forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 17:07:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania  (Przeczytany 97835 razy)
Maniek
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #40 : 2008-11-14, 19:29:03 »

Monika, robilas PCR czy przeciwciala igg igm? nie ma 100% testu na chlamydioze borelioze mycoplasmy.. pozatym prywatne laboratoria czesto maja gdzies badania probek po zainkasowaniu kasy.. taka rzeczywistosc..
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #41 : 2008-11-14, 19:31:43 »

Też tak jadam od czasu do czasu. Moze nie przez tydzień.
Jak to mozna zrobić ...
Sniadanie 1 jajo plus 3 zółtka słonina 50-60g, ziemniaki 100g około
Obiad rosół tłusty lane kluski z samych żółtek 5 sztuk.
Kolacja frytki na smalcu kilka gotowanych zółtek, trzeba jeszcze czymś dotłusic rózne warzywa na smalcu albo cebula na smalcu- domowym.
W zółtku jaja jest najlepsze białko!!!Tylko jak mozesz to zalecane byłyby wiejskie jaja nie takie z supermarketu.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #42 : 2008-11-14, 19:34:33 »

Monika, robilas PCR czy przeciwciala igg igm? nie ma 100% testu na chlamydioze borelioze mycoplasmy.. pozatym prywatne laboratoria czesto maja gdzies badania probek po zainkasowaniu kasy.. taka rzeczywistosc..
Nie pamiętam to było kilka lat temu ... Poszperam w dokumentach.
Zapisane
Maniek
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #43 : 2008-11-14, 20:38:36 »

Heh.. ja myslalem ze same zoltka Smile 12 zoltek to ok 260 g + jakies warzywa  + troche tluszczyku i powinno wystarczyc.. tak to zrozumialem to mnie wychodzi  ok 50 gr. bialka ponad 100gr tluszczu i weglowodanow w warzywach do 40 gr.. i chyba o tym mowila Baska.. bede musial tak zrobic, odciazyc zoladek, jajka chyba musza byc gotowane, jako ze mniej dokucza zoladkowi.. w kaloriach ok 1500 mysle, ze ja jednak powinienem zwracac uwage na kalorie, powinienem przytyc..

co sie tyczy badan laboratoryjnych wszystko staram sie filtrowac swoja miara, szczegolnie jesli chodzi o te nowoczesne metody, czesto zawodne, niejednoznaczne i drogie trudne do zweryfikowania.. (patrz kontrowersje wokol szczepionek - MMR lub Gardasil) przemysl medyczny jest teraz tak pomyslany, zeby utrzymywac ludzi w nieswiadomosci i ignorancji. w nieswiadomosci, zeby myslal, ze nowoczesna konwencjonalna medycyna to wszelkie dobro i jedyna droga, w ignorancji, zeby nie szukał alternatywnych metod.. tak przygotowany pacjent nieswiadomy i ignorant daje sie potem latwo oskubac wydajac ostatnie pieniadze np. na Betaferon (ktory wg badan producenta sic! pomaga w 30% przypadkow) Nauka stala sie teraz nowa religia, warto miec tego swiadomosc.. a branie rzeczy na wiare jest nad wyraz niebezpieczne Smile
narodzil sie nowy system naukowa dyktatura..

ale wylewam żółć na forum.. he he moze dlatego bilirubina spadla mi do normy..

to jak z tymi jajkami Moniko ?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #44 : 2008-11-14, 21:20:44 »

Znalazłam jakies badanie w kier. chlamydia ale trochamatis - wynik ujemny.
A co do jajek to gotowane, smażone. Mi bardzo smakuja te kluski z rosołu 5 żółtek mieszasz widelcem  i wlewasz wolno  do gorącego rosołu.
Stosuj proporcje 1:2,5-3,5 (B:T)  czyli nie oszczędzaj tłuszczyku nadrobisz kilogramy.
Zawsze sobie powtarzam lepsza niedowaga od nadwagi  Very Happy
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #45 : 2008-11-15, 11:07:41 »

Cytuj
z drogiej strony zaladek zawsze mi dokuczal, oblozony jesyk, zle samopoczucie po alkoholu, wzdecia itp

Obsatawiam ciężką toksemię, candidę (która żywi się toksynami), nadżerki w jelitach i totalną dysbiozę po tym roku trucia się "kombinacją 3 antybiotyków".

Zapewne poza kosmicznym przerostem grzyba candida nie masz już teraz żadnej naturalnej flory bakteryjnej.  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #46 : 2008-11-15, 13:00:05 »

Cytuj
Nie musisz rezygnować z mięsa jedz boczek, golonkę, podroby, zeberka karkówkę to co lubisz.

MonikaW, o co tu chodzi?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #47 : 2008-11-15, 13:04:02 »

Heh.. ja myslalem ze same zoltka Smile 12 zoltek to ok 260 g + jakies warzywa  + troche tluszczyku i powinno wystarczyc.. tak to zrozumialem to mnie wychodzi  ok 50 gr. bialka ponad 100gr tluszczu i weglowodanow w warzywach do 40 gr.. i chyba o tym mowila Baska.. bede musial tak zrobic, odciazyc zoladek, jajka chyba musza byc gotowane, jako ze mniej dokucza zoladkowi.. w kaloriach ok 1500 mysle, ze ja jednak powinienem zwracac uwage na kalorie, powinienem przytyc..

co sie tyczy badan laboratoryjnych wszystko staram sie filtrowac swoja miara, szczegolnie jesli chodzi o te nowoczesne metody, czesto zawodne, niejednoznaczne i drogie trudne do zweryfikowania.. (patrz kontrowersje wokol szczepionek - MMR lub Gardasil) przemysl medyczny jest teraz tak pomyslany, zeby utrzymywac ludzi w nieswiadomosci i ignorancji. w nieswiadomosci, zeby myslal, ze nowoczesna konwencjonalna medycyna to wszelkie dobro i jedyna droga, w ignorancji, zeby nie szukał alternatywnych metod.. tak przygotowany pacjent nieswiadomy i ignorant daje sie potem latwo oskubac wydajac ostatnie pieniadze np. na Betaferon (ktory wg badan producenta sic! pomaga w 30% przypadkow) Nauka stala sie teraz nowa religia, warto miec tego swiadomosc.. a branie rzeczy na wiare jest nad wyraz niebezpieczne Smile
narodzil sie nowy system naukowa dyktatura..

ale wylewam żółć na forum.. he he moze dlatego bilirubina spadla mi do normy..

to jak z tymi jajkami Moniko ?

Kaj bedziesz jadl 12 zoltek dziennie przez okres tygodnie, bez miesa i innego bialka schudniesz min 3 kg
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #48 : 2008-11-15, 15:35:58 »

Cytuj
Nie musisz rezygnować z mięsa jedz boczek, golonkę, podroby, zeberka karkówkę to co lubisz.

MonikaW, o co tu chodzi?

No nie udawaj ,ze nie wiesz  Cool  Razz
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #49 : 2008-11-15, 18:25:51 »


.... mysle, ze odsunac decyzje o rezygnacji moglaby by odsunac proba modyfikacji diety na "tydzien na zoltkach"  i warzywkach.. zrezygnowac z miesa.. z drogiej strony obawiam sie, ze znowu schudne.. ostatnie wazenie 64 kilo przy 185 cm sic!

Maniek

Adampio o to chodzi.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #50 : 2008-11-15, 18:37:19 »

Cytuj
Nie musisz rezygnować z mięsa jedz boczek, golonkę, podroby, zeberka karkówkę to co lubisz.

MonikaW, o co tu chodzi?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #51 : 2008-11-15, 18:48:41 »

Adampio  Shocked
Teraz ja nie wiem o co Tobie chodzi  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #52 : 2008-11-15, 20:06:27 »

Adampio  Shocked
Teraz ja nie wiem o co Tobie chodzi  Smile

O nic, niechcacy wyslalem tekst bez odpowiedzi Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #53 : 2008-11-15, 20:07:13 »

Adampio  Shocked
Teraz ja nie wiem o co Tobie chodzi  Smile

O nic, niechcacy wyslalem tekst bez odpowiedzi Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #54 : 2008-11-15, 20:08:26 »

Adampio  Shocked
Teraz ja nie wiem o co Tobie chodzi  Smile

O nic, niechcacy wyslalem tekst bez odpowiedzi Very Happy

Teraz to w ogole nie wiem o co chodzi. Chyba mi sie internet porotowal!!! SORRY
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #55 : 2008-11-15, 20:16:25 »

A juz myślałam, że po prostu chcesz zostać hero member  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #56 : 2008-11-15, 20:22:55 »

A juz myślałam, że po prostu chcesz zostać hero member  Smile

Un jus jezd, "zadymiony" od srodka(nikotyna i smoly rakotworcze),
i "chlorowany" codziennie!!! Cool, jesce "formaliny" brakujo!!! Cool Razz

Kto by to "przezyl" ?  Razz Razz Razz

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #57 : 2008-11-15, 20:28:11 »

Adampio czy jego komputer Smile Shocked???
Zapisane
Maniek
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #58 : 2008-11-15, 21:14:54 »

Szanowni forumowicze.. wkrada sie balagan.. przypomne o co w tej dyskusji chodzi..

poniewaz pojawiaja sie u mnie pewne problemy na DO chcialbym prosic o porady bardziej doswiadczonych forumowiczow, szczegolnie tych, ktorzy choruja na SM lub pokrewne i udalo im sie dzieki DO okiełznać chorobę..

o co chodzi?

rok temu wobec widma wozka (miesiac w miesiac ciezkie rzuty przy sterydach) zdecydowalem sie na radykalna terapie antybiotykami.. nie wdajac sie w szczegoly napisze tylko, ze w ciagu roku brania antybiotykow nie tylko powstrzymalem chorobe, ale i wycofala mi sie wiekszosc objawow.. niesiony fala optymizmu postanowilem postawic kropke nad "i" i sprobowac DO jako kontynuacje leczenia.. widze, ze sa glosy na forum potepiejace taka terapie, ze niby candida, zoladek niszacza i toksykuja organizm.. to obiegowe stereotypowe opinie tych samych srodowisk ktore twierdza,ze SM jest nieuleczalne a DO to zło.. czyli  medycyny akademickiej..
dosc powiedziec, ze na tej terapii oprocz zatrzymania choroby i objawow nie bylo zadnych efektow ubocznych.. idealne proby watroby, wlasnej roboty z jogurtownicy kefir z wychodowanej z kapsulki acidofilus rahmnosus pity codziennie wykluczyl candide ( 2 badania w renomowanym laboratorium) wiec te czesc mozna uznac za zamknieta.. nikt mnie nie przekona, ze antybiotyki sa zle w SM.. wrecz przeciwnie, pojawiaja sie coraz to nowe badania (oczywiscie w niezaleznych osrodkow) oraz setki osob wyleczonych z roznych tajemniczych chorob (fibromialgia, zespol chronicznego zmeczenia, rzs, choroby serca i inne..) Wy optymalni powinniscie rozumiec to doskonale, bo mechanizm przedostawania sie takich informacji w spoleczenistwie jest analogiczny jak przy DO, czyli nie wspierany, a nawet zatajany brzez lobby farmakologiczne.. nikt nie sfinansuje badan promujacych tania terapie, kiedy mozna leczyc przez cale zycie interferonami za 3tys..
nie łudźcie sie.. pacjent wyleczony, klient stracony.. tu rzadzi ekonomia i zysk ( "the name of the game is the profit gain" Smile)
warto tu poczytac o parazytologicznej teorii powstawania chorob.. napisze cos co da wam do myslenia:

zapalenie pluc powoduje pratek gruzlicy
malarie - jakis tam pierwotniak..
wrzody zoladka - chelicobakter pylori ( w swietle ostatnich badan odpowiedzialna za 90% przypadkow)
borelioza - bakterie borelli - choroba w obrazie klinicznym bardzo podobna do SM..
stwardnienie rozsiane - nie wiadomo co i nie leczy sie albo truje interferonami i uznaje za nieuleczalna..
chocby ze wzgledu na paralele warto sprobowac tego co w innych chorobach pomaga - ANTYBIOTYKOW
chociaz zwolennicy tej teorii przedstawianej spoleczenstwu (podobnie jak DO) "od dołu" ( ze wzgledow o ktorych pisalem) znaleźli winowajce - bakterie bardzo trudna do wykrycia w czesto sprzecznych wynikach testow.. bakterie tak mala, atypowa z pogranicza swiata wirusow i bakterii i grzybow ale jak najbardziej poznana - chlamydia pneumionia.. czesto coinfekcje z mycoplasmami i innym scierwem..
wszystkie te niusy pojawily sie na przestrzeni kilku lat wstecz. jest mase forow internetowych ludzi, ktorzy jak Wy wymieniaja sie doswiadczeniami w tej dziedzinie..

konkluzja, poniewaz DO jak pisze P. Kwaśniewski i logika to potwierdza glodzi wszelkie pasorzyty jest dobrym sposobem na diete w leczxeniu SM..

w czym problem?

po przejsciu dwa miesiace temu na DO mase optymizmu i zauwazalnych plusow, jednak od 2 tygodni od gorszego po zle samopoczucie zaczely mnie nachodzic watpliwosci, dlatego zrobilem bbadania, gdzie pogorszyla mi sie watroba.. doszly zawroty glowy, obecnie pojawilo sie dretwienie lekkie rak i nog.. nie mialem tego od roku.. czyzby oznaki zblirzajacego sie rzutu??? jestem skrupulatny i jadlem wg proporcji.. natomiast jak napisalem, nie unikalem wegli z czekolady, powidel niezlodzonych i chleba ( dwie male kromki dziennie)  

normalnie po takich objawach jak mam rzucilbym DO w cholere, gdybym nie widzial szeregu pozytywnych zmian, o ktorych pisalem, a ktore teraz zbiore w calosc:

poprawa pracy pecherza..!!
brak boli galek ocznych (wczesniej stale mi towarzyszyl i nasilenie go zwiastowalo zwykle "neuritis oculi dextri")
czytajac w ktoryms z watkow wypowiedz Haliny Ch o kurzajkach nie moglem sie doszukac swojej na palcu Smile zupelnie sie splaszczyla he he niby nic ale daje do myslenia, mysle ze z czasem zniknie zupelnie.. Smile
poprawa pracy ulkadu pokarmowego od zoladka w dół - brak wzdęć i gazow, bezwonne zwarte stolce, chociaz robione co 3 dni..
gdybym był dziewczyna napisalbym jeszcze o poprawie cery Smile he he

tak wiec powyzsze daje mi do myslenia i nie nie pozwala na chwile obezna zbyt pochopnie przekreslic diety..

czego dowiedzialem sie po 2 dniach na froum?

ze kazda choroba rzadzi sie swoimi prawami i w ciezkich nalezy diete prowadzic bardziej rygorystycznie..
od dzis odstawilem chlebek i mleko.. w drodze jest ksiazka P. Bednarczyk-Witoszek wiec pomysle o rotowaniu tych produktow, bo kefiru mi brkuje..
ze sa osoby, ktore po dopracowaniu diety w pelni sie "wyleczyly" z SM, dzieki za cenne uwagi, chcialbym skorzystac z Waszych doswiadczen by nie popelniac tych samych bledow.. dla mnie rzut po przejsciu na diete bylby porazka.. kazda taka dusza to marker skutecznosci diety.. narazie naliczylem Baske i Haline Ch..
mam nadzieje do tego szacownego grona dolaczyc..

mysle, ze powinienem jak ktos napisal jesc wiecej weglowodanow.. mam ciagle ketony w moczu na dwa plusy.. ale ciagle zwiekszam i dochodze prawie do 90gr..

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich
dzieki raz jeszcze zaa zainteresowanie moim kazusem

przepraszam za bledy ortograficzne, jestem dzieckiem internetu i worda Wink

wdzieczny bede za kazde uwagi, szczegolnie krytyczne, tylko blagam, nie wzgledem mojej poprzedniej terapii antybiotykami.. tego nie ruszamy Smile








Zapisane
Maniek
Go


Email
Odp: Potrzebuje pomocy - bliski zdezerterowania
« Odpowiedz #59 : 2008-11-15, 21:25:10 »

po przeczytaniu kilku watkow na forum kluczem jest indywidualne dostrojenie diety z rotacja grup szkodliwych z formami diety eliminacyjnej..
czyli takie ustalenie prawidlowej dla schorzenia dawki lekarstwa.. normalnie w takich sprawach prowadzi sie badania, spisuje wyniki, liczy statystyki..
tutaj musimy radzic sobie sami.. osrodki naukowe nam nie pomoga, bo poszly by z torbami Smile

poprawcie mnie jesli sie myle?

maniek
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.