forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:18:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660611 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 130459 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #180 : 2008-12-09, 12:35:52 »

Cytuj
Bo
"Losy narodów zależą od ich obyczajów, a obyczaje zależą od sposobu odżywiania,
od narodowych potraw, od soków czerpanych z ziemi." - Giulio C. Vanini

Wiec chyba nie nalezymy na najmadrzejszych narodow, skoro wita sie u nas "chlebem i sola" !!! Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #181 : 2008-12-09, 12:38:20 »

Wiem, że nic nie wiem...  Crying or Very sad, dlatego jestem szczęśliwy! Very Happy

I to mnie sie podoba,a nie jakies "opluwanie" ,albo żądza chwały.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #182 : 2008-12-09, 21:53:58 »

Wiem, że nic nie wiem...  Crying or Very sad, dlatego jestem szczęśliwy! Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #183 : 2008-12-09, 21:54:49 »

Wiem, że nic nie wiem...  Crying or Very sad, dlatego jestem szczęśliwy! Very Happy


Madry wie, ze nic nie wie- Tylkio glupi mysli, ze wie wszystko !!!
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #184 : 2008-12-10, 10:24:29 »

Madry wie, ze nic nie wie- Tylkio glupi mysli, ze wie wszystko !!!

Nie popadajmy w filozofię, mimo, iż ładnie brzmi i tak skromnie, a skromność jak wiadomo, cnotą jest i cechą mężów wielkich Wink Jeżeli przyjąć, że mądrość jest umiejętnością gry na logice przyrody, czy znajomością przyczyn rzeczy najważniejszych dla człowieka, to mądry musi te najważniejsze rzeczy dla człowieka znać wraz z ich przyczynami, musi znać przyrodę przynajmniej w takim stopniu, by móc wykorzystywać jej prawa dla własnych korzyści... Chyba, że mówimy o powszechnym pojmowaniu mądrości, czyli mądry jest ten, który jest elokwentny... a jak do tego podkreśla, jaki to świat jest tajemniczy i tak naprawdę on nic o nim nie wie, to już jest super mądry Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #185 : 2008-12-10, 10:28:30 »

Chyba, że mówimy o powszechnym pojmowaniu mądrości, czyli mądry jest ten, który jest elokwentny..

...no i linki podrzuca i przepisuje setki tysiecy napisanych strof , podrzuci jakies cytaty ,pogardzi nieoptymalnymi,a co nojwożnijsze konczył szkółke pielegniarskom za komuny  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #186 : 2008-12-10, 10:56:14 »

Madry wie, ze nic nie wie- Tylkio glupi mysli, ze wie wszystko !!!

Nie popadajmy w filozofię, mimo, iż ładnie brzmi i tak skromnie, a skromność jak wiadomo, cnotą jest i cechą mężów wielkich Wink Jeżeli przyjąć, że mądrość jest umiejętnością gry na logice przyrody, czy znajomością przyczyn rzeczy najważniejszych dla człowieka, to mądry musi te najważniejsze rzeczy dla człowieka znać wraz z ich przyczynami, musi znać przyrodę przynajmniej w takim stopniu, by móc wykorzystywać jej prawa dla własnych korzyści... Chyba, że mówimy o powszechnym pojmowaniu mądrości, czyli mądry jest ten, który jest elokwentny... a jak do tego podkreśla, jaki to świat jest tajemniczy i tak naprawdę on nic o nim nie wie, to już jest super mądry Smile


Bardzo dobrze, Michal, i w ogole nie filozoficznie. Tylko nie w tym rzecz.

Moj post byl......jakby dokonczeniem postu Admina, ktory cytowal Sokratesa : " wiem, ze nic nie wiem", ktory pomagał ludziom uświadomić sobie ich niewiedzę, a jemu samemu zdarzało się, że nie mógł znaleźć definicji pojęcia, która by go zadowoliła. Bo to wielka mądrość wiedzieć, że się czegoś nie wie. Sokrates posiadał tę mądrość. Potrafił dojść do tego, że czegoś nie wie, podczas gdy inni ludzie nawet sobie nie zdawali z tego sprawy. W ten sposób interpretował słowa wyroczni delfickiej, że dlatego jest najmądrzejszym z ludzi, gdyż potrafi sobie uświadomić, że czegoś nie wie. Ale jakby na to nie patrzeć, Sokrates jednak wiedział, że nic nie wie. Biorąc pod uwagę całą mądrość świata, jego ogrom, jego tajemnice, jego wiedza w porównaniu z tym była niczym. Od reszty ludzi różnił się tym, że miał świadomość tego, iż nic nie wie.

W przeciwienstwie co do niektorych chocby na tym forum!!!!  Very Happy

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #187 : 2008-12-10, 11:20:57 »


W przeciwienstwie co do niektorych chocby na tym forum!!!!  Very Happy



No co chcesz? Jakbys skonczył szkole pielegniarskom ,a potem bys sie odzywiał optymalnie,to tysz bys wiedział wszystko  Idea i oczywiasta oczywistosc mógłbys wtedy uwazac nieoptymalnych jako nic niewiedzacych i takie tam inne "urojenia" bys miał,bo to byłyby tylko Twoje wymysły,poniewaz z "kamizelki futra sie nie uszyje"  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #188 : 2008-12-10, 12:11:11 »


W przeciwienstwie co do niektorych chocby na tym forum!!!!  Very Happy



No co chcesz? Jakbys skonczył szkole pielegniarskom ,a potem bys sie odzywiał optymalnie,to tysz bys wiedział wszystko  Idea i oczywiasta oczywistosc mógłbys wtedy uwazac nieoptymalnych jako nic niewiedzacych i takie tam inne "urojenia" bys miał,bo to byłyby tylko Twoje wymysły,poniewaz z "kamizelki futra sie nie uszyje"  Cool


Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać. / Nitche/

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #189 : 2008-12-10, 12:25:09 »


Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać. / Nitche/



Jeszcze kilka linków i kilka wpisów na grupach dyskusyjnych w całym Internecie,a juz "mondrosci" widac nie bedzie  Shocked
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #190 : 2008-12-10, 19:01:48 »

Jeśli komuś szkodzą mleczne to niech nie kombinuje z rotacją - tylko niech mlecznych nie jada. Jeśli nie jada mlecznych - to nie POWINIEN jeść podrobów, jeśli nie je podrobów, to powinien wyszukać coś o wysokiej wartości biologicznej w zastępstwie. NA TYM TO POLEGA, a nie na liczeniu gramów!.
Jan Kwaśniewski nie zaleca żadnej ilości gramów!- tylko PROPORCJĘ.
wiem, bo ani radzących, ani przyjmujących rady przeważnie nie znam osobiście... Cool
Nie jadam mlecznych ale tego nie wiedziałam, że równoczesnie nie powinno się jeść podrobów.
Mozna wiedzieć dlaczego ??? Czym je zastąpić? (poza żółtkami, które mają wysoką wartość biologiczną..)

Czy ktoś z Was zna odpowiedź na to pytanie????

bardzo prosimy adminie, mozesz nam nakreslic, w czym rzecz?

jeszcze podraze
na slepo
czy przypadkiem nie chodzilo o to, ze "mleczne" zawieraja stosunkowo duzo srednio- i krotkolancuchowych kw. tluszczowych, do ktorych obslugiwania nie potrzeba albuminy?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #191 : 2008-12-11, 00:58:25 »

Ja z tymi podrobami to kombinuję gdzie indziej i może być, że to straszne świństwo prowadzące do miażdżycy i nowotworów, może mleko nas ocali. Smile
< dodam, że powyższe to „żart” - jak wrzucenie kija w mrowisko >

Ciekawy (bo o miażdżycy) link dla Admina.

Żelazo w patogenezie miażdżycy
http://www.angiologia.pl/darmowy_pdf.phtml?indeks=4&indeks_art=17
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #192 : 2008-12-11, 02:17:31 »

http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Majkucinska06

To na wypadek gdyby Kangur się zastanawiał, czy ma za mało żelaza, czy za dużo. Smile
Pozdrawiam, lekko zaczepnie, ale tym bardziej serdecznie.
Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #193 : 2008-12-11, 02:30:32 »

To jeszcze żelazny humor i będzie tego na ten temat:

http://www.biomol.pl/pol/artykuly/zelazo
(...)
Charakterystycznym objawem niedoboru żelaza jest łaknienie spaczone, czyli apetyt na produkty nie zaliczane do pokarmów, jak krochmal, lód, tynk i inne.  Laughing
(...)
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #194 : 2008-12-11, 09:14:19 »

http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Majkucinska06

To na wypadek gdyby Kangur się zastanawiał, czy ma za mało żelaza, czy za dużo. Smile
Pozdrawiam, lekko zaczepnie, ale tym bardziej serdecznie.
Cool

To nie dla mnie. To dla Misia latajace termofory. Mialem to tlumaczyc z angielskiego, a tu Adam319 mi pomogl. Takich urzadzen w Polsce jescze nie ma. Prim wioda Wegry.
Cytuj
Hipertermia magnetyczna -
Wykorzystuje dużą wrażliwość komórek nowotworowych na podwyższenie temperatury, znacznie większą niż komórek zdrowych. Gdy temperatura zostanie podniesiona do 43-47 stopni C, mówi się o hipertermii, gdy wykorzystujemy jeszcze wyższy zakres temperatury (45–55 st.), mówimy o ablacji magnetycznej. Metoda ta polega na wprowadzeniu do nowotworu cząstek magnetycznych, a następnie przyłożenie zmiennego pola magnetycznego o takiej amplitudzie i częstości, żeby spowodować grzanie się cząstek. Wzrost temperatury zależy od właściwości cząstek oraz od amplitudy i częstości pola magnetycznego. Przy konkretnej terapii trzeba również ocenić rodzaj i wielkość nowotworu. Na ogół wykorzystuje się pola w zakresie częstości 100–1000 Hz. Pojedynczy zabieg trwa ok. pół godziny, a zabiegi takie powtarza się kilka, kilkanaście razy, przy czym już po jednorazowym zabiegu uzyskuje się znaczne zmniejszenie aktywności metabolicznej nowotworu.

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #195 : 2014-01-13, 09:55:00 »

I przyjmij do wiadomości "maf", że zapotrzebowanie na białko u różnych osób waha się od 0,76g/nmc/D do powyżej 4g/nmc/D. A więc jeden o wadze 70kg potrzebuje białka około 53g/D, ale drugi już 280g/D w zależności od profilu metabolicznego.
Ten, co dziś potrzebuje białka 53g/D jutro może potrzebować 23g/D albo 150g/D, bo każdy dzień jest inny.
Niezmienne są tylko zasady Diety Optymalnej i Żywienia Optymalnego.

PS
minimum białkowe dla człowieka wynosi zaś około 0,27g/nmc/D. Trzeba jeszcze tylko ustalić sobie, co to jest, to "minimum białkowe" - jeśli ktoś nie wie Wink
O prosze, calkiem ciekawe. Wiec nie trzeba sie juz trzymac kurczowo tych 30g?  Shocked Nagrywajka by pewnie podskoczyla z wrazenia.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #196 : 2014-01-13, 10:08:21 »

Zamiast 30 g białka możesz śmiało zjeść 10 żółtek... Laughing Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #197 : 2014-01-13, 10:34:16 »

 Laughing
Można też 10kg jabłek se buchnąć...  Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #198 : 2014-01-13, 10:39:54 »

 Laughing
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #199 : 2014-01-13, 10:40:57 »

I przyjmij do wiadomości "maf", że zapotrzebowanie na białko u różnych osób waha się od 0,76g/nmc/D do powyżej 4g/nmc/D. A więc jeden o wadze 70kg potrzebuje białka około 53g/D, ale drugi już 280g/D w zależności od profilu metabolicznego.
Ten, co dziś potrzebuje białka 53g/D jutro może potrzebować 23g/D albo 150g/D, bo każdy dzień jest inny.
Niezmienne są tylko zasady Diety Optymalnej i Żywienia Optymalnego.

PS
minimum białkowe dla człowieka wynosi zaś około 0,27g/nmc/D. Trzeba jeszcze tylko ustalić sobie, co to jest, to "minimum białkowe" - jeśli ktoś nie wie Wink
O prosze, calkiem ciekawe. Wiec nie trzeba sie juz trzymac kurczowo tych 30g?  Shocked Nagrywajka by pewnie podskoczyla z wrazenia.
On się zakwasił, na wadze ~80kg ,300g białka i ma niedobora rozumu... Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.