forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:15:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658483 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 320740 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #60 : 2009-01-12, 12:29:33 »

ja bywam rozdrazniona, jak jem za duzo bialka (i proporcjonalnie za malo weglowodanow)
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #61 : 2009-01-12, 12:50:47 »

Zacznę znowu ważyć produkty przez parę dni, żeby zobaczyć czy nie zmieniły mi się proporcje (nie mi tylko składnikom).Sprawdzę jeszcze paskami ketony, to będę wiedziała czy brakuje mi "węgla na zimę" Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #62 : 2009-01-12, 15:56:15 »

Zacznę znowu ważyć produkty przez parę dni, żeby zobaczyć czy nie zmieniły mi się proporcje (nie mi tylko składnikom).Sprawdzę jeszcze paskami ketony, to będę wiedziała czy brakuje mi "węgla na zimę" Laughing
jezeli beda ketony sprawdz ilosc bialka,byc moze jadsz jego zbyt duzo niz potrzebujesz Razz
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #63 : 2009-01-12, 17:02:48 »

Mam ketony na dwa krzyżyki Shocked, potrzebuję węglowodanów dziennie co najmniej 70g .Od jutra wszystko ważę i zobaczę, czy nie przesadzam z białkiem. Confused Po korektach , może moje nerwy się wyciszą Question
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #64 : 2009-01-12, 17:08:52 »

Najbardziej lubię uzupełniać węglowodany śliwkami w czekoladzie Laughing, ale nie wiem, czy codziennie można jeść w małej ilości (2-3 szt.) cukry proste Question
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #65 : 2009-01-13, 12:12:59 »

Majko , na DO czuję się dobrze, widzę dużo pozytywnych zmian, głównie w sposobie my¶lenia, łatwiej przyswajam wiedzę (nawet ze statystyk±, pełn± wzorów i zadań, nie mam problemów Shocked), nie przeziębiam się, chociaż dokoła pełno kaszl±cych, kichaj±cych i prychaj±cych Very Happy. Nie mam jak dawniej stanów lękowych, ale nie mogę się pozbyć częstego rozdrażnienia, a nawet zło¶ci Sad.Ze mn± jest podobnie, jak z t± kobiet±, w dziale z humorami, któr± wszystko wkur za, a najbardziej to, że wszystko j± wkur za. Razz) .Mam nadzieję, że na poprawę nerwów też przyjdzie kolej. Very Happy.Może przyczyny rozdrażnienia powinnam szukać nie w sobie, bo poza domem czuję się dobrze Shocked,chyba brakuje mi ciszy i spokoju Confused
Cholercia, mam to samo. Jakbyś o mnie pisała. Już robiłam testy na hashimoto i na tarczycę ale mam wyniki dobre.
Słyszlam, że można mieć wyniki dobre a i tak tarczyca może źle pracować. Muszę zrobić sobie USG. Mnie jeszcze na domiar bola ścięgna i stawy przy rozruchu. Goścca nie mam. Pozdrawiam
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #66 : 2009-01-13, 12:55:18 »

Ja mam chorobę Hashimoto zdiagnozowaną zawartością przeciwciał we krwi i potwierdzoną dwukrotnym badaniem USG, u dwóch różnych lekarzy. Miałam tarczycę pomniejszoną i niejednorodną. Początkowo miałam nadczynność tarczycy, a ad ok. półtora roku mam poziom hormonów w normie bez leków. Według lekarki powinnam już wejść w fazę niedoczynności i brać hormony. Ostatnie USG mam prawidłowe(właściwie to się powtarzam, bo już o tym pisałam) czekam , co dalej. Confused:Uważam, że jeśli zrobisz USG tarczycy i będzie dobre, to badanie przeciwciał nie będzie potrzebne. Pozdrawiam Renia Razz
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #67 : 2009-01-13, 13:54:56 »

Jeszcze bym chciała dodać ,że ciała ketonowe, które miałam wczoraj, zniknęły mi po dwóch godz., po ty jak zjadłam 10 śliwek w czekoladzie (były to te małe bez papierków, ale nie wiem ile ważyły, napewno za dużo, bo miałam po nich wzdęcie Shocked, co raczej mi się ostatnio nie zdarza),może ziemniaki bardziej by mi służyły, ale i tak nie żałuję Laughing
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #68 : 2009-01-13, 19:23:34 »

Majko , na DO czuję się dobrze, widzę dużo pozytywnych zmian, głównie w sposobie my¶lenia, łatwiej przyswajam wiedzę (nawet ze statystyk±, pełn± wzorów i zadań, nie mam problemów Shocked), nie przeziębiam się, chociaż dokoła pełno kaszl±cych, kichaj±cych i prychaj±cych Very Happy. Nie mam jak dawniej stanów lękowych, ale nie mogę się pozbyć częstego rozdrażnienia, a nawet zło¶ci Sad.Ze mn± jest podobnie, jak z t± kobiet±, w dziale z humorami, któr± wszystko wkur za, a najbardziej to, że wszystko j± wkur za. Razz) .Mam nadzieję, że na poprawę nerwów też przyjdzie kolej. Very Happy.Może przyczyny rozdrażnienia powinnam szukać nie w sobie, bo poza domem czuję się dobrze Shocked,chyba brakuje mi ciszy i spokoju Confused
Cholercia, mam to samo. Jakbyś o mnie pisała. Już robiłam testy na hashimoto i na tarczycę ale mam wyniki dobre.
Słyszlam, że można mieć wyniki dobre a i tak tarczyca może źle pracować. Muszę zrobić sobie USG. Mnie jeszcze na domiar bola ścięgna i stawy przy rozruchu. Goścca nie mam. Pozdrawiam

Rtec uszkadza system endokrynologiczny. Moze powodowac niedoczynnosc tarczycy. Najlatwiej to mozna sprawdzic mierzac temperature ciala rano przed wstaniem z lozka ( dla miesiaczkujacych kobiet 2, 3 i 4 dzien miesiaczki).
Jesli temperatura ciala jest ponizej 36 C, to jest problem z metabolizmem hormonu tarczycy niezaleznie od wynikow z badania krwi.

P.S.
We watku "Zatrucie Rtecia" w miejscu tarczycy jest trzustki. Adminie mozesz to poprawic, prosze.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #69 : 2009-01-14, 07:53:47 »

Kangur.
Kiedyś pisałeś o zatruciu rtęcia plombami w zębach . Czy to chodziło te o kolorze metalu? Mam takie 3 ale mój dentysta nic o ich szkodliwości nie wie bo nic nie sugerował. Na co jeszcze ta rtęć może mieć wpływ? Może i juz o tym pisałes ale ja naprawde nie mam dużo czasu na komputer. Jak bys był tak miły i coś więcej o tym napisał.
A test z temperaturą spraktykuję. O ile wiem w cyklu miesiączkowym zmiana temperatury jest normalna. W momencie owulacji rośnie i utrzymuje sie az do miesiączki. Potem spada więc może to normalne. Tylko nie wiem czy ma spaść do 36 czy niżej, ale chyba do 36.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #70 : 2009-01-14, 11:08:46 »

Kangur , już dziękuje , sama znalazłam. Tylko napisz czy chodzi o te plomby z metalowym kolorem.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #71 : 2009-01-14, 11:58:30 »

Kangur , już dziękuje , sama znalazłam. Tylko napisz czy chodzi o te plomby z metalowym kolorem.

Tak. Te z metalowym kolorem. Trzeba je usunac. Musisz znalezc dentyste, ktory stosuje ustalony protokol usuwania plomb amalgamatowych. Do innego nie idz.
Mnie usuwano dwie plomby w klinice dentystycznej zgodnie z tym protokolem. Zab musi byc chlodzony woda podczas usuwania. W przeciwnyn razie
opary rteci dostana sie do organizmu powodujac zatrucie. Trzecia plombe usuwano tez w tej samej klinice dentystycznej ale bez chlodzenia woda.
Wowczas jeszcze nie znalem tego protokolu. Myslalem, ze w klinice dentystycznej dentysta wie co robi. Moglbym drania podac do sadu, ale moje zeznanie
o nie prawidlowo przeprowadzonym zabiegu nie wystarczy.
Po jakims czasie po tym zabiegu zaczalem pluc krwia, a ostatnio pojawiily sie dwie granulki na prawym plucu. Bole glowy, zawroty glowy, zimne stopy,
obnizona temprtatura ciala i te wszyskie symptomy w tym watku co znalazlas.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #72 : 2009-01-14, 12:31:48 »

Kangur , już dziękuje , sama znalazłam. Tylko napisz czy chodzi o te plomby z metalowym kolorem.

Tak. Te z metalowym kolorem. Trzeba je usunac. Musisz znalezc dentyste, ktory stosuje ustalony protokol usuwania plomb amalgamatowych. Do innego nie idz.
Mnie usuwano dwie plomby w klinice dentystycznej zgodnie z tym protokolem. Zab musi byc chlodzony woda podczas usuwania. W przeciwnyn razie
opary rteci dostana sie do organizmu powodujac zatrucie. Trzecia plombe usuwano tez w tej samej klinice dentystycznej ale bez chlodzenia woda.
Wowczas jeszcze nie znalem tego protokolu. Myslalem, ze w klinice dentystycznej dentysta wie co robi. Moglbym drania podac do sadu, ale moje zeznanie
o nie prawidlowo przeprowadzonym zabiegu nie wystarczy.
Po jakims czasie po tym zabiegu zaczalem pluc krwia, a ostatnio pojawiily sie dwie granulki na prawym plucu. Bole glowy, zawroty glowy, zimne stopy,
obnizona temprtatura ciala i te wszyskie symptomy w tym watku co znalazlas.
moje plomby amalgamowe usuwala dentystka w Polse.Bylo to ok.11 lat temu.Niestety nie pamietam metody usuwania.Plomby amalgamowe wymienialam na porcelanowe,bo nie moglam zajsc w ciaze.Po wymianie prawie natychmiast zaszlam w ciaze.Urodzilam zdrowego syna.Czyzby psychika miala w tym swoj zbawienny udzial??? Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #73 : 2009-01-14, 13:38:18 »

moje plomby amalgamowe usuwala dentystka w Polse.Bylo to ok.11 lat temu.Niestety nie pamietam metody usuwania.Plomby amalgamowe wymienialam na porcelanowe,bo nie moglam zajsc w ciaze.Po wymianie prawie natychmiast zaszlam w ciaze.Urodzilam zdrowego syna.Czyzby psychika miala w tym swoj zbawienny udzial??? Very Happy

Alinko.
To nie psychika. Rtec bardzo latwo przenika przez lozysko i uszkadza plod.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #74 : 2009-01-14, 13:40:12 »

wiem,wiem,bo wlasnie u nas duzo bylo  na temat rteci w plombach w prasie i telewizji. Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #75 : 2009-01-14, 14:45:41 »

...To nie psychika. Rtec bardzo latwo przenika przez lozysko i uszkadza plod...

A niby dlaczego nie psychika?  Shocked Shocked Shocked

Chora psychika stymuluje patologie ciala !!!  Cool

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #76 : 2009-01-14, 18:38:22 »

Majko , na DO czuję się dobrze, widzę dużo pozytywnych zmian, głównie w sposobie myślenia, łatwiej przyswajam wiedzę (nawet ze statystyką, pełną wzorów i zadań, nie mam problemów Shocked), nie przeziębiam się, chociaż dokoła pełno kaszlących, kichających i prychających Very Happy. Nie mam jak dawniej stanów lękowych, ale nie mogę się pozbyć częstego rozdrażnienia, a nawet złości Sad.Ze mną jest podobnie, jak z tą kobietą, w dziale z humorami, którą wszystko wkur za, a najbardziej to, że wszystko ją wkur za. Razz) .Mam nadzieję, że na poprawę nerwów też przyjdzie kolej. Very Happy.Może przyczyny rozdrażnienia powinnam szukać nie w sobie, bo poza domem czuję się dobrze Shocked,chyba brakuje mi ciszy i spokoju Confused                             
Oj, coś u mnie było bardzo podobnie. Nawet chyba mocniej. Nazywało się to nerwica. Niestety, nie wiem z czym związane było to rozdrażnienienie. Ma to niewątpliwie związek z dietą. Takie jest moje zdanie. Czytając forum zauważysz, że wiele osób się na to skarży. Zeszłam z diety, przeszły nerwy. Niestety, wtedy nikt mi nie mógł pomóc. Czy masz głośne bicia serca?  Może to rzeczywiście mało węglowodanów.
Ja na diecie uczuliłam się na wieprzowinę. Uczulenie stwierdzone przez specjalistę. Objawiało się to dławieniem (duszeniem) w gardle - wreszcie do tego doszłam.(Lekarka sugerowała, że za dużo dobrego białka, jednak nie pisała jakie) Teraz ustąpiło, bo odsunęłam wieprzowe, ale jak tylko zjem ociupinę, to gardło dławi. Myślę też, że to białko wieprzowę miało coś wspólnego z ilością węglowodanów. Na początku stosowania diety bardzo bałam sie przekroczyć węgle i chyba ich miałam za mało. Kurcze nóg były częste. Jadłam dużo tłustej wieprzowiny, bo to niby najlepsze. U mnie jednak jakoś przedobrzyłam. Może to wszystko przełożyło się na nerwowość.
Piszę Ci o tym dlatego, żebyś przyjrzała się sobie.  Tych śliwek trochę moim zdaniem za dużo. Lepiej jednak raz zjeść więcej niż codziennie po trochu. Wiele razy słyszałam zdanie, żeby tak rygorystycznie nie trzymać się diety jeśli chodzi o węglowodany, t.z. jeść ich więcej. W moim przypadku wydaję się, że większa ilość węgli (niż przewidziane  proporcje)jest dla mnie lepsza. Ale to jest tylko moje subiektywne zdanie. Inni (Lekarka, Adam 319 i inni )kategorycznie przestrzegają ilości węglowodanów. Nie chcę nic sugerować, ale przydałby się ktoś, kto się na tym zna.

Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #77 : 2009-01-14, 19:06:37 »

Teraz znowu wszystko ważę i liczę, postaram się jeść jaknajmniej węgli i sprawdzać ketony, to chyba będzie najlepsze Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #78 : 2009-01-14, 20:45:34 »


A niby dlaczego nie psychika?  Shocked Shocked Shocked

Chora psychika stymuluje patologie ciala !!!  Cool


Niektorzy uzytkownicy tego forum postrzegaja u ciebie chora psychike. Stosujac twoja powyzsza teorie mozna wysnuc, ze masz takze patologie ciala. Czy to sie zgadza w praktyce?
Jezdzisz na wozku inwalidzkim? Jakos ty mi sie kojarzysz z takim wozkiem.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #79 : 2009-01-14, 22:20:14 »

Niedźwiedź na wózku Shocked.To by musiał być [/b]duży wóz[b], który by pchała [/b]wielka niedźwiedzica[b] Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.