forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:50:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658464 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Tiramisu
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tiramisu  (Przeczytany 36051 razy)
adampio
Go


Email
Tiramisu
« : 2008-11-23, 14:52:38 »

DO TIRAMIZU TRZEBA WYBRAC JAK NAJLEPSZEJ JAKOSCI KOMPONENTY:

12 sztuk ciasteczek biszkoptowych ( Savoyardi biskuitter )
1,5 dl vina Marsala ( albo polwytrawnego sherry)... ja stosuje Marsale

Krem:

250 gr marscapone ( tego prawdziwego, okolo 70 % T )
2 jajka
3 lyzki cukru
2 lyzeczki mielonej kawy

DODATKOWO:
2 lyzki cacao albo utartej czarnej czekolady

CZAS ROBIENIA: 30 MIN


Robimy tak:

Poloz ciastka biszkoptowe ciasno obok siebie w plaskim polmisku z kantem i polej / skrop calosc marsala.

Krem:
1. ubic zoltka z cukrem i kawa na jasna i puszysta mase. Nastepnie wmiszac marscapone
2. ubic bialka na sztywno i delikatnie wkrecic w krem
3. rozloz delokatnie calosc na ciastka biszkoptowe
4. wkladamy calosc na 4 godz do lodowki
5. Przed samym podaniem posypujemy kakaem albo czekolada

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #1 : 2008-11-23, 21:00:32 »

Też skorzystam. U nas serek maskarpone ma 80 % tłuszczu. Coś mi się wydawało, ze poncz powinien składać się z kawy rozpuszczonej w wodzie i dodatku alkoholu, ale sam alkohol też może być.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #2 : 2008-11-23, 21:03:57 »

Też skorzystam. U nas serek maskarpone ma 80 % tłuszczu. Coś mi się wydawało, ze poncz powinien składać się z kawy rozpuszczonej w wodzie i dodatku alkoholu, ale sam alkohol też może być.


podalem oryginalny przepis na Turamisu. Sam alkohol "musi" byc.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Tiramisu
« Odpowiedz #3 : 2008-11-29, 20:28:23 »

trzydziesci minut ktore zniknely z twojego zycia na cos co jest zupelnie niepotrzebne  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
i w sumie drogie
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #4 : 2008-12-01, 03:02:48 »

To jest dobry sposób by przyszła żona rozpoznała dobrego męża, skoro nie żałuje ani czasu, ani pieniędzy na swoje zachcianki to można liczyć na drogie kosmetyki, biżuterię a nawet futro. Smile

Każda procedura kuchenna powoduje skomplikowane mieszanie produktów co nie sprzyja ich trawieniu.
Osobiście wyciągam z zamrażalnika to na co mam ochotę, czasami to i owo, ale b. rzadko to i owo i coś jeszcze, wkładam do kuchenki na zaprogramowany czas i to wszystko.
No, niektóre produkty trzeba umyć i pokroić, a niektóre oddzielić po rozbiciu skorupki, bywa, że do gotowej potrawy trzeba dodać pół koski smalcu lub masła.
Ależ bezbarwne jest moje życie (kulinarne).
Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #5 : 2008-12-01, 10:19:56 »

Osobiście wyciągam z zamrażalnika to na co mam ochotę, czasami to i owo, ale b. rzadko to i owo i coś jeszcze, wkładam do kuchenki na zaprogramowany czas i to wszystko.
No, niektóre produkty trzeba umyć i pokroić, a niektóre oddzielić po rozbiciu skorupki, bywa, że do gotowej potrawy trzeba dodać pół koski smalcu lub masła.
Ależ bezbarwne jest moje życie (kulinarne).
Cool

Czy celowo opusciles slowo mikrofalowej?????????
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #6 : 2008-12-01, 12:05:38 »

Osobiście wyciągam z zamrażalnika to na co mam ochotę, czasami to i owo, ale b. rzadko to i owo i coś jeszcze, wkładam do kuchenki na zaprogramowany czas i to wszystko.
No, niektóre produkty trzeba umyć i pokroić, a niektóre oddzielić po rozbiciu skorupki, bywa, że do gotowej potrawy trzeba dodać pół koski smalcu lub masła.
Ależ bezbarwne jest moje życie (kulinarne).
Cool

Czy celowo opusciles slowo mikrofalowej?????????

Fakt, nie jest takie bezbarwne, bo rozświetlone zorzą polarną jaką wywołują na siatkówce mojego oka latające wszędzie po domu mikrofale, będę sobie musiał przyłożyć na powieki elektrody i wypalić.

Mogę zrozumieć niezrozumienie i lęki w stosunku do grzania bez ognia, ale w połączeniu z samodzielnym elektryzezowaniem się w celu wypalenia kandydy to już noj w stanie gazowym.
Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #7 : 2008-12-01, 13:06:02 »

... będę sobie musiał przyłożyć na powieki elektrody i wypalić.



Najlepiej udaj sie w tym przypadku do" fachowca",czyli do mnie -ja sie znam na pradach i elektrodach  Cool
Jedna wizyta,nastepnych juz nie ma  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Re: Tiramisu
« Odpowiedz #8 : 2008-12-01, 19:02:08 »

trzydziesci minut ktore zniknely z twojego zycia na cos co jest zupelnie niepotrzebne  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
i w sumie drogie
 

Zaczne od Ciebie;
Dobrze zauwazone, ze to moje 30 min.!!!
A co robisz z Twoim 30 min?, przesiedzisz z pilotem w reku, usniesz, usniesz na kiblu, zapomnisz jak sie nazywasz po 10-ym piwie, tudziez sam/
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Re: Tiramisu
« Odpowiedz #9 : 2008-12-01, 19:08:15 »

trzydziesci minut ktore zniknely z twojego zycia na cos co jest zupelnie niepotrzebne  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
i w sumie drogie
 

Zaczne od Ciebie;
Dobrze zauwazone, ze to moje 30 min.!!!
A co robisz z Twoim 30 min?, przesiedzisz z pilotem w reku, usniesz, usniesz na kiblu, zapomnisz jak sie nazywasz po 10-ym piwie, tudziez sam/a nie wiesz o co Ci chodzi??

Bo to nie jest trudno rzucic jakis tam post na "forum kwasniewski" bez odzewu!!!! evosonic zrob cos, daj nam wskazowki, naucz sie sam /a czegos, pozniej nas czegos naucz a pogadamy. Latwo jest wejs na "jakies tam forum" ....raz na jakis czas i udawac znawce tematu....... dale nas jestes "znawca tematu" tylko jakiego ......tematu?
Popatrz pod pozdrowieniami a nie bede musial tlumaczyc!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #10 : 2008-12-01, 19:12:04 »

Dziwi mnie tylko to, co mnie dziwic nie powinno.

Dlaczego w tym temacie "gadamy" ...nie o tiramizu. Wiem, ze za bardzo pracochlonne, nie optymalne.....
Najsmieszniejsze w tym jest to, ze przepis jest podany dla jednej osoby, ktora ten przepis chciala...i go dostala. Czyli, ze reszta "komplementow" jest zbyteczna.
TEZ WAS KOCHAM!
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #11 : 2008-12-04, 22:53:33 »

dzieki za przepis  Laughing
Ja znalazlam przepis na tiramisu ktore podawali w Jastrzebiej Gorze w Arkadii Lido. Napisze go jutro bo dzis juz pozno.  Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Re: Tiramisu
« Odpowiedz #12 : 2008-12-04, 22:58:58 »

trzydziesci minut ktore zniknely z twojego zycia na cos co jest zupelnie niepotrzebne  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
i w sumie drogie
 

Zaczne od Ciebie;
Dobrze zauwazone, ze to moje 30 min.!!!
A co robisz z Twoim 30 min?, przesiedzisz z pilotem w reku, usniesz, usniesz na kiblu, zapomnisz jak sie nazywasz po 10-ym piwie, tudziez sam/
Adas,badz milszy,bo przeciez nie znasz osoby ani tego co ma na mysli Laughing
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #13 : 2008-12-04, 23:37:49 »

Dziwi mnie tylko to, co mnie dziwic nie powinno.

Dlaczego w tym temacie "gadamy" ...nie o tiramizu. Wiem, ze za bardzo pracochlonne, nie optymalne.....
Najsmieszniejsze w tym jest to, ze przepis jest podany dla jednej osoby, ktora ten przepis chciala...i go dostala. Czyli, ze reszta "komplementow" jest zbyteczna.
TEZ WAS KOCHAM!
przepraszam ... jesli to dla jednej osoby  Very Happy
 nadajemy na innych falach
pozdrawiam
ps.uspokoj sie 

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Re: Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #14 : 2008-12-05, 07:07:35 »

Dziwi mnie tylko to, co mnie dziwic nie powinno.

Dlaczego w tym temacie "gadamy" ...nie o tiramizu. Wiem, ze za bardzo pracochlonne, nie optymalne.....
Najsmieszniejsze w tym jest to, ze przepis jest podany dla jednej osoby, ktora ten przepis chciala...i go dostala. Czyli, ze reszta "komplementow" jest zbyteczna.
TEZ WAS KOCHAM!
przepraszam ... jesli to dla jednej osoby  Very Happy
 nadajemy na innych falach
pozdrawiam
ps.uspokoj sie 


 

Zgadza sie evosonic, zauwazylem, ze obojetnie na jaki temat sie wypowiesz to zawsze jestes na inne fali.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #15 : 2008-12-05, 08:13:39 »

obojetnie na jaki temat sie wypowiesz to zawsze jestes na inne fali.

A może to przez:

grzyby halucynki 
  Wink Mr. Green
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #16 : 2008-12-05, 09:05:16 »

A  myslałam,ze to tylko ja mam problem z "odczytaniem mysli" evosonic  Smile ,ale jakos i tak znacząco nie wyróżnia sie w "morzu konfabulacji" innych -mam oczywiście na mysli tę  magiczną moc rotacji mlecznych i zbozowych  Laughing  ,które to biją na łeb pozostałe sposoby leczenia ,a same produkty mleczne i zbozowe choćby w minimalnych dawkach są przyczyną wielu nieszczesc jakie dotknęły ludzkość  Smile
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #17 : 2008-12-05, 18:05:51 »

[u]Tiramisu dla optymalnych[/u]

Wersja serowa

300 gram 3 krotnie mielonego bialego tlustego sera (moze byc gotowy mielony ze sklepu)
300 gram zoltek (ok 15 sztuk)
5 bialek
2 pelne lyzki cukru pudru
2-3 lyzki rumu (lub wiecej) + aromat rumowy lub waniliowy
1/2- 1 lyzeczki zelatyny
25-30 gotowych podluznych biszkoptow (ok 150 gram)
1 szklanka smietanki 30 % do maczania biszkoptow
drobne owoce,melisa, mieta do przybrania

SKLAD w 100 gramach B-11,1 g; T-19,5g ;W-12,3 g

        Proporcje B:T:W
              1:1,76:1,1

Ser utrzec mikserem z zoltkami, cukrem, rumem,aromatem na gladka puszysta mase.
Rum dodawac po kropelce bo moze sie masa zwarzyc.
Ubic na sztywno pianei delikatnie polaczyc z masa.
Rozpuscic zelatyne w niewielkiej ilosci wody, podgrzaci wymieszac delikatnie z przygotowana masa.
Prostokana forme wylozyc polowa biszkoptow( kazdy biszkopt przed ulozeniem namoczyc w smietance)
Wylozyc na biszkopty polowe masy serowej, po czym ulozyc na wierzchu nastepne biszkopty lekko dociskajac.Potem nalozyc reszte masy i wyrownac nozem maczynym w goracej wodzie.
Wstawic do lodowki na kilka godzin.
Smietanke ubic przed podaniem i ozdobic nia tiramisu. Przybrac mieta lub meilisa


[u]Wersja Tiramisu Smietankowa[/u]

zamiast sera 300 gram smietanki 30 %
2-3 lyzki zelatyny.
Poprzednie skladniki jak wyzej

Schlodzona smietanke ubic na sztywno z cukrem pudrem, dodac zoltka , rum , aromat,a na koncu ubita na sztywno pianke z bialek.Nastepnei dodac uprzednio przygotowana zelatyne i dokladnie wymieszac.. Chwile poczekac az masa nieco zgestnieje i wykaldac tak jak wyzej.

Sklad w 100 g B-8,7;T-25,7;W12,2

Proporcje B:T:W
           1:2,95:1,4

Zycze smacznego.
U nas w NIemczech nie ma zwyklego bialego sera wiec Tiramisu mi nie wychodzilo. wychodzi z Mascapone 80% tluszczu

Jest przepyszne
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #18 : 2008-12-14, 18:59:49 »

obojetnie na jaki temat sie wypowiesz to zawsze jestes na inne fali.

A może to przez:

grzyby halucynki 
  Wink Mr. Green

dziwnie piszesz ... nie wiem co etym jest ? link do zieka bbn to chybasd to http://video.google.pl/videoplay?docid=-5473024189424637139&ei=fElFSd6HEoPGiALAyPW9DA&q
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Tiramisu
« Odpowiedz #19 : 2011-06-21, 13:18:35 »

TIRAMISU bez "surowego białka kurzego" i mniej słodkie - do wersji I :) - waniliowo-kawowe
powstaje z tego: 652g potrawy
stosunek: BTW: 1:7:2
w 100g: BTW: 5g:34g:10g

-------------
spód:
22 szt. [ok63g] okrągłych biszkoptów dobrze nasączających się [B/T/W:6g/60g/6g]

Do nasączania biszkoptów:
1-2 Łyżki alkoholu - tu zawsze na oko :) [i ze zwykłą wódą tez jest dobre]
2 łyżeczki mielonej kawy[dla leniwych przejdzie też rozpuszczalna]
0,5 szkl. wody [ciepła się lepiej wchłania w biszkopty]

Krem:
500 gr mascarpone
4 żółtka   
10-16g cukru waniliowego 

Do posypania:
2 łyżki kakao [1,5g]

Przygotowanie:
1.na dno układam połowę biszkoptów nasączonych w [kawa+alkohol+woda][wystarczy na 2-3sec.]
2.połowę ubitej masy z żółtek, cukru i mascarpone rozsmarowuję na biszkopty
3.znów warstwa biszkoptów
4.warstwa kremu
5. posypuję kakao - aż równo pokryje całą powierzchnię

uwagi:
Pozwoliłam sobie dodać wariację mascarpone powstałą z przepisu podobnego składem do autora wątku.
Robię ze zdwojonej ilości składników i powstaje mi z tego ok 6 porcji.
Mieści się wypełniając po brzegi formę: 20cm x 13cm x 5cm
Tiramisu jest najlepsze od następnego dnia po zrobieniu jak się już przegryzie.

Ponieważ czytałam o tym że surowych białek się nie powinno jeść - w tej wersji nie ma surowego białka z białka kurzego (na tyle na ile się go uda oddzielić)[jest to z żółtka ale czy zakaz jedzenia tez jego dotyczy?]. Białko nadaje większej sztywności Tiramisu. Więc jeżeli zależy mi super na kształcie podawanego deseru dodaję ubite na sztywno białka do - ubitej masy. Masa staje się pięknie błyszcząca i po ochłodzeniu się usztywnia.(Wychodzi tez bez ubijania białka).

16g cukru w zupełności wystarcza na 500g mascarpone- smakuje nawet tym którzy na co dzień jedzą słodko. Pamiętać trzeba że biszkopty "okrągłe" są też słodkie [w 60g węglowodanów ok 28g to cukier]. W tej chwili kupuję sobie w tesco "biszkopty rodzinne o smaku waniliowym"
padło na te bo akurat w tym sklepie nie ma biszkoptów z mniejszą ilością węglowodanów - w każdym razie - dobrze się nasączają.

W tymże samym sklepie niestety najtłustsze i najsmaczniejsze [tamże] mascarpone ma tylko 40% tłuszczu :( [piątnica BTW:3,5/40/5,1]

16g cukru waniliowego to ok 1-2 łyżki  -łyżki stołowe mogą mieć rożne wielkości u mnie  8 lub 16 g cukru więc polecam tą mniejszą, opakowanie cukru waniliowego - to większe ma właśnie 16g

pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 18 zapytaniami.