forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:24:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 326015 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #140 : 2011-04-23, 08:33:14 »

Dziwi (a może tylko zastanawia) ta złośliwa postawa lekarzy...

"Bo to, co nas podnieca, to się nazywa kasa" Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #141 : 2011-04-23, 09:16:50 »

Ja też tak kiedyś myślałam, że ci lekarze tylko przez pieniądze, przez obawę utraty pracy, są przeciwni Diecie Optymalnej. Pewnie i tacy są. Ale jak przyglądałam się w sklepie co znajoma lekarka wkłada sobie do koszyka, to zrozumiałam, że ona wierzy w to co mówi pacjentom i sama też je tą "zdrową" chudą żywność (chleb ciemny, pełnoziarnisty, piersi z kurczaka, jogurt z zerową zawartością tłuszczu)... Ale i znam taką lekarkę (pisałam kiedyś o niej) co sama stosowała (nie wiem czy jeszcze bo nie mam z nią kontaktu) DO a pacjentom zaleca owoce i warzywa...
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #142 : 2011-04-23, 09:33:26 »

Wątek ma osiem stron, a był już ponad 10 tysięcy razy czytany. Nie da się dłużej Diety Optymalnej chować pod dywan i udawać, że jej nie ma. Lekarze nie chcą jej znać – tym gorzej dla nich. Optymalni tworzą nową społeczność ludzi zdrowych i zadowolonych z życia. Nie potrzebują lekarzy, nie potrzebują lekarstw i tego najwięcej się obawiają pracownicy służby zdrowia.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #143 : 2011-04-23, 11:33:41 »

Ale jak przyglądałam się w sklepie co znajoma lekarka wkłada sobie do koszyka, to zrozumiałam, że ona wierzy w to co mówi pacjentom i sama też je tą "zdrową" chudą żywność...

No właśnie - kasa Smile Zdecydowana większość lekarzy to ludzie bez powołania - poszli na medycynę bo... kasa Smile
To co wtłoczyli im na studiach wystarczy do bardzo dobrego zarabiania na leczeniu (nie wyleczeniu!)
Ten promil, który ma powołanie i otwarty umysł prędzej czy później spotka się z DO - zastanowi, a jak jeszcze zastosuje to prawie ideał Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #144 : 2011-06-21, 17:02:53 »

Odebrałam dzisiaj wyniki moich badań hormonów tarczycy i są one nadal w na średnim poziomie normy. To jest już 3 lata jak choroba Hashimoto dała mi spokój. Mam nadzieję, że tak już pozostanie. Ja z Żywienia Optymalnego nie mam zamiaru zrezygnować to i choroba chyba nie ma szansy na powrót.
Znajoma z Berlina pisała do mnie, że jej męża wyniki poziomu hormonów tarczycy, na DO przy chorobie Hashimoto cały czas się poprawiają i są już bliskie normy. Jest to szwagier naszej forumowej koleżanki "sewero". Ona mu o mnie powiedziała....
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #145 : 2011-06-21, 17:06:33 »

...i to go skłoniło do przejścia na DO po diagnozie lekarza - nieuleczalna choroba Hashimoto, musi brać pan leki do końca życia, a i tak choroba będzie postępować...i często jeszcze przyłączają się do niej inne choroby z rodzaju autoagresji...
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #146 : 2011-08-31, 15:12:48 »

Pragne podzielic sie z Wami sukcesem.
Moja zona wygrala z Hashimoto dzieki Diecie Optymalnej - po niecalym roku stosowania wyniki jak i samopoczucie super i choroba sie cofnela.
To jest tez m.in dzieki Reni i za to dziekuje Tobie Reniu.
P.s - to maly przyklad z zycia i forum, ktory dedykuje Slawkowi, jako przeciwnikowi udzielania informacji przez ludzi doswiadczonych.
Oby wiecej takich "ryzykantow" jak nasza forumowa Renia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #147 : 2011-08-31, 15:25:36 »

Bardzo się z tego cieszę.  Very Happy Dziękuję Ci, że podzieliłeś się z nami tą miłą wiadomością, może się to przydać innym chorującym, którym lekarze skutecznie odebrali nadzieję  na zdrowie...

Pisze teraz do mnie mailowo Pani, która też ma właśnie chorobę Hashimoto i zdecydowała się przejść na Dietę Optymalną. Taka wiadomość będzie dla niej na pewno budująca... Very Happy
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #148 : 2011-08-31, 15:29:45 »

Nie dodalem, ze to wszystko bylo na zwyklym ŻO , bez zadnych modyfikacji.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #149 : 2011-08-31, 15:42:44 »

Zeto555, bardzo proszę by przekazać Żonie gratulacje!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #150 : 2011-08-31, 18:56:25 »

No to pięknie!
GRATULACJE!  Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #151 : 2011-08-31, 22:22:58 »

Moj szwagier w Berlinie tez choruje na Hashimoto. Po skontaktowaniu sie z Renia zaczal stosowac ZO z kartka i waga. JUz po 6 tygodniach wyniki sie poprawily. Mysle ze bedzie dobrze. Renia dzieki w jego imieniu. Kochane jestes ze chcialas podzielic sie uwagami z moja siostra.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #152 : 2011-08-31, 22:25:35 »

Sewero dzięki.Ty jak zawsze jesteś wspaniała... Very Happy
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #153 : 2012-09-03, 07:20:41 »

Witam Wszystkich Forumowiczow....Pomyslalam ze wpisze sie .....Po 6Tyg.DO-(bez zboz +mleczne TYLKO 1 raz na Tydzien-mam cukrzyce t.1 od 26 lat + Hashimotto od ponad 10lat)  "weszlam" w nadczynnosc Tarczycy....Dzieki Forumowiczce ktora wlasnie Tutaj znalazlam po podpowiedzi Reni poprawilam Troche jescze moje DO zlikwidowalam mysle ze juz ostatni -blad zywieniowy-i odstawilam Tabletki na Tarczyce (bralam 150-tke Euthyrox-i mialam zejsc na 125-tke )...boje sie troche jakie Wyniki za 6 Tyg.beda ale jestem pelna Entuzjazmu i ENERGII -........WRESZCIE (ale o tym napisze w rozdziale-CUKRZYCA)..i podjelam te Ryzyko (ale mysle ze bedzie dobrze)....Dla przypomnienia;

Moje wyniki przed Do i w trakcie (czyli po 6-8tyg.jego stosowania) +jeszcze leki (nie biore ich od 31.08.2012-DOPIERO)

przed DO-TSH-  2,12 po 6- tyg.-0,11 po 8tyg.nadal 0,11        --------------.(mam wyniki tez z przed 6tyg-wpisze jednak te swizutkie;-))  )-------------
przed DO-FT4-  1,29 po 6 tyg.-1,29 po 8 tyg.1,49
przed DO-FT3 - 2,74 po 6 tyg.2,74 po 8 tyg.2,79

Dala tez zrobic wyniki na przeciwciala ktore napewno za jakis dluzszy czas powtorze-mam ich w chwili obecnej czyli po 8tyg. na DO-7053 U7ml (powinno byc ponizej 60 ale).....Trzymam reke na Pulsie ....pozdrawiam Wszystkich i do uslyszenia Wink)))).......
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #154 : 2012-09-03, 07:59:30 »

Dobrze, że się nie poddajesz i ciągle starasz się poprawiać swoje DO. Jeśli wchodzić w nadczynność (biorąc hormony tarczycy?) to jest duża szansa, że bez leków będą one na prawidłowym poziomi. "Prawidłowo" przy hashimoto organizm stopniowo produkuje coraz mniej hormonów tarczycy, bo tarczyca jest coraz bardziej zniszczona i coraz mniejsza...ale u mnie potwierdziło się to, że przy DO może się ona zregenerować.. Very Happy
Życzę konsekwencji i pomyślnych rezultatów... Very Happy (tylko nie rozumiem po co jesz raz w tygodniu te mleczne skoro Ci nie służą?)
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #155 : 2012-09-03, 18:06:30 »

Czesc Reniu (najpierw przepraszam za moj brzydki wpis u Tereski-bylam zla i zrozpaczona-sorki!!! ) -ale skoro napisalas na moj wpis to chyba wybaczylas Wink)))....
Wiec odpowiem Reniu...juz mi tak mocno cukry nie skacza jak to robily jak jeszcze zboze bylo w mojej DO-nawet sladowo...i ta nieszczesna fruktoza tez mnie niezle trzymala....
Ja nie jem mlecznych tak o-ja kocham moja kawke z duuuuzo smietanki 32% po ktorej niegdys cukry nawet do 240mg/dl wchodzzily teraz np.z 127 na 157mg/dl i z powrotem na dol...chcialabym ja pic znow codziennie-marzy mi sie....i tak 2 razy w Tygodniu jakis optymalny sernik---"To by bylo niebo w Gebie"....a nadczynnosc weszla ale jeszcze Leki bralam-teraz od 4 dni nie-i narazie dobrze sie czuje Smile)).....musze jeszcze w rozdziale cukrzycy wpisac-moze jeszcze Dzis...pozdrawiam Cie....Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #156 : 2012-09-03, 18:38:12 »

 Very Happy Dobrze, że jest dobrze... Very Happy i widoki na lepsze jutro też są... Very Happy A humory... Rolling Eyes jak nie ma zdrowia to i humoru brak...  Confused Dobrze, że Teresa jest zawsze pomocna... Very Happy

Czyli jeśli teraz odstawiłaś leki to hormony tarczycy powinnaś mieć w normie. Jeśli Tobie poziom hormonów wzrósł to jest to odwrotnie niż "powinno" i dobrze rokuje. Według lekarzy przy hashimoto tarczyca stopniowo "powinna" produkować coraz mniej hormonów i "powinno" się stopniowo zwiększać dawki leków, żeby nie groziła niedoczynność i - co za tym idzie - problemy układu krążenia...
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #157 : 2012-09-03, 20:13:23 »

 Very Happy..... za 6 Tygodni nowe Wyniki-boje sie troszke tak bez Tabletek-ale czy ja mam inne wyjscie?-no wlasnie nie mam dlatego zobacze co z Tego wyjdzie -mam nadzieje ze tylko dobro Very Happy Very Happy Very Happy....ja zawsze bylam" w goracej wodzie kapana" i za mlodego i Teraz nadal Very Happy.....ja juz nawet niepamietam jakie objawy byly przy niedoczynnosci -oprocz nieszczesnego Tycia-niezaleznie czy sie jadlo czy niejadlo....Jesli mi tak wolno powiedziec Reniu to zazdroszcze Ci ze masz juz za soba te nieszczesne Hashimotto tez juz bym chciala....Pozdrawiam,Lidia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #158 : 2012-09-03, 20:22:30 »

Lidia, ja też się bałam - robiąc odwrotnie, niż kazała mi endokrynolog. Nie brałam hormonów tarczycy tylko stosowałam DO. Ale z początku co miesiąc kontrolowałam poziom hormonów tarczycy. USG zrobiłam gdzieś tak po pół roku i było wszystko OK...
A przy niedoczynności, oprócz tycia, to jest zimno (najbardziej w stopy) ma się niskie ciśnienie krwi i za wolny puls. Dostaje się obrzęki, które najbardziej widoczne są na twarzy ( "nalana" twarz i "ciężkie"powieki) i ...więcej "grzechów" nie pamiętam... Confused Laughing
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #159 : 2012-09-03, 20:42:00 »

No co miesiac to mi tu niezbadaja ale co 6 tygodni "Diabetolog" napewno to zrobi.....Tak Reniu Tylko ty nie masz tej nieszczesnej Hashimotto juz ponad 10 lat tylko Ty "tak na swiezo na DO przeszlas"....ale nadzieje mam jak nie to bylo to (mam na mysli TYLKO-odstawienie Tabletek)-poprostu za pochopne z mojej Strony co nie znaczy ze prawdopodobnie bym przeczekala nastepne 6-8 Tygodni i znow sprobowala Wink)))....pozdrawiam....
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.