forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-26, 09:30:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660357 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  Magnez , zelazo Wit c itd
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Magnez , zelazo Wit c itd  (Przeczytany 46244 razy)
adampio
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #20 : 2008-11-19, 16:25:32 »

Zapisane
adamgraza
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #21 : 2008-11-19, 16:26:00 »

Pestki dyni smazone mają   dziwny smak ,lepsze są świeĹźe
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #22 : 2008-11-19, 16:28:50 »

Pestki dyni smazone mają   dziwny smak ,lepsze są świeże


W/g mnie dopiero nabieraja smaku.

Ale kazdy ma inny smak.



Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #23 : 2008-11-20, 01:19:21 »

Jolu,moze chcialabys zrobic badania na ilosc magnezu wydalanego z moczem,to zajrzyj  m.innymi tutaj:
http://lekarze.w.interia.pl/magnezoterapia.pdf



Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #24 : 2008-11-20, 01:28:50 »

     z powyzszego art.zacytuje ciekawostke????

               Wchłanianie magnezu utrudniają:

                      zasadowe środowisko,
                       białka roślinne, tłuszcze nasycone,
                       włókna pokarmowe, kwas fitynowy,
           nadmiar
                       wapnia i fosforu, niedobĂłr potasu.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #25 : 2008-11-20, 12:04:33 »

Kodar no to juz mam odpowiedz. Moj syn mial chyba za malo potasu. Teraz pije znow sok pomidorowy i od 2 sni jego mruganie ustepuje. Chyba bedzie dobrze.
Kurcze wydaje sie ze juz tyle wiem a ciagle czegos nie wiem. Zaluje ze nie studiowalam medycyny bo moglabym sama byc sobie lekarzem. Ciezko znalezc lekarza ktory naprawde wczuje sie w pacjenta.
Dobrze ze jest DO przynajmniej nie chorujemy tak jak inni i nie musimy czesto do lekarzy chodzic
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #26 : 2008-11-20, 21:53:01 »

Chyba za bardzo pospieszylam sie z optymizmem. Mruganie ustepuje ale jest znow cos nowego. Chyba nowy tik. Zaczyna rzucac glowa i nie moze tego kontrolowac. Mowi ze mu to przeszkadza.
Wszystko zaczelo sie od pojscia do szkoly. To chyba za duzy stres. W 1szej klasie maja po 6 lekcji. Pierwsza przerwa dopiero po 2 lekcji. Straszne dla maluchow. Jak ja chodzilam do szkoly w PL to przerwy byly po kazdej lekcji i mielismy 3-4 godziny. Teraz probuja z dzieci roboty robic. U Alexa w klasie sa dzieci 5 letnie. Obled. Dziwie sie rodzicom ze takie malenstwa puszczaja do szkoly.
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #27 : 2008-11-20, 23:01:07 »

Chyba za bardzo pospieszylam sie z optymizmem. Mruganie ustepuje ale jest znow cos nowego. Chyba nowy tik. Zaczyna rzucac glowa i nie moze tego kontrolowac. Mowi ze mu to przeszkadza.
Wszystko zaczelo sie od pojscia do szkoly. To chyba za duzy stres. W 1szej klasie maja po 6 lekcji. Pierwsza przerwa dopiero po 2 lekcji. Straszne dla maluchow. Jak ja chodzilam do szkoly w PL to przerwy byly po kazdej lekcji i mielismy 3-4 godziny. Teraz probuja z dzieci roboty robic. U Alexa w klasie sa dzieci 5 letnie. Obled. Dziwie sie rodzicom ze takie malenstwa puszczaja do szkoly.
dziewczyno nie czekaj tylko zacznij podawac magnez albo idz do lekarza aby zrobil ilosc magnezu wydostajacego sie wraz z moczem.Mojej zaproponowalam ale nie chciala o tym slyszec,pojde prywatnie.Dzieciom moga nawyki sie utrwalic,znieksztalcic polaczenia nerwowe i co wtedy.Leczenie dluzsze niz zapobieganie.Przeczytalas powyzszy art.
Lekarka  rowniez  zwraca uwage aby nie jadac zbyt czesto mlecznych,bo wapn wchlania sie tymi samymi szlakami co magnez.Gdy zbyt duza ilosc i kazdego dnia wapnia magnez nie ma kiedy sie wchlonac i wydostaje sie wraz z moczem.Dlatego takie wazne badanie.Wiecej stoi w art.wyzej albo w postach lekarki.Nie czekaj i nie zwalaj na stres,zacznij powaznie dzialac. Smile
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #28 : 2008-11-21, 14:01:29 »

Artykul przeczytalam. W poniedzialek pojde znow z nim do lekarza. Jak nie zrobi mi na kase to pojde prywatnie. U nas jest laboratorium medyczne gdzie mozna isc ,powiedziec co sie chce, przychodzi lekarz pobiera krew i masz wynik. To nie jest wszystko takie drogie jak pisza gazety bo juz niektore badania robilam
Jak na razie to masujemy mu receptory. To zawsze pomagalo w roznych naszych schorzeniach.

Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #29 : 2009-02-09, 22:05:52 »

Moze ktos wie jaki uklad przewyzsza gdy powstaja tiki?  Sad
Moj syn znow je ma. Shocked Je pestki z dyni slonecznika itd. Cos nic nie pomaga. Shocked
Musze chyba jednorazowo zastosowac rotacje mlecznych i zbozowych tylko to strasznie trudne u dzieci  w dodatku u niejadkow.
Mam problem wtedy z tluszczem bo masla tez nie wolno. NO i smietany tez nie a to wlasnie te 2 produkty z ktorych mam tluszcz dla dzieci,

Zapisane
zenon
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #30 : 2009-02-09, 23:05:24 »

Slyszalam ze musi byc wapno ale nigdzie tego nie znalazlam?
Musze dostarczyc synowi wiecej magnezu i robie to w slonecznikach migdalach i brokulach. Moze trzeba jeszcze cos by magnez byl bardziej wchlaniany.
 



Polecam muszynianke, piwniczanke i inne tego typu wody.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #31 : 2009-02-09, 23:28:20 »

zenon muszynianki itp nie ma w niemczech.
ale dzieki
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70504


Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #32 : 2009-02-10, 11:36:00 »

Słyszałam, że  najlepsza proporcja wapna do manezu to 2:1,  aby była najlepsza przyswajalność magnezu z wody mineralnej (jest tak w "Wodzie Jurajskiej", która jest średniozmineralizowana), ponoć duża zawartość wapna, tak jak w "Muszyniance", utrudnia przyswajanie magnezu, poprzez wspólne ścieżki metaboliczne.
Zapisane

viola44
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #33 : 2009-02-10, 14:42:51 »

Czytalam kiedys ze aby zelazo bylo przyjmowane przez organizm musi byc Witamina C. Aby Kolagen byl wchlaniany tez witamina C.
Jak ma sie to do magnezu???

Slyszalam ze musi byc wapno ale nigdzie tego nie znalazlam?
Musze dostarczyc synowi wiecej magnezu i robie to w slonecznikach migdalach i brokulach. Moze trzeba jeszcze cos by magnez byl bardziej wchlaniany.
 



witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu.
Zapisane
viola44
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #34 : 2009-02-10, 14:49:24 »

Nie wiem jak to jest, poniewaz po 3 miesiacach stosowania diety zrobiłam badania frakcji lipidowych ktore nawiasem mówiąc wyszły nie zle, cholesterol hdl mialam 77, a TG 88 , kolezanki przy okazji zrobiły mi poziom magnezu, miałam górna granice normy, czyli wysoki. moze warto porostu zrobic badanie na magnez, wapń i zorientowac sie czy faktycznie istnieje niedobór.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #35 : 2009-02-10, 16:56:07 »

viola44

Rzecz w tym ze lekarz rodzinny twierdzi ze ilosc magnezu w krwi nic nie daje (wynik). NIe chce tego zrobic. Bylam dzis prywatnie w laboratorium i zrobia mii. Slyszalam ze moze byc nieprzysfajalnosc magnezu. Wtedy trzeba zbadac w moczu.
Zrobie te badania.
Zapisane
kangur
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #36 : 2009-02-10, 17:55:31 »

viola44
Rzecz w tym ze lekarz rodzinny twierdzi ze ilosc magnezu w krwi nic nie daje (wynik). NIe chce tego zrobic. Bylam dzis prywatnie w laboratorium i zrobia mii. Slyszalam ze moze byc nieprzysfajalnosc magnezu. Wtedy trzeba zbadac w moczu.
Zrobie te badania.

Lekarz ma racje.
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #37 : 2009-02-10, 18:02:42 »


Cytuj

Lekarz ma racje.
Cytuj
czyli robienie badan jest bez sensu?
Zapisane
MarekLisowski
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #38 : 2009-02-10, 20:41:02 »


Cytuj

Lekarz ma racje.
Cytuj
czyli robienie badan jest bez sensu?


jak najbardziej nie ,ale tylko wtedy ,gdy łaczymy to z pobieraniem wycinkow z kazdego narzadu -dla jelita co 50 cm.
marek
Zapisane
grizzly
Gość


Email
Odp: Magnez , zelazo Wit c itd
« Odpowiedz #39 : 2009-02-10, 23:00:40 »

...jak najbardziej nie ,ale tylko wtedy, gdy łaczymy to z pobieraniem wycinkow z kazdego narzadu -dla jelita co 50 cm.
marek...

Marek mam "mieszane uczucia" czytajac twojego posta.  Razz
Dobre pytanie to: Co mi to da? Taka wiedza z "badania"  Cool
Moze lepiej nie wiedziec do konca co tak naprawde sie dzieje?

Zobacz jakie dopiero robia sie "problemy" gdy przez "nierozwazne badanie"
dowiadujemy sie o "swojej chorobie". Do momentu gdy nic nie wiemy
jakos to leci i dajemy sobie rade.  Cool

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.