forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:49:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 130442 razy)
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #60 : 2008-12-05, 10:51:51 »

poprosiłem na forum o pomoc i czekam jakie będą efekty.

Jeśli tak, to trudno. Na Forum możesz dostać tylko "zamętu w głowie", bo tu się pisze o wszystkim, a nie tylko o Diecie Optymalnej.
A z tego co piszesz widzę, że masz również pewną dość powszechnie występującą zaletę - więc uważaj, aby ci dieta "optymalna" nie zaszkodziła! Sad. W takim przypadku trudno jest też przewidzieć skutki diety "optymalnej".

PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.

Mała poprawka: Tomek Trojanowski swego czasu "zrozumiał" jeszcze mniej -  20 g  

co wywołało wtedy moją ostrą reakcję, ale coż... w końcu i ja zrozumiałam, że on tak "zrozumiał", bo CHCIAŁ tak zrozumieć...   Idea  Surprised

i tak powstała wtedy DobraDieta...  Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #61 : 2008-12-05, 11:00:56 »


 Poprawcie mnie Panie Tomaszu:) bo na diecie jestem 3. dzień a samym tematem interesuję się raptem gdzieś dwa tygodnie, więc zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie wiem, ale chciałbym wiedzieć, czy to rozumowanie jest chociaż na dobrej drodze Smile Zaraz się wkurzę i samodzielnie łyknę Stryera, Herpera i inne z bibliografii...

Ciebie nie trzeba poprawiac. Ty sobie sam dasz doskonale rade. Na diecie jestes od trzech dni, a wiesz wiecej niz niejeden wieloletni optymalny.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #62 : 2008-12-05, 11:05:33 »

adampio,
to jest Twój problem, a ja nie jestem od wyjaśniania podstaw Diety Optymalnej.
Sam widziałem jak niektórzy "stosujący zalecenia Jana Kwaśniewskiego" wcinali trzy razy dziennie pokarm pachnący, jak "pasza dla kaczek" Shocked, stosy cytryn na odkwaszenie i odrodnikowanie, zieleniny i kartofli na jedno posiedzenie, tyle co ja zjadam może przez miesiąc!!! ale co to mnie obchodzi! Very Happy
Skąd w ogóle przekonanie, że dziś czyjeś zapotrzebowanie wynosi 43,999g, a nie 59,999g i na jakie składniki?. Przecież każdy jest inny, każdy dzień jest inny, każdego dnia należy dostosować swoje zapotrzebowanie na białko, tłuszcz i węglowodany do aktywności fizycznej, stanu fizjologicznego, homeostazy organicznej. A jak to robić - napisał dokładnie Jan Kwaśniewski wypunktowane w dziesiątce np tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Generalną zasadą Diety (Żywienia) Optymalnego  jest proporcja BTW 1:3,5:0,5! - dla zdrowej osoby o umiarkowanej, dostosowanej do wydolności, wieku i fizjologii "codzienności".
Jaka rotacja mącznych?, skoro mącznych się nie jada, jakie przebiałczenie? skoro je się do syta, jakie 0,8g Shocked, skoro zjada się tyle na ile ma się ochotę!
Jeśli komuś szkodzą mleczne to niech nie kombinuje z rotacją - tylko niech mlecznych nie jada. Jeśli nie jada mlecznych - to nie POWINIEN jeść podrobów, jeśli nie je podrobów, to powinien wyszukać coś o wysokiej wartości biologicznej w zastępstwie. NA TYM TO POLEGA, a nie na liczeniu gramów!.
Jan Kwaśniewski nie zaleca żadnej ilości gramów!- tylko PROPORCJĘ.
I wszystko na ten temat. Very Happy
Więcej już podstaw nie będę tłumaczył, bo SZKODA MOJEGO CZASU!.

PS
dlaczego niektórzy lekarze, czy radcy optymalni mówią: "Panie jedz Pan: 50g białka, 150g tłuszczu i 25g węglowodanów" - tego nie wiem i nie interesuję się tym. Dlaczego taki Pan niezależnie od zapotrzebowania liczy sobie 30g białka, 90g tłuszczu i 12,5g węglowodanów - tym bardziej nie wiem, bo ani radzących, ani przyjmujących rady przeważnie nie znam osobiście... Cool A muszę?  Laughing
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #63 : 2008-12-05, 11:06:07 »

poprosiłem na forum o pomoc i czekam jakie będą efekty.

Jeśli tak, to trudno. Na Forum możesz dostać tylko "zamętu w głowie", bo tu się pisze o wszystkim, a nie tylko o Diecie Optymalnej.
A z tego co piszesz widzę, że masz również pewną dość powszechnie występującą zaletę - więc uważaj, aby ci dieta "optymalna" nie zaszkodziła! Sad. W takim przypadku trudno jest też przewidzieć skutki diety "optymalnej".

PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.

Mała poprawka: Tomek Trojanowski swego czasu "zrozumiał" jeszcze mniej -  20 g  

co wywołało wtedy moją ostrą reakcję, ale coż... w końcu i ja zrozumiałam, że on tak "zrozumiał", bo CHCIAŁ tak zrozumieć...   Idea  Surprised

i tak powstała wtedy DobraDieta...  Cool

P.S.
Oczywiście tych powodów do stworzenia DobrejDiety było bardzo wiele...   Cool
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #64 : 2008-12-05, 11:18:33 »

Adam nie mozna komus ustalic dawki "0,8g" z prostych przyczyn -kazdy organizm jest inny,kazdy niesie ze soba jakis inny "bagaz genetyczny".
Zapotrzebowanie organizmu na skladniki pokarmowe nie zalezy tylko i wylacznie od masy ciala ,a tutaj sie tylko czyta ;"napisz ile wazysz ,ile masz wzrostu,a my ci ustalimy dzienne zapotrzebowanie" -no litosci!

Brawo Edyta.
Dokladnie o to mi chodzi.
Przy takim samym wzroscie i wadze inne bedzie zapotrzebowanie na wszystko w zaleznosci od pory roku, plci, wieku, aktywnosci, stanu zdrowia, budowy ciala (cienkie/grube kosci) itd.
Dlatego pisze, ze "uwazam heurystyke 0.8x masa ciela" za szkodliwa.
Juz po raz ktorys to pisze a pan Adampio po raz kolejny ja powtarza i po raz kolejny sie na mnie burzy za zyczliwe slowo krytyki..
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #65 : 2008-12-05, 11:19:43 »

"Kużden swój rozum ma" - jaki rozum, takie życie. Very Happy
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #66 : 2008-12-05, 11:30:00 »

Przedostatni post pana  Admina sprawil mi duza radosc, gdyz podzielam zawarte w nim poglady Cool
(z grubsza)

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #67 : 2008-12-05, 11:32:49 »

Dlatego pisze, ze "uwazam heurystyke 0.8x masa ciela" za szkodliwa.

Lepiej nie krytykować czegoś (Diety Optymalnej) o czym się nie ma pojęcia, a jeśli się tylko tyle na temat DO wie, że "jedna pani, drugiej pani mówiła, że J.K. zaleca 30g, a nawet 20..." - to szkoda własnego zdrowia mitrężyć na taką "opty"dietę!.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #68 : 2008-12-05, 11:37:19 »

Przedostatni post pana  Admina sprawil mi duza radosc, gdyz podzielam zawarte w nim poglady Cool (z grubsza)

Z grubsza możesz sobie wymieniać poglądy tu i tam, bo mnie to w niczym nie koliduje. Nie przeszkadza mi też zupełnie jakie kto ma poglądy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #69 : 2008-12-05, 11:38:54 »

OK; chyle czola.
Juz mnie tu nie ma.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #70 : 2008-12-05, 11:57:48 »


Brawo Edyta.


Ał !Jak sie ciesze ,ze mnie wreszcie doceniłes  Very Happy Twoje słowa dla mnie wiele znaczom (tutaj popełniam bład ort. ,zeby byc bardziej krejzi )  Cool Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #71 : 2008-12-05, 12:28:04 »

..Dlaczego w zwiazku z tym lekarze optymalni,
jak mozna przeczytac na forum, zalecaja "komus tam" 60 gr bialka ?...

Adam proponuje ukonczyc Uniwersytet Medyczny, uzyskac Dyplom Lekarza,
a wtedy zrozumiesz bez problemow "dlaczego"  60, 80, czy 100  Cool

Po prostu Lekarz Medycyny ma wlasciwe kompetencje, do ustalania
indywidualnych i szczegolowych proporcji(ilosciowych, jakosciowych)
w stosowaniu praktycznym, Podstaw Biochemii, czyli Diety Optymalnej,
natomiast "prymitywny plankton" swoim "majsterkowaniem metabolicznym"
wyprawi sie niechybnie "do piachu" o wiele lat za wczesnie!!!!!!!!! Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Tak wiec bez inwestycji w Dobrego Lekarza Medycyny,
stosujacego perfekcyjnie Diete Optymalna,
to polecam studiowanie "prawa spadkowego"  Cool Razz Razz


Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #72 : 2008-12-05, 13:23:03 »

..Dlaczego w zwiazku z tym lekarze optymalni,
jak mozna przeczytac na forum, zalecaja "komus tam" 60 gr bialka ?...

Adam proponuje ukonczyc Uniwersytet Medyczny, uzyskac Dyplom Lekarza,
a wtedy zrozumiesz bez problemow "dlaczego"  60, 80, czy 100  Cool

Po prostu Lekarz Medycyny ma wlasciwe kompetencje, do ustalania
indywidualnych i szczegolowych proporcji(ilosciowych, jakosciowych)
w stosowaniu praktycznym, Podstaw Biochemii, czyli Diety Optymalnej,
natomiast "prymitywny plankton" swoim "majsterkowaniem metabolicznym"
wyprawi sie niechybnie "do piachu" o wiele lat za wczesnie!!!!!!!!! Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Tak wiec bez inwestycji w Dobrego Lekarza Medycyny,
stosujacego perfekcyjnie Diete Optymalna,
to polecam studiowanie "prawa spadkowego"  Cool Razz Razz


Fajnie, że tym razem przedstawiłeś swą myśl tak klarownie  Cool
Do kompletu dodam, że oprócz wymienionych przez Ciebie skrajnych grup - "Dobrych Lekarzy stosujących perfekcyjnie DO" oraz "prymitywnego planktonu" - istnieje spora grupa ludków zdrowych i całkiem pojętnych...   Cool
To m.in. do nich adresowane są wszystkie publikacje Autora DO.  Tak myślę  Cool

P.S. A Ty do jakiej grupy siebie zaliczasz?  Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #73 : 2008-12-05, 13:42:44 »

Jeśli komuś szkodzą mleczne to niech nie kombinuje z rotacją - tylko niech mlecznych nie jada. Jeśli nie jada mlecznych - to nie POWINIEN jeść podrobów, jeśli nie je podrobów, to powinien wyszukać coś o wysokiej wartości biologicznej w zastępstwie. NA TYM TO POLEGA, a nie na liczeniu gramów!.
Jan Kwaśniewski nie zaleca żadnej ilości gramów!- tylko PROPORCJĘ.
wiem, bo ani radzących, ani przyjmujących rady przeważnie nie znam osobiście... Cool
Nie jadam mlecznych ale tego nie wiedziałam, że równoczesnie nie powinno się jeść podrobów.
Mozna wiedzieć dlaczego ??? Czym je zastąpić? (poza żółtkami, które mają wysoką wartość biologiczną..)
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #74 : 2008-12-05, 14:32:27 »

Adampio:  Zawsze po przeczytaniu takiego posta jestem "zawirowany" i wydaje mi sie, ze wszystko zle robilem przez 4 lata !!!!

Adampio, radze--ugotuj ulubiona potrawe z KK /sa juz zbilansowane /i najedz sie do syta /zebys nie czul wiecej glodu--wtedy "baran bedzie syty i owca cala", bo przeciez o to chodzi. 

A tak miedzy nami--to po 4-rech latach powinno sie juz kumac o co w tym wszystkim chodzi.---O  P R O P O R C J E !
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #75 : 2008-12-05, 14:36:02 »

Co tak na tego Adama najeżdżata,jakby to tylko On radził "40g białka"  Shocked  Sa tutej takie porady,co "mrozą krew w zyłach"  Shocked
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #76 : 2008-12-05, 15:24:14 »

Adampio:  Zawsze po przeczytaniu takiego posta jestem "zawirowany" i wydaje mi sie, ze wszystko zle robilem przez 4 lata !!!!

Adampio, radze--ugotuj ulubiona potrawe z KK /sa juz zbilansowane /i najedz sie do syta /zebys nie czul wiecej glodu--wtedy "baran bedzie syty i owca cala", bo przeciez o to chodzi. 

A tak miedzy nami--to po 4-rech latach powinno sie juz kumac o co w tym wszystkim chodzi.---O  P R O P O R C J E !
ja tez widze,ze Adam bilansuje,przeciez podaje przepisy,ktore sa dokladnie zbilansowane,czy ja widze inaczej?????????
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #77 : 2008-12-06, 00:12:55 »



PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.
No i wreszcie sie stalo, DO bez zasad. Nie ilosci tylko proporcje. Juz wiele sie naczytalem, ze nie liczyc, nie wazyc.
Proste pytanie, jak obliczyc proporcje bez wazenia?
Ta zwykla przyblizona cyfra, 0.8g na kg wagi nie jest magiczna liczba. Nie chce mi sie o tym piisac, to nie wymysl lek. med.Jana Kwasnkiewskiego. Te zasady sa znane w normach spozycia B, a ze jest to 0,8 to wynika, z zasad DO, ze jemy B lepej przyswajalne.
Proponuje wrocic do zrodla, i nie kombinowac. Adminowi tez to proponuje.  Proporcje i ilosci. Tak bylo. Cos sie zmienilo? Jezeli nastapily jakies zmiany, to Tomaszu, napisz o tym. Niby piszesz, ze teraz tylko proporcje. Co z ilosciami? Ja znam Diete Optymalna opracowana przez lek. med. Jana Kwasniewskiego, ktorej zasady skladaly sie ze stosunku BTW i ilosci spozywanych skladnikow. Jakby co to jest archive.org .
Stosuje te zasady i uwazam ze sa oki.

Pozdr
maf
ps. To tyle, zastanawiam sie  kto liczy stosunek, a kto ilosci. /w lm to pytanie byloby lepsze/
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #78 : 2008-12-06, 09:21:12 »

ps. To tyle, zastanawiam sie  kto liczy stosunek, a kto ilosci. /w lm to pytanie byloby lepsze/

nie kumam o co chodzi z tymi ilościami? Wink
Ja tankuje zawsze do pełna / w intensywnym dniu (wysiłek fizyczny, intelektualny) spalam wiecej, w dniu "lajtowym" mniej Wink
ale ile to było kalorii tego nie wiem, wczesniej tez nie wiedziałem. Gdybym tak miał liczyć ilości całej rodzinie, a szczegolnie dzieciakom to zamęczyłbym bym ich i siebie, a tego bym nie chciał bo ja leniwiec jestem Smile
IMHO pisząc o ilosciach niebezpiecznie zbliżamy się do magicznej liczby "30g"
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #79 : 2008-12-06, 11:50:55 »



PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.
No i wreszcie sie stalo, DO bez zasad. Nie ilosci tylko proporcje. Juz wiele sie naczytalem, ze nie liczyc, nie wazyc.
Proste pytanie, jak obliczyc proporcje bez wazenia?
Ta zwykla przyblizona cyfra, 0.8g na kg wagi nie jest magiczna liczba. Nie chce mi sie o tym piisac, to nie wymysl lek. med.Jana Kwasnkiewskiego. Te zasady sa znane w normach spozycia B, a ze jest to 0,8 to wynika, z zasad DO, ze jemy B lepej przyswajalne.
Proponuje wrocic do zrodla, i nie kombinowac. Adminowi tez to proponuje.  Proporcje i ilosci. Tak bylo. Cos sie zmienilo? Jezeli nastapily jakies zmiany, to Tomaszu, napisz o tym. Niby piszesz, ze teraz tylko proporcje. Co z ilosciami? Ja znam Diete Optymalna opracowana przez lek. med. Jana Kwasniewskiego, ktorej zasady skladaly sie ze stosunku BTW i ilosci spozywanych skladnikow. Jakby co to jest archive.org .
Stosuje te zasady i uwazam ze sa oki.

Pozdr
maf
ps. To tyle, zastanawiam sie  kto liczy stosunek, a kto ilosci. /w lm to pytanie byloby lepsze/
Myślę, że nie ma niczego złego w liczeniu i proporcji i ilości jednocześnie. Tak własnie robię, oczywiście są tu pewne widełki.
Jednego dnia mam ochotę na 65g białka innego na 55g.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.