forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 12:59:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660238 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ZO-bez liczenia?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZO-bez liczenia?  (Przeczytany 85161 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #20 : 2008-12-21, 22:12:22 »


Tak, to
Nie przypominam sobie, zebym cos pisal o przyjacielu. Mam jednego i jeszcze zyje.
Pozdr
maf

No to w takim razie powiem Ci,ze to conajmniej dziwne,ze ludzie czasem wiecej wiedzą o nas, niż my sami   Idea ,nawet wiedza co mówilismy,kiedy nie mówiliśmy -jakiez to wszystko poplatane  Rolling Eyes
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #21 : 2008-12-21, 23:31:34 »

Obaj macie rację, bo najlepiej jest, jak się wie o DO "lepiej" od samego Kwaśniewskiego!. Tylko nie znam takich  Sad.
nie wrzucaj nas do jednego worka
Marek jest na DO i musi ważyć
ja stosuje ŻO  i wagi  jeszcze się nie dorobiłem
gdzie  widzisz sprzeczności  z J.K.
nie określił ścisłych ilości tylko ogólne zasady i proporcje
lepiej podać i wiedzieć też nie może
chyba że po obdukcji
każdy dobierać ma  do siebie  ile
a zresztą czy ktoś badał ile w każdej porcji jest mięsa  w mięsie (B) a ile tłuszczu?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #22 : 2008-12-22, 12:09:06 »


Marek jest na DO i musi ważyć


O właśnie! Trzeba to uwzględnic,że maf jest na DO,a nie na ŻO.
Skoro cofneła sie Jemu dna dzieki liczeniu BTW  ,to czemu ma zadowalać kogos innego i nie liczyc ?
Warto przypomniec,ze zdrowy chorego niegdy nie zrozumie.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #23 : 2008-12-22, 13:37:54 »

niewiem o co tu chodzi Question Rolling Eyes


lekarko,ja od dzis wprowadzam rozdzielność oraz rotację.

Od dziś nie jem zbozowych,czy i mlecznych .czy mam tak przez tydzień?

A w następnym tyg.mogę caly tydzien mleczne cz tylko w jeden dzien?

Sory,ale jakoś jestem co do tego ciemna jak tabaka w rogu :!Kiepsko kumam ale zapewniam Cie że jestem uparciuch i napewno zrozumie wreszczie to.
wrazie czego to moge Cię pytać?(jasne ma sie rozumieć) Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #24 : 2008-12-23, 20:57:16 »


Dzis po drugim dniu stosowania sie do zalecen lekarki, czuje poprawę w zatokach Razz
Oby tak dalej Very Happy
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #25 : 2008-12-24, 09:38:51 »

Ja przestalem uzywac wagi samoistnie, na poczatku jak nie znalem potraw to tak wazylem wszystko ale teraz jak nie robie czegoś nowego to wagi nie urzywam, mniejwiecej znam sklady potraw króre jem wiec nie sprawia mi problemu w głowie policzenie sobie ile czego zjadam.
Od czasu do czasu robie sobie tak zwany "dziń z wagą" i jeśli calodobowy bilans wychodzi wg podanej proporcji BTW a zazwyczaj tak jest, to znowu chowam wage na kilka tygodni.
Raz mi wyszło nieco zawyżone białko i za mało tłuszczu ale to wtedy mialem watróbke na obiad a ona proprcje B:T ma mniejwiecej  1:1 to pewnie dlatego. Nie mialem pomysłu jak ja dotłuścić zeby posiłek mial B:T chociaż 1:2,5, ale to juz tak na marginesie. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #26 : 2008-12-25, 01:46:34 »

Do Maf,

rak jelita moze sie rozwijac kilkanascie lat
nie pojawia sie przeciez po 3 miesiacach weekendowego picia mleka

p. Ewa i jej podejscie to juz inna kwestia
Dobrze, ze napisalas "moze"
Znalem osobe u ktorej rak rozwinal sie i wykonczyl w ciagu 30 dni.
Jezeli chodzi o Jurka, to niekoniecznie musial byc rak. Zapalenie okreznicy moze sie konczyc wylewem/peknieciem do jamy brzusznej. I jezeli dobrze pamietam nazywa sie to zapalenie otrzewnej.
Takie przypadki sa znane. Za pozno zdiagnozowane.
Cuz tutaj jeszcze napisac. Z watku ktory teraz znam prawie na pamiec. 9 lat na DO. Czul sie swietnie. Zastosowal rotacje.
Pozdr
maf
ps. nie neguje rotacji, bo jak pisza pomaga. Ale tez pisza, ze trzeba sie wsluchiwac w swoj organizm, czego potrzebuje. Jurek tesknil za jajecznica na masle, ale nie mogl bo rotowal.
Przepraszam, ze drąze ten temat, ale naprawde nie mozna przejsc obojetnie .........

Rzeczywiście chodzi o osobę, a nie kolegę.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #27 : 2008-12-25, 10:43:11 »

Ja przestalem uzywac wagi samoistnie, na poczatku jak nie znalem potraw to tak wazylem wszystko ale teraz jak nie robie czegoś nowego to wagi nie urzywam, mniejwiecej znam sklady potraw króre jem wiec nie sprawia mi problemu w głowie policzenie sobie ile czego zjadam.
Od czasu do czasu robie sobie tak zwany "dziń z wagą" i jeśli calodobowy bilans wychodzi wg podanej proporcji BTW a zazwyczaj tak jest, to znowu chowam wage na kilka tygodni.
Raz mi wyszło nieco zawyżone białko i za mało tłuszczu ale to wtedy mialem watróbke na obiad a ona proprcje B:T ma mniejwiecej  1:1 to pewnie dlatego. Nie mialem pomysłu jak ja dotłuścić zeby posiłek mial B:T chociaż 1:2,5, ale to juz tak na marginesie. Smile
 

Ja mam taki sposob na "dotluszczenie"; robie bardzo szybko sos tatarski: 30 gr majonezu mieszam z 30 gr kwasnej smietany i 10 gr musztardy. Sos mozna jesc na zimno ale rownie dobrze mozesz sos podgrzac. I nagle masz w watrobce czy rybie optymalne skladniki.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #28 : 2008-12-25, 11:53:47 »

J
Raz mi wyszło nieco zawyżone białko i za mało tłuszczu ale to wtedy mialem watróbke na obiad a ona proprcje B:T ma mniejwiecej  1:1 to pewnie dlatego. Nie mialem pomysłu jak ja dotłuścić zeby posiłek mial B:T chociaż 1:2,5, ale to juz tak na marginesie. Smile
Witam
Dobry pomysl aby dotluscic watrobke.
Watroba wieprzowa - smaze na sloninie lub podgardlu(smaczniejsza). Cale dno patelni wykladam plasterkami sloniny, jak sie przysmazy dopiero wkladam na to watrobke. Pozniej mieszam. Tak na marginesie to watroba sluzy raczej jako dodatek, chrupiace paski sloniny lub podgardla sa super.
Watrobka z indyka lub kurczka - smaze w glebokim tluszczu /maslo/. Smaze w garnku. Daje tyle masla, zeby cala watrobka byla przykryta. (na 300g watrobki 120g masla)
Pozdr
maf
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #29 : 2008-12-26, 19:57:16 »

Słyszałam, że nie smaży się na maśle Smile.
Koleżanka lekarka też smaży na maśle. Zapytana przez szefową (też lekarkę) czy wie, że to szkodliwe odpowiedziała, że wie Very Happy ... i dalej smaży BO LUBI  Very Happy.

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #30 : 2008-12-26, 20:15:33 »

Słyszałam, że nie smaży się na maśle Smile.
Koleżanka lekarka też smaży na maśle. Zapytana przez szefową (też lekarkę) czy wie, że to szkodliwe odpowiedziała, że wie Very Happy ... i dalej smaży BO LUBI  Very Happy.


Czy to jest odpowiedz na pytanie dlaczego "nie bedziesz gotowac kozlecia w mleku matki jego"?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #31 : 2008-12-27, 17:57:27 »

No jasne, albo wchłonie się wapń, albo żelazo Very Happy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #32 : 2008-12-27, 18:00:08 »

Trzeba było też każdy składnik wykorzystać (czytaj uszanować) bez marnotrawienia. Do tego stworzono system praw i religii.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #33 : 2008-12-27, 18:41:59 »

No jasne, albo wchłonie się wapń, albo żelazo Very Happy.

Ale szybkość wchłaniania (dyfuzji) kationów i anionów określa tzw. szereg Hofmeistra.
Dla ważniejszych kationów wygląda tak: K>Na>Ca>Mg
Nie ma w nim żelaza, bo żelazo musi być aktywnie wchłaniane w dwunastnicy, co chroni przed zatruciem w przypadku dużego jego stężenia w paszy (mięso, podroby, krew).

PS
akurat jestem na bieżąco w tej materii, bo szukam obalenia zdania: "kwasy tłuszczowe nie mogą być wykorzystywane jako substrat energetyczny, ponieważ wiążą się w osoczu z albuminami i dlatego nie mogą przeniknąć przez barierę krew-mózg" i już chyba mam!. Bo: "cząsteczki rozpuszczalne w tłuszczach po przejściu do warstwy lipidowej (błony komórkowej) rozpuszczają się w niej i dyfundują do wnętrza komórki. (...) Właściwości takie mają - tlen, dwutlenek węgla, alkohol, kwasy tłuszczowe i kilka innych związków" - Ewy "Zarys fizjologii zwierząt" s. 32

A do tego "barierą krew-mózg" jest pewien płyn o właściwościach zbliżonych do surowicy, a do tego rozpakowanie chylomikronów B-48 następuje przez "przyklejanie" do nabłonka, (choć teraz twierdzą nawet, że lipaza lipoproteinowa uwalnia już w osoczu większość lipidów wchodzących w skład chylomikronów!) a nie przez endocytozę jak B-100 przez receptor LDL-u. Żeby było śmieszniej VLDL B-100 rozpakowywuje się z tłuszczu jak B-48   Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #34 : 2009-01-02, 14:52:38 »

W Harperze pisze, że jest jeden kanał (system białek) do transpotru przezbłonowego dla jonów dwuwartosciowych.
Są kwasy tluszczowe (WKT-wolne kwasy tłuszczowe) w płynie m-r?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #35 : 2014-02-05, 13:19:45 »

Kiedyś, dawno temu, gdy woda w kranach była do picia, a podane zasady Żywienia Optymalnego Jana Kwaśniewskiego nie były mylone z interpretacją najróżniejszej maści "ekspertów niskowęglowodanowych" tworzących masę sprzecznych swoich "reguł" tzw. diety "optymalnej", które wyciągali z powodu błędnego rozumienia słowa pisanego lub chęci wprowadzenia w błąd tych, co Dietę Optymalną znali z przekazu, a nie książek JK, gdy internetowy handlarz wag, suplementów, generatorów i liczydeł "optymalnych" nie był znany, gdy nie znano doradców Żywienia Optymalnego, na rok przed "małym krokiem" wykonanym przez Armstronga, wracałem piechotą ze szkoły, myśląc o wydanym wczoraj przez Tatusia zakazie picia oranżady, jedzenia chleba ze smalcem, słodyczy - podstawy mojego jedzenia!... no brzmi - jak wstęp do jakieś książki przygodowej  Shocked

Gdy Złota Proporcja, pasterska strawa i jedzenie do syta stanowią fundament odżywiania - to krzywda nigdy się nie stanie.  Very Happy
Prościej się nie da... Sad
Dobre i na czasie Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #36 : 2014-02-05, 13:21:42 »

To mozna tak jesc.........bez wagi i kalkulatora?  Shocked Confused Troche strach....
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #37 : 2014-02-05, 13:26:27 »

To mozna tak jesc.........bez wagi i kalkulatora?  Shocked Confused Troche strach....
Prawda?
Taki kuchenny sport ekstremalny Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #38 : 2014-02-05, 13:46:48 »

To troche jak moja Renegade Coffee......na granicy ryzyka  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ZO-bez liczenia?
« Odpowiedz #39 : 2014-02-05, 13:53:03 »

To troche jak moja Renegade Coffee......na granicy ryzyka  Very Happy
A co w niej takiego?
Wyciąg z fugu?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.