forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 08:42:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660536 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 326270 razy)
lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #220 : 2021-09-12, 17:25:05 »

Laughing Mój opis "źle" zdiagnozowanej choroby jest tutaj... Very Happy (właśnie w tym wątku, ale od pierwszej strony).
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3587.0 Długa "lektura"... Wink Mogę tylko powiedzieć, że stosowałam "zwyczajną" Dietę Optymalną - bez żadnych suplementów, jodu, czy innych tam medykamentów...i po pół roku śladu po Hashimoto nie było. Ani w poziomie hormonów, ani w USG tarczycy, które wykazało regenerację tarczycy - już nie była zbyt mała, tylko prawidłowej wielkości i nie była niejednorodna, tylko prawidłowo - jednorodna.

Reniu a moge wiedziec jak dlugo mialas Hashimotto?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #221 : 2021-09-12, 17:50:46 »

Sama nie wiem. Dobrych co najmniej kilka lat. Ale niezdiagnozowane, ciągle chodziłam do lekarki kardiolog, robiła mi różne badania serca i zapisywała leki przeciw częstoskurczom i arytmii. Echo serca miałam prawidłowe. Na badania tarczycy nie wysyłała, a ja sama o tym nie pomyślałam. Dopiero jak byłam w szpitalu z silnym częstoskurczem, to tam mi zbadali krew głównie pod kątem potasu i hormonów tarczycy. Potas był dobry, a hormony tarczycy znacznie podwyższone. Potem, jeszcze robiłam badania na przeciwciała Hashimoto i potwierdziły chorobę. Ale to wszystko mam opisane w tym wątku...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #222 : 2021-09-12, 17:59:26 »

A ostatnio się badałaś?

Z początku badałam się co 3 tygodnie, potem co miesiąc, potem 2-3. Potem co pół roku i coraz rzadziej, bo hormony tarczycy zawsze były w środkowych widełkach normy. Teraz już ponad 2 lata żadnych badań nie robiłam. Ale zmiana poziomu hormonów tarczycy jest szybko wyczuwałna (objawy są wyraźne, jeśli je się zna), obojętnie, czy poziom się podnosi, czy spada. Przeciwciała Hashimoto też miałam na ostatnim badaniu w normie.
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #223 : 2021-09-12, 18:08:39 »

Super. Very Happy
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #224 : 2021-09-12, 19:03:50 »

Znalazlam ja nawet moj watek,
Pamietam ze jak dostalm te wyniki chyba ?przeciwcial? to byl telefon od mojej Pani Diabetolog,ja bylm wtedy chyba cos z 2-3 tygodni bez tabletek,a te przeciwciala byly tak wysokie,Pani Diabetolog powiedziala ze jeszcze ?NIGDY? nikogo z takim wynikiem nie widziiala,i jk ja sie czuje,ja sie czulam wtedy ?srednio na jeza? wlisy byly sluche,mialam böle ud i troche spiaca bylam,wiec sie wystraszylam i zczelm grzecznie dalej tabletki brac?.
Ja mysle ze trzeba bylo mi wtedy o polowe dawki mniej ale niecalkiem odstawiac,ja mam zdiagnozowane Hashimoto od pond juz 13 lat,
A teraz znow sie biore ostro za Diete i Hahimoto,

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #225 : 2021-09-12, 19:39:26 »

Życzę Ci powodzenia, ale na pewno samej nie będzie Ci łatwo,
chyba, że jeszcze pamiętasz jak się oblicza BTW i wezmiesz się za książki Doktora Kwaśniewskiego.
Albo spróbuj uzyskać kontakt z lekarką optymalną dr Ewą Łukaszek-Gwóźdź
ARKADIA II KATOWICE
Katowice, ul. Kujawska 1
tel. 32 353 20 27 (od 11.00-18.00), 503 144 481
www.optymalni-katowice.pl
https://optymalni-katowice.pl/?cat=-1
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #226 : 2021-09-12, 19:50:48 »

Życze Ci powodzenia, ale na pewno samej nie będzie Ci łatwo,
chyba, że jeszcze pamiętasz jak się oblicza BTW i wezmiesz się za książki Doktora Kwaśniewskiego.
Albo spróbuj uzyskac kontakt z lekarką optymalną dr Ewą Łukaszek-Gwóźdź
ARKADIA II KATOWICE
Katowice, ul. Kujawska 1
tel. 32 353 20 27 (od 11.00-18.00), 503 144 481
www.optymalni-katowice.pl
https://optymalni-katowice.pl/?cat=-1

Dziekuje Ci bardzo,
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #227 : 2021-09-12, 20:01:39 »

Takie cos od optymalnego lekarza? Smile
Zacnie Milordzie.

https://i1.memy.pl/obrazki/01ba800076_zacnie_.jpg

Smile

Cytuj
Spora grupa pacjentów ma spore niedobory witamin D3, A, z grupy B, C, K. Brakuje nam magnezu, potasu, cynku, selenu czy też kwasu foliowego.

Dobrze by było, by pacjent osłabiony zrobił choć raz w roku badania laboratoryjne, celem ustalenia suplementacji, o ile jest konieczna. O tym zawsze powinien decydować lekarz na podstawie wyników badań.

Ja.to jednak w marketing nie umiem.Smile
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #228 : 2021-09-13, 10:21:13 »

A ostatnio się badałaś?

Z początku badałam się co 3 tygodnie, potem co miesiąc, potem 2-3. Potem co pół roku i coraz rzadziej, bo hormony tarczycy zawsze były w środkowych widełkach normy. Teraz już ponad 2 lata żadnych badań nie robiłam. Ale zmiana poziomu hormonów tarczycy jest szybko wyczuwałna (objawy są wyraźne, jeśli je się zna), obojętnie, czy poziom się podnosi, czy spada. Przeciwciała Hashimoto też miałam na ostatnim badaniu w normie.

Reniu,jaka powinna byc prawidlowa ilosc przeciwcial?czy wiesz moze?
Co to jest zabadanie u Was ?OB? ?musze sobue przetlumaczyc,tutaj takiej nazwy niemam na wynikach z pobrania krwi,Pozdrawiam cieplutko,Lidia
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #229 : 2021-09-13, 10:34:27 »

Moje wyniki z 23.08

T3-2,62.    (2,30-4,20)
FT4-14,1.  (8,9-17,6)
TSH-0,88.  (0,40-4)
Cholesterol calkowity-308
LDL-242
HDL-82
Trojglicerydy-76

Dobre jest to ze mam badania na tarczyce co 6 tygodni robione ,to moge tak widziec co sie dzieje z Tarczyca,i tabletke sama zmniejszac evtl.,
Pozzdrawiam,Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #230 : 2021-09-13, 15:08:06 »

Reniu,jaka powinna byc prawidlowa ilosc przeciwcial?czy wiesz moze?
Co to jest zabadanie u Was ?OB? ?musze sobue przetlumaczyc,tutaj takiej nazwy niemam na wynikach z pobrania krwi,Pozdrawiam cieplutko,Lidia


"Stwierdzenie wysokiego poziomu przeciwciał świadczy głównie o wystąpieniu choroby o podłożu autoimmunologicznym. Samo oznaczenie ich nie wskazuje jednak wyłącznie na chorobę tarczycy. Podniesiony poziom przeciwciał jest również obserwowany w przypadku takich schorzeń jak, np. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), czy cukrzyca typu I."

"lilek", mnie endokrynolog powiedziała, że przekroczenie normy przeciwciał wykazuje chorobę, a to, że jest ich badzo dużo (u mnie tak było) nie ma znaczenia i nie trzeba tego w kółko badać, tylko poziom hormonów tarczycy. To jest najważniejsze. Powiedziała też mi, że przeciwciała bada się tylko raz, dla wykrycia choroby. Ja po kilku latach zbadałam sobie ponownie z ciekawości i było dobrze, chociaż bliżej górnej granicy normy.
USG pokazuje stopień zniszczenia tarczycy... Normy przeciwciał są różne w różnych laboratoriach,
w zależności od metody badania. Ja miałam:
p/c  p/TPO - 11,13     N<12
p/c  p/TG   - 92,6       N< 34

"lilek" szczerze radzę najpierw postarać się skonsultować z lekarzem optymalnym,
on pokieruje na odpowiednie badania... Albo jeszcze w tym roku zarezerwować sobie miejsce na turnus w arkadii...
Pozdrawiam również cieplutko... Very Happy
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #231 : 2021-09-13, 15:19:50 »

Reniu,jaka powinna byc prawidlowa ilosc przeciwcial?czy wiesz moze?
Co to jest zabadanie u Was ?OB? ?musze sobue przetlumaczyc,tutaj takiej nazwy niemam na wynikach z pobrania krwi,Pozdrawiam cieplutko,Lidia


"Stwierdzenie wysokiego poziomu przeciwciał świadczy głównie o wystąpieniu choroby o podłożu autoimmunologicznym. Samo oznaczenie ich nie wskazuje jednak wyłącznie na chorobę tarczycy. Podniesiony poziom przeciwciał jest również obserwowany w przypadku takich schorzeń jak, np. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), czy cukrzyca typu I."

"lilek", mnie endokrynolog powiedziała, że przekroczenie normy przeciwciał wykazuje chorobę, a to, że jest ich badzo dużo (u mnie tak było) nie ma znaczenia i nie trzeba tego w kółko badać, tylko poziom hormonów tarczycy. To jest najważniejsze. Powiedziała też mi, że przeciwciała bada się tylko raz, dla wykrycia choroby. Ja po kilku latach zbadałam sobie ponownie z ciekawości i było dobrze, chociaż bliżej górnej granicy normy.
USG pokazuje stopień zniszczenia tarczycy... Normy przeciwciał są różne w różnych laboratoriach,
w zależności od metody badania. Ja miałam:
p/c  p/TPO - 11,13     N<12
p/c  p/TG   - 92,6       N< 34

"lilek" szczerze radzę najpierw postarać się skonsultować z lekarzem optymalnym,
on pokieruje na odpowiednie badania... Albo jeszcze w tym roku zarezerwować sobie miejsce na turnus w arkadii...
Pozdrawiam również cieplutko... Very Happy

Dziekuje bardzo Ci Reniu,
W tym roku niedam juz rady,ale napewno skonsultuje sie z T Pania Dr.co mi podalas,
Pozdrawiam,Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #232 : 2021-09-13, 15:21:53 »

Dobrze, że się skonsultujesz z lekarką, to już będziesz wiedziała co robić... Very Happy
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #233 : 2021-09-15, 21:42:42 »

Czy konsultacja z lekarzem optymalnym kosztuje 200 zl ??
Pozdrawim,Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #234 : 2021-09-16, 07:02:25 »

Nie wiem tego, ja miałam konsultacje z lekarzem optymalnym ponad 10 lat temu w arkadiach i kosztowały wtedy 100zł. Naprawdę jak jest teraz to nie wiem. I też nie mam pojęcia czy telefoniczne i stacjonarne porady są w tej samej cenie...
A dzwoniłaś Lidia do tej dr Ewy Łukaszek-Gwóźdź i pytałaś się? Czy ktoś Ci podał taką informację?
Ale nawet jeśli tyle kosztuje, to trzeba z takiej konsultacji skorzystać, jeśli chcesz przejść na DO i nie możesz przyjechać do Arkadii...Nie wiem też co Tobie by lekarka powiedziała, czy z tyloma chorobami (szczególnie z cukrzycą1) mogłabyś się tak na odległość leczyć przy konsultacjach zdalnych... Przemyśł jeszcze dokładnie sprawę, czy rzeczywiście nie dasz rady przyjechać do Polski, do arkadii w tym roku? Jak byłam w Arkadii "Lido" w Jastrzębiej Górze, to był tam pan z cukrzycą (nie wiem jakiego typu), który specjalnie przyjechał leczyć się z Australii. Nic ważniejszego od zdrowia nie mamy...
Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji i efektów z leczenia...
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #235 : 2021-09-16, 21:34:13 »

Dobry Wieczor,
Wiec tak dzwonilam,ta Pani co przy telefonie byla,byla niezbyt przyjemna,kazala mi SMS -a na komörke wyslac,co tez zrobilam,email adress i tak dalej,dostlam odpowiedz-0brazek z ok i palcem do göry,ja jestem jak najbardziej za humorem,ale zDnego pytania,zadnrgo podpisu?!?mam wyslac na konto 200 zl a ta Pani co zemna pisala te sms-y niewie ze opröcz ibanu jeszcze seift potrzebny,ona ?niewie co  to jest?,wiec z tego vo widze nawet jednym slowem NIEWyYMIENILAM sie z Pania Dr  Sad((( nie podoba mi sie to,a ja za 200 zl wyzywie 1tydzien cala moja rodzine,

Jesli chodzi o wyjszd to nawet niemam co marzyc,ja bezrobotna a Maz niezarabia zbyt wiele,wieccmusze sobie jakos rade sama dac,
Pozdrowionka,Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #236 : 2021-09-16, 21:45:03 »

Lidia, naprawdę bardzo mi przykro... Sad
Nie wiem co już Tobie doradzić  Confused Jeśli postanawiasz dać sobie radę sama,
to może bądź chociaż z nami w kontakcie i napisz czasami jak sobie radzisz...
Może jakaś podpowiedź, czy pomocna rada tutaj się znajdzie... Rolling Eyes
Pozdrawiam - Renia
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70532


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #237 : 2021-09-16, 21:49:08 »

Lidia, co do Hashimoto, to bym mogła się dzielić swoim doświadczeniem, ale w pozostałych chorobach już nie...
A wszystkie schorzenia są ze sobą powiązane i nawzajem na siebie oddziaływują...
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #238 : 2021-09-16, 21:59:19 »

Czesc Reniu,ja wiem.np ta tabletka euthyrox 125 co biore ,podwyzsza mi cukier,
Bardzo chetnie,bylabym Ci bardzo wdzieczna Smile))??,za jakakolwieg wskzöwke ,
Pozdrowionka,
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #239 : 2021-09-16, 22:34:21 »

ja za 200 zl wyzywie 1tydzien cala moja rodzine,

Jesli chodzi o wyjszd to nawet niemam co marzyc,ja bezrobotna a Maz niezarabia zbyt wiele,wieccmusze sobie jakos rade sama dac,
Pozdrowionka,Lidia
U nas w Generalnej Guberni jest jednak lzej... Cool Wspolczuje egzystencji w III Rzeszy.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 19 zapytaniami.