forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:48:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660314 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zawroty glowy-co to moze byc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zawroty glowy-co to moze byc  (Przeczytany 51434 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #80 : 2008-11-21, 07:57:07 »


Nie opowiadaj Kangur.Co Ty masz do wiarygodności zjawiska. Życie i działalność Ghandiego jest to prawda znana powszechnie na całym świecie. Ghandi jest prawie święty. Czytałam jego autobiografię, gdzie podkreśla, że nie ma sensu pisać półprawd. Odkrywa tam zresztą swoje ciemne strony charakteru i postępowania.
To tak tylko dla odmiany napisałam, żeby uwypuklić, że na innych dietach, niż optymalna możliwa jest mądrość i nie po to, żeby mi radzić przejście na wegetarianizm. Wydaje mi się, że wielu z nas traktuje dietę optymalną, jako panaceum na wszystko. To są klapki, które należy otworzyć i rozejrzeć się dookoła.
Oprócz żóltek i słoniny istnieje jeszcze normalne życie ze wszystkimi jego barwami. Pozdrowienia Majka

Majka.
Nie rozumiem dlaczego sie chcesz wzorowac na Ghandim. On byl mutantem hinduskim, a  ty jestes mutantem chyba slowianskim. Te dwie rasy maja inne mozliwosci metaboliczne. Szukaj co jedli twoi przodkowie, a nie Hindusi, Masaje, Eskimosi, Czukoci, Nancy i td. Jak twoimi przodkami byli Jagiellonowie, to oni jedli kalduny i ty powinnas wrocic do tego jedzenia, a nie rozgladac sie dookola.
Jak odejdziesz od tego sposobu odzywiania, to wrocisz jak to zrobilo wielu. Ja po rozpoczeciu tego odzywiania poszedlem na calego, bo mi juz bylo wszystko jedno. Juz bylem tam gdzie jest sw.p. Jurek. Nie boje sie byc tam.
To byly najpiekniejsze chwile w moim zyciu. Przetrzymalem cisnienie 260/160/130, nierownomierna prace serca, ustapilo wiele innych dolegliwosci. Teraz po odstawieniu zboz ustapily w 90% bole brzucha. Wyrownala sie praca serca.
Ostatnie badania krwi: wszystko w normie. To dzieki zaleceniom lekarki. Wyselekcjonowalem, ze jestem uczulony na marchewke. Po marchewce powstaja bąble w jamie ustnej i piecze jezyk. Bede dalej szukac czego nie powinnienem jesc.
Atakuje sie tu lekrke za jej porady, ze jej ksiazka jest trudna do czytania i td. Nie kazdy ma zdolnosci do przekazywania wiedzy. Czy Einstein bylby dobrym nauczycielem? W jezyku angielskim tez spotkalem wypowiedz, ze JK nie jest dobry w przekazywaniu wiedzy.
Wiem, ze masz wysoki cholesterol. Nic ci nie poradze w tej sprawie, bo sie na tym nie znam. Na moj wysoki cholesterol lekarz przypisal tabletki. Po kilku tabletkach cholesterol spadl ponizej normy i lekarz kazal odstawic te tabletki.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #81 : 2008-11-21, 11:56:45 »

Kangur:
Cytuj
Jak odejdziesz od tego sposobu odzywiania, to wrocisz jak to zrobilo wielu. Ja po rozpoczeciu tego odzywiania poszedlem na calego, bo mi juz bylo wszystko jedno. Juz bylem tam gdzie jest sw.p. Jurek. Nie boje sie byc tam.
To byly najpiekniejsze chwile w moim zyciu. Przetrzymalem cisnienie 260/160/130, nierownomierna prace serca, ustapilo wiele innych dolegliwosci. Teraz po odstawieniu zboz ustapily w 90% bole brzucha. Wyrownala sie praca serca.
Ostatnie badania krwi: wszystko w normie.

Szkoda, wielka szkoda dla zainteresowanych adeptów DO, że swoje doświadczenia zdrowotne (w kontekście stosowania DO) opisujesz w wątku, w którym one "zginą" w potocznych dyskusjach. Właśnie do takich opisów powstała "ZŁOTA KSIĘGA"  Idea
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #82 : 2008-11-21, 12:01:25 »

Poprawka:
Szkoda, wielka szkoda dla zainteresowanych adeptów DO, że swoje doświadczenia zdrowotne (w kontekście stosowania DO) opisujesz tylko w wątku, w którym one "zginą" w potocznych dyskusjach.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #83 : 2008-11-21, 12:10:55 »

Adampio
w Ustroniu byly omlety, zoltka z majonezem, baleron, boczek, rybka, kielbaska z cebulka, rozne rodzaje past jajecznych, twrozek z cebulka do tego zawsze chleb optymalny i placki. Pozniej byla prawdziwa kawa ze smietanka, herbatka z cytryna a kto chcial dodawal sobie loju do kawy.
Z jarzyn na sniadanie byl ogorek malosolny albo kiszony i pomidor.
Dla mnie osobiscie bylo za malo wegli bo mialam 4 krzyzyki cial ketonowych i do tego jedzenia dostawalam kromke zwyklego chleba.

Obiad byl jak w domu. przewaznie 1 ziemniak w tluszczu watrobka ,karczek placuszki jajeczne  buraczki iczy kapusta.
grejfrut.czarna herbata z cytryna.

ja dokupywalam w restauracji lody opty albo sernik bo bylo mi za malo (karmilam malucha piersia)

na kolacje ci po przebudowie dostawali sok pomidorowy ze smietana albo kawalek czekolady, ci "nieprzebudowani" pelna kolacje
podobna do sniadan.
Ludzie ze MS albo po udarach dostawali mozdzek .

Byly 2 modele zywienia pelny i ze zminiejszona iloscia bialka.

Lepiej bylo w Arkadii Lido w Jastrzebiej Gorze. Tam kazdy mial posilek zbilansowany dla siebie. Nie trzebabylo nic dokupywac. Starczalo. Kazdy mial niby to samo na talerzu ale jedni wiecej inni mniej. Ja mialam zawsze duzo bo znow karmilam nastepne dziecko. Ale mi sie udalo haha.
Pierwsze dni milam za malo wegli. Wlasciciele kontaktowali sie z dr: Pala albo Kania (nie pamietam z ktorym bo obydwaj tam bywali)i zwiekszyli mi . Bylo super.
Apropos tych dwoch lekarzy. Sa super. Ich wyklad w Arkadii lido wspanialy.
Zostal mi jeszcze Ciechocinek. NO moze w przyszlym roku sie wybiore. Tam jednak maja zawsze pelno i jak mnie pasuje nie ma miejsc. Mysle jednak ze kiedys pojade.
W Ustroniu daje prady Pan Jacek (czesto byl w Optymalni). Bardzo madry czlowiek. Duzo pomaga ludziom stosujacym zywienie.
W Arkadii Lido z kolei pani robila prady ale pojecia za bardzo nie miala.Robila tak jak ja nauczyli i bylo ok. Mojemu synowi pomogly.
Ale sie rozpisalam Chciales wiedziec co daja jesc a ja tutaj takie wywody zrobilam . No ale moze komus sie przydadza . Pozdrawiam forumowiczow



Pewnie, ze sie przyda. Ja dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #84 : 2008-11-21, 13:42:54 »

Poprawka:
Szkoda, wielka szkoda dla zainteresowanych adeptów DO, że swoje doświadczenia zdrowotne (w kontekście stosowania DO) opisujesz tylko w wątku, w którym one "zginą" w potocznych dyskusjach.

Jestem optymista. Przyjdzie jeszcze czas na wpis do "Zlotej Ksiegi".
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #85 : 2008-11-21, 14:37:44 »

Rudka

ciezko powiedziec gdzie bylo lepiej. Ja bylam w Ustroniu 2 razy. Raz byli sami optymalni a raz byly tam kolonie. Wtedy mi sie nie podobalo. Optymalnych bylo malutko i nie bylo z kim podadac. Nie bylo lekarzy.
W Ustroniu lekarze sa czesciej niz w Jastrzebiej Gorze w Arkadii Lido ( jest tam jeszcze jedna Arkadiia). W Jastrzebiej sa dla mnie bardziej fachowi lekarze. W Ustroniu mozna zrobic sobie badania krwi prywatnie.
Jak wspominalam wczesniej w Jastrzebiej dostaje sie tyle jedzenia by kazdy byl syty w Ustroniu 2 modele. Wybierasz albo 1 albo 2. W Ustroniu jest przewspaniala Pani Teresa Szczepanek. Mozna od niej sie wiele nauczyc.Dziennie robi wyklady (2 godziny) i uczy uczy optymalnch.
W jastrzebiej jest zona Dr. Glowackiego jako wykladowca . Dla mnie zaznaczam dla mnie wiecej nauczyla mnie Pani Teresa.
Ja duzo potraw nie jadam np watrobki. Jak bylo w jadlospisie cos co mi nie odpowiadalo to szlam do kuchni (Ustron i Jastrzebia) i robili mi np jajka sadzone.
Moje dzieci nie jedza zup. Jak juz to tylko pomidorwa. W Jastrzebiej robili im dziennie pomidorowa.
Jak w domu.
W JAstrzebiej zrobili nam Tiramisu. Pychotka. Mam przepis ale mi nie wychodzi. Coz kiepski piekarz ze mnie.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #86 : 2008-11-21, 14:57:34 »

Rudka

ciezko powiedziec gdzie bylo lepiej. Ja bylam w Ustroniu 2 razy. Raz byli sami optymalni a raz byly tam kolonie. Wtedy mi sie nie podobalo. Optymalnych bylo malutko i nie bylo z kim podadac. Nie bylo lekarzy.
W Ustroniu lekarze sa czesciej niz w Jastrzebiej Gorze w Arkadii Lido ( jest tam jeszcze jedna Arkadiia). W Jastrzebiej sa dla mnie bardziej fachowi lekarze. W Ustroniu mozna zrobic sobie badania krwi prywatnie.
Jak wspominalam wczesniej w Jastrzebiej dostaje sie tyle jedzenia by kazdy byl syty w Ustroniu 2 modele. Wybierasz albo 1 albo 2. W Ustroniu jest przewspaniala Pani Teresa Szczepanek. Mozna od niej sie wiele nauczyc.Dziennie robi wyklady (2 godziny) i uczy uczy optymalnch.
W jastrzebiej jest zona Dr. Glowackiego jako wykladowca . Dla mnie zaznaczam dla mnie wiecej nauczyla mnie Pani Teresa.
Ja duzo potraw nie jadam np watrobki. Jak bylo w jadlospisie cos co mi nie odpowiadalo to szlam do kuchni (Ustron i Jastrzebia) i robili mi np jajka sadzone.
Moje dzieci nie jedza zup. Jak juz to tylko pomidorwa. W Jastrzebiej robili im dziennie pomidorowa.
Jak w domu.
W JAstrzebiej zrobili nam Tiramisu. Pychotka. Mam przepis ale mi nie wychodzi. Coz kiepski piekarz ze mnie.

Nie dziwie sie, ze Ci Tiramisu nie wychodzi.......tego sie nie piecze Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #87 : 2008-11-21, 15:10:03 »

adampio wiem ale to chyba tez robi cukiernik.
a ze mnie ani piekarz ani cukiernik.

Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #88 : 2008-11-21, 15:11:43 »



  no to  rzuccie  OPTYMALNYM  przepisem na ten  smakolyk !
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #89 : 2008-11-21, 15:17:38 »

Rudka

ciezko powiedziec gdzie bylo lepiej. Ja bylam w Ustroniu 2 razy. Raz byli sami optymalni a raz byly tam kolonie. Wtedy mi sie nie podobalo. Optymalnych bylo malutko i nie bylo z kim podadac. Nie bylo lekarzy.
W Ustroniu lekarze sa czesciej niz w Jastrzebiej Gorze w Arkadii Lido ( jest tam jeszcze jedna Arkadiia). W Jastrzebiej sa dla mnie bardziej fachowi lekarze. W Ustroniu mozna zrobic sobie badania krwi prywatnie.
Jak wspominalam wczesniej w Jastrzebiej dostaje sie tyle jedzenia by kazdy byl syty w Ustroniu 2 modele. Wybierasz albo 1 albo 2. W Ustroniu jest przewspaniala Pani Teresa Szczepanek. Mozna od niej sie wiele nauczyc.Dziennie robi wyklady (2 godziny) i uczy uczy optymalnch.
W jastrzebiej jest zona Dr. Glowackiego jako wykladowca . Dla mnie zaznaczam dla mnie wiecej nauczyla mnie Pani Teresa.
Ja duzo potraw nie jadam np watrobki. Jak bylo w jadlospisie cos co mi nie odpowiadalo to szlam do kuchni (Ustron i Jastrzebia) i robili mi np jajka sadzone.
Moje dzieci nie jedza zup. Jak juz to tylko pomidorwa. W Jastrzebiej robili im dziennie pomidorowa.
Jak w domu.
W JAstrzebiej zrobili nam Tiramisu. Pychotka. Mam przepis ale mi nie wychodzi. Coz kiepski piekarz ze mnie.

Wg. mnie to wyrzucone pieniadze na pobyt w "Arkadiach" wyzej wymienionych i ta Pani, ktora "wszystkich "ustawia do diety" "-- natomiast z czystym sumieniem moge polecic i polecam ARKADIE w CIECHOCINKU.


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #90 : 2008-11-21, 16:55:32 »

adampio wiem ale to chyba tez robi cukiernik.
a ze mnie ani piekarz ani cukiernik.



Sewero, nie zrozum mnie zle, ja lubie stac w kucni i "pichcic"....robie Tiramisu raz w tygodniu......kocham ten ser!!!
Juz  o tym serze pisalem wczesniej, oryginalnym 70 % tluszczu,  ze mozna dodac ziola, albo to co sie lubi i jesc, i jesc, i jesc.

 
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #91 : 2008-11-21, 19:07:17 »

adampio mozesz masz jakis inny przepis niz ja bo mi nie wychodza.
skad masz przepis?
Hana

do Ciechocinka napewno pojade tylko nie wiem kiedy
gdyby moj syn mial ferie to juz bym jechala.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #92 : 2008-11-21, 20:10:31 »

adampio mozesz masz jakis inny przepis niz ja bo mi nie wychodza.
skad masz przepis?
Hana

do Ciechocinka napewno pojade tylko nie wiem kiedy
gdyby moj syn mial ferie to juz bym jechala.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #93 : 2008-11-21, 20:13:33 »

adampio mozesz masz jakis inny przepis niz ja bo mi nie wychodza.
skad masz przepis?
Hana

do Ciechocinka napewno pojade tylko nie wiem kiedy
gdyby moj syn mial ferie to juz bym jechala.

No i ponownie mnie sie udalo wyslac pustego posta......Sorry.

Zapytam mojej zony, mam kolege wlocha, ktory raz powiedzial jak zrobic i od tej pory teramizu jest super. Zaden problem przesle Ci jutro. Teraz mam corke na "odwiedzinach" i nie chce siedziec przed kompem! ok?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #94 : 2008-11-21, 21:15:09 »


Sewero, nie zrozum mnie zle, ja lubie stac w kucni i "pichcic"....robie Tiramisu raz w tygodniu......kocham ten ser!!!
Juz  o tym serze pisalem wczesniej, oryginalnym 70 % tluszczu,  ze mozna dodac ziola, albo to co sie lubi i jesc, i jesc, i jesc.

 


Zapytam mojej zony, mam kolege wlocha, ktory raz powiedzial jak zrobic i od tej pory teramizu jest super. Zaden problem przesle Ci jutro. Teraz mam corke na "odwiedzinach" i nie chce siedziec przed kompem! ok?

Adampio.
 Ale namaciles. Nie wiadomo kto robi to Tiramisu. Ty, zona, czy kolega Wloch? Jestem mlotkowy i nie moge zaskoczyc dlaczego nie mozesz opisac tego co robisz. Czy musisz zapytac zony, aby by ci pozwolila zapytac Wlocha?

Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #95 : 2008-11-21, 21:37:37 »

Kangur ja mysle ze to tiramisu adampio robi sam a recepture ma zona prawda adampio?
Poczekam do jutra. Ser juz na wszelki wypadek kupie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #96 : 2008-11-21, 22:24:33 »


Sewero, nie zrozum mnie zle, ja lubie stac w kucni i "pichcic"....robie Tiramisu raz w tygodniu......kocham ten ser!!!
Juz  o tym serze pisalem wczesniej, oryginalnym 70 % tluszczu,  ze mozna dodac ziola, albo to co sie lubi i jesc, i jesc, i jesc.

 


Zapytam mojej zony, mam kolege wlocha, ktory raz powiedzial jak zrobic i od tej pory teramizu jest super. Zaden problem przesle Ci jutro. Teraz mam corke na "odwiedzinach" i nie chce siedziec przed kompem! ok?

Adampio.
 Ale namaciles. Nie wiadomo kto robi to Tiramisu. Ty, zona, czy kolega Wloch? Jestem mlotkowy i nie moge zaskoczyc dlaczego nie mozesz opisac tego co robisz. Czy musisz zapytac zony, aby by ci pozwolila zapytac Wlocha?



Kangur ty skoczy.... przeciez Ty teramizu nie robisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy A wloch nawet sobie, chcesz adres?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #97 : 2008-11-22, 00:24:24 »

Kangur
  Te jaja to były własnie monodietą Very Happy-
     wiesz ja myśle ,ze troszke przedobrzyłam -chyba za dużo wartościowego  białka jak na mój rocznik.
   Pryszcze chcesz ogladać -no coś ty ? a za toples u nas karają-myśle ,ze dlatego ,że niejeden oślepł
       

Chodzi o ten jeden pryszcz. Reszta to maly pryszczyk.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #98 : 2008-11-22, 00:56:16 »

Kangur Very Happy Very Happy
własnie -ta reszta przysłania i nie moge zmieścic na monitorze.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Zawroty glowy-co to moze byc
« Odpowiedz #99 : 2008-11-22, 01:00:51 »

Dziękuje wam dziewczyny
     Ja też myśle ,ze dam mu namiary na Ciechocinek -będzie troche bliżej-
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.