forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:56:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658477 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroba Hashimoto.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroba Hashimoto.  (Przeczytany 320695 razy)
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #20 : 2008-12-12, 11:44:19 »

Majka, co się z Tobą dzieję, że nie piszesz? Mam nadzieję ,że nie zrezygnowałaś z ŻO. Czytałam jeszcze raz dokładnie Twoje posty i chociaż sama się dopiero uczę, to uważam, że jak masz trójglicerydy i HDL wporządku, to możesz nie martwić się cholesterolem ogólnym, ponoć organizm najpierw usuwa stopniowo miażdżycę i inne choroby, a dopiero potem zajmuje się takimi "błachostkami"-jak poziom lipidów we krwi. Pozdrawiam, renia
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #21 : 2008-12-12, 11:50:13 »

Renia.Wyglądasz jak postac z filmu historycznego -takie mam przynajmniej skojarzenia (bo ostatnio oglądam takie filmy)  Cool -bardzo ładna jestes .
To chyba nie jest nic złego ,jak kobieta mówi takie rzeczy kobiecie? Co?  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #22 : 2008-12-12, 20:01:47 »

Renia.Wyglądasz jak postac z filmu historycznego -takie mam przynajmniej skojarzenia (bo ostatnio oglądam takie filmy)  Cool -bardzo ładna jestes .
To chyba nie jest nic złego ,jak kobieta mówi takie rzeczy kobiecie? Co?  Razz

Rozumiem,ze zaliczyłam jakąs "wtope ogólnoświatową"  Rolling Eyes 
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #23 : 2008-12-12, 20:10:08 »

Ja też uważam, ze jesteś ładna.
Reniu, zeszłam z diety. Mój cholesterol całkowity to 508, a LDL około 400. Przy tak wysokich wartościach możliwe są zatory spowodowane lepkością frakcji LDL. Nie martwi mnie miażdżyca, choć mam ją napewno. ale te lepkości. To nieprawda, że na DO nie ma zatorów. Piszę tutaj, że moja Pani Doktor wśród swoich pacjentów miała dwa przypadki zatorów optymalnych z wysokim cholesterolem. Poważnie mnie przestrzegała. Być może w moim przypadku nic by się nie stało, ale przyznasz, że ryzyko jest. Wszyscy piszą o miażdżycy, a problem lepkości lipidów jest lekceważony. Za tydzień robię badania i zobaczymy?
Zauważyłam, dzisiaj, że jak piję kawę ze śmietanką i jem chleb to mam dławienie w gardle. Właśnie to sprawdzam. Przypadek? Właśnie na diecie zauważyłam, ze mnie coś dławi.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #24 : 2008-12-12, 20:32:43 »

Edyta, Ty wyglądasz znacznie sympatyczniej, ale dzięki. Fajnie tak sobie ''słodzić" chyba od tego węglowodanów nie przybywa?Smile Smile Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #25 : 2008-12-12, 20:40:04 »

Edyta, Ty wyglądasz znacznie sympatyczniej, ale dzięki. Fajnie tak sobie ''słodzić" chyba od tego węglowodanów nie przybywa?Smile Smile Smile

No chyba nie,skoro jestes ładna i mam ochote to napisac ,to dlaczego mam sie wstrzymywac i dusic to w sobie?  Smile
Ale nie martw sie ,mam męza i dwójke dzieci  Smile Razz
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #26 : 2008-12-12, 21:28:41 »

Nie podejrzewam Ciebie o jakieś inne orientacje Smile, wystarczy, że jesteśmy "inne", bo OPTY Smile.Muszę się jednak przyznać, że to nie moje zdjęcie, może rzeczywiście z jakiegoś filmu historycznego, mam je z galerii.Smile Jak nauczę się procedury, umieszczenia swojego zdjęcia, to je zamieszczę. Myślę, że niedługo i że się nie przestraszysz:).Mam 49 lat, męża, czwórkę dzieci/najstarszy 25 lat, a najmłodszy 8/.Sama odżywiam się w rodzinie optymalnie, ale przy okazji wszyscy u nas jedzą "trochę optymalnie".Czasami mam wyrzuty sumienia, że taką dietą mogę im zaszkodzić, ale widzę, że rodzince też zmieniły się gusta kulinarne; dzieciakom już nie smakują chipsy, pizza i słodycze. Mam dużą rodzinkę, do tego mamę i teścia w domu,a jeszcze zachciało mi się studiować, także się nie nudzę.Dla diety i forum jednak znajdę czas, bo to jest dla mnie ważne. renia
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #27 : 2008-12-12, 21:42:59 »

Ciekawe jakie będziesz miała wyniki, szkoda by było żebyś zrezygnowała z ZO. Może jeszcze się doradzisz kogoś kompetentnego w sprawie tej lepkości lipidów? Latem chcę się wybrać na wczasy optymalne ale nie wiem gdzie? Może orientujesz się gdzie jest fajnie i fachowo? W tym roku byłam z dwójką dzieci w Arkadii Aura w Jastrzębiej Górze. Podobało się nam bardzo, chociaż dzieci były na diecie tradycyjnej. Ale w przyszłym roku wolelibyśmy poznać inną arkadię. Jak coś słyszałaś szczególnie o lekarzach, to proszę napisz. Pozdrawiam, renia
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #28 : 2008-12-12, 22:21:57 »

Pisałaś, że wokół Ciebie Majka są sami przeciwnicy żO, głównie lekarze. U mnie podobnie, z jednym wyjątkiem; mianowicie moja doktor kardiolog mnie zaskoczyła,bo wspomniałam jej o mojej diecie, trochę czekając na jej reprymendy,a ona powiedziała mi, że sama długo stosowała tę dietę, ale ostatnio trochę ją zaniedbała tylko z braku czasu. Pracuje w szpitalu, czasami ma dyżury nocne i dwa razy w tygodniu po pracy przyjmuje w domu prywatnie. Pytała się mnie czy piekłam chleb biszkoptowy i pyszny sernik z 25 jaj,mowiła że wróci na DO. Trochę mnie to wkurzyło, że robi inaczej, a inaczej zaleca pacjentom. Ale taki los lekarzy,że są skazani na hipokryzję. :(Majka, myślę ,że te szybsze bicia serca na DO i z chorobą Hashimoto, mogą być spowodowane lepszą produkcją hormonów tarczycy, których produkcja była zahamowana. renia
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #29 : 2008-12-12, 23:47:27 »

(...)
Reniu, zeszłam z diety. Mój cholesterol całkowity to 508, a LDL około 400. Przy tak wysokich wartościach możliwe są zatory spowodowane lepkością frakcji LDL. Nie martwi mnie miażdżyca, choć mam ją na pewno, ale te lepkości. To nieprawda, że na DO nie ma zatorów. Piszę tutaj, że moja Pani Doktor wśród swoich pacjentów miała dwa przypadki zatorów optymalnych z wysokim cholesterolem. Poważnie mnie przestrzegała. Być może w moim przypadku nic by się nie stało, ale przyznasz, że ryzyko jest. Wszyscy piszą o miażdżycy, a problem lepkości lipidów jest lekceważony. Za tydzień robię badania i zobaczymy?
Zauważyłam, dzisiaj, że jak piję kawę ze śmietanką i jem chleb to mam dławienie w gardle. Właśnie to sprawdzam. Przypadek? Właśnie na diecie zauważyłam, ze mnie coś dławi.

Bywało lepiej.

No cóż, napiszę co po pierwszym dniu.  Zastosowałam sie do poleceń Lekarki i uwzględniłam uwagi Adama319. Na kolację były placki ziemniaczane z żółtkami na smalcu. Wczorajsze BTW 49,166,41. Moim zdaniem rewelacja. Spałam prawie dobrze, w każdym razie czuję się wypoczęta i super. Wątroba w porządku, bóle reumatyczne jak ręka odjął.
(...)

Ciężko coś konstruktywnego poradzić w temacie poprawy lipidogramu przy założeniu jedzenia chleba. Wchodzisz w obszar gdzie nie można sobie pozwolić na kierowanie się smakiem, robi się niebezpiecznie. Dobry lekarz optymalny jest wskazany i milimetrowe trzymanie się jego zaleceń. Co dotychczas napisałem, w kontekście metabolicznym w którym to napisałem było słuszne i nic więcej na ten temat dodać nie sposób.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #30 : 2008-12-13, 09:14:01 »

Co Wy tak tą Majke tak usilnie namawiacie do DO ? Zywcem jak Swiadkowie Jehowy do zainteresowania sie ich wiarą w "niewiadomoco" .
Przeciez nikt glowy nie da ,ze Majce sie nie stanie to,czego sie najbardziej boi.
No da ktos głowe? A jesli sie stanie cos złego,to kto za to odpowie? Pewnie znów byłoby "milczenie owiec"  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #31 : 2008-12-13, 10:56:33 »

Tutaj na Forum jest taka jedna osóbka ,która łudząco przypomina mi Swiadka Jehowy głoszącego dobrą nowine od drzwi do drzwi ,tylko ta osóbka ogranicza sie do grup dyskusyjnych i forów w całym Internecie .Tak sobie mysle,jakby tak wzieła książki lek.med. Jana Kwaśniewskiego,Optymalniki i inne czasopisma i chodziła od drzwi do drzwi przekonując z całego serduszka do Diety Optymalnej   Cool
No z zachowanie identyko ,no i ta pogarda,która tez wystepuje u Swiadków Jehowy do ludzi innego wyznania  Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #32 : 2008-12-13, 11:41:26 »

Ciekawe jakie będziesz miała wyniki, szkoda by było żebyś zrezygnowała z ZO. Może jeszcze się doradzisz kogoś kompetentnego w sprawie tej lepkości lipidów? Latem chcę się wybrać na wczasy optymalne ale nie wiem gdzie? Może orientujesz się gdzie jest fajnie i fachowo? W tym roku byłam z dwójką dzieci w Arkadii Aura w Jastrzębiej Górze. Podobało się nam bardzo, chociaż dzieci były na diecie tradycyjnej. Ale w przyszłym roku wolelibyśmy poznać inną arkadię. Jak coś słyszałaś szczególnie o lekarzach, to proszę napisz. Pozdrawiam, renia

Fachowo to tylko Ciechocinek.

Jest to "chyba" jedyna fachowa Arkadia .
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #33 : 2008-12-13, 12:01:53 »

Wszysc
B. y się mądrzą, a właściwie nikt Ci tego nie powie. Ja miałam problem po przejściu na dietę z sercem. Mocne bicia, wyszła mi jakaś nerwica. źle śpię w porze jesienno zimowej. Podobno to ma związek z tarczycą.Na początku też się czułam super, starałam się przestrzegać proporcji, potem gdzieś to się zaczęło psuć. Wszyscy mi tu mówią, że nie przestrzegałam rygorów. Utyłaś na diecie trochę. Za dużo tłuszczów. Jak masz ketony, t.z , że za mało węgli.

Majka, Ty chyba jeszcze sie nie zdecydowalas -- jak tak naprawde chcesz sie odzywiac.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #34 : 2008-12-13, 16:40:45 »

Edyta ,bardzo zmieniłaś swój wygląd od wczoraj. Mi bardzij podobała się pierwsza wersja, ale facetom to nie wiem?Smile
Co do Majki to masz rację, już nikogo nie mam zamiary namawiać -"wolny kraj"-chociaż nie do końca;) renia
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #35 : 2008-12-13, 16:54:31 »


Co do Majki to masz rację, już nikogo nie mam zamiary namawiać -"wolny kraj"-chociaż nie do końca;) renia

Pisząc o namawianiu Majki do DO nie miałam Ciebie akurat na mysli,tylko ogólnie  Smile
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #36 : 2008-12-13, 18:00:38 »

Jestem ciekawa Edyto, dlaczego zmieniłaś swój "image", nie mogę się przyzwyczaić.Mam nadzieję, że pierwsza podobizna była prawdziwa ,a nie ta:) Pozdrawiam, renia
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #37 : 2008-12-13, 18:04:36 »

Jestem ciekawa Edyto, dlaczego zmieniłaś swój "image", nie mogę się przyzwyczaić.Mam nadzieję, że pierwsza podobizna była prawdziwa ,a nie ta:) Pozdrawiam, renia


Byłam u fryzjera,no i mi sie troche piersi powiekszyły ,no moze nie troche,a znacznie  Razz
Po prostu zmieniłam awatar i juz ,w sumie moge wkleic znów siebie ,ale czy to cos zmieni?  Razz
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #38 : 2008-12-13, 22:13:30 »

Bardzo dużo, Twój wzrok mnie przeraża /bardziej nawet niż spojrzenie Tuska/. Dobrze, że na forum nie ma dzieci, bo by się wystraszyły Smile Pozdrawiam, renia
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Choroba Hashimoto.
« Odpowiedz #39 : 2008-12-14, 16:54:08 »

Do Renii.
Nie zaglądałam do kompa, bo mi skutecznie wysiadła stara aluminiowa instalacja elektryczna. Trzeba było przeżyć rewolucję  w domu i się jeszcze narobić. Jest to tylko część wymiany, na szczęście najważniejszej.  Całej chyba bym nie przeżyła, choć trzeba będzie ją ,dokończyć wcześniej czy później.
Reniu, nie wiem gdzie jest fachowo i kompetentnie. Nigdy nie byłam w sanatorium. Wybierałam się raczej do Ustronia, bo tu mam najbliżej i jeszcze może udałoby się trochę pojeździć na nartach. Hana napisała, że w Ciechocinku. Mizernie to jakoś wygląda. Dwóch, trzech lekarzy optymalnych, a choćby ich było i trzydziestu, to trochę za mało, by promować dietę w Kraju. Myślałam, że Jastrzębia Góra jest dobra.
Z tym biciem serca, tarczycą i chormonami to nie wiem, czy masz rację. Przecież zmniejszyłam dawkę eutyroksu. Zauważyłam też, że wiele ludzi na forum pisze o tej dolegliwości wcześniej nie zauważanej. Nie wszyscy przecież  chorują na tarczycę.
Napisz co studiujesz i dlaczego?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.