forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 07:54:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660347 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 326046 razy)
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #80 : 2009-01-14, 22:22:52 »

Znowu nie wyszło[b][/b] Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #81 : 2009-03-13, 18:41:28 »

Mam na poniedziałek umówiony termin u endokrynologa i nie wiem czy tam iść. Szczerze mówiąc, to nie mam ochoty na tą wizytę. Dzisiaj zrobiłam i odebrałam wyniki hormonów tarczycy: TSH miałam ostatnio 2,74 ,a mam teraz 2,23 .FT4  było 10,63 ,a jest 12,19 .Hormony są w normie. Zrobiłam sobie przy okazji badanie cholesterolu i enzymów wątrobowych. Lipidogram mam lepszy, niż przed rozpoczęciem DO, chociaż początkowo poziom cholesterolu ogólny, podwyższył mi się, również LDL. Napiszę jak chronologicznie to wygląda:
TG: 123 - 84 - 83
HDL: 38 - 57 - 61
LDL:209 - 257 - 197
Całkowity:283 - 331 - 277
No, nareszcie przestałam mieć jakiekolwiek wątpliwości, co do skuteczności DO. Po postach Majki, zaczęłam się trochę obawiać, ale nie tak bardzo, żeby myśleć o zmianie sposobu jedzenia, bo próbowałam różne sposoby, z marnym skutkiem. Teraz widzę wyraźnie, na swoich wynikach, że jajka i tłuszcz nie podwyższają poziomu cholesterolu, którym nas straszom. Niestety, nie wszystkie wyniki mi się poprawiły, bo glutamylotranspeptydazę mam podwyższoną i wynosi ona 168. Nie wiem czemu, bo żadnych objawów ze strony wątroby nie odczuwam, przed dietą też te enzymy miałam za wysokie. Jestem zadowolona głównie z wyniku hormonów tarczycy i cholesterolu. Smile
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #82 : 2009-03-13, 18:46:13 »

Mam na poniedziałek umówiony termin u endokrynologa i nie wiem czy tam iść. Szczerze mówiąc, to nie mam ochoty na tą wizytę. Dzisiaj zrobiłam i odebrałam wyniki hormonów tarczycy: TSH miałam ostatnio 2,74 ,a mam teraz 2,23 .FT4  było 10,63 ,a jest 12,19 .Hormony są w normie. Zrobiłam sobie przy okazji badanie cholesterolu i enzymów wątrobowych. Lipidogram mam lepszy, niż przed rozpoczęciem DO, chociaż początkowo poziom cholesterolu ogólny, podwyższył mi się, również LDL. Napiszę jak chronologicznie to wygląda:
TG: 123 - 84 - 83
HDL: 38 - 57 - 61
LDL:209 - 257 - 197
Całkowity:283 - 331 - 277
No, nareszcie przestałam mieć jakiekolwiek wątpliwości, co do skuteczności DO. Po postach Majki, zaczęłam się trochę obawiać, ale nie tak bardzo, żeby myśleć o zmianie sposobu jedzenia, bo próbowałam różne sposoby, z marnym skutkiem. Teraz widzę wyraźnie, na swoich wynikach, że jajka i tłuszcz nie podwyższają poziomu cholesterolu, którym nas straszom. Niestety, nie wszystkie wyniki mi się poprawiły, bo glutamylotranspeptydazę mam podwyższoną i wynosi ona 168. Nie wiem czemu, bo żadnych objawów ze strony wątroby nie odczuwam, przed dietą też te enzymy miałam za wysokie. Jestem zadowolona głównie z wyniku hormonów tarczycy i cholesterolu. Smile

Fajnie jest przeczytać taki post Smile tak trzymaj Renia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #83 : 2009-03-13, 18:51:03 »

Dzięki Viola Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #84 : 2009-03-13, 22:20:39 »


TG: 123 - 84 - 83
HDL: 38 - 57 - 61
LDL:209 - 257 - 197
Całkowity:283 - 331 - 277

Wiem, że te wyniki nie są jeszcze super, ale jestem zadowolona, że się poprawiają. Mam tu wzory, jak sprawdzić prawidłowość frakcji lipidogramu: LDL:HDL<4  (aby był dobry), czyli: 197:61=3,23 - jest w porządku,
HDL x 5 < chol. całkowity, czyli 61 x 5 = 305      277 < 305 , też jest dobrze Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #85 : 2009-03-14, 16:56:47 »

Ciągle się zastanawiam, czy iść w poniedziałek na tą umówioną wizytę do endokrynologa Confused Jak jej powiem prawdę, że nie biorę hormonów, to na pewno będzie miała pretensje i powie po co w ogóle przychodzę Shocked A kłamać też nie ma sensu. Chyba dam sobie spokój i za 3 miesiące nowu sprawdzę poziom hormonów. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Zapisane

Hana
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #86 : 2009-03-14, 17:04:51 »

Ja bym radzila isc i spokojnie wysluchac co p. endokrynolog ma do powiedzenia / nic nie opowiadac, odpowiadac scisle na pytania/jezeli takowe beda/ co sie tyczy "brania hormonow"  to Twoja osobista sprawa i nie musisz sie  tlumaczyc.

Jezeli wyniki sa ok i Ty sie dobrze czujesz to wypada tylko sie cieszyc.

Zalatw sprawe wizyty dyplomatycznie.

Powodzenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #87 : 2009-03-14, 17:06:21 »

Dziękuję "Hana" Very Happy
Zapisane

Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #88 : 2009-03-15, 17:05:44 »

Właściwie to Ci zazdroszczę ( w dobrym sensie) tych wyników. Szkoda, że mi dieta nie posłużyła? Podrzuć informacje jak i co jadasz w ogólny sposób, jak będziesz mogła przy jakiejś okazji. Nie sądzę jednak, by to miało decydujące znaczenie. po prostu, może to zależy od organizmu,  wieku i chorób.
Oczywiście idź do endokrynologa, jeśli jesteś umówiona i posłuchaj co ona ma Ci do powiedzenia. Jak będziesz brała hormony przy takich poziomach TSH to sobie tylko zaszkodzisz? Czy ona weźmie za to odpowiedzialność?
Jeśli wizyta jest płatna to bym nie szła.
Ja na diecie obniżyłam dawkę Eutyroxu ze 100g na 75g, którą to dawkę miałam zaordynowaną co drugi dzień na przemian z 75g, tak że w tej chwili biorę 75g codziennie. Moja optymalna od 5-ciu kuzynka  odczuła na diecie różne korzystne zmiany ale w kwesti tarczycy nic się u nie nie zmieniło. Bierze od lat tę samą dawkę 75 g eutyroxu. Nie wiem jaką ma chorobę tarczycy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #89 : 2009-03-15, 17:31:11 »

Witam Cię Majka, ja uważam, że DO pomaga każdemu, tylko to zależy od tego w jakim stopniu i jak długo ktoś chorował. Dr Kwaśniewski pisze, że najważniejsza jest wiedza, a ja myślę, że dla nas najważniejsza jest wiara w Jego wiedzę. Oprócz wiary, to poznałam sporo osób wyleczonych z "nieuleczalnych" chorób. Wiesz, Majka jak odebrałam swoje wyniki, to pomyślałam o Tobie, bo masz tą samą chorobę i miałaś podobne dolegliwości do moich. Uważam, że po prostu dłużej chorujesz i może natężenie choroby jest większe, ale jestem pewna, że gdybyś nie zrezygnowała z DO, to byś miała poprawę tak jak ja (może tylko później). Jem zwyczajnie: na śniadanie omlet z 4 żółtek i 1 białka na smalcu, lub 4 żółtka z boczkiem. Obiad - różnie, najczęściej ziemniaki polane tłuszczem, lub sosem, jakieś mięso lub wątróbka, czasami robię zupę na wywarach, lub frytki. Przestałam lubieć owoce i warzywa. Oprócz tego czasami coś skubnę z lodówki wieczorem, albo weznę kawałek czekolady, tej z okienkiem, lub śliwkę w czekoladzie.  Pozdrawiam       -   renia
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #90 : 2009-03-15, 17:51:46 »

Przez to moje "skubanie", na pewno nie chudnę, no i za mało ruchu (chcę wieczorem jeść same węglowodany, ale jestem mało stanowcza) .To mnie jednak nie martwi. A do lekarza nie idę, pójdę jeśli będę się źle czuła, albo gdy wyniki mi się popsują.
Zapisane

Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #91 : 2009-03-15, 18:12:12 »

O swojej chorobie wiem od 4-ch lat. Po prostu zaczęły się niewielkie kłopoty z arytmią. Wcześniej nikt niczego nie podejrzewał. Miałam kłopoty ze spaniem od 30-stu lat?. Dzisiaj lekarz mi mówi, że to już wtedy zaczynaly sie problemy z tarczycą i to jest przyczyną złego snu. W tej chwili jest prawie dobrze.
Mam nadzieję, że do diety kiedyś wrócę. Zresztą nie udało mi się wrócić do tego co było przed dietą i moje odżywianie różni się od Twojego zmniejszona ilością jajek o połowę. Jest mniej tłuszczy (dziś uważam, że za mało) węgli 70-90g . Zresztą dziwne jest to moje odżywianie. Też placki ziemniaczane na smalcu.  Nie ma chleba, mleczne co któryś dzień raczej bez śmietany i serów. Jest trochę masła i więcej oliwy. Częst jestem niedojedzona. Ale za to cholesterol mi spadł no i trochę waga.
Kiedyś zjadłam golonkę z piwem właśnie i poczułam się świetnie. Pozdrowienia Majka
W międzyczasie dosłałaś post. Co do lekarza masz rację. Nie chodź. Co do "skubania" niekoniecznie. Po prostu nie wszyscy na tej diecie chudną. Może zreszta nie musisz tak chudnąć.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #92 : 2009-03-15, 18:15:07 »

W tej chwili jest prawie dobrze.
Mam nadzieję, że do diety kiedyś wrócę.

Jeśli jest dobrze, to po co wracać do diety?
Jeszcze coś się zepsuje i będzie klops.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #93 : 2009-03-15, 18:26:33 »

Adminie coś Ty dzisiaj jesteś nie w humorze. Widać Ci ta dieta nie wpływa na życzliwość do świata i ludzi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #94 : 2009-03-16, 17:34:52 »

Przed godzinką miałam telefon z poradni endokrynologicznej Shocked z zapytaniem, czemu nie przyszłam na umówioną wizytę? Powiedziałam, oczywiście, prawdę (to co pisałam w poprzednich postach), dodajac, że jestem na diecie optymalnej i uważam, że dlatego choroba nie postępuje. Pani asystentka, nieco zmieszana, poinformowała mnie, że wrazie ponownej wizyty mogę mieć kłopot z zarejestrowaniem się. Odpowiedziałam, że jeśli będzie taka koniecznośc, to będę się leczyła prywatnie i podziękowałam. Dziwne, że tak się troszczą o pacjenta Shocked Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #95 : 2009-03-17, 10:24:07 »

Tak sobie rozmyślała o tej naszej służbie "zdrowia" i myślę, że śmieszne jest to straszenie, że jak nie będę przychodzić na umówione terminy, to mnie potem nie przyjmą. Praktycznie od wielu lat za wszystkie wizyty u lekarzy płaciłam prywatnie (kardiolog, dentysta, ginekolog, endokrynolog). Za badania krwi (często ponad 100zł)też płaciłam ze swoich pieniędzy. Poradnia endokrynologiczna bezpłatna jest u nas od pół roku (i już robią łaskę), wcześniej płaciłam 70 zł za każdą wizytę. Jak się chce leczyć za darmo, to wyznaczają takie terminy, że pacjent (co niektóry) może się nie doczekać i traktują człowieka jak ,co najmnej, zło konieczne. No i na cosa przeznaczane  nasze składki ubezpieczeniowe? Na refundowanie leków firmom farmaceutycznum, na insulinę?
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #96 : 2009-03-21, 12:55:49 »

Przed godzinką miałam telefon z poradni endokrynologicznej Shocked z zapytaniem, czemu nie przyszłam na umówioną wizytę? Powiedziałam, oczywiście, prawdę (to co pisałam w poprzednich postach), dodajac, że jestem na diecie optymalnej i uważam, że dlatego choroba nie postępuje. Pani asystentka, nieco zmieszana, poinformowała mnie, że wrazie ponownej wizyty mogę mieć kłopot z zarejestrowaniem się. Odpowiedziałam, że jeśli będzie taka koniecznośc, to będę się leczyła prywatnie i podziękowałam. Dziwne, że tak się troszczą o pacjenta Shocked Very Happy


W Danii za "nie przyjscie" na umowina wizyte placi sie kare w wysokosci 200 dkr ( dzis 120 zl ). Shocked
Uwazam, ze jest to okie dokie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #97 : 2009-03-21, 18:32:22 »

Jak teraz na to patrzę, bez emocji, to właściwie źle zrobiłam, powinnam była telefonicznie powiadomić, że nie przyjdę, to pewnie przyjęliby innego pacjenta w moje miejsce.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70501


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #98 : 2009-04-07, 10:02:20 »

Wczoraj przeczytałam w "Odpowiedziach na listy" (czytam drugi raz, bo za pierwszym razem trudno na wszystko zwrócić uwagę) takie zdanie, że jeśli OB maleje, to choroba z rodzaju autoagresji się na pewno cofa. Więc ucieszyłam się, że przy OB=2, prawdopodobnie moja była choroba Hashimoto nie wróci, tym bardziej, że nie mam zamiaru rezygnować z ŻO. Smile
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #99 : 2009-04-07, 10:25:12 »

Reniu tylko się cieszyć.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.