forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 07:18:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659789 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Metabolic syndrome
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Metabolic syndrome  (Przeczytany 19102 razy)
toan
Go


Email
Metabolic syndrome
« : 2008-12-13, 08:32:32 »

Właśnie zaświtała mi definicja ""metabolic syndrome" - to chroniczny stan zaburzenia dobrostanu, w którym metabolizmem organicznym kierują zestawy genów wymuszone niekorzystnymi zmiennymi środowiskowiskowymi."

A oto dzieło naukowców opisujące objawy MS, a więc trudno uzać to za definicję:
Definicja Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (International Diabetes Federation) z 2005 r.
Podstawowym warunkiem rozpoznania MZ jest:
-otyłość centralna, czyli obwód pasa powyżej 94 cm u mężczyzn i powyżej 80 cm u kobiet (wartości te dotyczą tylko rasy białej, dla innych grup etnicznych określono inne wartości krytyczne).
Oprócz otyłości należy stwierdzić przynajmniej dwie spośród następujących składowych:
-stężenie triglicerydów ≥150 mg/dl (1,7 mmmol/l), jeżeli dotychczas nie wdrożono leczenia nacelowanego na obniżenie poziomu triglicerydów lub wcześniej rozpoznane i leczone podwyższone stężenie triglicerydów;
-stężenie cholesterolu HDL <40 mg/dl (0,9 mmol/l) u mężczyzn i <50 mg/dl (1,1 mmol/l) u kobiet (są to wartości z pierwszej wersji definicji IDF z kwietnia 2005 r.; we wrześniu 2005 r. IDF zmieniła krytyczne wartości stężenia HDL, ujednolicając je z wartościami podawanymi przez NCEP ATP III);
-ciśnienie skurczowe krwi ≥130 mmHg lub ciśnienie rozkurczowe &pound;85 mmHg lub wcześniej diagnozowane i leczone nadciśnienie tętnicze;
-glikemia na czczo >100 mg/dl (5,6 mmol/l) lub wcześniej rozpoznana i leczona cukrzyca typu 2.

PS
przy tak wyśrubowanych normach i zdrowego człowieka uznają za przypadek metabolic syndrome. Ale normy właśnie po to są wyśrubowane!.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #1 : 2008-12-13, 21:08:30 »

Podając obwód pasa, mogliby też podać obowiązujący wzrost, chyba że proporcje nie są istotne.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #2 : 2008-12-14, 07:25:11 »

"Kluczowa" jest twardość paznokci i łamliwość włosów, co bardzo łatwo mogę wykazać...  Wink  Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #3 : 2008-12-14, 09:51:59 »

http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/jn.108.096297v1 - więcej takich badań!. Są wielce pożyteczne!
Nie wolno jeść czerwonego mięsa, bo wywołuje metaboliczny syndrom i stany zapalne!. Więcej takich badań!, bo mięso jest zbyt drogie! Sad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #4 : 2008-12-14, 09:59:50 »

http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/jn.108.099960v1 - wegetarianizm zapobiega rakowi endometrium!. Więcej takich badań!. Tylko, że blisko połowa ludzi nie ma endometrium NA SZCZĘŚCIE  Laughing Mięso będzie tanieć! Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #5 : 2008-12-14, 10:09:15 »

http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/jn.108.098269v1 - jest prawdopodobne, że zwiększenie zużycia całego ziarna, owoców, warzyw, chudego mięsa i drobiu, ryb, produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, oraz olejów zawierających kwas oleinowy lub (n-3) FA , zmniejszya częstość występowania metabolicznego syndromu!.
Bomba - jestem za!. Mięso, śmietanka i masło będą tanieć! Więcej takich badań! Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #6 : 2008-12-14, 10:13:22 »

"Kluczowa" jest twardość paznokci i łamliwość włosów, co bardzo łatwo mogę wykazać...  Wink  Mr. Green

Czy w laboratorium u Krupki?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #7 : 2008-12-14, 10:18:16 »

U jakiej Krupki? Shocked. Co to za "laboratorium u Krupki"? Shocked
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #8 : 2008-12-14, 10:23:39 »

Krupka, to taka mała błonica, czy jak? Sad
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #9 : 2008-12-14, 10:25:26 »

Krupka, to taka mała błonica, czy jak? Sad

U jakiej Krupki? Shocked. Co to za laboratorium u Krupki? Shocked

Kolega JK z WAM-u. Cztyzby juz zamknal to laboratorium analizy pierwiastkowej wlosa? Zbyt dlugo bylem w buszu i nic o tym nie wiem.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #10 : 2008-12-14, 10:27:30 »

Jaki kolega JK z WAM-u? , jakie analizy?!  Shocked Gorąco w tych krzakach, czy jak?! Shocked
Poczytaj sobie lepiej o dyfterycie  Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #11 : 2008-12-14, 10:45:27 »

Jaki kolega JK z WAM-u , jakie analizy!  Shocked Gorąco w tych krzakach, czy jak?! Shocked
Poczytaj sobie lepiej o dyfterycie  Very Happy
To bylo przeprowadzane w laboratorium Krupki.
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=13642&highlight=analiza+wlosa

P.S.
W krzakach ostatnio bardzo goraco. Ponad 30 C. Wlos mi sie nie jezy tylko klei. Badac nie bede czemu sie klei.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #12 : 2008-12-14, 10:51:03 »

A co to ma wspólnego z Dietą Optymalną? Confused
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #13 : 2008-12-14, 10:54:33 »

A co to ma wspólnego z Dietą Optymalną? Confused

A to ze optymalnych naganiano do badania wlosa. Bez takiego badania optymalny lekarz Krupka pacjenta nie przyjmowal.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #14 : 2008-12-14, 11:00:30 »

Nie znam żadnego lekarza Krupki i raczej nie zamierzam poznać!. Nie interesują mnie też zupełnie żadne badania włosa, bo mam zdrowe, mocne włosy! Very Happy

PS
a ty z tych "opty"malnych biedaku, co ci "opty-malnikiem" w głowie zawrócili?. Pretensje kieruj do siebie! Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #15 : 2008-12-14, 11:04:15 »

bo mam zdrowe, mocne włosy! Very Happy

I nie tylko.

P.S.
To bylo troche historii o ZO.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #16 : 2008-12-14, 11:07:52 »

Właśnie w Polsce jest tak jak jest, bo zawsze znajdą się takie indywidua, co zamiast myśleć o przyszłości - "grzebią w trupach" - czyli w historii Cool
W historii o ZO nie było żadnych Krupek. Pomyliłeś instytucje!  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #17 : 2008-12-14, 13:27:31 »

No to żeście sobie pogadali  Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #18 : 2008-12-14, 13:45:43 »

admin:
Cytuj
jest prawdopodobne, że zwiększenie zużycia całego ziarna, owoców, warzyw, chudego mięsa i drobiu, ryb, produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, oraz olejów zawierających kwas oleinowy lub (n-3) FA , zmniejszya częstość występowania metabolicznego syndromu!.
Bomba - jestem za!. Mięso, śmietanka i masło będą tanieć! Więcej takich badań

To się narobiłoooo!!! Ja właśnie przerabiam wielką połowę świniaczka, a tu się takie rzeczy wyprawia?? Laughing Laughing Mięso ma tanieć? Ja kombinuję jaki  kawałek i na co przerobić, a tutaj admin mnie dołuje, że lepiej było poczekać na spadek ceny hahahahaha. Chyba jednak wypinam się na wszystkie spadki - poza moją wagą i idę pomieszać w moich garnkach, a zapach tam taki, że sam ciągnie Laughing Pozdrawiam
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Metabolic syndrome
« Odpowiedz #19 : 2008-12-14, 14:06:28 »

! Ja właśnie przerabiam wielką połowę świniaczka, a tu się takie rzeczy wyprawia?? Laughing Laughing Mięso ma tanieć? Ja kombinuję jaki  kawałek i na co przerobić, a tutaj admin mnie dołuje, że lepiej było poczekać na spadek ceny hahahahaha. l: Pozdrawiam

po ile kupiłaś?
ps
płaciłem ostatnio 7,30 za kg  półtusze
w skupie żywiec ponoć po 4 zł
cene podnieśli i  przywożą odpady z Jewropy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.