija, u mnie nie..

nie chce zbyt pochopnie rezygnowac, ale negatywne zmiany postepuja, byc moze robie cos nie tak, byc moze Forum zna takie przypadki  i mogloby mi cos poradzic..
mam pewne pomysly, ale nie chce nic sugerowac.. Proszę o merytoryczną pomoc i podzielenie sie swoimi, byc moze analogicznymi doswiadczeniami..

moze DO, to nie dla mnie?

Pozdrawiam

Maniek

Maniek,  na przebudowe "pieca"...czyli Twojego oragnizmu , nawet majac 25 lat, potrzebujesz troche wiecej. Skad sie wziela teoria, ze od jutra bedzie dobrze...???

Powoli, powoli po scianie...kazdy sie dostanie..., cierpliwosci.
Jeszcze musisz przejsc jakies tam poty, bedziesz sie czul niedobrze...zaufaj, wierz, bedzie lepiej.

Napisz co jesz.......sniadanie, obiad , kolacja,
Skalkulowales swoje BTW?, Podaj
Pogadamy.....
Wykrzykiwanie, ze Ci nie pomaga to nie jest sposob wejscia tu na forum. Masz szczescie,z e Edyta sp. Dalby Ci tu wykopa.
Co jesz/ jadles na "Twojej" diecie" opty. Trzy dni.
Prosze podaj.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #3 : 2008-11-13, 21:13:46 »

Maniek zeby ktokolwiek tutaj mogl ci odpowiedziec musisz podac ile zjadasz bialka tluszczu i weglowodanow  no i jeszcze ile masz wzrostu.
Pieczenie w zoladku tez mialam bo jadlam za malo wegli i bylo za duzo kwasu w zoladku. Kupilam Ketodiastix w aptece i mierzylam ciala ketonowe w moczu. Tym sposobem ustalilam sobie dawke weglowodanow dla mnie na dzien. Nie jest to dla mnie 50 a 80 gram. NO coz kazdy czlowiek jest inny. I te zelazne proporcje trzeba zmienic tak by pasowaly do danej osoby.
Zycze zdrowka
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #4 : 2008-11-13, 21:14:36 »

Jak sie mowi o sloncu....
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #5 : 2008-11-13, 21:14:52 »

Dobrze, że tu trafiłeś.
Być moze popełniasz jakies błędy pisz co jesz są tu eksperci w dziedzinie SM np nasza HalinkaCh, pewnie się niebawem odezwie.
Na pewno SM nie toleruje zbóş nawet w znikomych ilosciach i cukrów prostych.
Choroba u Ciebie po 2 latach nie jest zaawansowana więc pewnie na DO ją wyleczysz całkowicie nie zniechecaj się bo to potrwa....
Zapisane
Edyta
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #6 : 2008-11-13, 21:16:58 »


Być moze popełniasz jakies błędy pisz co jesz są tu eksperci w dziedzinie SM np nasza HalinkaCh, pewnie się niebawem odezwie.


No i Basia ,jak sie nie mylę...  Cool
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #7 : 2008-11-13, 21:17:44 »

Jak sie mowi o sloncu....

Nie widzialem kto pisal. Myslalem, ze Edyta, widze Serwo....ok
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #8 : 2008-11-13, 21:18:27 »

Jak sie mowi o sloncu....

Nie widzialem kto pisal. Myslalem, ze Edyta, widze Serwo....ok

Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #9 : 2008-11-13, 21:19:15 »

A co nie mowilem!!!!

Witaj Edytko!
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #10 : 2008-11-13, 21:20:10 »


Być moze popełniasz jakies błędy pisz co jesz są tu eksperci w dziedzinie SM np nasza HalinkaCh, pewnie się niebawem odezwie.


No i Basia ,jak sie nie mylę...  Cool
Tak, na pewno Basia teĹź.
Zapisane
Maniek
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #11 : 2008-11-13, 21:21:09 »

A ten  ASPAT i ALAT nie masz przypadkiem powiekszony po tych lekach,które brałeś,czy bierzesz?

juĹź odpowiadam,
nie mialem nigdy z tym problemow, podczas terapii lekami naturalnie kontrolowalem stan watroby i inne i wszystko bylo OK..
ale jedlem wtedy inaczej, to co zalecali przy terapii ( zero tluszczy zwierzecych, niewiele roslinnych ewentualnie tran, warzywa owoce, mieso drobiowe, watrobka itp..)


podobalo mi sie stwierdzenie Hipokratesa przytoczone w ksiazkach P. Kwasniewskiego, ze nie wolno przejsc obojetnie wobec jakiejkolwiek formy terapii, ktora podejrzewac mozna o skutecznosc.. u mnie poskutkowalo za 3 razem ( wczesniej modlitwa Smile nie pomoglo, gusła, zielarstwo i znachory - nie pomogli, wreszczie Wheldon) nie bylo trudno, nie mialem nic do stracenia, wiadomo SM to nie przelewki, pozatym choroba postepowala szybko..

a teraz paradoksalnie od tego od czego powinienem zacząć (Dieta Optymalna) troche mi dokucza..

CO ROBIC?
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #12 : 2008-11-13, 21:24:17 »

W Twoim przypadku byłoby dobrze udać się do lekarza optymalnego.
Jeść, zachowywać proporcje nie ruszać produktów zakazanych przez JK. Czytac to forum!!!
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #13 : 2008-11-13, 21:31:25 »

Zapisane
Maniek
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #14 : 2008-11-13, 21:37:38 »

probując odpowiedziec na pojawiajace sie pytania..

185 wzrostu, 65 kilo ( choroba trochwe mnie wymeczyla)  przytylem na diecie ok. 3 kg ( po 2 miesiacach)

na sniadanie często jajecznica 80 gr sloniny lub 100 boczku 1-2 cale jaja 2 zoltka, kromka 20 gr chleba

obiad najczesciej bigos optymalny, karkówka, rosoły..

kurcze duzo by opisywac.. generalnie jak w ksiazkach zjadam w dobrych proporcjach do 60gr bialka 170 gr tluszczu i 50 gr weglowodanow..

dzieki za Ĺźywe odpowiedzi Smile
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #15 : 2008-11-13, 21:40:19 »

No to zacznijmy od kromki chleba jest niejadalna na DO a SM-ach to nawet mowy nie ma.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #16 : 2008-11-13, 21:42:19 »

W Twoim przypadku byłoby dobrze udać się do lekarza optymalnego.
Jeść, zachowywać proporcje nie ruszać produktów zakazanych przez JK. Czytac to forum!!!

TYLKO NIE TO!!!
 N i e  ma takich!!!
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #17 : 2008-11-13, 21:44:39 »

Dobrych lekarzy optymalnych czy "zakazanych " produktĂłw??? Smile
Zapisane
Maniek
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #18 : 2008-11-13, 21:49:36 »

No to zacznijmy od kromki chleba jest niejadalna na DO a SM-ach to nawet mowy nie ma.

K dopuszcza weglowodany zlozone, zakladalem, ze skads je trzeba brac... czesto do obiadu ziemniaczki gotowane 100 gr czesto wieczorem powidla sliwkowe, albo odrobina gorzkiej czekolady bo sie organizm domaga..

czy znane sa Wam przypadki pogorszenia enzymow watrobowych na DO ?
Zapisane
MONIKAW
Gość


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #19 : 2008-11-13, 22:04:17 »

SM nie toleruja zbóż!!! Nie wyleczysz się jedząć je nawet na DO.
Węglowodany jedz w postaci ziemniaków i innych warzyw ( marchewka, kapusta, ogórki, kalafior,brokuły , co lubisz)
Cukry proste (dżem , czekolada) tez powinieneś odstawić a przynajmniej nie jadac ich codziennie.
Popełniałam kiedyś te błędy więc ....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.