forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:40:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  problemy zatokowe
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: problemy zatokowe  (Przeczytany 63264 razy)
kriss
Go


Email
problemy zatokowe
« : 2008-12-19, 17:03:48 »

witam,
jestem na diecie optymalnej od dwuch miesiecy,i cóż moge już stwierdzić dużą, poprawe jesli chodzi o ogolne samopoczucie, Smile
natomiast z utesknieniem wyczekuje momentu kiedy wreszcie przestanie mi sie slimaczyc z zatok :roll:problem ten przerasta  mnie ponieważ badania nie wykazuja odchylen od normy,niby jest ok , a jednak ciagle mi splywa mnustwo flegmy zwlaszcza po przebudzeniu sie,płynie strugami  Shocked
musze wtedy przyjmować pozycje siedząca i tak przez kilka godzin mnie zalewa.
co mam począć Exclamation
czy może ktoś z obecnych zetknął sie z takim podobnym problemem Question
czy mam cierpliwie czekać na poprawę oczywiscie jako optymalna..z diety napewno nie zrezygnuje,tylko mam obawy czy obejdzie sie bez pradow selektywnych?
w ogóle niewiadomo co mi dolega, zwykli lekarze nic nie widzą.
prosze o pomoc Rolling Eyes
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #1 : 2008-12-19, 18:08:47 »

witam,
jestem na diecie optymalnej od dwuch miesiecy,i cóż moge już stwierdzić dużą, poprawe jesli chodzi o ogolne samopoczucie, Smile
natomiast z utesknieniem wyczekuje momentu kiedy wreszcie przestanie mi sie slimaczyc z zatok :roll:problem ten przerasta  mnie ponieważ badania nie wykazuja odchylen od normy,niby jest ok , a jednak ciagle mi splywa mnustwo flegmy zwlaszcza po przebudzeniu sie,płynie strugami  Shocked
musze wtedy przyjmować pozycje siedząca i tak przez kilka godzin mnie zalewa.
co mam począć Exclamation
czy może ktoś z obecnych zetknął sie z takim podobnym problemem Question
czy mam cierpliwie czekać na poprawę oczywiscie jako optymalna..z diety napewno nie zrezygnuje,tylko mam obawy czy obejdzie sie bez pradow selektywnych?
w ogóle niewiadomo co mi dolega, zwykli lekarze nic nie widzą.
prosze o pomoc Rolling Eyes

Mój mąż kiedyś miał ten problem przez wiele lat, i laryngolog zrobił mu zabieg "wypalania" nadmiernie rozpulchnionej śluzówki zatok jakimś preparatem i problem się skończył. Może nasza Lekarka napisze coś więcej na ten temat?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #2 : 2008-12-19, 18:26:25 »

wielkie dzięki...
oby nasza kochana lekarka mi coś doradzila,
męczę sie z tym już cztery lata,chodzę od jednego specjalisty do drugiego i żaden nic mądrego nie wymysli ,oprócz tego że mnie wyslali do psychiatry.
biore już w ostateczności te psychotropy bo cóż mialam począc? Pomyslalam może faktycznie to jest na tle nerwowym?
Ale po kilku tygodniach nie ma poprawy ,wiec napewno tu trzeba podjąc inną kuracje.Psychotropow sama nie moge odstawic ,mam termin do konsultacji na 3-go stycznia. powiem tylko że ci specjalisci tylko to potrafią zrobić Exclamation(do psychiatry) Shocked
Po nocach mnie budzi to sciekanie :cry:No jestem wykończona...
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #3 : 2008-12-19, 18:36:33 »

Krystyno
a w jaki sposob Twój mąż został zdjagnozowany? Czy ot tak od razu lekarz wiedzial co mu jest?
czy musial tez sie nachodzic od przyslowiowego Kajfasza do Judasza?aż wkoncu wybadali...
Bardzo mnie to ciekawi...pojawil się u mnie cień nadzieji. Smile
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #4 : 2008-12-19, 19:59:25 »

Krystyno
a w jaki sposob Twój mąż został zdjagnozowany? Czy ot tak od razu lekarz wiedzial co mu jest?
czy musial tez sie nachodzic od przyslowiowego Kajfasza do Judasza?aż wkoncu wybadali...
Bardzo mnie to ciekawi...pojawil się u mnie cień nadzieji. Smile

Tak, ten laryngolog sam go zdiagnozował i sam wykonał zabieg. Mąż mówi, że tylko on jeden w Polsce wykonuje te zabiegi, oczywiście w swoim prywatnym gabinecie. Znam jeszcze dwie inne osoby, które również z tych zabiegów skorzystały i też są zadowolone. Zabieg nie jest drogi (chyba 50 zł). Ten lekarz, to starszy, doświadczony specjalista. Jeśli chcesz, to dowiem się więcej szczegółów.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #5 : 2008-12-19, 20:22:14 »

chętnie bym skorzystala z takiego specjalisty....Ja mieszkam okolice Katowic.

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #6 : 2008-12-19, 20:46:18 »

chętnie bym skorzystala z takiego specjalisty....Ja mieszkam okolice Katowic.

Trochę daleko, lekarz ten jest w Białymstoku. Jutro dowiem się więcej.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #7 : 2008-12-19, 20:47:09 »

OK Smile
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #8 : 2008-12-19, 20:52:49 »

aha..
lekarka jest z Katowic..
Chce sie do niej dostać. Niewiem tylko jak to zrobic Sad Question
najlepiej to sie z nią skątaktować...tak ,Krystyno czy podasz mi namiary do niej?zadzwonie jutro.
Do Katowic mam zaledwie 20 km.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #9 : 2008-12-19, 21:21:17 »

aha..
lekarka jest z Katowic..
Chce sie do niej dostać. Niewiem tylko jak to zrobic Sad Question
najlepiej to sie z nią skątaktować...tak ,Krystyno czy podasz mi namiary do niej?zadzwonie jutro.
Do Katowic mam zaledwie 20 km.

Na głównej stronie forum  http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php   kliknij na dole link:
Lista użytkowników, literkę:  L i na liście kliknij: lekarka

Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #10 : 2008-12-19, 21:28:50 »

Bardzo Ci dziekuje Laughing
Jutro do Niej napiszę m-aila
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #11 : 2008-12-20, 17:25:58 »

Dolegliwosci zatokowe powinny ustapić po 3 dobach od wejscia w DO skomponowanej z produktów w cukrzycy z mojej strony internetowej. Może soji nie ruszaj w Twoim stanie...
Wydzielanie i obrzęk śluzówek będzie narastać po 12 godzinach po zbożach i już po 5 godzinach po wszystkich produktach mlecznych.
Preferowane: dania z jaj/żółtek, słoniny, boczku i ziemniaków.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #12 : 2008-12-20, 20:23:03 »

Witam Lekarko..

Jak fajnie że sie do mnie odezwalaś.. Very Happy


Pisalam ze chce sie do Ciecie wybrać,bo mi zatoki doskwieraja..
Dziś o dziwo po przebudzeniu bylo nieco lepiej,więc nie pisalam do ciebie m-aila.
Moze mam poprawe po antybiotyku,brałam przez  trzy dni po jednej tab."Azimycin"500 mg.
Dostalam go z powodu zabiegu ginekologicznego ,więc musilam bez oporów go zazyc,
choć nie jestem zwolenniczką antybiotyków ale j ak  mus,,to mus Razz
Chętnie poczytam na temat żywienia przy cukrzycy,ale jest jeden problem Sad
nie jestem zbyt biegla w necie ...jak mogę to znależdz?pomocy Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #13 : 2008-12-21, 13:46:21 »

Eliminacja zakażeń bakteryjnych koreluje z dietą w cukrzycy. Nie tą opartą na kefirach...
Śluzówki się dobrze mają na diecie tłustej...
www.dietaoptymalna.com  - dla Ciebie do poczytania i zastosowania - produkty w cukrzycy (krórej NIGDY u Ciecie nie będzie Smile), jadaj placki ziemniaczane (2 jaja+ 2 ziemniaki; dla nas są inne zalecenia Smile) i inne jadalne wg Ciebie produkty lub zestawy (gotowane, kiszone, surowe itd).
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #14 : 2008-12-21, 14:57:54 »

Dziękuję Ci kochana lekarko... Smile

Już dużo  zrozumialam o dietce dla cukrzyków,
Muszę to poczytać jeszcze kilka razy,bo kiepsko lapie o tej rotacji...
Ten temat jest dla mnie nowoscią,mowię nowoscią ponieważ D.O.stosowalam już przez trzy lata,
a od pięciu już niestosowalam z powodu wyjazdow.
Teraz znowu  sie żywię .To co jest wskazane przez ciebie bardzo lubie jesć ,takze zaden problem!
Natomiast ta rotacja Sad no nie kumam.....albo jestem taka tępa czy co?
Mam w głowie istny mentlik jak o tym czytum,bo z rozdzielnoscią jest mi wszystko jasne.
Tak se mysle że jak te zboża wyeliminuje i te mleczne to już będzie troche lepiej albo calkiem dobrze?

Jedynie będzie mi cięzko ze smietanki zrezygnować Evil or Very Mad  Exclamation uff
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #15 : 2008-12-21, 15:07:10 »

1.a od pięciu już niestosowalam z powodu wyjazdow.
2.To co jest wskazane przez ciebie bardzo lubie jesć ,takze zaden problem!
3.Natomiast ta rotacja Sad no nie kumam.....albo jestem taka tępa czy co?
4.Mam w głowie istny mentlik jak o tym czytum,bo z 5.rozdzielnoscią jest mi wszystko jasne.
6.Jedynie będzie mi cięzko ze smietanki zrezygnować Evil or Very Mad  Exclamation uff

1.Nic mnie tak bardzo nie motywuje do unormalniania diety jak czas wyjazdów.
2. Same jadalne rzeczy.
3. To takie obostrzenie by trójglicerydy zrobić poniżej 60mg%. Jak medycyna światowa radzi...i dr Jk i Ja Smile.
4. A co Ty myslisz, że my wszystko wiemy? Shocked
5. Pomaga zmniejszyć ilość jedzenia (pomocna jest zatem we wszystkich chorobach).
6. Samo życie. Trzy dni trzeba przeżyć, a potem jakoś leci. Ajerkoniak/cynamon do kawy?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #16 : 2008-12-21, 15:11:52 »

  :lol:Ajerkoniak można?
Wlasnie sie zastanawialam co moge sobie na sylwestra lyknąć?

tylko ten ze sklepu to pewno nie Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #17 : 2008-12-21, 15:30:24 »

  :lol:Ajerkoniak można?

Jako "przejściówka"-czyli coś pośredniego w drodze do diety idealnej (wg mnie).
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #18 : 2008-12-21, 20:42:54 »

Ajerkoniak ze sklepu może zawierać mleko (skondensowane, albo w proszku). Lepiej go zrobić w domu na bazie żółtek. Przepis na forum był.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: problemy zatokowe
« Odpowiedz #19 : 2008-12-21, 20:54:12 »

Znalazłam przepisy - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2816.msg44214#msg44214 . Przy okazji u mnie się okazało, że za kłopoty z wiecznym katarem odpowiedzialne są produkty mleczne. Wypalanie, o którym wspomina Krystyna Opty pomogło mi na chwilę jedynie jeśli chodzi o tę przypadłość. Odzyskałam jednak możliwość oddychania nosem, bo przed wypalaniem nos był całkowicie niedrożny. Zabieg robiła mi w Klinice w Białymstoku dr Konopińska w 1981 roku.

W tym roku dzięki informacjom Lekarki w kilka tygodni pozbyłam się kataru trwającego kilkadziesiąt lat! Ilekroć skuszę się na śmietankę do kawy tylekroć nos daje o sobie znać. Nie ma co się łudzić - mleczne nie są dla każdego.

Może cukier do żółtek da się jeszcze zmniejszyć? Przy okazji sprawdzę. Oczywiście porcja może być mniejsza, a i rum można zastąpić inną wódką.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.