forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 20:21:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659881 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Do tematu choroby i ich wyleczenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do tematu choroby i ich wyleczenia  (Przeczytany 24154 razy)
majual
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« : 2005-06-08, 19:43:23 »

U u u u.... Ilu na tym forum lekarzy, a wydaje mi się że co drugi to wybitny fachura.
Była by to wielka bzdura gdyby tak zaczęto gloryfikować z dnia na dzien DO, posłać pozostałych lekarzy do lamusa itd. itp. Stalo by sie to co stało sie z dotychczasowym ustrojstwem politycznym np. w naszym kraju.

              Zarówno lekarze optymalni jak tez i pozostali są potrzebni i konieczni w naszym życiu. Od tego nie ma i nie będzie odwrotu. Jestem na żywieniu w/g zaleceń dra Kwasniewskiego, ale z porad lekarzy  różnych opcji "wyznaniowych" nie rezygnuje i ani mi to w głowie. Dlaczego tak twierdzę. Ano dlatego że człowiek winien byc świadom swego postępowania. Nie spotkałem sie jak dotychczas  z sytuacją w której lekarz optymalny powiedział by mi abym nie zasięgał poard u lekarz np. w przychodni osiedlowej. Wręcz przeciwnie.
Mówiąc, że stosuję u siebie żywienie w/g wskazań dra Kwaśniewskiego, wyjaśniam że, traktuję nabyta wiedze z jego książek , nie jako przepis czy instrukcję  ale jako porady poparte naukowymi dowodami. Zywienie człowieka to skomplikowany temat i bardzo, bardzo rozległy. To po prostu sztuka, to ne wypas świn. A i tu trzeba wiedzy bo można świniaki narazić na chorobe czerwonki. I zamiast spasłej świni bedziemy mieli g...o.
Dlaczego stosuję u siebie DO? Dlatego że z chorobami jakie mnie zaczęły nękac nie mogli sobie poradzić lekarze, jak ich obecnie zwykłem nazywac "pozostali", ale niema to  zadnego związku z pogarda czy lekcewazeniem. Po prostu w zawodach, jakie by nie były tak sie zdaża. Jeden wykonuje to lepiej drugi nieco gorzej mimo że się stara.

Będąc na DO tez trzeba co pewien czas wykonywać sobie badania lekarskie chociazby na wysokość HDL, LDL  czy trójglicerydów. Cudów nie ma. Przy spożywaniu tak znacznej ilości jaj w dziennym wyżywieniu sama ciekawość pcha do tego.A w tej diecie podstawa to spozywanie 5 do 7 żółtek codziennie.
Jeśli chodzi o dostarczanie witamin organizmowi to nalezy miec na uwadze wit.C  co jest trochę klopotliwe , ale do opanowania. Znowusz temat nie do powiedzenia  ot tak, przy okazji. To jest jednak wiedza. Jestem dietetykiem, co prawda starej daty  i dla mnie odkrycia dra Kwaśniewskiego to postawienie piramidy żywieniowej na głowie. Nie jest to wcale takie głupie i pozbawione sensu.  Nie będę się rozpisywał,ale stwierdzam że ta dieta pomogła mi.

Co jest zasadnicze w tej diecie? Zasadą jest liczenie , liczenie i jeszcze raz liczenie ale nie spożywanych kalorii ale stosunku białka, tłuszczy i węglowodanów do wagi należnej człowieka. Założyć jednak należy, spożywanie do 7 żółtek dziennie. Jeśli tego będzie sie przestrzegać, to u człowieka nic niepokojącego wydażyć sie nie powinno.
Piszą tu niektórzy że na tym forum powinni wypowiedzieć sie lekarze. Otóz ja nie wiem czy tak powinni. To jest sposób żywienia który człowiek podejmuje świadomie i z własnej woli. Jeśli ma jakies wontpliwosci powinien zasięgnąć rady u lekarzy w ARKADIACH których jest coraz więcej w kraju. Nie należy tez rezygnowac z uczestnictwa w  szkoleniach na temat DO organizowanych przez Oddziały Arkadii. I to by było tyle w tym temacie jak zwykł mawiac były pan Prezydent notabene tez ratował sie u lekarzy optymalnych i to z pozytywnym skutkiem. Więc cos w ty jest i nie powinno sie potępiac tego tak po prostu w czambół. Pozdrawiam.
Zapisane
adammo
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #1 : 2005-06-08, 20:13:02 »

Możesz w skrócie powiedzieć, co miałeś na myśli, bo znudziło mi się czytanie tego po pierwszym akapicie Very Happy
Zapisane
majual
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #2 : 2005-06-10, 14:36:27 »

Z wypowiedzi Twoich adammo, w zamieszczanych forach niezbicie wynika ze jestes bardzo dojrzałym forowiczem, niesamowicie obeznanym w poruszanych tematach.

Można również wywnioskować że już kilka ładnuch latek upłynęło w Twoim życiu od tzw. okresu "zwisowo glutowego". Słowem pozazdrościc wiedzy, erudycji i dojrzałości.
Poniewaz lubie przypowiastki to i tu dodam.
W gronie osób prowadzą sobie rozmowe dwaj panowi. Jeden z nich opowiada jak wygląda Warszawa, Londyn, Piła. Słuchający go, przerywa opowiadanie i mówi, ach to nic ciekawego ani znaczącego. Ja wszędzie tam byłem i do brze wiem. Na to ten drugi. No proszę, można tylko panu pozazdrościc obeznania i znajomości rzeczy. Zapewne dokładnie zna pan geografię.
Nie dokończł jeszcze zdania a już otrzymało odpowiedź.  O wybaczy pan, ale tym razem pan sie pomylił, nie odgadł pan. Ja tam jeszcze nie byłem.

 Tak to czsami bywa.
Zapisane
adammo
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #3 : 2005-06-10, 14:50:47 »

Śmiać się, czy płakać?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #4 : 2005-06-10, 15:29:07 »

Proponuję  w ciszy, głęboką  melancholijną zadumę.

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #5 : 2005-06-10, 17:34:05 »

Cytuj z: majual
Z wypowiedzi Twoich adammo, w zamieszczanych forach niezbicie wynika ze jestes bardzo dojrzałym forowiczem, niesamowicie obeznanym w poruszanych tematach.

Można również wywnioskować że już kilka ładnuch latek upłynęło w Twoim życiu od tzw. okresu "zwisowo glutowego". Słowem pozazdrościc wiedzy, erudycji i dojrzałości.
Poniewaz lubie przypowiastki to i tu dodam.
 W gronie osób prowadzą sobie rozmowe dwaj panowi. Jeden z nich opowiada jak wygląda Warszawa, Londyn, Piła. Słuchający go, przerywa opowiadanie i mówi, ach to nic ciekawego ani znaczącego. Ja wszędzie tam byłem i do brze wiem. Na to ten drugi. No proszę, można tylko panu pozazdrościc obeznania i znajomości rzeczy. Zapewne dokładnie zna pan geografię.
Nie dokończł jeszcze zdania a już otrzymało odpowiedź.  O wybaczy pan, ale tym razem pan sie pomylił, nie odgadł pan. Ja tam jeszcze nie byłem.

  Tak to czsami bywa.


Typowy przykład niedożywienia komórek mózgowych na DO
Zapisane
adammo
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #6 : 2005-06-10, 19:24:16 »

Cytuj z: Leon Z.
Cytuj z: majual
Z wypowiedzi Twoich adammo, w zamieszczanych forach niezbicie wynika ze jestes bardzo dojrzałym forowiczem, niesamowicie obeznanym w poruszanych tematach.

Można również wywnioskować że już kilka ładnuch latek upłynęło w Twoim życiu od tzw. okresu "zwisowo glutowego". Słowem pozazdrościc wiedzy, erudycji i dojrzałości.
Poniewaz lubie przypowiastki to i tu dodam.
 W gronie osób prowadzą sobie rozmowe dwaj panowi. Jeden z nich opowiada jak wygląda Warszawa, Londyn, Piła. Słuchający go, przerywa opowiadanie i mówi, ach to nic ciekawego ani znaczącego. Ja wszędzie tam byłem i do brze wiem. Na to ten drugi. No proszę, można tylko panu pozazdrościc obeznania i znajomości rzeczy. Zapewne dokładnie zna pan geografię.
Nie dokończł jeszcze zdania a już otrzymało odpowiedź.  O wybaczy pan, ale tym razem pan sie pomylił, nie odgadł pan. Ja tam jeszcze nie byłem.

  Tak to czsami bywa.


Typowy przykład niedożywienia komórek mózgowych na DO


Raczej przemęczenia, albo choroby psychicznej, bo opowiadać ciągle niemądre przypowiastki, które nawet nie sa śmieszne, to też jest oznaką jakiś zaburzeń na umyśle...
Zapisane
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #7 : 2005-06-11, 06:57:45 »

Napisał Leon Z.
Cytuj
Typowy przykład niedożywienia komórek mózgowych na DO

Wybacz ale komórki mózgowe na żo są bardzo dobrze odżywione.

Grażyna
Zapisane
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Re: Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #8 : 2005-06-11, 07:20:25 »

Napisał majual:

Cytuj
Będąc na DO tez trzeba co pewien czas wykonywać sobie badania lekarskie chociazby na wysokość HDL, LDL  czy trójglicerydów. Cudów nie ma. Przy spożywaniu tak znacznej ilości jaj w dziennym wyżywieniu sama ciekawość pcha do tego.A w tej diecie podstawa to spozywanie 5 do 7 żółtek codziennie.
Jeśli chodzi o dostarczanie witamin organizmowi to nalezy miec na uwadze wit.C  co jest trochę klopotliwe , ale do opanowania. Znowusz temat nie do powiedzenia  ot tak, przy okazji. To jest jednak wiedza. Jestem dietetykiem, co prawda starej daty  i dla mnie odkrycia dra Kwaśniewskiego to postawienie piramidy żywieniowej na głowie. Nie jest to wcale takie głupie i pozbawione sensu.  Nie będę się rozpisywał,ale stwierdzam że ta dieta pomogła mi.


Jeżeli jesteś na żo i czujesz się dobrze to po co robić badania, nawet dr.Kwaśniewski nie zaleca robić badań gdy to nie jest konieczne.
Witaminy C jest dużo w wątróbce,
oraz w jarzynach:brokuły,brukselka,chrzan,koper,papryka czerwona,pietruszka nać, porzeczki czarne, pomarańcze, truskawki(w tych produktach jest naj więcej wit.C). Więc nie ma problemu w uzupełnianiu wit.C.
Grażyna
Zapisane
adammo
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #9 : 2005-06-11, 10:13:58 »

Cytuj z: A.G.Bednarczyk
Napisał Leon Z.
Cytuj
Typowy przykład niedożywienia komórek mózgowych na DO

Wybacz ale komórki mózgowe na żo są bardzo dobrze odżywione.

Grażyna


A może źle stosuje ŻO, albo wcale jej nie stosuje?
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #10 : 2005-06-11, 23:45:41 »

Cytuj z: A.G.Bednarczyk
Wybacz ale komórki mózgowe na żo są bardzo dobrze odżywione.

Grażyna

Ciekawe w jaki sposób, przy notorycznym dostarczaniu zbyt małej ilości cukrów, ktorymi odżywia się mózg.
P.S.Wybaczam
Zapisane
slawek
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #11 : 2005-06-12, 09:35:06 »

Cytuj z: Leon Z.
   Ciekawe w jaki sposób, przy notorycznym dostarczaniu zbyt małej ilości cukrów, ktorymi odżywia się mózg.
P.S.Wybaczam


Dzisiejsza nauka jedyne co wie o odżywianiu mózgu to to że tak naprawdę nic nie wiadomo ;( wie tylko że przecietnie jedzący człowiek potrzebuje około 100g glukozy dla potrzeb tego narządu. Ale 100 g cukru to trochę za mało żeby zasilić najwspanialszy organ naszego ciała Wink podpowiem ci więc że w momencie gdy mamy hipoglikemie ( niskie stężenie cukru w krwi ) mówi się ze nasz mózg doznaje uszkodzenia w wyniku NIEDOTLENIENIA !!!!! zastanawiające prawda ???Wink no a jeśli chodzi nawet o to ile tego cukru tak naprawdę trzeba zjeść żeby pokryć potrzeby organizmu, to wartość ta wynosi 0 ( zero ) organizm sam moze sobie syntetyzować cukier w procesach glukogenezy i to w miejscach gdzie ten cukier jest właśnie potrzebny Wink istnieje też na przykład w wątrobie cykl "Cori"  który zamienia kwas mlekowy pozostający po spalaniu glukozy w procesach beztlenowych ( np. przez krwinki czerwone czy układ nerwowy , o przeciazonych mięsniach nie wspominając ) z powrotem na glukoze.
No i kolejna najważniejsza rzecz, o której wspominała mama, a mianowicie ze brakuje w nim magnezu umozliwającego efektywne spalanie cukru w procesie glikolizy Wink od siebie dodam że spalanie cukru w celu uzyskania energii to wieloetapowy proces do którego używa się ponad 10 enzymów , w mózgu raczej nie ma miejsca na te enzymy , bo przecież cały jest wypełniny czym innym , no chyba ze faktycznie ktoś tak jak piszesz musi "pozbyć" się częsci mózgu aby znaleźć miejsce na te enzymy Wink)))))))))))))))
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #12 : 2005-06-14, 10:52:50 »

Cytuj z: slawek
Cytuj z: Leon Z.
   Ciekawe w jaki sposób, przy notorycznym dostarczaniu zbyt małej ilości cukrów, ktorymi odżywia się mózg.
P.S.Wybaczam

...
no a jeśli chodzi nawet o to ile tego cukru tak naprawdę trzeba zjeść żeby pokryć potrzeby organizmu, to wartość ta wynosi 0 ( zero ) organizm sam moze sobie syntetyzować cukier w procesach glukogenezy i to w miejscach gdzie ten cukier jest właśnie potrzebny Wink istnieje też na przykład w wątrobie cykl "Cori"  który zamienia kwas mlekowy pozostający po spalaniu glukozy w procesach beztlenowych ( np. przez krwinki czerwone czy układ nerwowy , o przeciazonych mięsniach nie wspominając ) z powrotem na glukoze.Wink)))))))))))))))


Procesy, które tu wymieniłeś JK zdaje się nazywa "głupiego robotą"
Zapisane
slawek
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #13 : 2005-06-14, 18:27:22 »

Cytuj z: Leon Z.
Procesy, które tu wymieniłeś JK zdaje się nazywa "głupiego robotą"

Niemniej jednak , chodziło o rzekome niedożywienie mózgu związane ze zbyt małą podażą węglowodanów Wink
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #14 : 2005-06-14, 19:20:17 »

Cytuj z: slawek
Cytuj z: Leon Z.
Procesy, które tu wymieniłeś JK zdaje się nazywa "głupiego robotą"

Niemniej jednak , chodziło o rzekome niedożywienie mózgu związane ze zbyt małą podażą węglowodanów Wink

W piętkę waść gonisz
Zapisane
slawek
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #15 : 2005-06-14, 22:25:49 »

Cytuj z: Leon Z.
W piętkę waść gonisz


A juści, lecz jeśli Waćpan skory do polemiki to racz nie wachać się pytać, chętenie objaśnie co li ta piętka znaczyć może Wink
Zapisane
adammo
Go


Email
Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #16 : 2005-06-15, 14:25:22 »

Cytuj z: slawek
Cytuj z: Leon Z.
W piętkę waść gonisz


A juści, lecz jeśli Waćpan skory do polemiki to racz nie wachać się pytać, chętenie objaśnie co li ta piętka znaczyć może Wink


Ehh.... Confused
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #17 : 2006-08-25, 17:15:12 »

czy wy wiecie ze nic niewiecie
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #18 : 2006-08-25, 23:33:23 »

czy wy wiecie ze nic niewiecie
Tak Wink i dzieki temu jesteśmy krok przed tobą Razz
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Do tematu choroby i ich wyleczenia
« Odpowiedz #19 : 2006-08-26, 12:57:05 »

To skad wiecie ze nic niewiecie Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.