forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:41:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  cukrzyca przedciążowa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: cukrzyca przedciążowa  (Przeczytany 4558 razy)
soon
Go


Email
cukrzyca przedciążowa
« : 2008-12-16, 15:14:42 »

hej witajcie, czy jest na forum osoba ktora urodzila dziecko bedac juz przed ciaza chora na cukrzycy typu 1? ja jestem w 6 miesiacu ciazy, zostalo mi jeszcze troszke czasu do rozwiazania, ktore to tez nie wiem jak bedzie wygladalo, napiszcie mi swoje doswiadczenia i to jak po odstawieniu od piersi karmicie potem swoje dzieci? jak czytam te wszystkie etykiety na mlekach to nie wiem co o tym myslec, wszystkie sa odtluszczone, z duza iloscia wegli...dziekuje i czekam na wiadomosci.
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: cukrzyca przedciążowa
« Odpowiedz #1 : 2008-12-16, 17:13:18 »

Czesc,pomoc nie pomoge Ci zbytnio,w drugiej polowy ciazy nie bylam w stanie DO utrzymac(niechec do jajek i miesa-i tak bywa) nie karmie bo moj maly niechcial(6 tygodni za szybko sie urodzil),uwazaj bardzo na cukry,pozdrawiam,Lidia
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cukrzyca przedciążowa
« Odpowiedz #2 : 2008-12-17, 22:08:49 »

Nie miałam cukrzycy typu 1 Smile,
Warzywa są ok. Cukrzykom najlepiej podchodzą pomidory robione na różne postacie. Cebula czosnek, pory, mięta, rzepa, buraki z chrzanem (50/50), ogórki, cała grupa kapustnych, fasolka szparagowa ... Najbardziej kłopotliwe z warzyw są ziemniaki. Nie każdy cukrzyk je toleruje - i nie zawsze. Może frytki byłyby ok? Zupy? Warzywa na patelnię? Sałatki? Czekolada gorzka - w małej ilości. Boczek, jaja, żołtka, karczek, schab, ryby, wołowina, cielęcina. TŁUSZCZ (smalec, boczek, oliwa, kokos, ghee) najlepiej kontroluje poziomy cukru - nie pozwala zjeść za słodko. Jedz tylko gdy jesteś głodna.
Nasze dzieci jadają to co doradza dr JK  lub/i to co jest dozwolone dla dzieci do roku - to najbezpieczniejsze jedzenie. Jeżeli chodzi o węglowodany -  dzieci lubią  zwykle (choć nie zawsze) najbardziej - potrawy z ziemniaka. Te które nie lubią ziemniaków układają sobie dietę z pomidorów i ... zbóż bezglutenowych (byle nie za często je jadały). W drugiej kolejności lubią marchewkę na różne sposoby, dziecko może mieć swoje smaki - tak jest często bezpiecznie. Jedne wolą śmietanę, drugie pastę makrelową i  jedzą ją ... łyżeczką.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cukrzyca przedciążowa
« Odpowiedz #3 : 2009-04-06, 22:29:42 »

W każdej cukrzycy, typu I i II. Jeżeli przy cukrze powyżej 135mg% po 15g tłuszczu (oczywiscie jemy gdy che nam się jeść; smalec, podgardle, kokos, s. lniane, olej) jest wzrost cukru to albo osoba jest na diecie chudej albo ma LDL znaczaco powyżej 100mg%. Poszukam jakiejś innej jeszcze możliwości.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.