forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 17:48:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659753 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta po 3 miesiącach
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta po 3 miesiącach  (Przeczytany 90397 razy)
liny
Go


Email
Dieta po 3 miesiącach
« : 2008-11-25, 10:59:32 »

Jestem na DO od 3 miesiecy. Widzę wiele pozytywnych zmian, ale teraz należałoby sie przestawić i zmniejszyć ilość białka.Ile BTW powinnam zjadać przy wzroście 162 i wadze 65 kg? Czy ktoś może mi odpowiedzieć, bo czytajac książki i "Optymalnych" gubię się w różnych informacjach.  Wzór pana Mariana Statuckiego z (Optymalnych nr wrześniowy ) to B=2W, ale białka powinny wynosić po przebudowie przy moim wzroście ok 30, to węglowodany tylko 15, tak sie nie da funkcjonować. Proszę o pomoc
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #1 : 2008-11-25, 11:49:57 »


Musisz zaczac sluchac  swojego  organizmu z czasem kazdy optymalny nauczy sie  tego , kazdy musi  trafic  na  swoje optymalne proporcje - optymalnt  ogolny  wzor to  1 \ 2.5-3.5 / 0.8   B-T-W .  Pozniej jesli  nie  ma  specjalnych zalecen lekarza  opt. to  zapotrzebowanie  na bialko   troche  spada.  ja  stosuje  0.60 - 0.90 g bialka  na  jeden kg wagi  naleznej. i 0.80 g weglowodanow lub  troche  wiecej na jeden  kg w. n .Tluszczu  tyle  ile  potrzebuje, tzn. tyle zeby nie  byc  glodnym . Naogol  jest  to 3 - 3.5 lub  wiecej w zaleznosci  od  zapotrzebowania na  jeden  gram zjadanego bialka . I czytaj  ksiazki DOKTORA JANA KWASNIEWSKIEGO.   I  TE  FORUM

pozdr.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #2 : 2008-11-25, 12:01:22 »

    LINY  a możesz podać swój wiek i czy ciężko pracujesz czy prowadzisz osiadły tryb życia i czy chorujesz  ? .To wszystko jest ważne
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #3 : 2008-11-25, 12:30:58 »

jeszcze  mialen ci  napisac ,ze   przy  moim  wzroscie  177cm  waga  nalezna powinna  wynosic  70.25 kg   wiec   zjadamm  40-60 g bialka  okolo 60 g wiglowodanow i 150 - 200 g  tluszczu.  Przy ciezkiej  pracy fizycznej  zapotrzebowanie troche  rosnie wiadomo.Przy ewentualnych  chorobach  jadlospis trzeba ustalac  indywidualnie !


pozdr.
Zapisane
liny
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #4 : 2008-11-25, 14:20:21 »

Chciałabym dodać, ze mam 47 lat, nie choruję i pracuję umysłowo.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #5 : 2008-11-25, 14:59:59 »

   
   LINY im człowiek starszy tym mniej potrzebuje  białka  a więcej węglowodanów.
   Wg. mnie B około 50 T około 150 -chyba  że chcesz   schudnąc to    ja nawet zmniejszałam  do 1,5 na gram białka
   W-około 50.Obserwuj swój organizm przez  dluższy czas .Zobaszysz czego ci brak  a czego masz nadmiar.
   Jestem kobietą mam 55 lat i np. jak przekroczę przez kilka  dni białko tzn.  ponad   50 gr. to swędzi mnie skora    ,dostaję    łupież ,
   pobolewają mnie nerki, potem  strzykają  stawy, boli mnie   głowa , skacze  ciśnienie ,nawet waga potrafi się podnieść ,nie mówię  już o
   cukrze. Odwrotnie   gdy mam  za malo białka     mniej  niż    35gr. to ćmi     mnie biodro, chce mi  się  słodyczy ,owoców. Wyjdz z bazy
   50 gr. białka i się obserwuj.Zyczę wytrwałości    i powodzenia Grażyna
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #6 : 2008-11-25, 15:30:51 »

Jestem na DO od 3 miesiecy. Widzę wiele pozytywnych zmian, ale teraz należałoby sie przestawić i zmniejszyć ilość białka.Ile BTW powinnam zjadać przy wzroście 162 i wadze 65 kg? Czy ktoś może mi odpowiedzieć, bo czytajac książki i "Optymalnych" gubię się w różnych informacjach.  Wzór pana Mariana Statuckiego z (Optymalnych nr wrześniowy ) to B=2W, ale białka powinny wynosić po przebudowie przy moim wzroście ok 30, to węglowodany tylko 15, tak sie nie da funkcjonować. Proszę o pomoc
 

Jestes na DO czy na ZO ?
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #7 : 2008-11-25, 21:39:35 »

Wzór pana Mariana Statuckiego z (Optymalnych nr wrześniowy ) to B=2W, ale białka powinny wynosić po przebudowie przy moim wzroście ok 30, to węglowodany tylko 15, tak sie nie da funkcjonować. Proszę o pomoc

Jak B=2W to jesli białka zjadasz 30g to wegli 60g. nie wiem dlaczego robisz na odwrot? Przetestuj na sobie ile minimalnie potrzebujesz białka. Białka nie da sie "zastapić" zadnym innym skladnikiem odzywczym wiec organizm sam sie upomni przez zwiekszony apatyt na pokarm zawierajacy duza B.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #8 : 2008-11-25, 22:19:15 »

   
   LINY im człowiek starszy tym mniej potrzebuje  białka  a więcej węglowodanów.
   Wg. mnie B około 50 T około 150 -chyba  że chcesz   schudnąc to    ja nawet zmniejszałam  do 1,5 na gram białka
   W-około 50.Obserwuj swój organizm przez  dluższy czas .Zobaszysz czego ci brak  a czego masz nadmiar.
   Jestem kobietą mam 55 lat i np. jak przekroczę przez kilka  dni białko tzn.  ponad   50 gr. to swędzi mnie skora    ,dostaję    łupież ,
   pobolewają mnie nerki, potem  strzykają  stawy, boli mnie   głowa , skacze  ciśnienie ,nawet waga potrafi się podnieść ,nie mówię  już o
   cukrze. Odwrotnie   gdy mam  za malo białka     mniej  niż    35gr. to ćmi     mnie biodro, chce mi  się  słodyczy ,owoców. Wyjdz z bazy
   50 gr. białka i się obserwuj.Zyczę wytrwałości    i powodzenia Grażyna


Czy ta jakas naowa teoria DO/ZO. Czyli majac tyle lat jan nasz "Ojciec" ZO, Pan Dr. Jan Kwasniewski, ile wg. Ciebie powinien jesc bialka? Podaj, napiszemy i zapytamy czy 10 gr bialka jest wystarczajaca dzienna iloscia bialka?

Stary ....piszesz takie brednie, ze "glowa boli"
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #9 : 2008-11-26, 07:50:10 »

   No to może zapytajmy naszego ADMINA CZY W TYM CO NAPISAłAM JEST  TROCHE RACJI  . Jeżeli sie pomyliłam pochylę przed toba
  głowę.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #10 : 2008-11-26, 08:16:06 »

Bardzo wam współczuję, że nie potraficie się normalnie odżywiać bez tego codziennego "gmerania" w tych gramach.  Sad
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #11 : 2008-11-26, 10:06:38 »

No i Admin odpowiedział   jak SALOMON .Więc niech każdy wie swoje. Ostatnio   Adampio często się  irytujesz  ,nie czytasz dokladnie postów , emocjonujesz się .Ja stwierdzam  że tego bialka jesz chyba za dużo.Serdecznie  cię   pozdrawiam GRAżYNA
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #12 : 2008-11-26, 12:01:50 »

No i Admin odpowiedział   jak SALOMON .Więc niech każdy wie swoje. Ostatnio   Adampio często się  irytujesz  ,nie czytasz dokladnie postów , emocjonujesz się .Ja stwierdzam  że tego bialka jesz chyba za dużo.Serdecznie  cię   pozdrawiam GRAżYNA
 

Jemy wg. stosunku BTW a nie gramatury, zostalo powiedziane wiele razy.
Ja sie nie irytuje i czytam dokladnie.

Co masz na mysli mowiac "ostatnio"?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #13 : 2008-11-26, 12:39:13 »

Trudno się z tym nie zgodzić. Stosunek BTW jest najwazniejszy....
Spotkałam się z  juz z osobami  u których wyglada to tak 100- 250 (B-T) a to juz chyba obżarstwo (kobieta raczej niezbyt aktywna fizycznie) Smile
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #14 : 2008-11-26, 12:57:16 »

  ADAMPIO  a czy ja podałam coś innego   .Czy   B50 T 150 W 50  to jest coś innego  jak żeś napisał
  stosunek BTW  jest najważniejszy? pozdrawiam.Osoba która przeszła przebudowę  pyta ile tego bialka mogłaby teraz jeśc.
  Uważam że  odpowiedzialam jej konstruktywnie .Na początek to zawsze coś  bo ja musialam sama dochodzić   do takich czy innych
  wniosków.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #15 : 2008-11-26, 14:39:19 »

No i Admin odpowiedział   jak SALOMON .Więc niech każdy wie swoje. Ostatnio   Adampio często się  irytujesz  ,nie czytasz dokladnie postów , emocjonujesz się .Ja stwierdzam  że tego bialka jesz chyba za dużo.Serdecznie  cię   pozdrawiam GRAżYNA
 

Chyb jednak nie, symptomow przebialczenia nie mam. No chyba , ze ta nadpobudliwosc, ktora zuwazylas........ale to tylko Ty zauwazylas, ja jeszcze nie.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #16 : 2008-11-26, 15:56:16 »

Chyb jednak nie, symptomow przebialczenia nie mam. No chyba , ze ta nadpobudliwosc, ktora zuwazylas........ale to tylko Ty zauwazylas, ja jeszcze nie.
Cały problem w tym że ty tego nigdy nie zauważysz Wink trzeba polegać na innych Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #17 : 2008-11-26, 16:13:15 »

Chyb jednak nie, symptomow przebialczenia nie mam. No chyba , ze ta nadpobudliwosc, ktora zuwazylas........ale to tylko Ty zauwazylas, ja jeszcze nie.
Cały problem w tym że ty tego nigdy nie zauważysz Wink trzeba polegać na innych Wink


OK.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #18 : 2008-12-10, 13:00:09 »

Bardzo wam współczuję, że nie potraficie się normalnie odżywiać bez tego codziennego "gmerania" w tych gramach.  Sad

Drogi adminie,

co rozumiesz poprzez "(...) normalnie odżywiać bez tego codziennego "gmerania" w tych gramach." ?
Pytam dlatego, że kiedyś Pisałeś o zachowaniu proporcji, że gramy nie są takie ważne (sam pytałem o tę "gramaturę").
Skąd mam wiedzieć jakie zachować proporcje, skoro nie znam liczby gramów spożytego białka?

krzych_100
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #19 : 2008-12-10, 13:32:22 »

A wiesz, tak mi się nieodpowiedzialnie napisało!. Bardzo przepraszam. Licz dokłdnie, a najlepiej na siebie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.