forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:38:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660600 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 130434 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #100 : 2008-12-06, 17:26:57 »

Gdybysmy sie podzielili na tych co maja pod gorke i na tych co juz zjezdzaja, to ci pierwsi powinni dla swego dobra pisac,  liczyc i wazyc jesli eksperymentuja w kuchni --lub korzystac z KK, gdzie juz zwazono i policzono.

Ci co maja latwiej, bo zjezdzaja--moga "magiczne liczby" zamknac w lekturach.

Jezeli poczatek byl dokladna to do +/- 5g. mamy wage w oczach, i tu mozna powiedziec "na oko".
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #101 : 2008-12-06, 19:22:47 »

Gdybysmy sie podzielili na tych co maja pod gorke i na tych co juz zjezdzaja, to ci pierwsi powinni dla swego dobra pisac,  liczyc i wazyc jesli eksperymentuja w kuchni --lub korzystac z KK, gdzie juz zwazono i policzono.

Właśnie.  Przecież każdy z czytających to forum jest w INNEJ sytuacji  Idea 
I każdy na początku "nie wie od czego zacząć".

A powinien:

1. Poznać zasady Żywienia Optymalnego.
2. Zapoznać się z zawartością BTW w poszczególnych produktach spożywczych.
3. Zacząć liczyć ile czego zjada i określać proporcję BTW w zjadanych posiłkach.
4. Z czasem nabierze opty-rutyny i... się zacznie razem z nami "mondrować" na forum...  Wink   Cool

I tylko nowy gość będzie się zastanawiał, jak rozwiązać tę "optymalną kwadraturę koła"...  Laughing

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #102 : 2008-12-06, 19:25:13 »

Oczywiście bez elektronicznej wagi kuchennej niczego nie obliczy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #103 : 2008-12-06, 19:46:06 »


Ten, co dziś potrzebuje białka 53g/D jutro może potrzebować 23g/D albo 150g/D, bo każdy dzień jest inny.

Niech tylko kto napisze ,ze dzis zjadł 23g ,to od razu posypia sie gromy ,ze za mało  Shocked
Albo niech ktos napisze,ze dzis zjadł 150gB,to bedzie masakra,bo wychodzi przebiałczenie!  Shocked  i tak dochodzi do tego,ze codziennie ludzie starają sie zjesc(czy mają,czy nie mają ochote "50gB" i mamy  "automatyczne jedzenie",a nie ŻO  Sad    normalnie  www.<żal>.pl 
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #104 : 2008-12-06, 20:49:17 »

Wybaczcie za to co napiszę, wszystkich Was szanuje, ale jesteście już powoli nudni jak flaki z olejem... Każdy już wie jak to jest z tą DO, każdy już wie jak to jest z tym 0.8xKMC, każdy już się nauczył tego, czego miał się nauczyć odnośnie ŻO i diety "optymalnej", a Wy dalej się tym rajcujecie, dalej snujecie scenariusze "co by było, gdyby ktoś napisał, że zjada x gramów białka dziennie", "zaraz ktoś napisze, że Admin to albo tamto" albo "optymalni wierzą w święte liczby x czy y"... Dalibyście już spokój, bo zachowujecie się jak 15-letnie dzieci... Cool

Na łatwy do przewidzenia zarzut "nikt nie każe ci czytać" odpowiadam z góry... Owszem, nikt mi nie każe, ale w istocie moje czytanie lub nie czytanie nie zmienia tego, jak się zachowujecie. Wypadałoby się zachowywać jakoś spokojniej, a nie rajcować się jak nastolatki tym, że ktoś czegoś nie zrozumiał, tym bardziej, że przyznał się do tego i tym bardziej, że to właśnie te osoby udzieliły jedynych odpowiedzi w związku z tematem, także wielki szacun. Cool
Kobiety jeszcze można usprawiedliwić, bo z tego co widzę lub widziałem wcześniej po avatarach żadna nie ma więcej niż 20 lat Smile ale mężczyzn już usprawiedliwić trudno w jakimkolwiek nie byliby wieku... Zdaję sobie sprawę, że wrzucam kij w mrowisko, także spoko loko, luz, spontan i byle do przodu joł Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #105 : 2008-12-06, 22:01:35 »

.... także spoko loko, luz, spontan i byle do przodu joł Cool

o o, super "krejzolek" z Ciebie,"nic sie nie zmieniłes" i takie tam "pierdółki"  Cool -taki spontan ,byle do przodu joł

PS.Taki "hej" juz tu kiedys był  Smile   
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #106 : 2008-12-06, 22:14:19 »

... bo z tego co widzę lub widziałem wcześniej po avatarach ...

Jeszcze jedno ;uwierz w magiczną moc awatara  Cool
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #107 : 2008-12-07, 00:15:47 »

Dlatego pisze, ze "uwazam heurystyke 0.8x masa ciela" za szkodliwa.

Lepiej nie krytykowac czegos (Diety Optymalnej) o czym sie nie ma pojecia

Szanowny Adminie:
Ja nie krytykuje Diety Optymalnej lek med dra Jana Kwasniewskiego.
Ja krytykuje internetowe porady. Uwazam, ze jesli sie kogos nie zna, nie wie o nim nic, to nie mozna tylko na podstawie wagi podac co do grama - a nawet 10 gramow - zapotrzebowanie takiej osoby na bialko.
I moim zdaniem jest to niezalezne czy mowimy o diecie japonskiej, optymalnej, atkinsa, zdzislawa, wegetarianskiej, czy jakiejkolwiek innej.
Wydaje mi sie, ze miedzy innymi grizzly ma taki sam poglad co ja.

Adampio: skrytykowalem cie w dobrej intencji, mam nadzieje, ze zrozumiesz co chcialem ci przekazac i nie bedziesz chowal do mnie urazy.

Cytuj
a jesli sie tylko tyle na temat DO wie, ze "jedna pani, drugiej pani mowila, ze J.K. zaleca 30g, a nawet 20..." - to szkoda wlasnego zdrowia mitrezyc na taka "opty"diete!.

Zawiodles mnie tym fragmentem.

"Przpisac rozmowcy falszywy poglad, a nastepnie go zdementowac".
W ten sposob nie polemizuja ludzie na pozimie, a za takiego czlowieka cie uwazalem i uwazam nadal Cool
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #108 : 2008-12-07, 00:18:39 »

Edytko, akurat w obu przypadkach to co zacytowałaś napisałem celowo, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie Smile
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #109 : 2008-12-07, 00:20:20 »

.... takze spoko loko, luz, spontan i byle do przodu jol Cool

o o, super "krejzolek" z Ciebie,"nic sie nie zmieniles" i takie tam "pierdolki" Cool -taki spontan ,byle do przodu jol

PS.Taki "hej" juz tu kiedys byl Smile 

Nie podrywaj kolegi Razz Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #110 : 2008-12-07, 07:46:36 »

Wybaczcie za to co napiszę, wszystkich Was szanuje, ale jesteście już powoli nudni jak flaki z olejem... Każdy już wie jak to jest z tą DO, każdy już wie jak to jest z tym 0.8xKMC, każdy już się nauczył tego, czego miał się nauczyć odnośnie ŻO i diety "optymalnej", a Wy dalej się tym rajcujecie, dalej snujecie scenariusze "co by było, gdyby ktoś napisał, że zjada x gramów białka dziennie", "zaraz ktoś napisze, że Admin to albo tamto" albo "optymalni wierzą w święte liczby x czy y"... Dalibyście już spokój, bo zachowujecie się jak 15-letnie dzieci... Cool

Na łatwy do przewidzenia zarzut "nikt nie każe ci czytać" odpowiadam z góry... Owszem, nikt mi nie każe, ale w istocie moje czytanie lub nie czytanie nie zmienia tego, jak się zachowujecie. Wypadałoby się zachowywać jakoś spokojniej, a nie rajcować się jak nastolatki tym, że ktoś czegoś nie zrozumiał, tym bardziej, że przyznał się do tego i tym bardziej, że to właśnie te osoby udzieliły jedynych odpowiedzi w związku z tematem, także wielki szacun. Cool
Kobiety jeszcze można usprawiedliwić, bo z tego co widzę lub widziałem wcześniej po avatarach żadna nie ma więcej niż 20 lat Smile ale mężczyzn już usprawiedliwić trudno w jakimkolwiek nie byliby wieku... Zdaję sobie sprawę, że wrzucam kij w mrowisko, także spoko loko, luz, spontan i byle do przodu joł Cool

Ale proszę na moje usprawiedliwienie przyjąć do wiadomości, że jestem tu nie z własnej nieprzymuszonej woli, a z urzędu.  Crying or Very sad  Wink
A dzięki Forum mam materiału i linków nie na jedną książkę! Very Happy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #111 : 2008-12-07, 08:02:59 »

Szanowny

Zenonie!,
nie musisz się tłumaczyć, bo ... ,
Lepiej podrzucaj tu raz na jakiś czas ciekawe linki  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #112 : 2008-12-07, 10:12:23 »


Ja krytykuje internetowe porady. Uwazam, ze jesli sie kogos nie zna, nie wie o nim nic, to nie mozna tylko na podstawie wagi podac co do grama - a nawet 10 gramow - zapotrzebowanie takiej osoby na bialko.


"Wasza miłosc" zgadzam sie z Toba,nieraz pisałam o tym,ale słowa "napisz ile wazysz i ile masz wzrostu ",a potem ustalanie w/g tego, dziennego zapotrzebowania na BTW okazywały sie byc silniejszymi anizeli moje. Wielce ubolewałam nad niezrozumieniem, wiec koniec konców dałam sobie spokój liczac,ze czas rozwiaze ta zagadke.
Cieszy mnie bardzo,ze znajdują sie osoby podzielające moje zdanie .   
Nawet lekarz nie bedzie dokładnie wiedział jakie jest zapotrzebowanie na BTW co do grama swojego pacjenta .Mało tego! Nawet my sami nie wiemy dokładnie ile jutro bedziemy potrzebowali B,T i W -to sie okaze dopiero jutro po całym dniu.
Nieraz mówiłam sobie ,ze jutro zrobie sobie to,czy tamto ,bo akurat miałam ochote,a przychodził dzien nastepny ,a mnie sie juz tego nie chciało   Shocked
Pozdrawiam  Cool
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #113 : 2008-12-07, 11:10:01 »

Admin:  "Ale proszę na moje usprawiedliwienie przyjąć do wiadomości, że jestem tu nie z własnej nieprzymuszonej woli, a z [b]urzędu.    A dzięki Forum mam materiału i linków nie na jedną książkę! .[/b]

Szkoda, ze "z urzedu" z "z wlasnej nieprzymuszonej..." lepiej brzmi, a i "praca" sprawia przyjemnosc i efekty lepsze.

Z "niejednej ksiazki" ukazala sie juz jakas pozycja, jezeli tak, podaj prosze namiary.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #114 : 2008-12-07, 11:35:50 »

Wybaczcie za to co napiszę, wszystkich Was szanuje, ale jesteście już powoli nudni jak flaki z olejem... Każdy już wie jak to jest z tą DO, każdy już wie jak to jest z tym 0.8xKMC, każdy już się nauczył tego, czego miał się nauczyć odnośnie ŻO i diety "optymalnej", a Wy dalej się tym rajcujecie, dalej snujecie scenariusze "co by było, gdyby ktoś napisał, że zjada x gramów białka dziennie", "zaraz ktoś napisze, że Admin to albo tamto" albo "optymalni wierzą w święte liczby x czy y"... Dalibyście już spokój, bo zachowujecie się jak 15-letnie dzieci... Cool

Na łatwy do przewidzenia zarzut "nikt nie każe ci czytać" odpowiadam z góry... Owszem, nikt mi nie każe, ale w istocie moje czytanie lub nie czytanie nie zmienia tego, jak się zachowujecie. Wypadałoby się zachowywać jakoś spokojniej, a nie rajcować się jak nastolatki tym, że ktoś czegoś nie zrozumiał, tym bardziej, że przyznał się do tego i tym bardziej, że to właśnie te osoby udzieliły jedynych odpowiedzi w związku z tematem, także wielki szacun. Cool
Kobiety jeszcze można usprawiedliwić, bo z tego co widzę lub widziałem wcześniej po avatarach żadna nie ma więcej niż 20 lat Smile ale mężczyzn już usprawiedliwić trudno w jakimkolwiek nie byliby wieku... Zdaję sobie sprawę, że wrzucam kij w mrowisko, także spoko loko, luz, spontan i byle do przodu joł Cool
     Popieram to co piszesz Michale  .
Zastanawia mnie postawa Admina ,często gdy ktoś pyta odpowiada -nie chce mi się ,lub szkoda mojego czasu .
Jaki  był cel założenia tego forum?
 
Czy my wszyscy nowi którzy tu wchodzimy   szukamy wiedzy i rady od bardziej doświadczonych  ,mamy czuć się gorsi lub głupsi?
Ja rozumiem że Admin Został   wykarmiony przez mądrych  rodziców  , nie jest chory a zatym umysł jego jest lepszy, sprawniejszy .

Co by powiedział gdyby było odwrotnie  .Widzę  że poklask dostają tylko ci którzy dmuchają tak jak on.

 A swoją drogą Adminie gdybyś  na dzień dzisiejszy miał się zacząć żywić optymalnie ,bez  jakiejkolwiek wiedzy ,tylko na podstawie książki  twego taty ,tak jak wszyscy miałbyś  wiele wątpliwości .strachu ,obaw !
Wilu ludzi tu zagłąda i ucieka .Piszą co to za ludzie tacy zawzięci zlośliwi .Ktoś prosi o pomoc a dostaje w łeb

Ludzie  którzy proszą o pomoc    nie chcą być wyśmiewani.
Nie rób komuś tego co tobie nie miłe. 

Skoro Adminie  uważasz że nasze rady dla wchodzących są głupie/od czegoś muszą zacząc/, to napisz że to forum jest tylko dla Mądrych.
Z człym szacunkiem i szczerością Grażyna
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #115 : 2008-12-07, 12:05:39 »


Zastanawia mnie postawa Admina ,często gdy ktoś pyta odpowiada -nie chce mi się ,lub szkoda mojego czasu .
Jaki  był cel założenia tego forum?
 


No wiesz? A kto kieruje tym Forum? I dla kogo ono jest?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #116 : 2008-12-07, 12:14:17 »


Zastanawia mnie postawa Admina ,często gdy ktoś pyta odpowiada -nie chce mi się ,lub szkoda mojego czasu .
Jaki  był cel założenia tego forum?
 


No wiesz? A kto kieruje tym Forum? I dla kogo ono jest?

Przeciez mozna czasem czegoś nie chcec,prawda?
Nie dziwie sie ,ze Adminowi sie czasem "nie chce" ,bo ilez mozna patrzec na "napisz ile masz wzrostu i ile wazysz" ,albo ze mleczne są przyczyną wielu nieszczesc, jakie dotkneły ludzkosc i ilez mozna czytac o rotacji zbozowych?
My jestesmy o tyle w dobrej sytuacji,ze jesli nam sie nie chce ,to nie zagladamy,a Admin z racji swojego stanowiska powinien zagladac i zaglada  Razz

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #117 : 2008-12-07, 12:27:21 »

Edyta ma rację, ile razy klepać to samo za każdym razem, gdy ...
Proporcja i jedzenie do syta - była tu wałkowana kilka razy. Za parę m-cy znów pojawi się jakiś "odkrywca" cyferki i będzie to samo.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #118 : 2008-12-07, 12:30:24 »

  tego się spodziewałam - nic nie zrozumieliście.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #119 : 2008-12-07, 12:46:30 »

uważasz że nasze rady dla wchodzących są głupie

"adamgraza"
skoro wiesz lepiej ode mnie co uważam, to nie zamierzam wyprowadzać cię z błędu, bo jest to bezcelowe!
Oczekiwanie ode mnie, że będę przysłowiowym "kaszpirowskim" przez drucik, czy klawiaturę i na każde zawołanie - jest niedorzeczne! "Leczenie" ludzi przez Internet uważam za bardzo nieodpowiedzialną praktykę. Nie będę też polemizował z niedorzecznościami wypisywanymi przez niektórych, bo oni wiedzą lepiej. Mnie to nie przeszkadza!. Niech wiedzą i chorują!. Pisanie zaś do mnie w stylu "maf", "kangur", "evosonic"... - no wybacz... nie tędy droga, nie to Forum!
Jeśli ktoś chce samodzielnie rozpocząć Żywienie Optymalne na podstawie książki - podziwiam i odwagę i (lub) inteligencję.
Współczuję Tobie niskiej samooceny, ale to dobra cecha występująca często u dobrych ludzi!. Uogólnianie zaś własnego punktu widzenia na wszystkich jest niewskazane, bo jak praktyka wskazuje "każdy jest inny...". Niektórzy bardzo lubią, gdy im się oczy otwiera!
Jeśli moje pisanie czymś Cię urazić może, to trudno - przepraszam - czytać nie musisz. Jestem jaki jestem i za to mnie "nienawidzą" i za to mnie "kochają". Tych drugich jest zdecydowanie mniej  Sad
Ale właśnie dla nich - WARTO  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.