forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 06:58:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660610 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta po 3 miesiącach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta po 3 miesiącach  (Przeczytany 90725 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #40 : 2008-12-10, 20:50:49 »



Pytam, pniewaz w tej ksiazce sa wyliczone potrawy w gramach!!! Powtarzam w gramach !!!!

A nie zdziwiło Cie,ze kazda strona książki jest paginowana?
Ja widziałam książke technologia żywienia i tam było w kilogramach!
Co to za dziwota,ze w książce kucharskiej sa podane gramy? A jakich jednostek mieli uzywać? Cali szesciennych ,czy jak?

Cytuj
Jak mam teraz wyliczyc BTW ?
Tak bardzo potrzebne Ci jest to do szczescia?
 

I jeszce wytlumacz glupiemu goralowi to znaczy "paginowana" bo nie moge odpowiedziec na to pytanie. Po prostu nie znam tego neologizmu!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #41 : 2008-12-10, 20:52:36 »

Wiesz Adam.Ja nie licze zadnego BTW ,kiedys liczyłam i sie przeliczyłam .Jak chce mi sie jesc,to jem,a jak mi sie nie chce ,to nie jem-proste prawda?
Skąd mam wiedziec jakie jest BTW miesa kazgura smazonego na masle ,ze smietana i warzywami?Nie wiem.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #42 : 2008-12-10, 20:53:10 »


Teraz wyobraz sobie taka sytuacje:
mam ochote na cos, czego w ksiazce kucharskiej nie ma. Jest to mieso kangura smazone w masle z dodatkiem smietany i wazyw mieszanych, do tego ziemniaki.

Jak mam teraz wyliczyc BTW ?

Adam.
Zlituj sie nade mna. Moje mieso jest za chude. Jedynie ogon moze sie nadawac do spozycia. Pedalem nie jestem, wiec ty odpadasz.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #43 : 2008-12-10, 20:53:57 »



I jeszce wytlumacz glupiemu goralowi to znaczy "paginowana" bo nie moge odpowiedziec na to pytanie. Po prostu nie znam tego neologizmu!

Pagina(łac)  = strona książki.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #44 : 2008-12-10, 20:57:02 »



Nie, nie do szczescia, raczej do utrzymania zdrowia. Bo bedac na ZO/DO, jak to przez ostatnie dni wtorowalas za Adminem, najwazniejsze jest BTW.!!!! Czyli teraz jest to niewazne; czy jak mam to zrozumiec?

Znam ludzi,którzy nie licza zadnego BTW i sa zdrowi i długo żyją.
Nie wtórowałam za Adminem,tylko mówiłam to co mysle.
Mnie gramy do szczescia nie sa potrzebne i tak nie wiem jak dokładnie bede wazyc,to i tak umre i jestem z tym pogodzona ,a Ci co licza widocznie nie nie są ,myslą ,ze wazenie doprowadzi ich do zycia wiecznego.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #45 : 2008-12-10, 21:12:09 »


Teraz wyobraz sobie taka sytuacje:
mam ochote na cos, czego w ksiazce kucharskiej nie ma. Jest to mieso kangura smazone w masle z dodatkiem smietany i wazyw mieszanych, do tego ziemniaki.

Jak mam teraz wyliczyc BTW ?

Adam.
Zlituj sie nade mna. Moje mieso jest za chude. Jedynie ogon moze sie nadawac do spozycia. Pedalem nie jestem, wiec ty odpadasz.
 

Sorry, nastepny raz wezme ges jako przyklad. Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #46 : 2008-12-10, 21:16:14 »



Nie, nie do szczescia, raczej do utrzymania zdrowia. Bo bedac na ZO/DO, jak to przez ostatnie dni wtorowalas za Adminem, najwazniejsze jest BTW.!!!! Czyli teraz jest to niewazne; czy jak mam to zrozumiec?

Znam ludzi,którzy nie licza zadnego BTW i sa zdrowi i długo żyją.
Nie wtórowałam za Adminem,tylko mówiłam to co mysle.
Mnie gramy do szczescia nie sa potrzebne i tak nie wiem jak dokładnie bede wazyc,to i tak umre i jestem z tym pogodzona ,a Ci co licza widocznie nie nie są ,myslą ,ze wazenie doprowadzi ich do zycia wiecznego.
 

Ja tez znam, znamy wspolnie, tylko ze ludzie zyja duza krocej.

A jezeli mamy miec za punkt wyjscia to, ze i tak do "Piaseckiego" to po co dyskusje na temat diety JK, Atkinsa, kopenhadzckiej czy tez innych......jesc ile sie chce, co sie chce, nie martwic sie o choroby, tylko zyc. Obojetnie jak ale zyc, niewazne jek dlugo, jak, tylko zyc!
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #47 : 2008-12-10, 21:23:50 »


A jezeli mamy miec za punkt wyjscia to, ze i tak do "Piaseckiego" to po co dyskusje na temat diety JK, Atkinsa, kopenhadzckiej czy tez innych......jesc ile sie chce, co sie chce, nie martwic sie o choroby, tylko zyc. Obojetnie jak ale zyc, niewazne jek dlugo, jak, tylko zyc!

Adam.
Ciupazka wszystkich co cie nie sluchaja.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #48 : 2008-12-10, 21:24:25 »


A jezeli mamy miec za punkt wyjscia to, ze i tak do "Piaseckiego" to po co dyskusje na temat diety JK, Atkinsa, kopenhadzckiej czy tez innych......jesc ile sie chce, co sie chce, nie martwic sie o choroby, tylko zyc. Obojetnie jak ale zyc, niewazne jek dlugo, jak, tylko zyc!

Adam.
Ciupazka wszystkich co cie nie sluchaja.


HEJ!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #49 : 2008-12-10, 21:30:24 »

Wiesz Adam.Ja nie licze zadnego BTW ,kiedys liczyłam i sie przeliczyłam .Jak chce mi sie jesc,to jem,a jak mi sie nie chce ,to nie jem-proste prawda?
Skąd mam wiedziec jakie jest BTW miesa kazgura smazonego na masle ,ze smietana i warzywami?Nie wiem.

 

I tu jest sek. A w seku dziura. Jeszcze tylko brakuje tej deski w ktorej mogby byc sek.

Ale Edytko nie przejmuj sie. Uczestniczysz w dyskusjach nie przeczytawszy ani jednej pozycji JK, nie jedzac optymalnie....wiec ludzie nie powinni miec do Ciebie o brak wiedzy na ten temat pretensji.
oga miec o wszystko inne tylko nie o brak widzy na temat ZO/DO, ale jak widzisz i tak Cie wszyscy lubia. Wiec glowa do gory...!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #50 : 2008-12-11, 07:17:42 »

Adampio.Nie zrozumielismy  sie,ale trudno sie  mowi  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #51 : 2008-12-11, 08:18:53 »

Tu działa magia cyfr. Nie ważne zasady - ważne cyfry.
A do tego ten gość 176cm 60kg to jakiś anorektyk musi być?. Chłopina powinna ważyć około 76kg, a więc przyjmując zasadę "0,8" powinien jeść 60,7999g białka. Oj "nieścisłości" ten J.K. wam zadaje - a czemu ta chłopina nie je "30g" białka zgodnie z zasadą  Shocked... Laughing.
Jeszcze raz piszę, albo nie... Cool Miałem się więcej nie przejmować... Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #52 : 2008-12-11, 08:20:44 »

Adampio.Nie zrozumielismy  sie,ale trudno sie  mowi  Cool
 

Mowi sie trudno, zyje sie dalej.
Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, w koncu "pogolek" z Toba.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #53 : 2008-12-11, 08:26:50 »

Tu działa magia cyfr. Nie ważne zasady - ważne cyfry.
A do tego ten gość 176cm 60kg to jakiś anorektyk musi być?. Chłopina powinna ważyć około 76kg, a więc przyjmując zasadę "0,8" powinien jeść 60,7999g białka. Oj "nieścisłości" ten J.K. wam zadaje - a czemu ta chłopina nie je "30g" białka zgodnie z zasadą  Shocked... Laughing.
Jeszcze raz piszę, albo nie... Cool Miałem się więcej nie przejmować... Cool
 

Byc moze, ze byl anorektykiem. Niemniej jednak jego przyklad jest podany w ksiazce / chyba strona 103 /. W tej chwili nie chodzi tu o magiczna cyfre 0,8, natomiast o gramature spozywanego przez niego bialka a scislej, wystarczajaca ilosc bialka.

Pewnie nic by sie nie stalo gdyby zjadl i 80 gr i zachowal odpowiednie BTW. Niemniej jednak jest powiedziane jak cutowalem w poscie do Edyty.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #54 : 2008-12-11, 08:39:29 »

Niemniej jednak jest powiedziane jak cutowalem w poscie do Edyty.

I to jest właśnie "magia cyfr", bo gdyby "było napisane" chłopina 176, 60 kg wagi ma jeść 120g białka, 420g tłuszczu i 40g węglowodanów - to też by było powiedziane ja k w poście do Edyty.

PS
A do tego ta chłopina zjadałaby dopiero połowę podawanego oficjalnie zapotrzebowania tego "mutanta" z ostatnich Igrzysk - pływaka z US Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #55 : 2008-12-11, 09:44:21 »

Niemniej jednak jest powiedziane jak cutowalem w poscie do Edyty.

I to jest właśnie "magia cyfr", bo gdyby "było napisane" chłopina 176, 60 kg wagi ma jeść 120g białka, 420g tłuszczu i 40g węglowodanów - to też by było powiedziane ja k w poście do Edyty.

PS
A do tego ta chłopina zjadałaby dopiero połowę podawanego oficjalnie zapotrzebowania tego "mutanta" z ostatnich Igrzysk - pływaka z US Shocked
 

Dokladnie tak by bylo, poniewaz ludzie tak rozumieja napisany material w ksiazkach Pana Dr. Jana Kwasniewskiego, rady doradcow optymalnych, ktorzy odpowiadajac na pytania mowia cos w stylu ´"zmniejsz bialko do .... / powieksz wegle do...... gramow itd.

Nie dziw, ze ludzie zaczynaja myslec w swerze "magii cyfr".... ale coz mam nadzieje, ze zanim poumieramy to w koncu zrozumiemy o co w tym wszystki chodzi.

Osobiscie, od ostatniego Twojego postu na ten temat, przestalem liczyc......jem "na oko", na zasadzie masz "ochote to jedz". Widze, ze bialka jem wiecej / nie wiem o ile / ale czuje sie duzo lepiej niz gdy jadlem tylko 60 gr Very Happy, waga stoi w miejscu, ..............wiec chyba bledow nie robie, a jezeli tak to sie za-niedlugo przekonam. Mam nadzieje, ze nie w negatywny sposob!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #56 : 2008-12-11, 10:04:00 »

Nie masz jeść "na oko" - tylko zgodnie z twoim zapotrzebowaniem w/g proporcji 1:2,5-3:0,5, a więc powinieneś dobowo zjeść około 1g białka 2,5-3g węglowodanów (lub tłuszczu) i około 0,5g tłuszczu (lub węglowoadanów). W pierwszym przypadku będziesz miał zdrową dietę wysokowęglowodanową, a w drugim bardzo zdrową Dietę Optymalną.  Cool

PS
między dietą wysokowęglowodanową, a Dietą Optymalną masz obszar diet powodujących różne mataboliczne syndromy (pastwiakowe i korytkowe choroby), z dietą wyskobiałkową, która wybitnie skarca życie, ponieważ nadmiar białka jest trujący!. A "magię cyfr" sporządzili sobie wtórnie "wyznawcy" "opty"cyfr, którzy nie zrozumieli tego, co napisał Jan Kwaśniewski.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #57 : 2008-12-11, 10:05:55 »

Adampio po tylu latach oko jest tak wprawione  Smile więc ryzyko  błędów chyba jest znikome.



Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #58 : 2008-12-11, 10:14:09 »

Nie masz jeść "na oko" - tylko zgodnie z twoim zapotrzebowaniem w/g proporcji 1:2,5-3:0,5, a więc powinieneś dobowo zjeść około 1g białka 2,5-3g węglowodanów (lub tłuszczu) i około 0,5g tłuszczu (lub węglowoadanów). W pierwszym przypadku będziesz miał zdrową dietę wysokowęglowodanową, a w drugim bardzo zdrową Dietę Optymalną.  Cool
Ale wtedy każdy posiłek musi być zbilansowany. W praktyce nie jest to takie łatwe. Mozliwość zjedzenia węglowodanów mam dopiero po 16, jem je tylko w postaci warzyw.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #59 : 2008-12-11, 10:15:02 »

Nie masz jeść "na oko" - tylko zgodnie z twoim zapotrzebowaniem w/g proporcji 1:2,5-3:0,5, a więc powinieneś dobowo zjeść około 1g białka 2,5-3g węglowodanów (lub tłuszczu) i około 0,5g tłuszczu (lub węglowoadanów). W pierwszym przypadku będziesz miał zdrową dietę wysokowęglowodanową, a w drugim bardzo zdrową Dietę Optymalną.  Cool
 

Wiec skoro nie na oko, to musze wiedziec ile gramow tego bialka dziennie zjadam, ile tluszczow i ile wegla.
Poniewaz jem wg. zasad ZO, w dniu wczorajszym udalo mi sie wmlocic 80 gr bialka / takie mialem zapotrzebowanie /, 240 gr T i 50 gr W. BTW: 1 : 3 : 0,6 czyli poprawne.

W tej chwili nie zakladam tego co mam zjesc tylko licze co zjadlem na podstawie zapotrzebowania. Czy teraz juz lepiej, jezeli chodzi o pojecie zasad ZO?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.