forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 09:46:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660358 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kontuzje....jak leczyc?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kontuzje....jak leczyc?  (Przeczytany 69105 razy)
adampio
Go


Email
Kontuzje....jak leczyc?
« : 2008-11-17, 18:16:13 »

Po paru tematach optymalno-sportowych nadszedl czas na nastepny temat: kontuzje!!!
Byc moze sa "duszki", ktore myslaly, ze takie rzeczy sie optymalnym nie przytrafiaja.

Ostatnio mam problem z prawym kolanem i lewym stawem barkowym. Ze stawem to byla troche dziwna sprawa, poniewaz moglem ruszac reka, podnosic ja do gory, nie moglem natomisat cofnac jej / odciagnac do tylu. Mialem uczucie jakby sciegna byly za krotkie. Ta kontuzje usunalem bardzo szybko jedzac ..(nie powiem co Laughing)

Podobne uczucie mialem z kolanem, ktorego nie moglem zgiac a nad samym kolanem "wyszedl" mi nowy miesien i generalnie mialem w okolicach nad kolanem uczucie pogrubienia, zbierania sie wody. Nie wiem trudno to opisac. Natomiast po przeciwnej stronie kolana, gdzie sa wiazadla/sciegna mialem uczucie jakby sciegna
"przeskakiwaly". Pomyslalem, ze troche przeforsowalem i zrobilem sobie pare dni przerwy z plywaniem. NIemniej jednak interesuja mnie Wasze opinie na ten temat.
Co to moze byc i jak sobie z tym poradzic?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #1 : 2008-11-17, 18:30:41 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #2 : 2008-11-17, 18:36:51 »

Zacznij rotować.Nie ma wyjscia  Cool
Po trzech dniach ustapi  Cool Razz 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #3 : 2008-11-17, 18:43:08 »

Albo jeszcze lepiej Adam!
Zrób tak jak pisze Maniek;

Cytuj
...kluczem jest indywidualne dostrojenie diety z rotacja grup szkodliwych z formami diety eliminacyjnej.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #4 : 2008-11-17, 18:44:16 »

......... NIemniej jednak interesuja mnie Wasze opinie na ten temat.
Co to moze byc i jak sobie z tym poradzic?

MONIKAW. Ty tak robisz to za darmo. A co na to nasz forumowy platny doradca? Obrzuci cie zaraz kupa slonecznikow i co tym zrobisz? Polozysz je na wieko trumny?
Adam! Czy w rotacji juz zaliczyles Grizzly-iego i Edyte?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #5 : 2008-11-17, 19:03:27 »

Nie muszę pisać gdzie to mam....
A słoneczniki akurat lubię.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #6 : 2008-11-17, 20:19:27 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.


Monika to nie byla woda w kolanie, pisalem o uczuciu "jak gdybym mial".
Wszysko zaczelo sie od tego, ze nadwyrezylem zarowno lewy jak i prawy staw kolanowy w wodzie, plywajac. Lewyh jakos przeszedl, natomiast prawa strona, jest tak jakby jakis nerw jest uciskany, poniewaz z boku lydki czuje takie lekkie zmrowienie jednego miesnia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #7 : 2008-11-17, 20:21:29 »

......... NIemniej jednak interesuja mnie Wasze opinie na ten temat.
Co to moze byc i jak sobie z tym poradzic?

MONIKAW. Ty tak robisz to za darmo. A co na to nasz forumowy platny doradca? Obrzuci cie zaraz kupa slonecznikow i co tym zrobisz? Polozysz je na wieko trumny?
Adam! Czy w rotacji juz zaliczyles Grizzly-iego i Edyte?


Kangur, czy znasz teorie nieskonczonosci Einsteina?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #8 : 2008-11-17, 20:28:29 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.


Monika to nie byla woda w kolanie, pisalem o uczuciu "jak gdybym mial".
Wszysko zaczelo sie od tego, ze nadwyrezylem zarowno lewy jak i prawy staw kolanowy w wodzie, plywajac. Lewyh jakos przeszedl, natomiast prawa strona, jest tak jakby jakis nerw jest uciskany, poniewaz z boku lydki czuje takie lekkie zmrowienie jednego miesnia.
Jeżeli to długo trwa poszłabym z tym do ortopedy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #9 : 2008-11-17, 21:06:46 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.


Monika to nie byla woda w kolanie, pisalem o uczuciu "jak gdybym mial".
Wszysko zaczelo sie od tego, ze nadwyrezylem zarowno lewy jak i prawy staw kolanowy w wodzie, plywajac. Lewyh jakos przeszedl, natomiast prawa strona, jest tak jakby jakis nerw jest uciskany, poniewaz z boku lydki czuje takie lekkie zmrowienie jednego miesnia.
Jeżeli to długo trwa poszłabym z tym do ortopedy.

4 dni, i jak powiedzialem po 3 dniowej przerwie przechodzi.
 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #10 : 2008-11-17, 21:15:34 »

Ło jejku.Też miałam kontuzje stawu skokowego podczas jazdy na rolkach.Miałam cała kostke spuchnieta,ale i tak jeździłam ,az w końcu nie mogłam ani jeździć,ani chodzić.
Posmarowalam noge Naproxenem,zawinełam bandazem (tak robiłam do momentu,az przestało boleć i opuchlizna zeszła) i przeszło.
Potem juz takich problemów nie było -przegiełam z jazdą po kilku latach przerwy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #11 : 2008-11-17, 21:20:32 »

Ło jejku.Też miałam kontuzje stawu skokowego podczas jazdy na rolkach.Miałam cała kostke spuchnieta,ale i tak jeździłam ,az w końcu nie mogłam ani jeździć,ani chodzić.
Posmarowalam noge Naproxenem,zawinełam bandazem (tak robiłam do momentu,az przestało boleć i opuchlizna zeszła) i przeszło.
Potem juz takich problemów nie było -przegiełam z jazdą po kilku latach przerwy.


Dokladnie. Samo przyszlo samo pojdzie. Ze wzgledu na moj wiek, zrobilem sobie pauze i od jutra ide dalej plywac!!! Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #12 : 2008-11-17, 21:41:16 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.


Monika to nie byla woda w kolanie, pisalem o uczuciu "jak gdybym mial".
Wszysko zaczelo sie od tego, ze nadwyrezylem zarowno lewy jak i prawy staw kolanowy w wodzie, plywajac. Lewyh jakos przeszedl, natomiast prawa strona, jest tak jakby jakis nerw jest uciskany, poniewaz z boku lydki czuje takie lekkie zmrowienie jednego miesnia.
Jeżeli to długo trwa poszłabym z tym do ortopedy.

4 dni, i jak powiedzialem po 3 dniowej przerwie przechodzi.
 
E myslałam, że kilka tygodni zię z tym męczysz. Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #13 : 2008-11-18, 13:15:38 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.

Taka rada to chyba bardziej stosowna by była dla jakiegoś ćwoka z pierwszej łapanki który nie ma pojęcia o żywieniu, nie wie o ŻO i pyta co ma zjeść zeby było lepiej.
Czytając posty autora widać że facet ma pojęcie o tym o czym pisze i raczej nie chodziło o tak trywialną odpowiedź...
Ja ogólnie to też od prawie roku mam niedoleczoną kontuzję kolana która czasem daje o sobie znać(czasem szczyknie czasem zaboli itp.) i tez sie zastanawiam jak definitywnie się jej pozbyć.
Rada typ na stawy najlepszy kolagen czyli galarety golonki rozgotowane wieprzowe chrząstki znajdziesz na początki jeśli nie w nagłówku niemal każdej książki o tematyce ŻO, DO.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #14 : 2008-11-18, 13:24:41 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.

Taka rada to chyba bardziej stosowna by była dla jakiegoś ćwoka z pierwszej łapanki...
...od prawie roku mam niedoleczoną kontuzję kolana która czasem daje o sobie znać(czasem szczyknie czasem zaboli itp.) i tez sie zastanawiam jak definitywnie się jej pozbyć.

Tak??? To po co pytanie w temacie wątku :"...jak leczyć"? Oczywiście MONIKAW odpowiedziała prawidłowo na pytanie,a Ty natomist napisałeś o swojej niedoleczonej kontuzji .Jakieś wnioski?  Wink   Laughing
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #15 : 2008-11-18, 13:25:18 »

Po paru tematach optymalno-sportowych nadszedl czas na nastepny temat: kontuzje!!!
Byc moze sa "duszki", ktore myslaly, ze takie rzeczy sie optymalnym nie przytrafiaja.

Ostatnio mam problem z prawym kolanem i lewym stawem barkowym. Ze stawem to byla troche dziwna sprawa, poniewaz moglem ruszac reka, podnosic ja do gory, nie moglem natomisat cofnac jej / odciagnac do tylu. Mialem uczucie jakby sciegna byly za krotkie. Ta kontuzje usunalem bardzo szybko jedzac ..(nie powiem co Laughing)

Podobne uczucie mialem z kolanem, ktorego nie moglem zgiac a nad samym kolanem "wyszedl" mi nowy miesien i generalnie mialem w okolicach nad kolanem uczucie pogrubienia, zbierania sie wody. Nie wiem trudno to opisac. Natomiast po przeciwnej stronie kolana, gdzie sa wiazadla/sciegna mialem uczucie jakby sciegna
"przeskakiwaly". Pomyslalem, ze troche przeforsowalem i zrobilem sobie pare dni przerwy z plywaniem. NIemniej jednak interesuja mnie Wasze opinie na ten temat.
Co to moze byc i jak sobie z tym poradzic?

Adamiepio,
czy myślałeś o prądach selektywnych?
Ja przyznam się, że od jakiegoś czasu myślę o zastosowaniu ich, ale jak narazie nie wiem o nich wiele, tylko to co przeczytałem w skiążkach Dieta Optymalna i Tłuste Życie. Jakiś czas temu rozmawialem z jednym optymalnym o dość długim stażu dietowym(8-9lat) i on twierdził ze on z problemów związanych z stawami definitywnie wyleczył sie przez sesją prądów selektywnych. W książce z tego co pamiętam jak czyałem, autor podawał najwieksza skuteczność prądow selektywnych właśnie w leczeniu urazów stawowych.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #16 : 2008-11-18, 13:30:51 »

Na wszelkie problemy ze stawami poleciłabym kolagen, skóry z golony, galarety wieprzowe, flaczki....
Oczywiscie wizyta u dobrego ortopedy przydałaby się...
Co do płynu w kolanie, warto sprawdzic OB.

Taka rada to chyba bardziej stosowna by była dla jakiegoś ćwoka z pierwszej łapanki...
...od prawie roku mam niedoleczoną kontuzję kolana która czasem daje o sobie znać(czasem szczyknie czasem zaboli itp.) i tez sie zastanawiam jak definitywnie się jej pozbyć.

Tak??? To po co pytanie w temacie wątku :"...jak leczyć"? Oczywiście MONIKAW odpowiedziała prawidłowo na pytanie,a Ty natomist napisałeś o swojej niedoleczonej kontuzji .Jakieś wnioski?  Wink   Laughing

Temat: kontuzje...jak leczyć?
Pisałem właśnie "kontuzji kolana

Wniosek: tematy bardzo pokrewne, ospowiedź zgodna z tematem

ps. w drugim poście pisze o moim zdaniu na ten temat.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #17 : 2008-11-18, 13:37:53 »

Piszesz do MONIKAW nt. Jej rady,która była zgodna jak najbardziej z tematem wątku;
Cytuj
Taka rada to chyba bardziej stosowna by była dla jakiegoś ćwoka z pierwszej łapanki...

A potem piszesz o Pradach Selektwnych dla "adampio"  -uważasz,że "adampio" zna właściwości kolagenu,a nie zna własciwości Prądów Selektywnych???
Idąc Twoim tropem,Twoja rada znaczy tyle co rada MONIKAW,takze zastanów sie co piszesz,nastepnym razem  Confused


Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #18 : 2008-11-18, 13:47:41 »

Tutaj czego by się nie napisało źle... Shocked
Domyślam się, że Adampio wie do czego służy kolagen i PS.
W jakimś celu jednak zalożył ten wątek, poza tym czytają go różni ludzie mniej i bardziej doświadczeni.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kontuzje....jak leczyc?
« Odpowiedz #19 : 2008-11-18, 13:54:06 »

No cóż  Very Happy Ruler  chciał zabłysnąc swoją rada , a sam ma niedoleczoną od prawie roku kontuzje  Confused   
Moze powinien skorzystać z Twoich rad MONIKAW ! ,które to w/g niego sa;

Cytuj
...dla jakiegoś ćwoka z pierwszej łapanki...
  Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.