forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:53:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pytanie do Pani doktor Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie do Pani doktor Ewy  (Przeczytany 43812 razy)
ziutek
Go


Email
Pytanie do Pani doktor Ewy
« : 2008-12-07, 21:27:08 »

Przemknęło mi gdzieś na forum, że jest Pani lekarzem laryngologiem
jeżeli tak to chciałem zapytać :

1. czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa
2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli
3. czy chore zęby w szczęce górnej mogą spowodować zapalenie zatok, mam kilka chorych

co jakiś czas, kilka razy w roku, trwa to już od 2 lat, po przeziebnięciu,  jestem chory, mam grączkę, kaszel i trudności z odksztuszaniem, katar to mam prawie ciągle, przy zmianie temperatury kicham, góle głowy z przodu, zawroty głowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi naleciało wody, bolą mnie wtedy oczy, jestem ogólnie wyczerpany, bezsenność, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jakiś syropek i takie tam, na 2-2,5 miesiąca spokój i póżniej to samo od nowa , dokładna powtórka, czy to lato czy zima, nie mam już siły, odmówiłem brania antybiotyków, zgłosiłem się dio innego lekarza i zrobiłem na razie posiew krwi, nic nie wyszło, zrobiłem dokładne badanie krwi, trochę za duży cholesterol, OB nawet 2

jakie jeszcze inne badania zrobić, wyniki dobre a ja jestem chory.

do zrobienia rezonansu magnetycznego zatok, tak to chyba sie nazywa, lekarz powiedział mi, że nie ma podstaw

jestem byłym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chociaż chciałbym wrócić, ostatnie wyniki jako optymalny miałem bardzo dobre, jakoś tak się stało, że odszedłem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwień,

to by było narazie tyle, chociaż to jest dłuższa historia
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #1 : 2008-12-07, 21:41:57 »

Przemknęło mi gdzieś na forum, że jest Pani lekarzem laryngologiem
jeżeli tak to chciałem zapytać :

1. czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa
2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli
3. czy chore zęby w szczęce górnej mogą spowodować zapalenie zatok, mam kilka chorych

co jakiś czas, kilka razy w roku, trwa to już od 2 lat, po przeziebnięciu,  jestem chory, mam grączkę, kaszel i trudności z odksztuszaniem, katar to mam prawie ciągle, przy zmianie temperatury kicham, góle głowy z przodu, zawroty głowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi naleciało wody, bolą mnie wtedy oczy, jestem ogólnie wyczerpany, bezsenność, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jakiś syropek i takie tam, na 2-2,5 miesiąca spokój i póżniej to samo od nowa , dokładna powtórka, czy to lato czy zima, nie mam już siły, odmówiłem brania antybiotyków, zgłosiłem się dio innego lekarza i zrobiłem na razie posiew krwi, nic nie wyszło, zrobiłem dokładne badanie krwi, trochę za duży cholesterol, OB nawet 2

jakie jeszcze inne badania zrobić, wyniki dobre a ja jestem chory.

do zrobienia rezonansu magnetycznego zatok, tak to chyba sie nazywa, lekarz powiedział mi, że nie ma podstaw

jestem byłym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chociaż chciałbym wrócić, ostatnie wyniki jako optymalny miałem bardzo dobre, jakoś tak się stało, że odszedłem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwień,

to by było narazie tyle, chociaż to jest dłuższa historia

SAM SOBIE ODPOWIEDZIALES NA PYTANIA.
Wszelka przyczyna chorowania jest niewlasciwe  dobranie skladnikow odzywczych.Jezeli nadal masz pytania do lekarki to odsylam cie tutaj:
http://www.dietaoptymalna.com/index.php
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #2 : 2008-12-07, 21:53:51 »

zgadzam się, ale po tylu latach jednak pewne nawyki optymalne pozostały, nie jestem już tak całkiem "nieoptymalny"
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #3 : 2008-12-07, 22:10:12 »

zgadzam się, ale po tylu latach jednak pewne nawyki optymalne pozostały, nie jestem już tak całkiem "nieoptymalny"
pozostalo ci z tego co widac mieszanie paliw,czyli korytko. Sad Razz

Odsylalam cie do strony jak wyzej,poniewaz tutaj lekarka   zglosila swoja nieobecnosc.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #4 : 2008-12-07, 22:16:35 »

OK, dzięki

a korytka są różne, ale nie to mnie w tej chwili interesuje
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #5 : 2008-12-07, 22:28:46 »

OK, dzięki

a korytka są różne, ale nie to mnie w tej chwili interesuje
jezeli,to cie nie interesuje,to moze dodam tylko tyle,ze nadmiar weglowodanow w diecie,oraz bialka powoduje choroby.Wiecej znajdziesz w odpowiedziach lekarki,tutaj na forum korzystajac z waszukiwarki oraz na stronie dr J.Kwasniewskiego. Razz
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #6 : 2008-12-07, 22:49:27 »

jestem byłym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chociaż chciałbym wrócić, ostatnie wyniki jako optymalny miałem bardzo dobre, jako¶ tak się stało, że odszedłem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwień,
książki to ja mam już od roku '97, miałem także takie szczęście, że w '98 r. osobiście byłem u Doktora ze swoimi problemami w Ciechocinku.
Po tych dodatkowych "danych" mi 8 latach, nie odchodzi się ot tak, ale życie to jest życie, nie wszędzie tam gdzie się nie chce byc mozna być optymalnym.

Ale to może dobrze, że mi o tym przypomniałaś, jestem nawet pewny, że to bardzo dobrze.

pozdro
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #7 : 2008-12-07, 22:54:03 »

jestem byłym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chociaż chciałbym wrócić, ostatnie wyniki jako optymalny miałem bardzo dobre, jako¶ tak się stało, że odszedłem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwień,
książki to ja mam już od roku '97, miałem także takie szczęście, że w '98 r. osobiście byłem u Doktora ze swoimi problemami w Ciechocinku.
Po tych dodatkowych "danych" mi 8 latach, nie odchodzi się ot tak, ale życie to jest życie, nie wszędzie tam gdzie się nie chce byc mozna być optymalnym.

Ale to może dobrze, że mi o tym przypomniałaś, jestem nawet pewny, że to bardzo dobrze.

pozdro
Razz Razz Razz Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #8 : 2008-12-08, 10:18:48 »


1. czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa


A kiedy stosowałes ŻO ,to cierpiałes na zapalenie zatok?

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #9 : 2008-12-08, 10:26:46 »


1. czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa


A kiedy stosowałes ŻO ,to cierpiałes na zapalenie zatok?



Juz sobie odpowiedziałam na pytanie.Napisałes ,ze to trwa od 2 lat,czyli od tego momentu kiedy zaprzestałes ŻO ,skąd wiec takie niedorzeczne pytanie ; czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa? No chyba ,ze przegroda nosa skrzywiła Ci sie w jednej chwili ,ale i tak przyczyną sa pewnie mleczne i zbozowe -jak je dasz do rotacji,to zdobedziesz nową ,prostą przegrode i problem zniknie  Smile
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #10 : 2008-12-08, 14:20:04 »

wiadomo, że nie skrzywiła się w tym momencie, żyję już z tym jakiś czas, ale nie miałem z zatokami problemów, szukam poprostu przyczyny moich obecnych dolegliwości, wyniki badań dobre, na RTG też tam nic nie widać, podobno rezonans magnetyczny może to ustalić, ale lekarz nie ma podstawy do skierowania mnie na takie badanie bo wyniki dobre a badanie kosztuje podobno 1000 zł. i NFZ by nie zapłacił, no i kółko się zamyka.

Lekarz sam nie wie czego szukać, może przeziębiona grypa, może żle leczone te pierwsze przeziębienia, może to, może tamto.

Wczoraj wieczorem zdecydowałem, właśnie jestem po pierwszym posiłku optymalnym od 2 lat kropka
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #11 : 2008-12-08, 14:24:52 »

@Edyta
nie rozumiem drugiej części Twojego zdania ?
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #12 : 2008-12-08, 14:55:55 »

Ziutek  nie jestem lekarzem ale problem z zatokami mam od 18 lat  . I tak jak ty  miałam  ciągle te problemy   co ty .
Może odpowiem na twoje pytania   .
1 tak mogą być  ale nie muszą / mój mąż ma skrzywioną przegrodę  i tylko raz chorował na zatoki 32 lata temu/
2.oczywiście że tak bo sluz cały czas z zatok splywa na oskrzela
3.zawsze chore zęby powodują  jakieś infekcje .
Ale  myślę że odstąpienie od żo osłabiło twój system immunologiczny.
Więc nie ma co się zastanawiać WRACAJ DO ZO
Po drugie poczytaj w necie  o przywrach i innych robalach ,wirusach .bakteriach.To może  być powód .
A o rotacji pogadamy pózniej  jak zaczniesz jeśc optymalnie i zastosujesz  odrobaczenie serdecznie pozdrawiam Grazyna   
.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #13 : 2008-12-08, 18:35:43 »

wiadomo, że nie skrzywiła się w tym momencie, żyję już z tym jakiś czas, ale nie miałem z zatokami problemów, szukam poprostu przyczyny moich obecnych dolegliwości, wyniki badań dobre, na RTG też tam nic nie widać, podobno rezonans magnetyczny może to ustalić, ale lekarz nie ma podstawy do skierowania mnie na takie badanie bo wyniki dobre a badanie kosztuje podobno 1000 zł. i NFZ by nie zapłacił, no i kółko się zamyka.

Lekarz sam nie wie czego szukać, może przeziębiona grypa, może żle leczone te pierwsze przeziębienia, może to, może tamto.

Wczoraj wieczorem zdecydowałem, właśnie jestem po pierwszym posiłku optymalnym od 2 lat kropka
Mam ogromny staz w ...............chorowaniu na zatoki i migdaly i oskrzela.
Od kiedy jestem na  optymalnym odzywianiu wszystko odeszlo jak za dodknieciem czarodziejskiej rozdzki. Laughing
Wmiedzy czasie,gdy cos mnie lapie,ograniczam weglowodany  do minimum i zwiekszam tluszcze i znowu czary mary Laughing Laughing Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #14 : 2008-12-08, 18:38:40 »

<<<<dotknieciem<<<<
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #15 : 2008-12-09, 23:44:29 »

poszperałem trochę w moich papierskach i okazuje się, że optymalnym zostałem w grudniu '97 roku a nie jak pisałem wcześniej '98, gdzieś na początku grudnia, kupiłem książkę TŁUSTE ŻYCIE, przeczytałem całą do końca, nad ranem wiedziałem już, że to koniec moich problemów, nie wiem skąd miałem tel. do Doktorana, po kilku próbach Doktor odebrał i zgodził sie abym z całą tą moją

dokumentacją przyjechał, godz 11.00, blok wielorodzinny, chyba koło jednostki wojskowej, nie pamietam pietra, chyba 1, obejżał to wszystko, zapytał czy mam książkę, odpowiedziałem, że tak, a czy wiem co tam piszę, powiedziałem, że wiem, wyrzuć to wszystko do kosza i zaczynaj, będziesz zdrowy, dostałem skierowanie na prądy selektywne do Gliwic, nie pamiętam czy to była

wtedy jedyna ARKADIA w woj. Śląskim, czy poprostu najbliższa mojego miejsca zamieszkania,
Doktor też tam czasem bywał, zresztą sam go tam widziałem, jak przyjeżdżałem na prądy, jakaś uliczka przy rzece, obok hurtownia art. miesnych, mozna było tam kupić troche optymalnych wyrobów, prądów miałem oczywiście 10, na neurastenię i na nogi, w sumie wziąłem 13,

poprostu tak mi się polepszyło, że postanowiłem zaryzykować i  oszukać pielęgniarke i jeszcze chociaż z jeden prądzik, na pierwsze 5-6 prądów woził mnie syn a póżniej jeżdziłem już sam, chyba z 60-70 km, i tak był to wyczyn nie lada, początki były trudne, brak bublikacji, a jak sie czekało na Dziennik Zachodni, ważne, że zdrowie wracało, waga spadała, z 96 kg w przeciągu pół

roku zrobiłem  70 kg, póżniej do 68 kg, wszystkie ubranka do PCK, mam tylko jeszcze jedne spodnie na pamiątkę, ku przestrodze chyba, póżniej było łatwiej, ARKADIA w Częstochowie dr Pala, spotkania w bibliotece publicznej, kolega Jarmołowicz, dr Pawłowska, no i poleciało, w '98 roku w sezonie przejechałem już rowerem 300 km a cieszyłem sie jakbym przejechał jakiś tur, w

następnym już 4500 km., jeżdziłem rowerem do znajomego, który podobnie chorował, tłumaczyłem, namawiałem, widać nie dość skutecznie, dał sobie uciąć nogę, twierdzi, że próbował, ale miażdżyca była dość zaawansowana, dostał jakby zawału, wystraszył sie, wiadomo jak żółtka czyszczą żyły, a może nie miał kto fachowo się nim zająć, wytłumaczyć, ja nie mogłem z powodu oporu rodziny, miałem trochę więcej szczęścia.

A co w tej chwili poza tym, co już pisałem wcześniej, 166 cm na 79 kg, mogło by być trochę mniej, i będzie, zamieniłem rower na żaglówkę, nie te lata, a i niebezpiecznie na drogach, gdzieś tam trochę do lasu to i owszem, zima leci, maj zaraz będzie widac, i nad wodę, dwa lata można powiedzieć, nie byłem całkiem optymalny, stąd może te zatoki i przeziębienia, 3 lata temu miałem

grype, może coś przeziębiłem, niedoleżałem, nie wiem, optymalni tez ludzie, ale po tylu latach tak szybko człowiek nie rzuca się na bochenek, jeżeli już to mały i żytni, jest taki moment, że na ziemniaki już nie mozna patrzeć, nie kupuję w supermarketach, jajko, mięsko, jak się chce mleka, jadę na wieś do znajomego, jak nie ma to kupuję w małej masarnii, dobre wyroby, wolę mniej ale dobre, jeżeli jest to korytko, jak tu ktoś zwrócił mi uwage, to jest to małe korytko, no i moje własne.

Piszę to wszystko nie dla WAS stare wygi, tylko dla nowych, wątpiących, niedowiarków i różnych prześmiewców, ale ostrzegam NOWYCH, to jest zabawa dla mądrych, jeżeli jedną ręką chcesz brać żółtka a drugą chlebek, to lepiej nie zaczynaj, zostań przy swoim, będziesz głupszy ale zdrowszy.

AMEN

PS. mam program do obliczania BTW, autorski, napisany w marcu 2003 r. w j.Clipper 5, w 2 wersjach pod DOS i drugi tak trochę pod Win, oba w tym samym katalogu, program nie wymaga Excela ani baz SQL, zajmuje mało miejsca, można powiedzieć rodzinny, kilku użytkowników niezależnie od siebie, muszę go trochę odkurzyć, sam go używałem, no i wygląda na to, że wróci do łask, jeżeli kogoś to interesuje mogę wysłać na meila, może się komuś przyda, szczególnie mniej rozeznanych w tych SQL-ach, usunięto mi stronę na której był dostepny, chwilowo nie mam www, uwagi użytkowników mile widziane, nie jest doskonały ale może takim być.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #16 : 2008-12-10, 14:53:48 »

Gratuluje sukcesow nietylko zdrowotnych.Masz racje,ze jezeli zoltka,sloninka,boczus,to nie chlebek.A jezeli juz,to tylko od czasu do czasu i lepszy z pszenicy niz zyta. Razz
Wszystkie dolegliwosci leczy sie wspaniale ograniczajac weglowodany a zwiekszajac tluszczyk.Pamietajmy tez o zoltkach i wit.C. Razz
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #17 : 2008-12-10, 19:27:18 »

@Kodar
dzięki, z wit. C, naturalnych oczywiście w aptekach mozna dostać tylko ACEROLA

@adamgraza napisała :
"Po drugie poczytaj w necie  o przywrach i innych robalach ,wirusach .bakteriach.To może  być powód .
A o rotacji pogadamy pózniej  jak zaczniesz jeśc optymalnie i zastosujesz  odrobaczenie serdecznie pozdrawiam Grazyna    "

właśnie jestem trzeci dzień

masz na myśli te różne Aczymesy i tym podobne, mało o tym wiem ?
jeżeli cos złapałem to chyba w ostatnim czasie, bo wcześniej nic mi nie było
proszę o jakąs podpowiedż
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #18 : 2008-12-10, 21:32:44 »

Ziutek   w wątku /Recepta na pasożyty/ na pierwszej stronie  masz zioła do picia
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pytanie do Pani doktor Ewy
« Odpowiedz #19 : 2008-12-15, 22:17:24 »

1. czy zapalenie zatok, może być spowodowane skrzywioną przegrodą nosa.
Odp.: Krzywa przegroda nie sprzyja leczeniu się zatok, ale - sprawdzam drożność prawego i lewego przewodu nosowego i jak jest ok. to wstrzymuję się co do decyzji dt repozycji nosa. Schudniecie zmniejsza obrzęk śluzówek nosa.
2. czy przewlekłe zapalenie zatok może miec wpływ na chroniczne zapalenia oskrzeli.
Odp.: Tak. Tak uznaje medycyna klasyczna. Ja jako optymalny laryngolog mam nieco inne zdanie - i przewlekłe zatoki i przewlekłe oskrzela da się wyleczyć dietą. Poniżej napiszę jak to zrobić.
3. czy chore zęby w szczęce górnej mogą spowodować zapalenie zatok, mam kilka chorych.
Odp.:Tak uznaje oficjalna medycyna akademicka. Wg mnie i chore zęby i chore zatoki mają jedną przyczynę - nadmiar weglowodanów (zwykle cała grupa zbóż które na DO są niejadalne) i produktów cukrogennych (cała grupa produktów mlecznych od masła poprzez śmietanę i sery i kefiry). Niestety nie potrafię zlikfidować próchnicy dietą.
co jakiś czas, kilka razy w roku, trwa to już od 2 lat, po przeziebnięciu,  jestem chory, mam grączkę, kaszel i trudności z odksztuszaniem, katar to mam prawie ciągle, przy zmianie temperatury kicham, góle głowy z przodu, zawroty głowy, dzwonienie w lewym uchu, w prawym tak jak by mi naleciało wody, bolą mnie wtedy oczy, jestem ogólnie wyczerpany, bezsenność, leczenie polega na podaniu antybiotyku, jakiś syropek i takie tam, na 2-2,5 miesiąca spokój i póżniej to samo od nowa , dokładna powtórka, czy to lato czy zima, nie mam już siły, odmówiłem brania antybiotyków, zgłosiłem się dio innego lekarza i zrobiłem na razie posiew krwi, nic nie wyszło, zrobiłem dokładne badanie krwi, trochę za duży cholesterol, OB nawet 2
jakie jeszcze inne badania zrobić, wyniki dobre a ja jestem chory.
Odp.: jest duża nadwaga świadcząca, że trzeba się do niej ustosunkować. Wejście w to co proponuję poniżej zlikfiduje infekcję lub katar w najdalej 3 dni, aczkolwiek wolę by osoba była na DO i nie doświadczała infekcji.
do zrobienia rezonansu magnetycznego zatok, tak to chyba sie nazywa, lekarz powiedział mi, że nie ma podstaw
Odp.: są najprawdopodobniej zgrubienia śluzowkowe zatok obocznych nosa skoro jest wykonany rtg - tam je widać. Nie trzeba wykonywać TK, lepiej zacząć samonaprawę dietą optymalną.
jestem byłym optymalnym lata 1998-2006, ostatnie 2 lata nie jestem, chociaż chciałbym wrócić, ostatnie wyniki jako optymalny miałem bardzo dobre, jakoś tak się stało, że odszedłem, czy tu nie tkwi przyczyna moich zmartwień,
Odp.: I nadwaga i powyższe laryngologiczne zaburzenia świadczą, że istotnie odeszłeś od DO.
Katar, objawy infekcji, ustępują w ciągu najdalej 3 dni na jedzeniu produktów zalecanych przez dra JK (szczególnie polecane jaja, żołtka, karczek, boczek, warzywa, ziemniaki, słonina, smalec). Warto nie przekraczać dobowych węglowodanów, warto tłuszcz dobowy stosować w ilości odchudzajacej (ok. 1,5g/kg należnej wagi ciała/dobę). Nie warto chorować, nie warto utrzymywać nadwagi.
DO jest jedyną znaną mi LOGICZNĄ dietą.

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.