forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-04-20, 12:56:18

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
516514 wiadomoÂci w 3954 w▒tkach; wys│ane przez 67 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Alicja49
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pytanie do Pani doktor Ewy
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Pytanie do Pani doktor Ewy  (Przeczytany 25950 razy)
ziutek
GoŠ

Email
Pytanie do Pani doktor Ewy
« : 2008-12-07, 21:27:08 »

Przemkn─Ö┼éo mi gdzie┼Ť na forum, ┼╝e jest Pani lekarzem laryngologiem
jeżeli tak to chciałem zapytać :

1. czy zapalenie zatok, mo┼╝e by─ç spowodowane skrzywion─ů przegrod─ů nosa
2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli
3. czy chore z─Öby w szcz─Öce g├│rnej mog─ů spowodowa─ç zapalenie zatok, mam kilka chorych

co jaki┼Ť czas, kilka razy w roku, trwa to ju┼╝ od 2 lat, po przeziebni─Öciu,  jestem chory, mam gr─ůczk─Ö, kaszel i trudno┼Ťci z odksztuszaniem, katar to mam prawie ci─ůgle, przy zmianie temperatury kicham, g├│le g┼éowy z przodu, zawroty g┼éowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi nalecia┼éo wody, bol─ů mnie wtedy oczy, jestem og├│lnie wyczerpany, bezsenno┼Ť─ç, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jaki┼Ť syropek i takie tam, na 2-2,5 miesi─ůca spok├│j i p├│┼╝niej to samo od nowa , dok┼éadna powt├│rka, czy to lato czy zima, nie mam ju┼╝ si┼éy, odm├│wi┼éem brania antybiotyk├│w, zg┼éosi┼éem si─Ö dio innego lekarza i zrobi┼éem na razie posiew krwi, nic nie wysz┼éo, zrobi┼éem dok┼éadne badanie krwi, troch─Ö za du┼╝y cholesterol, OB nawet 2

jakie jeszcze inne badania zrobi─ç, wyniki dobre a ja jestem chory.

do zrobienia rezonansu magnetycznego zatok, tak to chyba sie nazywa, lekarz powiedział mi, że nie ma podstaw

jestem by┼éym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chocia┼╝ chcia┼ébym wr├│ci─ç, ostatnie wyniki jako optymalny mia┼éem bardzo dobre, jako┼Ť tak si─Ö sta┼éo, ┼╝e odszed┼éem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwie┼ä,

to by było narazie tyle, chociaż to jest dłuższa historia
kodar
GoŠ

Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #1 : 2008-12-07, 21:41:57 »

Przemkn─Ö┼éo mi gdzie┼Ť na forum, ┼╝e jest Pani lekarzem laryngologiem
jeżeli tak to chciałem zapytać :

2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli
3. czy chore z─Öby w szcz─Öce g├│rnej mog─ů spowodowa─ç zapalenie zatok, mam kilka chorych

co jaki┼Ť czas, kilka razy w roku, trwa to ju┼╝ od 2 lat, po przeziebni─Öciu,┬á jestem chory, mam gr─ůczk─Ö, kaszel i trudno┼Ťci z odksztuszaniem, katar to mam prawie ci─ůgle, przy zmianie temperatury kicham, g├│le g┼éowy z przodu, zawroty g┼éowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi nalecia┼éo wody, bol─ů mnie wtedy oczy, jestem og├│lnie wyczerpany, bezsenno┼Ť─ç, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jaki┼Ť syropek i takie tam, na 2-2,5 miesi─ůca spok├│j i p├│┼╝niej to samo od nowa , dok┼éadna powt├│rka, czy to lato czy zima, nie mam ju┼╝ si┼éy, odm├│wi┼éem brania antybiotyk├│w, zg┼éosi┼éem si─Ö dio innego lekarza i zrobi┼éem na razie posiew krwi, nic nie wysz┼éo, zrobi┼éem dok┼éadne badanie krwi, troch─Ö za du┼╝y cholesterol, OB nawet 2

do zrobienia rezonansu magnetycznego zatok, tak to chyba sie nazywa, lekarz powiedział mi, że nie ma podstaw

jestem by┼éym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chocia┼╝ chcia┼ébym wr├│ci─ç, ostatnie wyniki jako optymalny mia┼éem bardzo dobre, jako┼Ť tak si─Ö sta┼éo, ┼╝e odszed┼éem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwie┼ä,

to by było narazie tyle, chociaż to jest dłuższa historia

SAM SOBIE ODPOWIEDZIALES NA PYTANIA.
Wszelka przyczyna chorowania jest niewlasciwe  dobranie skladnikow odzywczych.Jezeli nadal masz pytania do lekarki to odsylam cie tutaj:
http://www.dietaoptymalna.com/index.php
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-12-07, 21:53:51 »

zgadzam się, ale po tylu latach jednak pewne nawyki optymalne pozostały, nie jestem już tak całkiem "nieoptymalny"
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-12-07, 22:10:12 »

zgadzam się, ale po tylu latach jednak pewne nawyki optymalne pozostały, nie jestem już tak całkiem "nieoptymalny"
pozostalo ci z tego co widac mieszanie paliw,czyli korytko. Sad Razz

Odsylalam cie do strony jak wyzej,poniewaz tutaj lekarka   zglosila swoja nieobecnosc.
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-12-07, 22:16:35 »

OK, dzi─Öki

a korytka s─ů r├│┼╝ne, ale nie to mnie w tej chwili interesuje
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-12-07, 22:28:46 »

OK, dzi─Öki

a korytka s─ů r├│┼╝ne, ale nie to mnie w tej chwili interesuje
jezeli,to cie nie interesuje,to moze dodam tylko tyle,ze nadmiar weglowodanow w diecie,oraz bialka powoduje choroby.Wiecej znajdziesz w odpowiedziach lekarki,tutaj na forum korzystajac z waszukiwarki oraz na stronie dr J.Kwasniewskiego. Razz
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-12-07, 22:49:27 »

jestem by┼éym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chocia┼╝ chcia┼ébym wr├│ci─ç, ostatnie wyniki jako optymalny mia┼éem bardzo dobre, jako¶ tak si─Ö sta┼éo, ┼╝e odszed┼éem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwie┼ä,
ksi─ů┼╝ki to ja mam ju┼╝ od roku '97, mia┼éem tak┼╝e takie szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e w '98 r. osobi┼Ťcie by┼éem u Doktora ze swoimi problemami w Ciechocinku.
Po tych dodatkowych "danych" mi 8 latach, nie odchodzi si─Ö ot tak, ale ┼╝ycie to jest ┼╝ycie, nie wsz─Ödzie tam gdzie si─Ö nie chce byc mozna by─ç optymalnym.

Ale to mo┼╝e dobrze, ┼╝e mi o tym przypomnia┼éa┼Ť, jestem nawet pewny, ┼╝e to bardzo dobrze.

pozdro
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-12-07, 22:54:03 »

jestem by┼éym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chocia┼╝ chcia┼ébym wr├│ci─ç, ostatnie wyniki jako optymalny mia┼éem bardzo dobre, jako¶ tak si─Ö sta┼éo, ┼╝e odszed┼éem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwie┼ä,
ksi─ů┼╝ki to ja mam ju┼╝ od roku '97, mia┼éem tak┼╝e takie szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e w '98 r. osobi┼Ťcie by┼éem u Doktora ze swoimi problemami w Ciechocinku.
Po tych dodatkowych "danych" mi 8 latach, nie odchodzi si─Ö ot tak, ale ┼╝ycie to jest ┼╝ycie, nie wsz─Ödzie tam gdzie si─Ö nie chce byc mozna by─ç optymalnym.

Ale to mo┼╝e dobrze, ┼╝e mi o tym przypomnia┼éa┼Ť, jestem nawet pewny, ┼╝e to bardzo dobrze.

pozdro
Razz Razz Razz Very Happy
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-12-08, 10:18:48 »

A kiedy stosowałes ŻO ,to cierpiałes na zapalenie zatok?

Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-12-08, 10:26:46 »

A kiedy stosowałes ŻO ,to cierpiałes na zapalenie zatok?

Juz sobie odpowiedzia┼éam na pytanie.Napisa┼ées ,ze to trwa od 2 lat,czyli od tego momentu kiedy zaprzesta┼ées ┼╗O ,sk─ůd wiec takie niedorzeczne pytanie ; czy zapalenie zatok, mo┼╝e by─ç spowodowane skrzywion─ů przegrod─ů nosa? No chyba ,ze przegroda nosa skrzywi┼éa Ci sie w jednej chwili ,ale i tak przyczyn─ů sa pewnie mleczne i zbozowe -jak je dasz do rotacji,to zdobedziesz now─ů ,prost─ů przegrode i problem zniknie  Smile
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-12-08, 14:20:04 »

wiadomo, ┼╝e nie skrzywi┼éa si─Ö w tym momencie, ┼╝yj─Ö ju┼╝ z tym jaki┼Ť czas, ale nie mia┼éem z zatokami problem├│w, szukam poprostu przyczyny moich obecnych dolegliwo┼Ťci, wyniki bada┼ä dobre, na RTG te┼╝ tam nic nie wida─ç, podobno rezonans magnetyczny mo┼╝e to ustali─ç, ale lekarz nie ma podstawy do skierowania mnie na takie badanie bo wyniki dobre a badanie kosztuje podobno 1000 z┼é. i NFZ by nie zap┼éaci┼é, no i k├│┼éko si─Ö zamyka.

Lekarz sam nie wie czego szuka─ç, mo┼╝e przezi─Öbiona grypa, mo┼╝e ┼╝le leczone te pierwsze przezi─Öbienia, mo┼╝e to, mo┼╝e tamto.

Wczoraj wieczorem zdecydowa┼éem, w┼éa┼Ťnie jestem po pierwszym posi┼éku optymalnym od 2 lat kropka
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-12-08, 14:24:52 »

@Edyta
nie rozumiem drugiej cz─Ö┼Ťci Twojego zdania ?
adamgraza
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-12-08, 14:55:55 »

Ziutek  nie jestem lekarzem ale problem z zatokami mam od 18 lat  . I tak jak ty  mia┼éam  ci─ůgle te problemy   co ty .
Mo┼╝e odpowiem na twoje pytania   .
1 tak mog─ů by─ç  ale nie musz─ů / m├│j m─ů┼╝ ma skrzywion─ů przegrod─Ö  i tylko raz chorowa┼é na zatoki 32 lata temu/
2.oczywi┼Ťcie ┼╝e tak bo sluz ca┼éy czas z zatok splywa na oskrzela
3.zawsze chore z─Öby powoduj─ů  jakie┼Ť infekcje .
Ale  my┼Ťl─Ö ┼╝e odst─ůpienie od ┼╝o os┼éabi┼éo tw├│j system immunologiczny.
Wi─Öc nie ma co si─Ö zastanawia─ç WRACAJ DO ZO
Po drugie poczytaj w necie  o przywrach i innych robalach ,wirusach .bakteriach.To mo┼╝e  by─ç pow├│d .
A o rotacji pogadamy p├│zniej  jak zaczniesz je┼Ťc optymalnie i zastosujesz  odrobaczenie serdecznie pozdrawiam Grazyna   
.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2008-12-08, 18:35:43 »

wiadomo, ┼╝e nie skrzywi┼éa si─Ö w tym momencie, ┼╝yj─Ö ju┼╝ z tym jaki┼Ť czas, ale nie mia┼éem z zatokami problem├│w, szukam poprostu przyczyny moich obecnych dolegliwo┼Ťci, wyniki bada┼ä dobre, na RTG te┼╝ tam nic nie wida─ç, podobno rezonans magnetyczny mo┼╝e to ustali─ç, ale lekarz nie ma podstawy do skierowania mnie na takie badanie bo wyniki dobre a badanie kosztuje podobno 1000 z┼é. i NFZ by nie zap┼éaci┼é, no i k├│┼éko si─Ö zamyka.

Lekarz sam nie wie czego szuka─ç, mo┼╝e przezi─Öbiona grypa, mo┼╝e ┼╝le leczone te pierwsze przezi─Öbienia, mo┼╝e to, mo┼╝e tamto.

Wczoraj wieczorem zdecydowa┼éem, w┼éa┼Ťnie jestem po pierwszym posi┼éku optymalnym od 2 lat kropka
Mam ogromny staz w ...............chorowaniu na zatoki i migdaly i oskrzela.
Od kiedy jestem na  optymalnym odzywianiu wszystko odeszlo jak za dodknieciem czarodziejskiej rozdzki. Laughing
Wmiedzy czasie,gdy cos mnie lapie,ograniczam weglowodany  do minimum i zwiekszam tluszcze i znowu czary mary Laughing Laughing Razz
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-12-08, 18:38:40 »

<<<<dotknieciem<<<<
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-12-09, 23:44:29 »

poszpera┼éem troch─Ö w moich papierskach i okazuje si─Ö, ┼╝e optymalnym zosta┼éem w grudniu '97 roku a nie jak pisa┼éem wcze┼Ťniej '98, gdzie┼Ť na pocz─ůtku grudnia, kupi┼éem ksi─ů┼╝k─Ö T┼üUSTE ┼╗YCIE, przeczyta┼éem ca┼é─ů do ko┼äca, nad ranem wiedzia┼éem ju┼╝, ┼╝e to koniec moich problem├│w, nie wiem sk─ůd mia┼éem tel. do Doktorana, po kilku pr├│bach Doktor odebra┼é i zgodzi┼é sie abym z ca┼é─ů t─ů moj─ů

dokumentacj─ů przyjecha┼é, godz 11.00, blok wielorodzinny, chyba ko┼éo jednostki wojskowej, nie pamietam pietra, chyba 1, obej┼╝a┼é to wszystko, zapyta┼é czy mam ksi─ů┼╝k─Ö, odpowiedzia┼éem, ┼╝e tak, a czy wiem co tam pisz─Ö, powiedzia┼éem, ┼╝e wiem, wyrzu─ç to wszystko do kosza i zaczynaj, b─Ödziesz zdrowy, dosta┼éem skierowanie na pr─ůdy selektywne do Gliwic, nie pami─Ötam czy to by┼éa

wtedy jedyna ARKADIA w woj. ┼Ül─ůskim, czy poprostu najbli┼╝sza mojego miejsca zamieszkania,
Doktor te┼╝ tam czasem bywa┼é, zreszt─ů sam go tam widzia┼éem, jak przyje┼╝d┼╝a┼éem na pr─ůdy, jaka┼Ť uliczka przy rzece, obok hurtownia art. miesnych, mozna by┼éo tam kupi─ç troche optymalnych wyrob├│w, pr─ůd├│w mia┼éem oczywi┼Ťcie 10, na neurasteni─Ö i na nogi, w sumie wzi─ů┼éem 13,

poprostu tak mi si─Ö polepszy┼éo, ┼╝e postanowi┼éem zaryzykowa─ç i  oszuka─ç piel─Ögniarke i jeszcze chocia┼╝ z jeden pr─ůdzik, na pierwsze 5-6 pr─ůd├│w wozi┼é mnie syn a p├│┼╝niej je┼╝dzi┼éem ju┼╝ sam, chyba z 60-70 km, i tak by┼é to wyczyn nie lada, pocz─ůtki by┼éy trudne, brak bublikacji, a jak sie czeka┼éo na Dziennik Zachodni, wa┼╝ne, ┼╝e zdrowie wraca┼éo, waga spada┼éa, z 96 kg w przeci─ůgu p├│┼é

roku zrobi┼éem  70 kg, p├│┼╝niej do 68 kg, wszystkie ubranka do PCK, mam tylko jeszcze jedne spodnie na pami─ůtk─Ö, ku przestrodze chyba, p├│┼╝niej by┼éo ┼éatwiej, ARKADIA w Cz─Östochowie dr Pala, spotkania w bibliotece publicznej, kolega Jarmo┼éowicz, dr Paw┼éowska, no i polecia┼éo, w '98 roku w sezonie przejecha┼éem ju┼╝ rowerem 300 km a cieszy┼éem sie jakbym przejecha┼é jaki┼Ť tur, w

nast─Öpnym ju┼╝ 4500 km., je┼╝dzi┼éem rowerem do znajomego, kt├│ry podobnie chorowa┼é, t┼éumaczy┼éem, namawia┼éem, wida─ç nie do┼Ť─ç skutecznie, da┼é sobie uci─ů─ç nog─Ö, twierdzi, ┼╝e pr├│bowa┼é, ale mia┼╝d┼╝yca by┼éa do┼Ť─ç zaawansowana, dosta┼é jakby zawa┼éu, wystraszy┼é sie, wiadomo jak ┼╝├│┼étka czyszcz─ů ┼╝y┼éy, a mo┼╝e nie mia┼é kto fachowo si─Ö nim zaj─ů─ç, wyt┼éumaczy─ç, ja nie mog┼éem z powodu oporu rodziny, mia┼éem troch─Ö wi─Öcej szcz─Ö┼Ťcia.

A co w tej chwili poza tym, co ju┼╝ pisa┼éem wcze┼Ťniej, 166 cm na 79 kg, mog┼éo by by─ç troch─Ö mniej, i b─Ödzie, zamieni┼éem rower na ┼╝agl├│wk─Ö, nie te lata, a i niebezpiecznie na drogach, gdzie┼Ť tam troch─Ö do lasu to i owszem, zima leci, maj zaraz b─Ödzie widac, i nad wod─Ö, dwa lata mo┼╝na powiedzie─ç, nie by┼éem ca┼ékiem optymalny, st─ůd mo┼╝e te zatoki i przezi─Öbienia, 3 lata temu mia┼éem

grype, mo┼╝e co┼Ť przezi─Öbi┼éem, niedole┼╝a┼éem, nie wiem, optymalni tez ludzie, ale po tylu latach tak szybko cz┼éowiek nie rzuca si─Ö na bochenek, je┼╝eli ju┼╝ to ma┼éy i ┼╝ytni, jest taki moment, ┼╝e na ziemniaki ju┼╝ nie mozna patrze─ç, nie kupuj─Ö w supermarketach, jajko, mi─Ösko, jak si─Ö chce mleka, jad─Ö na wie┼Ť do znajomego, jak nie ma to kupuj─Ö w ma┼éej masarnii, dobre wyroby, wol─Ö mniej ale dobre, je┼╝eli jest to korytko, jak tu kto┼Ť zwr├│ci┼é mi uwage, to jest to ma┼ée korytko, no i moje w┼éasne.

Pisz─Ö to wszystko nie dla WAS stare wygi, tylko dla nowych, w─ůtpi─ůcych, niedowiark├│w i r├│┼╝nych prze┼Ťmiewc├│w, ale ostrzegam NOWYCH, to jest zabawa dla m─ůdrych, je┼╝eli jedn─ů r─Ök─ů chcesz bra─ç ┼╝├│┼étka a drug─ů chlebek, to lepiej nie zaczynaj, zosta┼ä przy swoim, b─Ödziesz g┼éupszy ale zdrowszy.

AMEN

PS. mam program do obliczania BTW, autorski, napisany w marcu 2003 r. w j.Clipper 5, w 2 wersjach pod DOS i drugi tak troch─Ö pod Win, oba w tym samym katalogu, program nie wymaga Excela ani baz SQL, zajmuje ma┼éo miejsca, mo┼╝na powiedzie─ç rodzinny, kilku u┼╝ytkownik├│w niezale┼╝nie od siebie, musz─Ö go troch─Ö odkurzy─ç, sam go u┼╝ywa┼éem, no i wygl─ůda na to, ┼╝e wr├│ci do ┼éask, je┼╝eli kogo┼Ť to interesuje mog─Ö wys┼éa─ç na meila, mo┼╝e si─Ö komu┼Ť przyda, szczeg├│lnie mniej rozeznanych w tych SQL-ach, usuni─Öto mi stron─Ö na kt├│rej by┼é dostepny, chwilowo nie mam www, uwagi u┼╝ytkownik├│w mile widziane, nie jest doskona┼éy ale mo┼╝e takim by─ç.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-12-10, 14:53:48 »

Gratuluje sukcesow nietylko zdrowotnych.Masz racje,ze jezeli zoltka,sloninka,boczus,to nie chlebek.A jezeli juz,to tylko od czasu do czasu i lepszy z pszenicy niz zyta. Razz
Wszystkie dolegliwosci leczy sie wspaniale ograniczajac weglowodany a zwiekszajac tluszczyk.Pamietajmy tez o zoltkach i wit.C. Razz
ziutek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-12-10, 19:27:18 »

@Kodar
dzi─Öki, z wit. C, naturalnych oczywi┼Ťcie w aptekach mozna dosta─ç tylko ACEROLA

@adamgraza napisała :
"Po drugie poczytaj w necie  o przywrach i innych robalach ,wirusach .bakteriach.To mo┼╝e  by─ç pow├│d .
A o rotacji pogadamy p├│zniej  jak zaczniesz je┼Ťc optymalnie i zastosujesz  odrobaczenie serdecznie pozdrawiam Grazyna    "

w┼éa┼Ťnie jestem trzeci dzie┼ä

masz na my┼Ťli te r├│┼╝ne Aczymesy i tym podobne, ma┼éo o tym wiem ?
je┼╝eli cos z┼éapa┼éem to chyba w ostatnim czasie, bo wcze┼Ťniej nic mi nie by┼éo
prosz─Ö o jak─ůs podpowied┼╝
adamgraza
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-12-10, 21:32:44 »

Ziutek   w w─ůtku /Recepta na paso┼╝yty/ na pierwszej stronie  masz zio┼éa do picia
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2008-12-15, 22:17:24 »

1. czy zapalenie zatok, mo┼╝e by─ç spowodowane skrzywion─ů przegrod─ů nosa.
Odp.: Krzywa przegroda nie sprzyja leczeniu si─Ö zatok, ale - sprawdzam dro┼╝no┼Ť─ç prawego i lewego przewodu nosowego i jak jest ok. to wstrzymuj─Ö si─Ö co do decyzji dt repozycji nosa. Schudniecie zmniejsza obrz─Ök ┼Ťluz├│wek nosa.
2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli.
Odp.: Tak. Tak uznaje medycyna klasyczna. Ja jako optymalny laryngolog mam nieco inne zdanie - i przewlek┼ée zatoki i przewlek┼ée oskrzela da si─Ö wyleczy─ç diet─ů. Poni┼╝ej napisz─Ö jak to zrobi─ç.
3. czy chore z─Öby w szcz─Öce g├│rnej mog─ů spowodowa─ç zapalenie zatok, mam kilka chorych.
Odp.:Tak uznaje oficjalna medycyna akademicka. Wg mnie i chore z─Öby i chore zatoki maj─ů jedn─ů przyczyn─Ö - nadmiar weglowodan├│w (zwykle ca┼éa grupa zb├│┼╝ kt├│re na DO s─ů niejadalne) i produkt├│w cukrogennych (ca┼éa grupa produkt├│w mlecznych od mas┼éa poprzez ┼Ťmietan─Ö i sery i kefiry). Niestety nie potrafi─Ö zlikfidowa─ç pr├│chnicy diet─ů.
co jaki┼Ť czas, kilka razy w roku, trwa to ju┼╝ od 2 lat, po przeziebni─Öciu,┬á jestem chory, mam gr─ůczk─Ö, kaszel i trudno┼Ťci z odksztuszaniem, katar to mam prawie ci─ůgle, przy zmianie temperatury kicham, g├│le g┼éowy z przodu, zawroty g┼éowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi nalecia┼éo wody, bol─ů mnie wtedy oczy, jestem og├│lnie wyczerpany, bezsenno┼Ť─ç, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jaki┼Ť syropek i takie tam, na 2-2,5 miesi─ůca spok├│j i p├│┼╝niej to samo od nowa , dok┼éadna powt├│rka, czy to lato czy zima, nie mam ju┼╝ si┼éy, odm├│wi┼éem brania antybiotyk├│w, zg┼éosi┼éem si─Ö dio innego lekarza i zrobi┼éem na razie posiew krwi, nic nie wysz┼éo, zrobi┼éem dok┼éadne badanie krwi, troch─Ö za du┼╝y cholesterol, OB nawet 2
Odp.: jest du┼╝a nadwaga ┼Ťwiadcz─ůca, ┼╝e trzeba si─Ö do niej ustosunkowa─ç. Wej┼Ťcie w to co proponuj─Ö poni┼╝ej zlikfiduje infekcj─Ö lub katar w najdalej 3 dni, aczkolwiek wol─Ö by osoba by┼éa na DO i nie do┼Ťwiadcza┼éa infekcji.
Odp.: s─ů najprawdopodobniej zgrubienia ┼Ťluzowkowe zatok obocznych nosa skoro jest wykonany rtg - tam je wida─ç. Nie trzeba wykonywa─ç TK, lepiej zacz─ů─ç samonapraw─Ö diet─ů optymaln─ů.
Odp.: I nadwaga i powy┼╝sze laryngologiczne zaburzenia ┼Ťwiadcz─ů, ┼╝e istotnie odesz┼ée┼Ť od DO.
Katar, objawy infekcji, ust─Öpuj─ů w ci─ůgu najdalej 3 dni na jedzeniu produkt├│w zalecanych przez dra JK (szczeg├│lnie polecane jaja, ┼╝o┼étka, karczek, boczek, warzywa, ziemniaki, s┼éonina, smalec). Warto nie przekracza─ç dobowych w─Öglowodan├│w, warto t┼éuszcz dobowy stosowa─ç w ilo┼Ťci odchudzajacej (ok. 1,5g/kg nale┼╝nej wagi cia┼éa/dob─Ö). Nie warto chorowa─ç, nie warto utrzymywa─ç nadwagi.
DO jest jedyn─ů znan─ů mi LOGICZN─ä diet─ů.

Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.