forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:59:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  cholesterol -pomocy !
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: cholesterol -pomocy !  (Przeczytany 60229 razy)
toan
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #60 : 2008-12-21, 13:16:03 »

Przeciw glukozie jako "paliwu dla mózgu" świadczy dwukrotne rozcieńczenie jej poziomu w płynie mózgowordzeniowym (50-75mg%) w stosunku do krwi (fizjologia uczy, że paliwo się zawsze kondensuje, a nie rozcieńcza), niska zawartość samej glukozy w tkance mózgowej, a także brak wtłaczania glukozy i aminokwasów w komórki pod wpływem zwiększonego poziomu insuliny - ten sam mechanizm "niechcianej" glukozy działa w wątrobie, ale i w MS - ale z innej przyczyny, jak również stałe zapotrzebowanie na tlen niezależne od wysiłku fizycznego. Mózg nie znosi zakwaszenia protonowego i nie ma fizjologicznej obrony przed nim, dlatego musi mieć stały dostęp do tlenu, umożliwiający produkcję energii (wody).
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #61 : 2008-12-21, 13:36:39 »

Nikt z naukowców przed Nim,

Prof. Lutz zdecydowanie skłonił się ku Diecie Optymalnej po spotkaniu z Tatą w 2002r.
Wprowadził wiele zmian w swojej diecie w kierunku zaleceń JK (w tym słynne "tłusto" i tylko "72g węglowodanów"). Very Happy Widoczne jest to wyraźnie, gdy porówna się wcześniejsze wydania Jego książki!

O!  Surprised  No, proszę!  Cool
Ja mam wydanie z 2001 r. i mylnie sądziłam, że dieta prof. Lutza nie ulega żadnym zmianom  Smile

P.S.
To cieszy, że obaj Panowie kiedyś na siebie trafili i tak dobrze się rozumieją   Smile
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #62 : 2008-12-21, 13:42:55 »

Jajka sa szkodliwe ale tylko wtedy,gdy jadane sa z duza iloscia weglowodanow w postaci owocow,sokow i slodyczy,kasz i makaronow.
Nie!,
w takim przypadku jajka też są ZDROWE!, obniżają cholesterol i działają antymiażdżycowo.  Very Happy

Każdy w/w ma rację.
Kwestia inna, ciekawsza, jak to jest z tymi węglowodanami dla mózgu. Streyer pisze, że ketony to paliwo dodatkowe, że główne paliwo to glukoza. Dlaczego w płynie mózgowo-rdzeniowym jest stała ilość glukozy? Odpowiedż jest pośrednio w postach Admina (Toan). Trzeba kwestie rozwiązać (podważyć lub zaprzeczyć Harperowi, Streyerowi; podać mocne=niepodważalne dowody). Rozpocznę temat paliwo dla mózgu, proszę o linki, proszę Admin o wypowiedzi, trzeba sprawę rozwiązać. Sama nie jestem pewna.  Sewero, zauważam, że po nieco-nadmiarze białka chce się nieco cukru prostego.


Super!  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #63 : 2008-12-21, 14:00:29 »

Nikt z naukowców przed Nim,

Prof. Lutz zdecydowanie skłonił się ku Diecie Optymalnej po spotkaniu z Tatą w 2002r.
Wprowadził wiele zmian w swojej diecie w kierunku zaleceń JK (w tym słynne "tłusto" i tylko "72g węglowodanów"). Very Happy Widoczne jest to wyraźnie, gdy porówna się wcześniejsze wydania Jego książki!

O!  Surprised  No, proszę!  Cool
Ja mam wydanie z 2001 r. i mylnie sądziłam, że dieta prof. Lutza nie ulega żadnym zmianom  Smile

P.S.
To cieszy, że obaj Panowie kiedyś na siebie trafili i tak dobrze się rozumieją   Smile

Pomyłka moja. Chodziło mi o pierwsze spotkanie w Wiedniu 15 czerwca 2000 roku!.
Prof. Lutz - to bardzo zacny Człowiek! Godzien najwyższego szaunku!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #64 : 2008-12-21, 14:32:12 »

Każdy, kto dożywa tego wieku może być (wg mnie) nauczycielem.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #65 : 2008-12-21, 16:42:14 »

Przyjmujac, ze dwa zdrowia /fizyczne i psychiczne/ sa ok. lub przynajmniej to drugie jest ok.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #66 : 2008-12-22, 01:24:56 »


Jesteś jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju!. Wesołych Świąt życzę. Very Happy

Piers cherlawa wytezam do odznaczenia slonecznikami. Tylko nie za duzo prosze, zebym nie musial poszerzac piersi na odznaczenia.
Brezniewowi poszerzali piers, bo mu sie medale nie miescily na piersi. Nie chce podzielic jego losu.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #67 : 2008-12-25, 20:05:29 »


Jesteś jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju!. Wesołych Świąt życzę. Very Happy

Poszukalem Ci prezentu na Swieta. Moze sie przydac.

http://medi.ru/doc/144409.htm

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #68 : 2008-12-26, 00:12:41 »

Ostatni raz wypowiem sie na temat miazdzycy, poniewaz widze, ze masz wielki problem.
Zacytuje jak zwykle "OJCA" diety, znawce tematu, czlowieka o WIELKIEJ wiedzy:
" Dla rozwoju miazdzyce zupelnie nie jest istotny cholesterol zawarty w pokarmach"
"Na podstawie badan izotopowych stwierdzono, ze u czlowieka w ciagu doby jelita moga wchlonac najwyzej o,5 g cholesterolu egzo-i endogennego ( z zolci)."
Za przeproszeniem wysrasz to kazdego dnia!!!
Chcesz wiecej?

KUP KSIAZKE!!!!!!
Nie, to nie jest reklama. Zachecam do pozyskania wiedzy.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #69 : 2008-12-26, 06:39:23 »

Ostatni raz wypowiem sie na temat miazdzycy, poniewaz widze, ze masz wielki problem.
Zacytuje jak zwykle "OJCA" diety, znawce tematu, czlowieka o WIELKIEJ wiedzy:
" Dla rozwoju miazdzyce zupelnie nie jest istotny cholesterol zawarty w pokarmach"
"Na podstawie badan izotopowych stwierdzono, ze u czlowieka w ciagu doby jelita moga wchlonac najwyzej o,5 g cholesterolu egzo-i endogennego ( z zolci)."
Za przeproszeniem wysrasz to kazdego dnia!!!
Chcesz wiecej?

KUP KSIAZKE!!!!!!
Nie, to nie jest reklama. Zachecam do pozyskania wiedzy.

Adam.
Jako inzynier powinienes byc bardziej precyzyjny w adresach. Do kogo ten post jest skierowany? Do mnie? Ja o tym wiedzialem zanim ty rozpoczales diete.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #70 : 2008-12-26, 11:01:48 »

Ostatni raz wypowiem sie na temat miazdzycy, poniewaz widze, ze masz wielki problem.
Zacytuje jak zwykle "OJCA" diety, znawce tematu, czlowieka o WIELKIEJ wiedzy:
" Dla rozwoju miazdzyce zupelnie nie jest istotny cholesterol zawarty w pokarmach"
"Na podstawie badan izotopowych stwierdzono, ze u czlowieka w ciagu doby jelita moga wchlonac najwyzej o,5 g cholesterolu egzo-i endogennego ( z zolci)."
Za przeproszeniem wysrasz to kazdego dnia!!!
Chcesz wiecej?

KUP KSIAZKE!!!!!!
Nie, to nie jest reklama. Zachecam do pozyskania wiedzy.

Adam.
Jako inzynier powinienes byc bardziej precyzyjny w adresach. Do kogo ten post jest skierowany? Do mnie? Ja o tym wiedzialem zanim ty rozpoczales diete.


Masz racje. Tylko wiesz od kiedy ja jestem na diecie?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #71 : 2015-04-09, 15:30:36 »

Czasem lepiej jest nie wiedzieć zbyt dużo, bo sprawy się bardziej komplikują. Lepiej upraszczać w/g zasady JK: - wiele lat temu (1972) powiedział do pewnego znanego utytułowanego uczonego tak: "Co ciebie interesuje, co się dzieje w środku. Ważne, co wchodzi, co wychodzi i jaki przynosi efekt w chorobie u danej osoby. Bo trzeba wyleczać chorych, a nie "pracować naukowo"". To jest właśnie cały mój Tata! Very Happy.

PS
a naukowiec się oczywiście obraził, ale nigdy nie szkodził i nie przeszkadzał, jak inni - leczyć ludzi Tacie! Very Happy

No popa, bo to rzeczywiście jest ważne, w tym dla kolejnych jajogłowych, Kangur- doprecyzuję. Wink Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.