forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 14:12:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660636 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  cholesterol -pomocy !
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: cholesterol -pomocy !  (Przeczytany 60670 razy)
hunbejwin
Go


Email
cholesterol -pomocy !
« : 2008-12-18, 15:37:12 »

Dzien dobry !

Po mocnych, wielotygodniowych naciskach ze strony rodziców wkońcu zrobilem badania na cholesterol, oto one:
CHOL: 200 (norma 130-200); HDL 36 (35-80); LDL 150 (90-150), TG 75 (40-160); Lipidy całk. 603 (400-800)
i mimo, że poziom cholesterolu całkowitego miesci sie w normie podanej przez mojego lekarza to mam ciągłą walke i kłótnie z rodzicami na temat jajek i masła, których jem - wedlug nich - ogromne ilosci. Odpowiendnio 3 sztuki i ok. 100gr /na dzien. Dla mnie to i tak malo, i chcialbym wiecej. PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W , jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #1 : 2008-12-18, 16:10:54 »

Dzien dobry !

Po mocnych, wielotygodniowych naciskach ze strony rodziców wkońcu zrobilem badania na cholesterol, oto one:
CHOL: 200 (norma 130-200); HDL 36 (35-80); LDL 150 (90-150), TG 75 (40-160); Lipidy całk. 603 (400-800)
i mimo, że poziom cholesterolu całkowitego miesci sie w normie podanej przez mojego lekarza to mam ciągłą walke i kłótnie z rodzicami na temat jajek i masła, których jem - wedlug nich - ogromne ilosci. Odpowiendnio 3 sztuki i ok. 100gr /na dzien. Dla mnie to i tak malo, i chcialbym wiecej. PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W , jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...
odpowiedz jest prosta.Jajka i maslo  oraz inne tluszcze bez udzialu duzej ilosci weglowodanow w diecie u  kazdej osoby daja  miast negatywnych skutkow tylko pozytywne. Razz
Jezeli jestes osoba zdrowa,tryskajaca energia i pozytywnym nastawieniem do zycia,to twoja postawa powinna twoich rodzicow nareszcie przekonac do slusznosci tego co robisz.
Argumenty rodzicow sa coraz sluszniejsze,czyzbys watpil w to co robisz???? Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #2 : 2008-12-18, 16:22:32 »

Dzien dobry !

Po mocnych, wielotygodniowych naciskach ze strony rodziców wkońcu zrobilem badania na cholesterol, oto one:
CHOL: 200 (norma 130-200); HDL 36 (35-80); LDL 150 (90-150), TG 75 (40-160); Lipidy całk. 603 (400-800)
i mimo, że poziom cholesterolu całkowitego miesci sie w normie podanej przez mojego lekarza to mam ciągłą walke i kłótnie z rodzicami na temat jajek i masła, których jem - wedlug nich - ogromne ilosci. Odpowiendnio 3 sztuki i ok. 100gr /na dzien. Dla mnie to i tak malo, i chcialbym wiecej. PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W , jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...


BTW powinienes liczyc dla kazdego posilku i na koniec dnia calodniowy....jest to konieczne aby wiedziec czy jesz optymalnie. Poza tym jak juz sie cos stanie, jakas choroba to nie bedziesz wiedzial jak sobie pomoc, bo..........bo nie wiesz jak jesz ( ile BTW !!!)

No chyba, ze jesz wg zbilansowanych przepisow z optymalnej ksiazki kucharskiej ( watpie )
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #3 : 2008-12-18, 21:28:55 »


D PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W , jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...

powiedz im że dziadkowie jedzą więcej żółtek niż ty
i teraz wiedzą że  żyją
 nie chorują
ps,
 ze swoimi dzieciakami mam odwrotnie
muszę im wciskać aby jadły jaja i odstawiły słodycze
 mogę się tylko nabijać jak chorują na własne życzenie
że mnie nic nie bierze już od ponad 10 lat
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #4 : 2008-12-18, 21:53:45 »

Dzien dobry !

Po mocnych, wielotygodniowych naciskach ze strony rodziców wkońcu zrobilem badania na cholesterol, oto one:
CHOL: 200 (norma 130-200); HDL 36 (35-80); LDL 150 (90-150), TG 75 (40-160); Lipidy całk. 603 (400-800)
i mimo, że poziom cholesterolu całkowitego miesci sie w normie podanej przez mojego lekarza to mam ciągłą walke i kłótnie z rodzicami na temat jajek i masła, których jem - wedlug nich - ogromne ilosci. Odpowiendnio 3 sztuki i ok. 100gr /na dzien. Dla mnie to i tak malo, i chcialbym wiecej. PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W , jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...
odpowiedz jest prosta.Jajka i maslo  oraz inne tluszcze bez udzialu duzej ilosci weglowodanow w diecie u  kazdej osoby daja  miast negatywnych skutkow tylko pozytywne. Razz
Jezeli jestes osoba zdrowa,tryskajaca energia i pozytywnym nastawieniem do zycia,to twoja postawa powinna twoich rodzicow nareszcie przekonac do slusznosci tego co robisz.
Argumenty rodzicow sa coraz sluszniejsze,czyzbys watpil w to co robisz???? Shocked

Ale on tak nie napisał  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #5 : 2008-12-18, 22:16:50 »

no......... niby tak nie napisal Confused Rolling Eyes
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #6 : 2008-12-18, 22:46:32 »

Dzien dobry !

Po mocnych, wielotygodniowych naciskach ze strony rodziców wkońcu zrobilem badania na cholesterol, oto one:
CHOL: 200 (norma 130-200); HDL 36 (35-80); LDL 150 (90-150), TG 75 (40-160); Lipidy całk. 603 (400-800)
i mimo, że poziom cholesterolu całkowitego miesci sie w normie podanej przez mojego lekarza to mam ciągłą walke i kłótnie z rodzicami na temat jajek i masła, których jem - wedlug nich - ogromne ilosci. Odpowiendnio 3 sztuki i ok. 100gr /na dzien. Dla mnie to i tak malo, i chcialbym wiecej. PIsze to po to by prosic o jakakolwiek rade albo sposob przetlumaczenia im , ze wtykany przez nich owies (zalecenie pani doktor Neutral !!!  ), musli i tony warzyw mi nie smakuja. Juz naprawde nie wiem jak z nimi rozmawiac, jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

PS. Nie licze stosunku B:T:W ,  jem to co lubie, a jakos tak wychodzi, ze to głownie żółtka, masło, mięsa, sery...

Czyli jesteś "stworzony" do najlepszej z diet  Idea   Smile       I tak trzymaj!   Very Happy
Nie daj się wciągnąć w cukrowy obłęd. Jesteś młody i jeszcze zdrowy - więc masz największe szanse na efektywne funkcjonowanie swojego organizmu do późnej starości i bez korzystania z usług medycznych z powodu częstego chorowania.

Ja po 10 latach stosowania DO żałuję, że nie trafiłam na nią będąc w Twoim wieku. Jestem pewna, że ominęłoby mnie wiele problemów, nie tylko zdrowotnych ale i skutków wynikających z tych problemów.

Oczywiście dla mnie byłoby gorzej niż źle, gdybym na DO w ogóle nie trafiła...  Sad
(Moja historia jest w dziale "ZŁOTA KSIĘGA").

P.S. Gwoli informacji: Tzw. normy są wielkościami dość względnymi, a nawet są one co jakiś czas przez "ekspertów" korygowane (sic!) Dlaczego? Ha! Tylko autorzy wiedzą, dlaczego stare normy muszą być nieaktualne i trzeba podawać nowe widełki do wierzenia... Wink  Cool
My wiemy - to zalecana powszechnie dieta wymusza owe korekty...  Cool

A cholesterol? To tylko komercyjny straszak. Polecam lekturę książeczki: "Mity o cholesterolu" - Walter Hartenbach
http://selkar.pl/mity_o_cholesterolu_hartenbach_walter_p_70012.html

Nie ma nic ważniejszego od zdrowia, a ono zależy przede wszystkim od prawidłowego odżywiania się. I odwrotnie, jeśli ktoś choruje - to z pewnością źle się odżywia. I od tego powinien zacząć swoje leczenie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #7 : 2008-12-19, 10:23:03 »

Tak.A ktoś inny jest "stworzony" do mieszania paliw,bo akurat tez ma wszystko w normie,no co za pierdoły....
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #8 : 2008-12-19, 11:01:07 »

Tak.A ktoś inny jest "stworzony" do mieszania paliw,bo akurat tez ma wszystko w normie,no co za pierdoły....


Niektorzy sa stworzeni nie tylko do mieszania paliw, ale i do mącenia, olewania, polewania, dolewania paliwa do ognia, polowania na ofiare i td.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #9 : 2008-12-19, 11:47:31 »

Tak.A ktoś inny jest "stworzony" do mieszania paliw,bo akurat tez ma wszystko w normie,no co za pierdoły....


Niektorzy sa stworzeni nie tylko do mieszania paliw, ale i do mącenia, olewania, polewania, dolewania paliwa do ognia, polowania na ofiare i td.

To tak jak z niektórymi ,którzy są stworzeni do robienia z siebie ofiary losu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #10 : 2008-12-19, 19:23:58 »


(Moja historia jest w dziale "ZŁOTA KSIĘGA").


Cytuj
...w miarę upływu lat coraz bardziej potrzebowałam papierosowego "dopalacza" ...

To ile kartonów klubowych,czy tam popularnych szło na miesiąc?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #11 : 2008-12-19, 20:06:41 »

Tak.A ktoś inny jest "stworzony" do mieszania paliw,bo akurat tez ma wszystko w normie,no co za pierdoły....

Niektorzy sa stworzeni nie tylko do mieszania paliw, ale i do mącenia, olewania, polewania, dolewania paliwa do ognia, polowania na ofiare i td.

Kangur, masz rację. Dlatego proszę Cię, nie odpowiadaj tej prowokatorce. Nie warto jej karmić...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #12 : 2008-12-19, 20:24:46 »

Nie wiem,czy wiesz,ale skoro paliłas np. karton klubowych na miesiąc ,albo i wiecej,to one na pewno poczyniły niesamowite szkody,a do tego dojdzie jeszcze "spadek" po przodkach i mamy "ruine" i zaprawde,zadne "podgardla",czy "łoje" nie są w stanie zmienic genów.
Jak to sie mówi ;'z kamizelki futra sie nie uszyje"  Confused       
Zapisane
hunbejwin
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #13 : 2008-12-20, 10:17:32 »

Rodzice powiedzieli, ze max 2 jajka na tydzien. Chyba poprostu nie bede jadl w domu, albo pod ich obecnosc.. I tak przez te kłotnie beda to najsmutniejsze swieta w moim zyciu... A wszystko dlatego bo pania doktor jest nasza znajoma i ona przeciez by nie klamala, mowiac ze jem za duzo jajek, ze to cichy zabojca... Pewnie nie klamie ale po co ta panika? A moi rodzice ślepo sluchają. Odliczam dni jak zamieszkam sam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #14 : 2008-12-20, 11:56:12 »

I tak przez te kłotnie beda to najsmutniejsze swieta w moim zyciu...

och to straszne  Sad jacy ci rodzice są niedobrzy  Sad moze szkoda ze cie nie oddali do domu dziecka,tam z pewnością miałbyś wesołe swieta tak jak dzieci,które tam mieszkają   Idea
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #15 : 2008-12-20, 12:22:46 »

Rodzice powiedzieli, ze max 2 jajka na tydzien....

Biedny mały chłopczyk  Crying or Very sad Przyszedł sie żalić na mamusie i tatusia  Sad
Kolejna ofiara toksycznych rodziców  Shocked To straszne!  Shocked
Ale wiesz...w tej kwestii nikt tu tobie nie pomoze,po odkąd nie ma tutaj ofiar losu na własne zyczenie ,nikt tutaj sie nie skarzy na mamusie i tatusia .

PS.Moze jakas sekta by ci udzieliła pomocy? Oni lubią udzielac pomocy młodym,którym rodzice stoją na drodze do wolnosci  Idea
Zapisane
hunbejwin
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #16 : 2008-12-20, 16:44:57 »

Do <Edyta>:  Pisząc liczyłem na jakakolwiek rade by delikatnie wytłumaczyć rodzicom- bez walki i kłótni- że jajka są zdrowe itp. Myślałem, że ktoś poradzi cokolwiek do przekonania. Ok, może przesadziłem z jęczeniem na rodzicow, tak nienależy, ale dla mnie było to ważne by ich przekonać. W Waszą diete poprostu uwierzyłem ,czytam codziennie te forum, jest to jednyne źródło wiedzy i pomocy ze strony ludzi jedzących inaczej niż zaleca IŻiŻ, nie znam osobiście nikogo kto by tak jadł więc "zwierzam" się w kwesti problemów z jedzeniem tutaj, na forum. Jestem nowym forumowiczem a sądząc po Pani ilości postów ma Pani większą wiedzę i to bardziej forum Pani niż moje więc nie będe już zaśmiecal forum pytaniami by nie miała Pani powodu do ironizowania z innych.

Zdrowych świat !!!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #17 : 2008-12-20, 16:48:13 »

1. Czy zatem warto przestawiac sie na ŻO dla samej idei Smile ? I czy w związku z tym naprawdę wszystko to co się słyszy w mediach i od lekarzy to nieprawda?

1. Warto. Jadaj to co ci smakuje z potraw określonych jako optymalne przez dra JK. 2. Gazety liczą na sprzedaż nie na przekazywanie prawdy

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie: dlaczego w sytuacjach, nazwijmy je kryzysowe, podnosci sie nam poziom cukru. Na chlopski rozum organizm siega po SUPER paliwo...czy zatem zycie na codzien na super paliwie nie jest lepsze...? Oczywscie myslac dalej mozna stwierdzic, ze szybciej tez zuzyjemy organizm, w skrocie: bedziemy zyc krocej ale intensywniej. Prosze o odp. bo w tym temacie jej nie uzyskalem szukajac forum

Nie podnosi się powyżej normy. Cukier to paliwo JEDYNIE dla erytrocytów i wraz z ketonami... dla mózgu.
Nie zastanawiałeś się czemu spotrowcowi po wysiłku nie podnosi się tętno? Czesto doradza się spotrowcom by dnia poprzedniego przed akcją zjedli tłusto...
Diety bogatowęglowodanowe napędzają rozwój miażdżycy, nowotworów, przyspieszają procesy starzenia się, napedzają rozwój grzybicy, chorob bakteryjnych, wirusowych, sa przyczyną chorob z autoimmunoagresji.

jakich argumentow uzywac, a kłotnie sa coraz mocniejsze..

Powiedz im, że ćwiczysz, że potrzebna Ci dieta bogatobialkowa, a jaja/żółtka to najlepsze białko.

Rodzice powiedzieli, ze max 2 jajka na tydzien. Chyba poprostu nie bede jadl w domu, albo pod ich obecnosc.. I tak przez te kłotnie beda to najsmutniejsze swieta w moim zyciu... A wszystko dlatego bo pania doktor jest nasza znajoma i ona przeciez by nie klamala, mowiac ze jem za duzo jajek, ze to cichy zabojca... Pewnie nie klamie ale po co ta panika? A moi rodzice ślepo sluchają. Odliczam dni jak zamieszkam sam

I narzucaj coś Very Happy dziecku...
Ślepe słuchanie innych to najgorsza z możliwych chorób.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #18 : 2008-12-20, 18:28:56 »

Do <Edyta>:  Pisząc liczyłem na jakakolwiek rade by delikatnie wytłumaczyć rodzicom- bez walki i kłótni- że jajka są zdrowe itp. Myślałem, że ktoś poradzi cokolwiek do przekonania. Ok, może przesadziłem z jęczeniem na rodzicow, tak nienależy, ale dla mnie było to ważne by ich przekonać. W Waszą diete poprostu uwierzyłem ,czytam codziennie te forum, jest to jednyne źródło wiedzy i pomocy ze strony ludzi jedzących inaczej niż zaleca IŻiŻ, nie znam osobiście nikogo kto by tak jadł więc "zwierzam" się w kwesti problemów z jedzeniem tutaj, na forum. Jestem nowym forumowiczem a sądząc po Pani ilości postów ma Pani większą wiedzę i to bardziej forum Pani niż moje więc nie będe już zaśmiecal forum pytaniami by nie miała Pani powodu do ironizowania z innych.

Zdrowych świat !!!

Dobrze ,juz dobrze  Cool
To nie moje Forum,tylko Pana Admina  Cool
Wytrzymaj jeszcze troszke z rodzicami,potem sie wyprowadzisz i bedziesz miał spokój,a potem przyjdą czasy ,kiedy bedziesz wspominał jak mimo wszystko było Ci dobrze z rodzicami,a jeszcze później Ty sam bedziesz rodzicem i tysz Twoje dziedzi beda sie skarzyc na Ciebie na jakimś innym Forum  Cool


Cytuj
Zdrowych świat !!!

Wzajemnie!  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cholesterol -pomocy !
« Odpowiedz #19 : 2008-12-20, 19:53:48 »

Rodzice powiedzieli, ze max 2 jajka na tydzien. Chyba poprostu nie bede jadl w domu, albo pod ich obecnosc.. I tak przez te kłotnie beda to najsmutniejsze swieta w moim zyciu... A wszystko dlatego bo pania doktor jest nasza znajoma i ona przeciez by nie klamala, mowiac ze jem za duzo jajek, ze to cichy zabojca... Pewnie nie klamie ale po co ta panika? A moi rodzice ślepo sluchają. Odliczam dni jak zamieszkam sam
wasza znajoma doktor nie klamie,ona wie ale inaczej,ona nie zna innej prawdy.Jajka sa szkodliwe ale tylko wtedy,gdy jadane sa z duza iloscia weglowodanow w postaci owocow,sokow i slodyczy,kasz i makaronow.I taka zna prawde.Wzmacnianie wlasnej psychiki,nalezaloby juz rozpoczac. Razz
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.