forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-10-23, 22:28:21

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
538484 wiadomoÂci w 3975 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: EWA
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 129154 razy)
Majka
GoŠ

Email
Choroba Hashimoto.
« : 2008-12-07, 20:07:16 »

W┼éa┼Ťciwie pisz─Ö do Reni, kt├│ra w "Z┼éotej ksi─Ödze", napisa┼éa, ze wyleczy┼éa si─Ö z choroby tarczycy- choroby Hashimoto. Ja te┼╝ mam t─Ö chorob─Ö, daje mi ona czasami nie┼║le popi─ç. Niestety pi─Öciomiesi─Öczna dieta mi tutaj nic nie pomog┼éa.Gratuluj─Ö, cho─ç nie bardzo wierz─Ö w jej wyleczenie. Czy ta choroba by┼éa u Ciebie w┼éa┼Ťciwie zdiagnozowana? Majka
adam319
GoŠ

Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #1 : 2008-12-08, 00:21:37 »

Ale┼╝ Sylwia, przecie┼╝ wszyscy optymalni od czasu do czasu grzesz─ů i jedz─ů co┼Ť niedozwolonego albo w z┼éych proporcjach i ┼╝yj─ů i miewaj─ů si─Ö dobrze. Nie mo┼╝na by─ç a┼╝ tak ortodoksyjnym. Dalej twierdz─Ö, ┼╝e stara┼éam si─Ö przestrzega─ç diety. Moi optymalni kuzyni ┼Ťmiali si─Ö ze mnie i m├│wili, ze to zachowanie jest typowe dla ludzi kr├│tko na diecie. Oni jednak jedz─ů troch─Ö chleba codziennie, ja nie jad┼éam. Miewaj─ů si─Ö dobrze. To przecie┼╝ jest dieta dla normalnych ludzi, a nie automat├│w. A ty nie marzysz o innym jedzeniu ni┼╝ tym co aktualnie jesz? Mi si─Ö te┼╝ teraz marzy t┼éuste, jaki┼Ť boczek, albo omlet z du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů mas┼éa. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nie mam teraz takiej ochoty na s┼éodkie jak kiedy┼Ť. Syci mnie ma┼éa ilo┼Ť─ç. W tej chwili niczego s┼éodkiego bym nie zjad┼éa. Mam ochot─Ö na kawa┼éek chrupkiego chleba┬á z mas┼éem i zaraz sobie to zrobi─Ö i kicham na to, ┼╝e nie toleruj─Ö mlecznych i zwr├│c─Ö uwag─Ö na to, co sie b─Ödzie dzia┼éo.
Co jest nienormalnego w jedzeniu s┼éodkich? Ca┼éy ┼Ťwiat jada s┼éodkie. Wsz─Ödzie pe┼éno cukierni, lodziarni i fabryk s┼éodyczy. Przecie┼╝ to jest dla ludzi, kt├│rzy uwa┼╝aj─ů si─Ö za normalnych. Jest to przyjemno┼Ť─ç i spos├│b bycia. A ┼╝e szkodliwe......to tylko optymalni s─ů przewra┼╝liwieni. Ja r├│wnie┼╝ i Ty tak┼╝e. Tak nas postrzegaj─ů. To forum jest niewielkim zbiorem troch─Ö innych ludzi.

Je┼Ťli mo┼╝na co┼Ť delikatnie zasugerowa─ç to lepiej zamiast podwa┼╝a─ç fachowo┼Ť─ç diagnozy zainteresuj si─Ö wiadomo┼Ťci─ů prywatn─ů jak dok┼éadnie (co do grama) wygl─ůda w tym przypadku dieta, kt├│ra pomog┼éa zwalczy─ç to paskudne chor├│bsko.

Z cytatu powy┼╝ej wynika, ┼╝e jest dobrze, ale nie beznadziejnie. Marzy┼é Ci si─Ö boczek i ┼╝├│┼étka, a zjad┼éa┼Ť pieczywo chrupkie z mas┼éem. Miej ZAWSZE zimne, pieczone, t┼éuste mi─Öso wieprzowe w lod├│wce, a unikniesz takich sytuacji awaryjnych.

Mo┼╝esz pisa─ç, ┼╝e jeste┼Ť od kilku miesi─Öcy na ┼╗O, ale lepiej napisz, ┼╝e nadal poszukujesz motywacji by bezwzgl─Ödnie kontrolowa─ç jako┼Ť─ç spo┼╝ywanego pokarmu i proporcje ka┼╝dego posi┼éku.
Cool
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-12-08, 06:43:42 »

5 m-cy to jest stanowczo za kr├│tko. DO to nie pigu┼éki /zreszt─ů i tak nie wylecz─ů/.
Każda choroba nie powstaje z dnia na dzień tylko latami i tyle samo organizm potrzebuje czasu aby odwrócić sytuację.
Gdyby┼Ť Majka napisa┼éa, ┼╝e jeste┼Ť na DO 5 lat i nie wida─ç pozytywnych efekt├│w to wtedy uwa┼╝m, ┼╝e jest jaki┼Ť problem.
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-12-08, 16:57:57 »

,Je┼Ťli mo┼╝na co┼Ť delikatnie zasugerowa─ç to lepiej zamiast podwa┼╝a─ç fachowo┼Ť─ç diagnozy zainteresuj si─Ö wiadomo┼Ťci─ů prywatn─ů jak dok┼éadnie (co do grama) wygl─ůda w tym przypadku dieta, kt├│ra pomog┼éa zwalczy─ç to paskudne chor├│bsko.

Z cytatu powy┼╝ej wynika, ┼╝e jest dobrze, ale nie beznadziejnie. Marzy┼é Ci si─Ö boczek i ┼╝├│┼étka, a zjad┼éa┼Ť pieczywo chrupkie z mas┼éem. Miej ZAWSZE zimne, pieczone, t┼éuste mi─Öso wieprzowe w lod├│wce, a unikniesz takich sytuacji awaryjnych.

Mo┼╝esz pisa─ç, ┼╝e jeste┼Ť od kilku miesi─Öcy na ┼╗O, ale lepiej napisz, ┼╝e nadal poszukujesz motywacji by bezwzgl─Ödnie kontrolowa─ç jako┼Ť─ç spo┼╝ywanego pokarmu i proporcje ka┼╝dego posi┼éku.
Cool
Napisa┼éam tylko, ┼╝e pi─Öciomiesi─Öczna dieta optymalna nie wyleczy┼éa mnie z nieuleczalnej choroby tarczycy - choroby Hashimoto. Wprawdzie chorob─Ö, mo┼╝na odkry─ç przy pomocy USG, jednak do pe┼énego zdiagnozowania potrzebne jest wykonanie pewnych test├│w. W moim przypadku testy by┼éy decyduj─ůce. Czyta┼éam dok┼éadnie co napisa┼éa Renia. Pisa┼éa, ┼╝e pope┼énia┼éa r├│┼╝ne b┼é─Ödy na diecie.
Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e jak nie ma efekt├│w, to si─Ö to t┼éumaczy b┼é─Ödami w stosowaniu diety. Bardzo wygodnie. Ilu znasz ludzi, kt├│rzy bezwzgl─Ödnie stosuja diet─Ö. Jak mo┼╝na ustrze─ç si─Ö b┼é─Öd├│w, je┼Ťli do ko┼äca nie wiadomo, ile ma by─ç w─Ögli, bia┼éek, t┼éuszczy? Byle gdzie mo┼╝na pope┼éni─ç b┼é─Ödy, z kt├│rymi organizm jednak powinien sobie poradzi─ç, je┼Ťli w miar─Ö zachowane s─ů proporcje. Tak samo mo┼╝na napisa─ç, ┼╝e potrzeba wi─Öcej czasu na wyleczenie.
Nie wiem, czy zauwa┼╝y┼ée┼Ť, ┼╝e zesz┼éam z diety i dlatego ten chleb chrupki z mas┼éem. Powodem zej┼Ťcia z diety by┼é wzrost cholesterolu. Wi─Öcej na ten temat pisa┼éam w swoim w─ůtku. Pozdrowienia Majka
renia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-12-08, 19:13:59 »

W odpowiedzi na Tw├│j─ů w─ůtpliwo┼Ť─ç Majka, chc─Ö wyja┼Ťni─ç jak to jest z t─ů,(albo bez niej) moj─ů chorob─ů./ Diagnoza z pewno┼Ťci─ů by┼éa prawid┼éowa./ Wykryto j─ů przypadkowo, podczas mojego pobytu w szpitalu 5 lat temu. Mia┼éam atak cz─Östoskurczu nadkomorowego, spowodowanego, jak si─Ö potem okaza┼éo, nadczynno┼Ťci─ů tarczycy. Wykryto u mnie du┼╝o przeciwcia┼é tarczycy.Jak potem by┼éam u endokrynologa, to dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e Hashimoto zaczyna si─Ö nadczynno┼Ťci─ů, potem jest okres przej┼Ťciowy, w kt├│rym s─ů hormony w normie, a jak tarczyca jest ju┼╝ zniszczona i ma┼éa, to jest niedoczynno┼Ť─ç.
Dzisiaj by┼éam z wynikami (usg i TSH=2,748 i FT4=10,63) u mojej endokrynolog i teraz to ju┼╝ nic nie wiem. Lekarka powiedia┼éa mi, ┼╝e wynik USG musia┼é by─ç wykonany niedok┼éadnie, ┼╝e ten sprzed p├│┼étora roku jest dok┼éadniejszy, cofni─Öcie si─Ö choroby jest nimo┼╝liwe i zapisa┼éa mi Euthyrox N 50, po jednej tabletce dziennie na czczo. M├│wi┼éa mi, ┼╝e choroba i tak si─Ö rozwinie i lepiej ju┼╝ zacz─ů─ç bra─ç hormony. Zaleci┼éa mi kontrol TSH za 3 miesi─ůce. Postanowi┼éam lek├│w na razie nie bra─ç, a poziom hormon├│w sprawdza─ç co 3 miesi─ůce. Euforia min─Ö┼éa, a zosta┼éa mi niepewno┼Ť─ç.  Confused
Krystyna*Opty*
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-12-08, 22:29:10 »

W odpowiedzi na Tw├│j─ů w─ůtpliwo┼Ť─ç Majka, chc─Ö wyja┼Ťni─ç jak to jest z t─ů,(albo bez niej) moj─ů chorob─ů./ Diagnoza z pewno┼Ťci─ů by┼éa prawid┼éowa./ Wykryto j─ů przypadkowo, podczas mojego pobytu w szpitalu 5 lat temu. Mia┼éam atak cz─Östoskurczu nadkomorowego, spowodowanego, jak si─Ö potem okaza┼éo, nadczynno┼Ťci─ů tarczycy. Wykryto u mnie du┼╝o przeciwcia┼é tarczycy.Jak potem by┼éam u endokrynologa, to dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e Hashimoto zaczyna si─Ö nadczynno┼Ťci─ů, potem jest okres przej┼Ťciowy, w kt├│rym s─ů hormony w normie, a jak tarczyca jest ju┼╝ zniszczona i ma┼éa, to jest niedoczynno┼Ť─ç.
 Dzisiaj by┼éam z wynikami (usg i TSH=2,748 i FT4=10,63) u mojej endokrynolog i teraz to ju┼╝ nic nie wiem. Lekarka powiedia┼éa mi, ┼╝e wynik USG musia┼é by─ç wykonany niedok┼éadnie, ┼╝e ten sprzed p├│┼étora roku jest dok┼éadniejszy, cofni─Öcie si─Ö choroby jest nimo┼╝liwe [...]

I miała rację. Przecież samolot nie może latać, bo jest cięższy od powietrza!  Razz
C├│┼╝... to zjawisko wypierania fakt├│w ze ┼Ťwiadomo┼Ťci  przez lekarzy konwencjonalnych na wszelkie sposoby jest nam dobrze znane  Cool

Pewien optymalny lekarz (pracuj─ůcy w szpitalu) opowiada┼é na spotkaniu Optymalnych w Kogresowej (kilka lat temu) histori─Ö swojej cukrzycy. I tak:
1. Najpierw zrobiono mu badania na poziom cukru we krwi - wyszły bardzo wysokie. Inne objawy również wskazywały na cukrzycę,(wtedy jeszcze nie był na DO).
2. Zastosowano niezb─Ödne w takiej sytuacji leczenie insulin─ů.
3. W mi─Ödzyczasie pozna┼é i zastosowa┼é DO zmniejszaj─ůc jednocze┼Ťnie dawki insuliny.
4. Koledzy lekarze na wiadomo┼Ť─ç o jego formie leczenia pukali si─Ö w czo┼éo...
4. Dieta Optymalna unormowa┼éa poziomy cukru we krwi i wyeliminowa┼éa konieczno┼Ť─ç brania insuliny.
5. Lekarz zrobił  sobie kolejne badania - wyniki wykazały normę.
6. Kolega lekarz na pytanie - co si─Ö sta┼éo z cukrzyc─ů, odpowiedzia┼é:
    - Wiesz co? To nie była cukrzyca.   

Cool┬á Cool┬á Cool

I tak to wygl─ůda.

M├│wi┼éa mi, ┼╝e choroba i tak si─Ö rozwinie i lepiej ju┼╝ zacz─ů─ç bra─ç hormony. Zaleci┼éa mi kontrol TSH za 3 miesi─ůce.

Profilaktycznie?  Shocked

Postanowi┼éam lek├│w na razie nie bra─ç, a poziom hormon├│w sprawdza─ç co 3 miesi─ůce. Euforia min─Ö┼éa, a zosta┼éa mi niepewno┼Ť─ç.┬á Confused

Oczywi┼Ťcie radzi─ç Ci nie mog─Ö z kilku uzasadnionych powod├│w, ale mog─Ö Ci powiedzie─ç, ┼╝e:

Ja na Twoim miejscu bym zrobiła to samo co Ty.
Moim zdaniem leczenie hormonalne powinno by─ç ostateczno┼Ťci─ů, a nie profilaktyk─ů podyktowan─ů przekonaniem lekarki, ┼╝e post─Öp choroby jest nieunikniony.
Hormony - to powa┼╝na sprawa i mog─ů nie┼║le rozregulowa─ç funkcje organizmu.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-12-09, 14:32:14 »

W┼éa┼Ťciwie pisz─Ö do Reni, kt├│ra w "Z┼éotej ksi─Ödze", napisa┼éa, ze wyleczy┼éa si─Ö z choroby tarczycy- choroby Hashimoto. Ja te┼╝ mam t─Ö chorob─Ö, daje mi ona czasami nie┼║le popi─ç. Niestety pi─Öciomiesi─Öczna dieta mi tutaj nic nie pomog┼éa.Gratuluj─Ö, cho─ç nie bardzo wierz─Ö w jej wyleczenie. Czy ta choroba by┼éa u Ciebie w┼éa┼Ťciwie zdiagnozowana? Majka
Majka, Razz
przyczyny wzrostu  cholesterolu,zobacz,co znalazlam.Wiecej jednak nie potrafie ci pomodz. Confused
Cholesterol
produkowany w w─ůtrobie lub dostarczany z po┼╝ywieniem jest sk┼éadnikiem b┼éon kom├│rkowych, hormon├│w sterydowych, ┼╝├│┼éci. W─ůtroba jest r├│wnie┼╝ miejscem syntezy bia┼éek┬á pe┼éni─ůcych funkcje no┼Ťnikowe dla cholesterolu. Oko┼éo 60-70% cholesterolu kr─ů┼╝─ůcego we krwi jest w postaci estr├│w kwas├│w ┼╝├│┼éciowych a oko┼éo 30% w postaci wolnej. Cholesterol wyst─Öpuj─ůcy w surowicy krwi zwi─ůzany jest z r├│┼╝nymi frakcjami lipoprotein pe┼éni─ůcych r├│┼╝ne funkcje w organizmie. W stanach fizjologicznych oko┼éo 50-75% cholesterolu ca┼ékowitego jest zwi─ůzana z frakcj─ů LDL, 20-35% z frakcj─ů HDL. Cholesterol zawarty w LDL (z┼éy cholesterol) dzia┼éa mia┼╝d┼╝ycotw├│rczo, w HDL (dobry cholesterol) przeciwmia┼╝d┼╝ycowo.
Wzrost stężenia cholesterolu całkowitego występuje we
wrodzonej wzmo┼╝onej syntezie cholesterolu (hiperlipoproteinemii), w niewydolno┼Ťci nerek, cukrzycy, ┼éuszczycy, alkoholizmie, zespole nerczycowym, w niedoczynno┼Ťci tarczycy, zastoju ┼╝├│┼éci, poprzez spo┼╝ywania pokarmu bogatego w cholesterol. Spadek st─Ö┼╝enia cholesterolu ca┼ékowitego wywo┼éuj─ů choroby w─ůtroby, takie jak zaawansowana marsko┼Ť─ç w─ůtroby, ostra i podostra martwica w─ůtroby, toksyczne uszkodzenie w─ůtroby, infekcje zwi─ůzane z uszkodzeniem w─ůtroby, a poza tym stan g┼éodzenia, posocznica,nadczynno┼Ť─ç tarczycy,niedokrwisto┼Ťci.

Wzrost st─Ö┼╝enia triglicerydow
mog─ů powodowa─ç: hiperlipidemie pierwotne, z┼éo┼╝ona hiperlipidemia, pospolita hipertriglicerydemia, rodzinna dysbetalipoproteinemia, zesp├│┼é chylomikronemii; hiperlipidemie wt├│rne, oty┼éo┼Ť─ç, nadmierne spo┼╝ywanie alkoholu, cukrzyca, niedoczynno┼Ť─ç tarczycy, zesp├│┼é nerczycowy, niedomoga nerek, zapalenie trzustki, doustne ┼Ťrodki antykoncepcyjne, dna moczanowa, niekt├│re beta-blokery, diuretyki tiazydowe, ci─ů┼╝a. Spadek st─Ö┼╝enia stwierdza si─Ö u os├│b przewlekle hospitalizowanych i u chorych psychicznie.
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-12-09, 17:14:00 »

Odpowiadam Reni. Reniu, wszystko si─Ö zgadza, mam te same objawy. Choroba zdiagnozowana 4 lata temu, cho─ç niewielkie k┼éopoty z sercem by┼éy rok, dwa wcze┼Ťniej. Ale kto by si─Ö tym wtedy przejmowa┼é. Moja endokrynolog jest dok┼éadnie takiego samego zdania jak Twoja, jednak w trakcie diety obni┼╝y┼éa mi dawk─Ö eutyroxu, bo wesz┼éam w nadczynno┼Ť─ç i nie chcia┼éa przyj─ů─ç do wiadomo┼Ťci, ┼╝e to skutek diety. Twierdzi┼éa, ┼╝e latem tak bywa. Skoro na diecie chormony si─Ö normalizuj─ů (n.p.u mnie, Lekarka forumowa te┼╝ tak twierdzi, lekarz pseudooptymalny  jeszcze bardziej mi chcia┼é zmniejszy─ç dawk─Ö, ale po badaniu zaniecha┼é) to wszystko jest mo┼╝liwe. Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e dobrze my┼Ťlisz z tym zaniechaniem brania eutyroxu. TSH jest przecie┼╝ w normie (nie znam si─Ö na tym FT4 ). Jak trzeba b─Ödzie to zawsze mo┼╝na wr├│ci─ç. Ciekawa jestem, co b─Ödzie za 3 miesi─ůce.
Nie rozumiem co to znaczy, ze badanie jest wykonane niedok┼éadnie. Czy ona nie robi Ci ka┼╝dorazowo USG? Mo┼╝e nie masz tej tarczycy tak uszkodzonej. U mnie ┼╝aden lekarz nawet innej specjalno┼Ťci nie ma w─ůtpliwo┼Ťci co do obrazu tarczycy.
Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e jak b─Ödziesz stosowa┼éa DO to mo┼╝e organizm (tarczyca) b─Ödzie wytwarza┼é potrzebn─ů ilo┼Ť─ç chormonu, je┼Ťli zesz┼éaby┼Ť z diety, to raczej powr├│ci niedoczynno┼Ť─ç. Czy taki stan to wyleczenie z choroby? Ale dobre i to. Pozdrowienia. Majka
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-12-09, 17:38:10 »

przyczyny wzrostu  cholesterolu,zobacz,co znalazlam.Wiecej jednak nie potrafie ci pomodz. :

Dzi─Öki Kodar. Przeczyta┼éam du┼╝o na temat cholesterolu. Pomocna by mi by┼éa informacja na temat zawa┼é├│w, zator├│w przy wysokim LDL. Kiedy┼Ť przeczyta┼éam co┼Ť takiego u dra Kwa┼Ťniewskiego, ┼╝e na diecie mog─ů zdarzy─ç si─Ö takie przypad┼éo┼Ťci, ale prawdopodobie┼ästwo jest ma┼ée z uwagi na to, ┼╝e krew jest bardzo rozrzedzona. Jest to prawda, stwierdzi┼éam eksperymentalnie przy samodzielnym badaniu cukru. Wiem napewno, ┼╝e takie przypadki si─Ö jednak zdarzaj─ů. No c├│┼╝ mam nadczynno┼Ť─çtarczycy, ale przy mojej nadczynno┼Ťci lipidy by┼éy w porz─ůdku. Teraz HDL jest ┼éadny- oko┼éo 80, a tr├│glicerydy oko┼éo 90 i ani nie wzrastaj─ů ani nie malej─ů.
Interesuj─Ö si─Ö tymi problemami (kiedy┼Ť chyba mia┼éam przyjemniejsze zainteresowania) i mam nadziej─Ö, ┼╝e albo znajd─Ö jakiego┼Ť lekarza, kt├│remu zaufam albo samo si─Ö to jako┼Ť wyja┼Ťni.
Ciekawi mnie te┼╝, przecie┼╝ nie jestem odosobnionym przypadkiem. Ludzie przy zwi─Ökszonym cholesterolu odchodz─ů od diety, tych jest wi─Ökszo┼Ť─ç. Pozostaj─ů na diecie, nie┼Ťwiadomi swego stanu. S─ů jednak i tacy co s─ů ┼Ťwiadomi wysokich z┼éych lipid├│w, wierz─ů w nieomylno┼Ť─ç JK i  pozostaj─ů na diecie, i jeszcze na tym dobrze wychodz─ů. Ja jednak my┼Ťl─Ö, ┼╝e jest to przynajmniej niefrasobliwo┼Ť─ç.
barja
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-12-09, 19:34:27 »

Majka, poczytaj sobie "Mity o cholesterolu" Hartenbacha.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-12-09, 19:42:06 »

Teraz HDL jest ┼éadny- oko┼éo 80, a tr├│glicerydy oko┼éo 90 i ani nie wzrastaj─ů ani nie malej─ů.
Majka, :Pa moze,ty jadalas zbyt duzo.???Triglicyrydy powinny byc ok.70,jak mniejsze to jeszcze lepiej.Tluszcze tez mozna ograniczyc do minimum.Do momentu,gdy  lipidy we krwi sie ustabilizuja.Wiecej znajdziesz w wypowiedziach lekarki. Razz Razz
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-12-09, 20:02:35 »

Majka, poczytaj sobie "Mity o cholesterolu" Hartenbacha.

W┼éa┼Ťnie tak─ů "m─ůdra" jestem, bo to czyta┼éam.
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-12-09, 20:08:43 »

Teraz HDL jest ┼éadny- oko┼éo 80, a tr├│glicerydy oko┼éo 90 i ani nie wzrastaj─ů ani nie malej─ů.
Majka, :Pa moze,ty jadalas zbyt duzo.???Triglicyrydy powinny byc ok.70,jak mniejsze to jeszcze lepiej.Tluszcze tez mozna ograniczyc do minimum.Do momentu,gdy  lipidy we krwi sie ustabilizuja.Wiecej znajdziesz w wypowiedziach lekarki. Razz Razz
Czasami jada┼éam du┼╝o, a czasami mniej i czu┼éam si─Ö g┼éodna. M├│j m─ů┼╝ twierdzi, ┼╝e jad┼éam bardzo du┼╝o w┼éa┼Ťnie tych t┼éustych rzeczy. Teraz znacznie ograniczy┼éam t┼éuszcze, zwi─Ökszy┼éam w─Ögle. Zobaczymy.
Daniel
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 927

Daniel Bojarski

« Odpowiedz #13 : 2008-12-09, 20:17:01 »

Ta choroba jest bardzo podobna do cukrzycy, gdzie w┼éasny organizm niszczy trzustk─Ö aby nie wytwarza┼éa insuliny. Przeciwwag─ů dla hormonu insuliny s─ů hormony wytwarzane przez tarczyc─Ö. Przej┼Ťcie na DO doprowadzi┼éo do normalizacji hormonu insuliny, a w konsekwencji hormon├│w tarczycy. Tak w┼éa┼Ťnie bywa przy tym typie metabolicznym gdzie nadmiar cukr├│w nie jest zamieniany w t┼éuszcz, a jest intensywnie spalany. Taki cz┼éowiek mo┼╝e je┼Ť─ç na okr─ůg┼éo i zawsze b─Ödzie szczup┼éy.
Nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby nadal organizm zwalcza┼é w┼éasny organ, gdy ten powr├│ci┼é do zdrowia. Typ metaboliczny nie ulega zmianie i dlatego DO ju┼╝ do ko┼äca ┼╝ycia. Ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie b─Ödzie tragedia. 
Mari
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-12-09, 21:47:52 »

Daniel mam nadziej─Ö ,┼╝e si─Ö nie mylisz.
renia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-12-09, 23:02:41 »

Di─Öki Krystyno i Majko, oraz pozosta┼éym, za opinie, bo nie wiedzia┼éam czy robi─Ö s┼éusznie nie bior─ůc hormon├│w tarczycy.
Co do mojego obecnego wyniku USG tarczycy, to lekarz wykonuj─ůcy go /nie moja endokrynolog/ mia┼é absolutn─ů pewno┼Ť─ç ┼╝e moja tarczyca jest bez zmian chorobowych .Podobnie jak dwaj poprzedni lekarze, wykonuj─ůcy mi USG /inni/,mieli pewno┼Ť─ç, ┼╝e moje wcze┼Ťniejsze wyniki jednoznacznie wskazywa┼éy chorob─Ö z autoagresji. Szczerze m├│wi─ůc ,to ba┼éam si─Ö brania tych hormon├│w, bo przy┼Ťpieszaj─ů one prac─Ö serca, a ja miewam stany nerwicowe i na s┼éabe t─Ötno nie narzekam, czasami przeciwnie. Piszecie o poziomie cholesterolu, jest to te┼╝ temat dla mnie cz─Ö┼Ťciowo stresuj─ůcy. Cz─Ö┼Ťciowo, bo s─ů i pozytywy; mianowicie w ci─ůgu p├│┼é roku jak jestem na DO ,tr├│jglicerydy spad┼éy mi z123 na 84, HDL z 38 podni├│s┼é si─Ö na 57, natomiast LDL z 209 podni├│s┼é si─Ö na 257, a cholesterol ca┼ékowity wzr├│s┼é z 283 na 331. OB z 15 na 2 spad┼éo.Ten wysoki cholesterol mnie martwi, ale czyta┼éam, ┼╝e na pocz─ůtku mo┼╝e si─Ö powi─Ökszy─ç, szczeg├│lnie, gdy przed DO od┼╝ywia┼éo si─Ö bardzo ┼║le. Ja przez 7 lat stosowa┼éam ortodoksyjnie diet─Ö ┼Ťr├│dziemnomorsk─ů. Chleb smarowa┼éam tylko oliwk─ů z oliwek,zupy gotowa┼éam na wywarze z warzyw,a mi─Öso iw─Ödliny jad┼éam tylko chude z indyka lub kurczaka.I czego si─Ö dorobi┼éam? Arytmii serca/dodatkowe sk├│rcze, niby niegro┼║ne, ale okropnie uci─ů┼╝liwe psychicznie/,Hashimoto, wysokiego cholesterolu, 10 kg, nadwagi i nerwicy lub depresji, sama nie wiem co to, bo mam dok┼éadnie wszystkie objawy obydw├│ch chor├│b./Mo┼╝e przesadzam, ale tak to czuj─Ö/. Na DO wygl─ůdam i czuj─Ö si─Ö m┼éodziej, ┼╝eby jeszcze ten cholesterol spad┼é to by by┼éo super. Nie chcia┼éabym zmienia─ç  sposobu ┼╝ywienia, bo niby na jaki? Jak niedawno znowu zacz─Ö┼éam kontrolnie wa┼╝y─ç produkty, to si─Ö okaza┼éo, ┼╝e moje BTW wynosi┼éo ┼Ťrednio 1:4:1,7 to ju┼╝ chyba nie DO.Zmieni┼éam na 1:2,3:1, chc─Ö schudn─ů─ç.Mam 163 cm a wa┼╝─Ö 68 kg. Przed diet─ů mia┼éam 72 kg.schud┼éam na DO 8 kg, a ostatnio uty┼éam 4 kg/napewno za du┼╝o t┼éuszczu i w─Ögli, bo mia┼éam cia┼éa ketonowe/, a bia┼éko maksymalnie ogranicza┼éam/poni┼╝ej 40 g/bo s┼éysza┼éam, ┼╝e szkodz─ů w nadmiarze i nale┼╝y je zacznie zmiejszy─ç po przebudowie organizmu/. Ciesz─Ö si─Ö z tego forum, bo nikogo nie znam optymalnego osobi┼Ťcie, ┼╝eby pogada─ç, czy si─Ö doradzi─ç. M├│j m─ů┼╝ m├│wi, ┼╝e za mn─ů nie nad─ů┼╝a, bo wpadam z jednej skrajno┼Ťci w drug─ů. On nigdy ┼╝adn─ů diet─ů si─Ö nie przejmowa┼é, jad┼é na co mia┼é ochot─Ö i jest tak nadal. Ale si─Ö rozpisa┼éam! pozdrawiam wszystkich, Renia. ┬á
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-12-10, 10:12:47 »

Cholesterolem si─Ö nie martw. Jest w porz─ůdku. Przeczytaj ksi─ů┼╝k─Ö Hartenbacha "Mity o cholesterolu". Podbudujesz si─Ö. Tr├│glicerydy Ci spad┼éy, HDL si─Ö podni├│s┼é, wszystko idzie w dobrym kierunku. (u mnie w ci─ůgu 4-miesi─Öcy cholesterol ca┼ék. wzr├│s┼é z 240 na 508 -to jest problem). Napotykasz na te same trudno┼Ťci co ja. Nie ma lekarzy optymalnych. Natrafi┼éam na jednego, podobno optymalnego i mia┼é od┼╝ywia─ç si─Ö optymalnie. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e jest grubasem, a optymalny jest tylko od kasy. Nic mi nie poradzi┼é. Poucza┼é tylko, ┼╝e mam schudn─ů─ç i pisa─ç testament, je┼Ťli nie zmieni─Ö ┼╝ycia. Przypuszczam, ┼╝e ma takie teksty dla ka┼╝dego pacjenta. Mam z 5 kg nadwagi, ale jestem zadowolona ze swojego wygl─ůdu i tak schud┼éam 6 kg, wi─Öc mi nie zale┼╝y. Mam inne priorytety. Nigdy te┼╝ nie wiedzia┼éam, ile mam spo┼╝ywa─ç B i W. Nie wiedzia┼éam te┼╝, kiedy zmniejszy─ç B. Wszyscy si─Ö m─ůdrz─ů, a w┼éa┼Ťciwie nikt Ci tego nie powie. Ja mia┼éam problem po przej┼Ťciu na diet─Ö z sercem. Mocne bicia, wysz┼éa mi jaka┼Ť nerwica. ┼║le ┼Ťpi─Ö w porze jesienno zimowej. Podobno to ma zwi─ůzek z tarczyc─ů.Na pocz─ůtku te┼╝ si─Ö czu┼éam super, stara┼éam si─Ö przestrzega─ç proporcji, potem gdzie┼Ť to si─Ö zacz─Ö┼éo psu─ç. Wszyscy mi tu m├│wi─ů, ┼╝e nie przestrzega┼éam rygor├│w. Uty┼éa┼Ť na diecie troch─Ö. Za du┼╝o t┼éuszcz├│w. Jak masz ketony, t.z , ┼╝e za ma┼éo w─Ögli.

No i tak jak Ty, nie mam ko┼éo siebie nikogo optymalnego, ┼╝eby sie doradzi─ç. S─ů w┼éa┼Ťciwie sami przeciwnicy. Lekarze, endokrynolog i neurolog nie chc─ů s┼éysze─ç o diecie. Chcia┼éabym zachowa─ç diet─Ö bo si─Ö na  mimo wszystko czu┼éam czu┼éam lepiej, ale ten cholesterolmnie wystraszy┼é skutecznie.
Widzisz więc, że mam również krytyczny stosunek do diety. Tobie jednak doradzam, trzymaj dietę, bo Ci służy.
renia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-12-11, 10:40:48 »

Majko, dzi─Öki za pocieszaj─ůce s┼éowa, widz─Ö, ┼╝e naprawd─Ö mamy podobn─ů sytuacj─Ö. Ksi─ů┼╝k─Ö "Mity o cholesterolu", ju┼╝ zam├│wi┼éam sobie przez intertet i nied┼éugo b─Öd─Ö troch─Ö m─ůdrzejsza w tym temacie. Mam jeszcze tak─ů w─ůtpliwo┼Ť─ç; czy musz─Ö podwy┼╝sza─ç ilo┼Ť─ç spo┼╝ywanego bia┼éka, je┼Ťli podwy┼╝szy┼éam W na 60 do 70 ze wzgl─Ödu na ketony.Tak ┼╝eby proporcje BTWsi─Ö zgadza┼éy.Pozdrawiam wszystkich zagl─ůdaj─ůcych na t─Ö stron─Ö,RENIA
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-12-12, 01:16:58 »

Admin omawia┼é ksi─ů┼╝k─Ö „Mity o cholesterolu”, warto chyba rzuci─ç okiem?
My┼Ťl─Ö, ┼╝e nikt przy zdrowych zmys┼éach nawet nie b─Ödzie pr├│bowa┼é kwestionowa─ç Jego wiedzy w temacie cholesterolu, czyli jak powstaje i ro┼Ťnie, a jak spada.
Warto zajrze─ç do tego w─ůtku na inne posty Admina.

Hartenbach - "Mity o cholesterolu", wyd. "Interspar" s.12 cyt:
"Frakcja lipoproteinowa HDL pobiera cholesterol pochodz─ůcy z po┼╝ywienia i odprowadza jego nadmiar z kom├│rek do w─ůtroby..."
wnioski:
Najwyra┼║niej autor myli frakcj─Ö w─ůtrobow─ů A,B-100 - czyli HDL, kt├│ra: Stryer (s.745) - cyt: "pobiera cholesterol uwalniany do osocza przez obumieraj─ůce kom├│rki i b┼éony ulegaj─ůce przemianom", a do tego HDL podobno przecie┼╝ "przemieszcza" estry cholesterolu do frakcji IDL i LDL!┬á z chylomikronami frakcji jelitowej C,E, B-48 hydrolizowanymi przez lipaz─Ö lipoproteinow─ů i chylomikronami resztkowymi frakcji jelitowej E, B-48. Pierwsze przenosz─ů triacyloglicerole pokarmowe i cholesterol pokarmowy, ch┼éonk─ů na obw├│d, a drugie "niechciany" na obwodzie - pozosta┼éy po chylomikronach - cholesterol pokarmowy do w─ůtroby.
A swoj─ů drog─ů nagromadzi┼é ten Hartenbach sporo przydatnych informacji... Very Happy

Jak obni┼╝y─ç cholesterol to ju┼╝ w zasadzie napisano:

(...) Spadek st─Ö┼╝enia cholesterolu ca┼ékowitego wywo┼éuj─ů choroby w─ůtroby, takie jak zaawansowana marsko┼Ť─ç w─ůtroby, ostra i podostra martwica w─ůtroby, toksyczne uszkodzenie w─ůtroby, infekcje zwi─ůzane z uszkodzeniem w─ůtroby, a poza tym stan g┼éodzenia, posocznica, nadczynno┼Ť─ç tarczycy, niedokrwisto┼Ťci.
(...)

z czego godny uwagi jest tylko „stan g┼éodzenia” rozumiany jako NIEPRZEJADANIE ponad niezb─Ödne minimum, czyli Optymaln─ů wersj─Ö g┼éod├│wki o chlebie i wodzie co wygl─ůda tak:

- 5 żółtek 85g B:14 T:27 W:1
- ziemniaki 200g B:3 T:0 W:30
- smalec 20g B:0 T:20 W:0
- kapusta pekińska smażona 300g B:4 T:1 W:14
- kark├│wka wieprzowa 150g B:24 T:34 W:0

Razem B:44 T:82 W:45  BTW: 1 : 1,9 : 1

I tak codziennie przez dziesi─Ö─ç dni do kolejnego badania cholesterolu, i opr├│cz tego NIC tylko woda, kawa lub herbata BEZ ┼Ťmietanki, BEZ cukru.

I chc─Ö zobaczy─ç ten rosn─ůcy cholesterol. Smile

Dla pokrzepienia dodam, że wczoraj o północy zjadłem pozycję 4 + 5 + 50g smalcu, a dzisiaj o północy pozycję1 + 2 + 50g smalcu, przyjdzie taki dzień, że poczuję chęć na więcej białka to ani żółtek, ani mięsa sobie żałować nie będę.
Jaki mam cholesterol, nie wiem, ostatnio przy podobnej diecie ładnych kilka lat temu, z okazji badań do ambitnej pracy był 180 (całkowity), nie wnikałem LDL, HDL bo i po co.

Na jakiej innej diecie mo┼╝na r├│wnie ma┼éo je┼Ť─ç i czu─ç si─Ö zdrowo i syto? (ostatnio dos┼éownie wszyscy wok├│┼é maj─ů jak─ů┼Ť ropna angin─Ö i patrz─ů na mnie dziwnie czemu nie kaszl─Ö), potem patrz─ů jednak z politowaniem, bo przypominaj─ů sobie, jak niezdrowo si─Ö od┼╝ywiam i ┼╝e pr─Ödzej czy p├│┼║niej si─Ö od tego rozchoruj─Ö i wtedy ┼╝aden lekarz ju┼╝ nie b─Ödzie mi w stanie pom├│c gdy┼╝ ca┼éy b─Öd─Ö od ┼Ťrodka przero┼Ťni─Öty cholesterolem z ┼╝├│┼étek i t┼éustej wieprzowiny.

Tyle blah, blah, blah, a rzeczowo przypomn─Ö, ┼╝e organizm ma szans─Ö wypali─ç cokolwiek, czegokolwiek jest za du┼╝o gdy posi┼éki s─ů proste, a nast─Öpny zjada si─Ö dopiero wtedy gdy poprzedni zostanie strawiony i nawet nadszarpni─Öte zostan─ů potem zapasy tego czego jest za du┼╝o.

Innej drogi nie ma.

Jedzenie wszystkiego po trochu „na zak┼éadk─Ö” to droga do kumulacji tego czego jest za du┼╝o, a pog┼é─Öbienia niedoboru tego czego jest za ma┼éo. Trudno w tym wypadku bowiem oczekiwa─ç konkretnych sygna┼é├│w apetytu na konkretne sk┼éadniki pokarmowe.

Taka pisanina, mo┼╝e si─Ö komu┼Ť przyda do przemy┼Ťle┼ä.
Cool
renia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2008-12-12, 11:25:07 »

Bardzo przydatne adamie s─ů twoje inormacje o cholesterolu, napewno nie tylko dla mnie. Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jest to temat dla mnie jeszcze wci─ů┼╝ trudny.Wczoraj w "Odpowiedziach na listy ' dr JK wyczyta┼éam, ┼╝e poziom cholesterolu jest nie wa┼╝ny, liczy si─Ö tylko ilo┼Ť─ç tr├│jgliceryd├│w /pocieszai─ůca informacja/.A swoj─ů drog─ů, to masz dziwne pory dnia na jedzenie i pisanie post├│w. Ps. musz─Ö o po┼éow─Ö zmniejszy─ç t┼éuszcze. Dzi─Ökuj─Ö, pozdrawiam,renia.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.32 sekund z 19 zapytaniami.