forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:00:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta po 3 miesiącach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta po 3 miesiącach  (Przeczytany 90707 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #80 : 2008-12-11, 16:08:54 »

Nie masz jeść "na oko" - tylko zgodnie z twoim zapotrzebowaniem w/g proporcji 1:2,5-3:0,5, a więc powinieneś dobowo zjeść około 1g białka 2,5-3g węglowodanów (lub tłuszczu) i około 0,5g tłuszczu (lub węglowoadanów).

oczywiście na około 1kgnmc, ale to się przez się rozumie. Chyba?  Wink

Oczywiście jak się leży cały dzień, to przelicznik będzie około 0,5:1,5:0,2 w gramach oczywiście na około 1kgnmc, dlatego precyzyjniej jest liczyć w molach ATP, ale to może być już zupełnie niezrozumiałe  Sad
 

Raczej nie prowadze siedzacego trybu zycia, choc prace mam biurowa ale ludzi trzeba "dogladac" wiec trzeba sie ruszac plus 6 x w tyg. plywanie po 1,5 - 2 godz.
Dlatego wybialem 1-sza opcje
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #81 : 2008-12-11, 18:04:29 »

Nie wiem o czym pisaliście,bo niestety nie mam czasu na przeczytanie (przeczytam jak bede miala czas) ,ale napisze jedno;
w walce z głupotą nie ma zwyciezców,są tylko cudem ocaleni -bedzie to pasowało do Waszej dyskusji?  Cool
Jak nie to najmocniej przepraszam  Cool
Chyle czoła ,dziekuje za uwage i takie tam....   Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #82 : 2008-12-11, 18:42:03 »

Nie wiem o czym pisaliście,bo niestety nie mam czasu na przeczytanie (przeczytam jak bede miala czas) ,ale napisze jedno;
w walce z głupotą nie ma zwyciezców,są tylko cudem ocaleni -bedzie to pasowało do Waszej dyskusji?  Cool
Jak nie to najmocniej przepraszam  Cool
Chyle czoła ,dziekuje za uwage i takie tam....   Cool
 

Nie!
Milczeniejest zlotem!!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #83 : 2008-12-11, 19:26:46 »

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #84 : 2008-12-12, 02:40:30 »

(...)
Oczywiście jak się leży cały dzień, to przelicznik będzie około 0,5:1,5:0,2 w gramach oczywiście na około 1kgnmc, dlatego precyzyjniej jest liczyć w molach ATP, ale to może być już zupełnie niezrozumiałe  Sad

Skoro tak piszesz to pewnie tak jest, ale po wymnożeniu przez rozpatrywany powyżej przykład 76kg wagi należnej wychodzi:

B:36 T:114 W:15

Czyli np:
4 żółtka, 250g śmietany 18%, 100g karkówki, 100g kapusty, 20g smalcu.
B:35 T:110 W:14


Do przeżycia i pewnie jednak trochę za dużo energii na leżenie.
Węglowodany wyglądają mizernie, może to miało być 1,2 a nie 0,2 ?
 Shocked
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #85 : 2008-12-12, 03:00:32 »

No faktycznie 0,2gW / kgnmc ma więcej sensu, to po co to wciskanie ludziom ziemniaków by zjedli te 50g W na dobę bo bez tego to nie ŻO tylko „inna niskowęglowodanówka”. Choć z doświadczenia dodam, że największa sprawność <najmniejsze zapotrzebowanie na B:T> (mojego) ustroju występuje faktycznie w okolicach 30 do 50gW na dobę.
Cool

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - "Generalną zasadą Żywienia Optymalnego jest zachowanie właściwych proporcji między tymi składnikami (BTW). Jako ogólną zasadę można przyjąć: 1 : 2,5-3,5 : 0,5" - a jeśli tak jest, to co Ciebie interesuje 0,8g/kgnmc? Jeśli "przeciętny" człowiek waży należnie 70 kg, to dla tych co nie znają generalnej zasady i bez wagi nie potrafią żyć - JK podał cyfrę 0,8g x 70= 56.
Ale skoro lubisz(cie) ważyć i mierzyć to na podstawie fizjologii doświadczalnej podam przybliżone minimum dobowego zapotrzebowania na BTW (ppm* - podstawowa przemiana materii) dla Diety Optymalnej, dla osobnika męskiego, w kwiecie wieku, bez żadnych zdrowotnych przypadłości, 70 kg n.m.c. i przy założeniu, że dostarczony w pokarmie: tłuszcz - źródło energii, węglowodany i białko - budulec i w stanie spoczynku (facet nic nie robi tylko leży cały czas, a nawet nie śmie myśleć!)  Sad
minimum białkowe: - 18.75g białka**.
minimum tłuszczowe: - 50g
minimum węglowodanowe: - 9g
minimum wodne - około 0,8kg
minimum energetyczne: - 562 kcal
minimum mikroelementowe i witaminowe - wg podaży w pokarmie.

Sprawy się komplikują, gdy facetowi przyjdzie do głowy (wydatek kaloryczny) - ruszyć ręką (wydatek kaloryczny) dlatego na myślenie i postawową działalność ruchową (mycie, czesanie, chodzenie, klikanie w klawiaturę i.t.p...) zwiększa się dawkę. W takim przypadku z marszu trzeba dołożyć około 20g wodoru, a podane wszystkie minima się prawie podwajają!. Ale PROPORCJA pozostaje prawie bez zmian.
Sprawy się jeszcze bardziej komplikują, gdy facetowi coś dolega (otyłość, cukrzyca, miażdżyca, neoplazma i.t.p)... W takim przypadku najlepiej zgłosić się do fachowca!.
Dlatego zawsze najprościej jest dobierać pokarm tak, aby zachowywał PROPORCJĘ i był pełnoporcjowy.

** - przyjąłem górną granicę zapotrzebowania na białko, dla osobnika o przeciętnym profilu metabolicznym. Dolna granica dla ppm przy prawidłowym genotypie to około - 15,63g
* - ppm jest najniższe na ŻO (doliczając minimum ruchowe to około 1000-1300kcal) i wzrasta proporcjonalnie wraz z popełnianymi błędami żywieniowymi.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #86 : 2008-12-12, 03:23:06 »

wg mnie i "na czuja" to jest tak, ze przy jakimkolwiek wysilku zapotrzebowanie na BTW oczywiscie rosna, ale nie liniowo (oczywizm)
wiec:
wysilek na betaoksydacji - znacznie zwieksza sie zapotrzebowanie na T
wysilek anaerobowy - wykorzystujesz zapasy W

no i wtedy odpowiednio trzeba uzupelniac
i, imho, przy zdrowym metabolizmie, najlepiej to robic wg tak zwanego apetytu
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #87 : 2008-12-12, 07:59:02 »

wysilek anaerobowy - wykorzystujesz zapasy W

służy wyłącznie do ratowania życia ucieczką i jest wybitnie szkodliwy dla zdrowia. Następuje wyłącznie przy stresowych rzutach hormonów sterydowych i przy zagonieniu trawożernego przez drapieżnika. "Dług tlenowy" często kończy się stanem przedzawałowym lub zawałem u gonionego - nigdy u goniącego, ponieważ jego mięśnie uzyskują ATP do rozkurczu z metabolitów betaoksydacji, czyli tak jak w spoczynku u wszystkich. Szybkość betaoksysacji jest regulowana szybkością cyklu Krebsa, cykl Krebsa jest regulowany, (niestety, albo i na szczęście) -  nie dostępnością tlenu, a stężeniem ... ,... - ale się już powtarzam, a więc nie będą taki Dr JK. Laughing

PS
każdy rzut hormonów (zaburzenie homeostazy) jest szkodliwy dla zdrowia i powoduje określine złe skutki uboczne. Do najważniejszych należy skrócenie życia osobniczego... A ile można się wysilić na dwóch molach cukru? (36dag) - enetgetycznie to tylko 4 mole ATP! - jakieś 800m?. Problem w tym, że cały cukier organiczny nie jest dostępny. Maksymalna szybkość tworzenia ATP z utlenienia dla tłuszczu i cukru wynosi odpowiednio 6,7* i 6,2*, przemiana zaś do mleczanu (fermentacja) 39,1*!, a więc szybko, choć nie dużo i może się uda być niezjedzonym.
Cyfry za "Principles of Exercise Biochemistry" - 1988. p. 92.
* - mmol/s
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #88 : 2008-12-12, 08:13:18 »

A jeszcze wyjaśnienie zdania "kłamczuszków", że pozyskiwanie ATP z betaoksydacji (6,7*) zachodzi 10 razy wolniej niż z glikolizy (6,2*).
Porawnie zdanie brzmi: "maksymalna szybkość wytwarzania ATP z tkanki tłuszczowej jest ponad 10-krotnie mniejsza niż z fosfokreatyny".

*mmol/s

PS
"kłamczuszki" myślą sobie pewnie tak: "fosfokreatyna, czy glikoliza - wszystko łykną, bo...".
Ale nie wszyscy "łykają"!!! Rolling Eyes.
Samo porównanie związku wysokoenergetycznego do substratu z którego pozyskuje sie energię jest "chore", ale jak widać wielce przydatne "kłamczuszkom" Laughing
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #89 : 2008-12-12, 09:11:55 »

Dla tych co chca sie pokrecic w cyklu Krebsa:

http://pl.youtube.com/watch?v=lvoZ21P4JK8
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #90 : 2008-12-12, 09:27:29 »


wysilek na betaoksydacji - znacznie zwieksza sie zapotrzebowanie na T
wysilek anaerobowy - wykorzystujesz zapasy W


Chyba bede musiała zapytac mojej sąsiadki,która zyje juz baaaardzo długo w zdrowiu,czy cos wie na ten temat.Moze ona wie?  Shocked i dlatego tak długo żyje?
A moze nie wie nic na ten temat i dlatego tak długo żyje?  Shocked
Nic nie da wazenie mierzenie itd.Zyjemy w zatrutym środowisku i zremy zatrute jedzenie,a jak komus sie wydaje,ze jada ekologiczne jedzonko,to jest w błedzie.
A poza tym dawniej ludzie jedli zdrowo i tez chorowali i umierali.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #91 : 2008-12-12, 09:55:46 »

która zyje juz baaaardzo długo w zdrowiu,czy cos wie na ten temat.Moze ona wie? 

Jak długo żyje to wie. Tylko żebyś się dowiedziała od niej, to nie zadaj pytania np: "babciu, a warzywa jecie?", bo ja też bym odpowiedział, że jem. Zobacz kilka razy, co ma w lodówce, wpadnij w porze posiłków, zobacz co ma na talerzu - to najpewniejsza będzie podpowiedź. Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #92 : 2008-12-12, 10:26:41 »

która zyje juz baaaardzo długo w zdrowiu,czy cos wie na ten temat.Moze ona wie? 

Jak długo żyje to wie. Tylko żebyś się dowiedziała od niej, to nie zadaj pytania np: "babciu, a warzywa jecie?", bo ja też bym odpowiedział, że jem. Zobacz kilka razy, co ma w lodówce, wpadnij w porze posiłków, zobacz co ma na talerzu - to najpewniejsza będzie podpowiedź. Very Happy

To moze wprost zapytam ;"co to jest betaoksydacja" ,a jak powie,ze nie wie,to powiem ;"dobra,dobra,juz Wy tam dobrze wiecie ,tylko nie checie powiedziec" ,
a Ona mi powie ;"no dobra! Wiem.....ale nie powiem"  Razz
Poza tym ,troche nie wypada mi mówic do tej pani "babciu",bo Ona chyba sie tak nie czuje  Smile
Paznokcie wymalowane,usta wymalowane,brwi podkreslone no i ....kapelusz obowiązkowo-wszystko ładnie wyglada-  nie razi w oczy  Cool
No i co jeszcze zauwazyłam...ma bardzo ładną cere,gładką ,w porownaniu z drugą sąsiadką,która ma ok.70-lat,to z cery wygląda jakby miała 40 lat.Zmarszczki niemalze nie widoczne. Naprawde az miło popatrzec.Bardzo Ją lubie i Ona mnie tez  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #93 : 2008-12-12, 10:42:40 »


Adampio ja przy swoich gabarytach jem tyle białka co Ty.

MONIKAW to ile Ty tego białka zjadasz dziennie? -tak w przyblizeniu...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #94 : 2008-12-12, 10:51:40 »

Zaczynałam od 80g w tej chwili 60g. Oczywiście zalezy to od tego  co danego dnia zjadam.
Są to dla mnie raczej górne granice.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #95 : 2008-12-12, 10:58:46 »

Adampio.Ty jestes dobry w obliczeniech.Ciekawi mnie ilez ja tego białka zjadam,podam Ci co dziennie mniej wiecej zjadam,a Ty bądź tak łaskaw i oblicz  Smile

Na sniedanie zjadam 2 zółtka i jedno całe jajko.
Na obiad jakies miesiwo(schab,albo łopatke,szynke) -moze bedzie tego 100g ,moze 150 g -nie mam wagi niestety-zepsuła sie juz jakis czas temu i nie mam pieniedzy zeby kupic  Razz
Na kolacje-czasem nic,a czasem 2 zółtka-lubie te jajca kurde bele .

Czasem zamiast tych zółtek na kolacje ,podjem sobie kindziuka ,ale to moze z 5 -10 plasterków (kroją bardzo cienko-takze one są cieniutkie) .
To ilez ja moge tego białka zjesc?
Bądź tak miły i oblicz tak w przyblizeniu  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #96 : 2008-12-12, 11:02:31 »

Zaczynałam od 80g w tej chwili 60g. Oczywiście zalezy to od tego  co danego dnia zjadam.
Są to dla mnie raczej górne granice.

Czyli wynika z tego jak juz napisałas ,ze kazdy jest inny i ma inne zapotrzebowanie.
Mozna by sie tutaj rozwodzic ,nad tym,ze za duzo białka zjadasz w stosunku do wagi,no ale to nia ja ustalam normy.
W/g mnie ;jesli masz dobre samopoczucie,to widocznie Twój organizm tyle własnie białka potrzebuje .
Pozdrawiam!
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #97 : 2008-12-12, 11:11:31 »

Tyle ustalił mi lekarz optymalny i to jest ilość moim zdaniem optymalna dla mnie  Smile.
W rzs-ie zaleca się wiecej białka.
A Ty zjadasz około 40-45g tak na oko
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #98 : 2008-12-12, 11:41:53 »


A Ty zjadasz około 40-45g tak na oko

Dzieki!  Cool   
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #99 : 2008-12-12, 15:09:36 »

Dla tych co chca sie pokrecic w cyklu Krebsa:

http://pl.youtube.com/watch?v=lvoZ21P4JK8


Gratuluje "TORBACZU", oby tak dalej!!!!!  Cool Razz

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.