forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 08:17:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660347 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Magnez , zelazo Wit c itd
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Magnez , zelazo Wit c itd  (Przeczytany 46242 razy)
sewero
Go


Email
Magnez , zelazo Wit c itd
« : 2008-11-19, 09:58:53 »

Czytalam kiedys ze aby zelazo bylo przyjmowane przez organizm musi byc Witamina C. Aby Kolagen byl wchlaniany tez witamina C.
Jak ma sie to do magnezu???

Slyszalam ze musi byc wapno ale nigdzie tego nie znalazlam?
Musze dostarczyc synowi wiecej magnezu i robie to w slonecznikach migdalach i brokulach. Moze trzeba jeszcze cos by magnez byl bardziej wchlaniany.


Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #1 : 2008-11-19, 12:47:36 »

ogladalam sklad magnezu z apteki i prawie wszedzie jest wapno razem z magnezem
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #2 : 2008-11-19, 13:00:10 »

Kiedyś czytałam ,że magnaz i potas to 2 bratanki, najlepiej wchłaniają sie jak sa razem ale czy to prawda to nie wiem. Może ktoś potwierdzi a może wyśmieje.  Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #3 : 2008-11-19, 13:09:03 »

Potas czyli pomidory.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #4 : 2008-11-19, 13:14:56 »

Dwa bratanki to magnez i wapń. A potas z sodem, też dwa bratanki.
Dobrym źródłem magnezu jest woda: "Muszynianka" lub "Piwniczanka".
Jeśli masz możliwość to jeszcze lepszym jest woda "Słotwinka" w 5l opakowaniu kartonowym - 259mg/l magnezu. Zawsze to lepsze źródło magnezu niż "z apteki"

Pozdrawiam
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #5 : 2008-11-19, 13:17:23 »

u nas w NIemczech mamy inna wode ale jest i taka z wieksza iloscia magnezu tylko problem w tym ze gazowana. Moj maluch nie lubi gazowanej. Jak przegotuje to chyba juz nie bedzie magnezu albo?? Raz zrobilam i bylo pelno osadu ale to chaby wapno albo sie myle?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #6 : 2008-11-19, 13:22:28 »

Ni zakręcaj butelki i po jakimś czasie będzie niegazowana Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #7 : 2008-11-19, 13:24:26 »

wapn i magnez konkuruja w trakcie przyswajania. takze np. zbyt duze spozycie nabialu powoduje niedobor magnezu
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #8 : 2008-11-19, 13:38:15 »

Albo nie zakręcaj, albo gotuj. Chociaż po co ? (gotować)
Gotowanie nie ma wpływu na zawartość magnezu. Ulotni się tylko dwutlenek węgla (gaz), a magnez w postaci węglanu magnezu(ciało stałe) pozostanie. Podobnie i z wapnem (węglan wapnia). To te dwa związki mogą tworzyć osad, nie ma czym się przejmować. I to właśnie te dwa związki są odpowiedzialne za tzw. "twardość" wody. Czym twardsza tym lepsza do picia i tym gorsza do prania i vice versa Smile
Nie wiem jak w Niemczech z wodami. Szukaj wysokozmineralizowanych o zawartości magnezu min. 100mg/l.

Pozdr.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #9 : 2008-11-19, 14:34:28 »

Czytalam kiedys ze aby zelazo bylo przyjmowane przez organizm musi byc Witamina C. Aby Kolagen byl wchlaniany tez witamina C.
Jak ma sie to do magnezu???

Slyszalam ze musi byc wapno ale nigdzie tego nie znalazlam?
Musze dostarczyc synowi wiecej magnezu i robie to w slonecznikach migdalach i brokulach. Moze trzeba jeszcze cos by magnez byl bardziej wchlaniany.
 



Pan Dr. Jan Kwasniewski pisze tak:

"Dla stosujących poprawnie Żywienie Optymalne (®), pamiętających o witaminie C, o produktach zawierających C, szczególnie w okresie wczesno-wiosennym – żadne dodatkowe składniki witaminowe, czy mikroelementowe nie są potrzebne, ponieważ otrzymują wszystko w pożywieniu, w optymalnych ilościach i proporcjach. Tak, że te dodatkowe składniki mogą być, muszą być, jeśli podawane są w nadmiarze i w ogóle, gdy są podawane dodatkowo – muszą szkodzić.

Suplementacja dla optymalnych jest z zasady szkodliwa i nie należy jej stosować.
Nie ma takiej potrzeby."
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #10 : 2008-11-19, 14:48:23 »

adampio ja wiem ze Dr. J. Kwasniewski tak napisal i w pelni ma racje. Moj syn ostatnio kiepsko jadl i znow wrocil mi tick mrugania oczami. . Kiedys zwiekszylam magnez w pokarmie i przeszlo. Innym razem bylo za malo wegli. Teraz daje to i to i dalej mruga. To oczy same mu sie zamykaja pozatym zaciska do tego rece i mowi ze nie moze tego opanowac. Skurcze w lydkach tez ma. Wiec albo za malo wegli albo magnezu. Wegli dostaje wystaraczajaco duzo ( ciala ketonowe sprawdzone) tak wiec magnez. Slonecznik jest na porzadku dziennym. Nabialow nie chce. Zolty ser przemycam w zapiekanych kartoflach ale nie dziennie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #11 : 2008-11-19, 15:04:34 »

adampio ja wiem ze Dr. J. Kwasniewski tak napisal i w pelni ma racje. Moj syn ostatnio kiepsko jadl i znow wrocil mi tick mrugania oczami. . Kiedys zwiekszylam magnez w pokarmie i przeszlo. Innym razem bylo za malo wegli. Teraz daje to i to i dalej mruga. To oczy same mu sie zamykaja pozatym zaciska do tego rece i mowi ze nie moze tego opanowac. Skurcze w lydkach tez ma. Wiec albo za malo wegli albo magnezu. Wegli dostaje wystaraczajaco duzo ( ciala ketonowe sprawdzone) tak wiec magnez. Slonecznik jest na porzadku dziennym. Nabialow nie chce. Zolty ser przemycam w zapiekanych kartoflach ale nie dziennie.


Sprobuj pestki dyni, maja najwiecej magnezu
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #12 : 2008-11-19, 15:16:38 »

adampio, czy woda wysokozmineralizowana jest suplementacją ? Wątpię.
Ale jeśli uważasz że jedzenie mięsa, podrobów, żółtek są wystarczającymi produktami zapewniającymi prawidłową podaż magnezu, to powodzenia.
Przypomnę że średnio w ww. produktach zawartość magnezu waha się w granicach 10-20mg/100g. Tak więc przeciętny optymalny przyjmuje magnezu w granicach 50-70mg.
Faktem jest że oficjalne zapotrzebowanie na magnez (300-400mg) jest zdecydowanie wygórowane przy DO, ale miałem podobne problemy ze skurczami łydek (mimo prawidłowej podaży ww.). I było to zdecydowanie spowodowane za małą ilością magnezu. A i samopoczucie było jak by mnie z krzyża zdjęli.
Dlatego początkowo suplementowałem się dolomitem, a obecnie "suplementuje" się wodą wysokozmineralizowaną. W zasadzie piję wyłącznie Muszyniankę lub Słotwiniankę. Problemy ze skurczami jak ręką odął.
Przyczyną skurczów łydek (poza małą ilością ww. i magnezu) może być za mała ilość potasu, ale to chyba u optymalnych zdarza się rzadko.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #13 : 2008-11-19, 15:30:13 »

adampio ja wiem ze Dr. J. Kwasniewski tak napisal i w pelni ma racje. Moj syn ostatnio kiepsko jadl i znow wrocil mi tick mrugania oczami. . Kiedys zwiekszylam magnez w pokarmie i przeszlo. Innym razem bylo za malo wegli. Teraz daje to i to i dalej mruga. To oczy same mu sie zamykaja pozatym zaciska do tego rece i mowi ze nie moze tego opanowac. Skurcze w lydkach tez ma. Wiec albo za malo wegli albo magnezu. Wegli dostaje wystaraczajaco duzo ( ciala ketonowe sprawdzone) tak wiec magnez. Slonecznik jest na porzadku dziennym. Nabialow nie chce. Zolty ser przemycam w zapiekanych kartoflach ale nie dziennie.


Wejdz na strone Kristana a znajdziesz tam tyle przepisow z magnezem, ze hohoho
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #14 : 2008-11-19, 15:33:06 »

adampio, czy woda wysokozmineralizowana jest suplementacją ? Wątpię.
Ale jeśli uważasz że jedzenie mięsa, podrobów, żółtek są wystarczającymi produktami zapewniającymi prawidłową podaż magnezu, to powodzenia.
Przypomnę że średnio w ww. produktach zawartość magnezu waha się w granicach 10-20mg/100g. Tak więc przeciętny optymalny przyjmuje magnezu w granicach 50-70mg.
Faktem jest że oficjalne zapotrzebowanie na magnez (300-400mg) jest zdecydowanie wygórowane przy DO, ale miałem podobne problemy ze skurczami łydek (mimo prawidłowej podaży ww.). I było to zdecydowanie spowodowane za małą ilością magnezu. A i samopoczucie było jak by mnie z krzyża zdjęli.
Dlatego początkowo suplementowałem się dolomitem, a obecnie "suplementuje" się wodą wysokozmineralizowaną. W zasadzie piję wyłącznie Muszyniankę lub Słotwiniankę. Problemy ze skurczami jak ręką odął.
Przyczyną skurczów łydek (poza małą ilością ww. i magnezu) może być za mała ilość potasu, ale to chyba u optymalnych zdarza się rzadko.

Jetsem 4 rok na diecie i z tego co pamietam, tylko na samym poczatku diety mialem braki magnezu. Jedzac, "wariujac" jedzenie, nie powinno zabraknac niczego, no moze wit C.
Ale powtarzam, na stronach Kristana jest wiele przepisow z magnezem, optymalnych przepisow!!!! Ameryka juz odtkryta....
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #15 : 2008-11-19, 16:03:39 »

adampio
nasiona slonecznika praze na patelni. Mozna tez tak z pestkami dyni czy trzeba to jesc na surowo?
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #16 : 2008-11-19, 16:15:36 »

gdzie ta strona krystiana?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #17 : 2008-11-19, 16:21:26 »

adampio
nasiona slonecznika praze na patelni. Mozna tez tak z pestkami dyni czy trzeba to jesc na surowo?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #18 : 2008-11-19, 16:23:51 »

adampio
nasiona slonecznika praze na patelni. Mozna tez tak z pestkami dyni czy trzeba to jesc na surowo?


Sorry, ponownie mi sie udalo wyslac pustego posta.

Tak, oczywiscie, prazysz, mozesz pozniej puscic przez maszynke i posypywac tym salatki, jesc, uzywac zmiast maki....dokladnie to samo co ze ziarnami slonecznika.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #19 : 2008-11-19, 16:25:13 »

a gdzie ta strona krystiana podaj mi link jak mozesz.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 17 zapytaniami.