forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 02:28:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 130444 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #140 : 2008-12-07, 18:50:00 »


 Nie jesteś Bogiem i nie ujdzie ci to płazem.
Sama na swój upadek już pracujesz .Nawet Admin ci wtedy nie pomoże.
Ten ból będziesz musiała  znieśc sama Kochana takie jest życie .Samo weryfikuje .Caluje mocno Grażyna

Uwielbiam czytac takie tanie teksty .Ty jestes bożkiem i wiesz ,ze nie ujdzie mi to płazem ,bedziesz zapewne mnie sondzic na "sondzie ostatecznym" .
Nie jestes taka dobra za jaką sie uwazasz ,jak juz wspomniałam nie kupisz mnie tanimi przedsawieniami i wyciaganiem królików z kapeluszy.
I niestety nie ja odpowiadam za Twoje zyciowe niepowodzenia ,wiec zejdz ze mnie,bo ujadałas na Admina ,a teraz przerzuciłas sie na mnie,czyzby jakies frustracje?

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #141 : 2008-12-07, 18:54:20 »

Caluje mocno Grażyna

Całuj psa w nos,ja pocałunków "słodkiego Judasza" nie potrzebuje  Cool
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #142 : 2008-12-07, 19:10:51 »

I w imię miłości
Słowa szeptane cudownie
Na stosie czarownic palimy
Gdy w życiu swym się pogubimy

I słodkim Judasza pocałunkiem
W chwili swej ostatniej
Nim oddech nasz ustanie
Jeszcze ugodzić potrafimy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #143 : 2008-12-07, 19:14:36 »

I w imię miłości
Słowa szeptane cudownie
Na stosie czarownic palimy
Gdy w życiu swym się pogubimy

I słodkim Judasza pocałunkiem
W chwili swej ostatniej
Nim oddech nasz ustanie
Jeszcze ugodzić potrafimy

Zaiste "pióro ostrzejsze bywa  od miecza"   Cool 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #144 : 2008-12-07, 19:17:20 »

Miłość nie ma nic wspólnego z mordowaniem czarownic. Zabijać można tylko morderców. W tym wierszu nie ma Boga i jest nic nie warty.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #145 : 2008-12-07, 19:27:41 »

Po pierwsze Grażyno Admin nie ma obowiązku nikomu pomagać, a jak będzie chciał to zrobić, to ani Ty, ani forum tego nie będzie wiedzieć.


Daniel.Pamietam ,kiedy Ty mi pomogłes ,nie tak żeby kazdy widział ,ale "w ukryciu" i to było dobre.Pewnie Ty nawet nie wiesz, kiedy to było  Cool
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #146 : 2008-12-07, 19:41:07 »

Miłość nie ma nic wspólnego z mordowaniem czarownic. Zabijać można tylko morderców. W tym wierszu nie ma Boga i jest nic nie warty.
Ależ Danielu nie śmiałabym w to"coś" wplątywać Boga ! . Przecież On jest miłością bezwarunkową w przeciwieństwie do nasze ludzkiej miłości.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #147 : 2008-12-07, 23:55:30 »

(...) "Leczenie" ludzi przez Internet uważam za bardzo nieodpowiedzialną praktykę. (...)
To nam Edyta przypomina co 10sekund w wersji zrozumiałej dla każdego.
Czymże jest „leczenie”, pewnie każdą poradą wysłaną mailem lub jako post na forum od fachowca czyli w tym wypadku lekarza optymalnego lub doradcy żywieniowego.
Są więc dwie furtki, jedna to taka, że niefachowcy mogą pisać co chcą, a druga taka, że by udzielać porad żywieniowych nie trzeba licencji ani lekarza ani dietetyka.
Wykorzystywanie tych furtek jest jednak jako działanie nieodpowiedzialne - niemile widziane przez Admina, a piętnowane przez Edytę i Grizzliego.

(...) Jeśli ktoś chce samodzielnie rozpocząć Żywienie Optymalne na podstawie książki - podziwiam i odwagę i (lub) inteligencję. (...)
To nam Grizzly przypomina w wersji zrozumiałej i dla „młotkowych” – jak sam pisze.
Trzeba więc udać się do certyfikowanego specjalisty, który jednak nie powinien wyliczać niczego w gramach co mamy jeść, a tylko zwrócić uwagę, że najważniejsza jest proporcja.
No jeżeli książki lek. med. Jan Kwaśniewskiego nie były pisane po to by samemu zmienić swoją dietę na lepszą – to ja już nie wiem o co chodzi.

I jak rozumieć to:
Cytuj z: http://www.dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
(...)
Po podjęciu diety optymalnej mogą wystąpić pewne objawy, o których należy wiedzieć, by niepotrzebnie nie niepokoić się, a tym bardziej nie uznać, że dieta jest szkodliwa i nie zrezygnować z niej. Objawy te nie są regułą, wręcz przeciwnie, są raczej wyjątkiem, dotyczą niespełna 10% osób podejmujących takie żywienie, ale a nuż Ty, Czytelniku znajdziesz się w ich grupie. Warto więc wiedzieć, że:
(...)
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm i w razie potrzeby przychodzić mu z pomocą, mając cały czas świadomość, że pewne objawy niekorzystne — jeśli w ogóle się pojawią — spowodowane są nie dietą jako taką, ale błędami, które na początku możemy popełniać lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia. Nie ma takiego człowieka, któremu prawidłowo i długotrwale stosowana dieta optymalna zaszkodziłaby. Ja przynajmniej o takim nie słyszałem.

Jan Kwaśniewski

Nie znajduję tu „słuchaj bezwzględnie prowadzącego Cię lekarza optymalnego”, a raczej „obserwuj swój organizm i myśl i jeszcze raz myśl co jesz i dlaczego, a czego nie jesz i dlaczego”.

Więc chyba cenne jest przeczytać co ktoś inny pomyślał będąc w interesującej nas sytuacji, odpowiedzialność za decyzję co włożyć do ust zawsze spoczywa na jedzącym i nikim innym. Dotyczy to nawet (a może i zwłaszcza) pacjentów lekarzy zapisujących tabletki, nie słyszałem by lekarz poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność za zapisanie niewłaściwego specyfiku.

Ludzie myśleć samodzielnie, bo nic i nikt Was nie uratuje!.
Cool   Cool   Cool   Cool   Cool   Cool   Cool

Admina proszę by w miarę swoich chęci i wolnego czasu potępiał pojawiające się na forum wybitnie szkodliwe idee jak Prądy Selektywne z własnego aparatu na co dzień, ale dopuszczał różnorodne opinie na temat co i kiedy można zjeść, jeśli artykuły te są legalne na terenie RP i dostępne w sklepie spożywczym.

Oczywiście marzeniem ściętej głowy jest wyrażanie swojej opinii delikatnie, często zaznaczając IHMO (moim zdaniem), ale działaniu takiemu nie sprzyja nerwowa atmosfera spowodowana agresją co niektórych.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #148 : 2008-12-08, 08:18:46 »

Cytuj
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.

No właśnie! I tutaj tkwi całe sedno.
Nawet gdybysmy wzieli dwoje ludzi,którzy mają jednakowy wzrost i jednakową wagę,to ich zapotrzebowanie na skl. pok. bedzie różne,nawet gdyby wykonywali tą samą prace ,to i tak będzie różne,bo zapotrzebowanie na skl. pok. zalezy od wielu czynników.
A tutaj co można poczytac?
Tutaj można poczytać,ze jest sie przebiałczonym,bo "ja waze 60kg i zjadam 55gB,to  ty przy wadze 50kg powinieneś zjadac  tego białka mniej" i w ogóle straszenie tym białkiem ,ze nadmiar przerabiany jest na węglowodany i takie tam,no dobra - nadmiar,ale my nie znamy stanu zdrowia internauty i piszac jemu,ze zjada za duzo białka mozemy mu przyspozyc wiecej szkód niz pozytku.
Nie wyobrazam sobie tez zjadac jednakowych ilosc B,T i W codziennie-w/g mnie to nie normalne odzywianie,a jakies mechaniczne-takie moje zdanie.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #149 : 2008-12-08, 08:38:12 »

Dlatego jestem zdania, że każdy przynajmniej raz powiniem odwiedzić dobrego lekarza optymalnego.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #150 : 2008-12-08, 10:14:59 »

Oczywiscie rozumiem,że jesli ktos jest bardzo chory i zaczyna wspomagac leczenie dietą lub stosowac diete jako lekarstwo,to powinien miec ustalone dzienne zapotrzebowanie na skł. pok. i ilość ich bedzie zależała tez od choroby,jednak takie coś powinien ustalać lekarz, przeprowadzając na samym poczatku wywiad z pacjentem itd.,a nie internauta.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #151 : 2008-12-08, 11:24:09 »

Dlatego jestem zdania, ze kazdy przynajmniej raz powiniem odwiedzic dobrego lekarza optymalnego.

Tylko niestety problem jest taki, ze przecietny czlowiek nie wie kto jest dobrym lekarzem optymalnym.
powinien powstac watek z recenzjami konkretnych ludzi.
Albo wykorzystac strone http://znanylekarz.pl - chociaz obawiam sie ze to mogloby sie skonczyc nabijaniem negatywnych opinii przez przeciwnikow diety - internetowych bojowkarzy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #152 : 2008-12-08, 11:44:22 »

Nie problem jest zupełnie innej materii. Przeciętny człowiek nie wie gdzie szukać.
www.optymalni.org.pl - Biuro OSBO informuje... Dokładnie.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #153 : 2008-12-08, 15:49:55 »

Nie problem jest zupełnie innej materii. Przeciętny człowiek nie wie gdzie szukać.
www.optymalni.org.pl - Biuro OSBO informuje... Dokładnie.

Jafne...  Confused

Rzeczywiście jestem przeciętna i nie wiem gdzie szukać, bo znalazłam tylko to:

„Komisja Zdrowia Opracowuje (aktualizuje) WYKAZ. Po zakończeniu tych prac, WYKAZ zostanie zamieszczony.

| Dodał: admin | Data: Środa 2005-11-09 12:24:10 |

Wymowny jest też "wykaz optymalnych firm"...   Confused
Grizzly, czy może to Twoja firma? Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #154 : 2008-12-08, 18:57:24 »

Jeśli komuś szkodzą mleczne to niech nie kombinuje z rotacją - tylko niech mlecznych nie jada. Jeśli nie jada mlecznych - to nie POWINIEN jeść podrobów, jeśli nie je podrobów, to powinien wyszukać coś o wysokiej wartości biologicznej w zastępstwie. NA TYM TO POLEGA, a nie na liczeniu gramów!.
Jan Kwaśniewski nie zaleca żadnej ilości gramów!- tylko PROPORCJĘ.
wiem, bo ani radzących, ani przyjmujących rady przeważnie nie znam osobiście... Cool
Nie jadam mlecznych ale tego nie wiedziałam, że równoczesnie nie powinno się jeść podrobów.
Mozna wiedzieć dlaczego ??? Czym je zastąpić? (poza żółtkami, które mają wysoką wartość biologiczną..)

Czy ktoś z Was zna odpowiedź na to pytanie????

bardzo prosimy adminie, mozesz nam nakreslic, w czym rzecz?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #155 : 2008-12-09, 08:15:38 »

Jeśli komuś szkodzą mleczne to niech nie kombinuje z rotacją - tylko niech mlecznych nie jada. Jeśli nie jada mlecznych - to nie POWINIEN jeść podrobów, jeśli nie je podrobów, to powinien wyszukać coś o wysokiej wartości biologicznej w zastępstwie. NA TYM TO POLEGA, a nie na liczeniu gramów!.
Jan Kwaśniewski nie zaleca żadnej ilości gramów!- tylko PROPORCJĘ.
wiem, bo ani radzących, ani przyjmujących rady przeważnie nie znam osobiście... Cool
Nie jadam mlecznych ale tego nie wiedziałam, że równoczesnie nie powinno się jeść podrobów.
Mozna wiedzieć dlaczego ??? Czym je zastąpić? (poza żółtkami, które mają wysoką wartość biologiczną..)

Czy ktoś z Was zna odpowiedź na to pytanie????

bardzo prosimy adminie, mozesz nam nakreslic, w czym rzecz?

No a czy w istocie tak jest? No dajcie spokój.Nie wszyscy lubia sery itd.,to niby dlaczego nie mogliby jadac podrobów  Shocked
To moze ci co nie powinni jadac podrobów,to równiez nie powinni jadac łoju itd.  Shocked 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #156 : 2008-12-09, 08:22:11 »

No a czy w istocie tak jest?

Oczywiście, że nie!, tak przez przypadek mi się omsknęło!, ale już będę się pilnował!. Obiecuję. Very Happy
Nawet "0,8" popieram, wyznając błędy i wypaczenia  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #157 : 2008-12-09, 08:28:08 »

No a czy w istocie tak jest?

Oczywiście, że nie!, tak przez przypadek mi się omsknęło!, ale już będę się pilnował!. Obiecuję. Very Happy

hehehe -tak myslałam  Cool
Nie rezygnuj z tego,bo to mobilizuje do samodzielnego myslenia  Very Happy     
Popatrz.Gdybys wymyslił jakas historyjkę,która mowiłaby o tym,dlaczego nie wolno jesc podrobów,gdy nie jada sie mlecznych,wówczas liczni zrezygnowaliby z tych podrobów-to jest masakra w sumie  Shocked Kurcze,troche samodzielnego myslenia by sie przydało  Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #158 : 2008-12-09, 08:40:17 »

No a czy w istocie tak jest?

Oczywiście, że nie!, tak przez przypadek mi się omsknęło!, ale już będę się pilnował!. Obiecuję. Very Happy

hehehe -tak myslałam  Cool
Nie rezygnuj z tego,bo to mobilizuje do samodzielnego myslenia  Very Happy     
Popatrz.Gdybys wymyslił jakas historyjkę,która mowiłaby o tym,dlaczego nie wolno jesc podrobów,gdy nie jada sie mlecznych,wówczas liczni zrezygnowaliby z tych podrobów-to jest masakra w sumie  Shocked Kurcze,troche samodzielnego myslenia by sie przydało  Cool
Nie kończyłam technologii żywienia, ani biochemi i na wszystkim nie muszę się znać.
Skoro w ten sposób wypowiada się autorytet w dziedzinie DO to powinno to coś znaczyć.  Gdyby napisał to ktokolwiek inny na tym forum wcale bym się nad tym faktem nie zastanawiała.
Edyto tutaj wielu ludzi walczy o życie więc wymyślanie sobie historyjek, przez osobę, którą uznaje się tu za autorytet chyba nie byłoby poważną rzeczą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #159 : 2008-12-09, 08:50:02 »


Skoro w ten sposób wypowiada się autorytet w dziedzinie DO to powinno to coś znaczyć.  Gdyby napisał to ktokolwiek inny na tym forum wcale bym się nad tym faktem nie zastanawiała.
Edyto tutaj wielu ludzi walczy o życie więc wymyślanie sobie historyjek, przez osobę, którą uznaje się tu za autorytet chyba nie byłoby poważną rzeczą.

No fakt,fakt.Oglądam teraz  serial "Tudorowie" o królu Henryku VIII -on nie mógł sobie pozwolic na zarty-był odpowiedzialny za wielu  Idea
No ale miejcie litosc dla Admina,wszak to tez człowiek.Ja współczuje królom w sumie to nie mieli wolności ,a ich żony? To dopiero !
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.