forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:28:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Omdlenie po zjedzeniu kanapki ?!?!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Omdlenie po zjedzeniu kanapki ?!?!  (Przeczytany 4596 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Omdlenie po zjedzeniu kanapki ?!?!
« : 2008-12-22, 21:11:34 »

link:http://nauka.wp.pl/title,Omdlenie-po-zjedzeniu-kanapki,wid,10690065,wiadomosc.html?ticaid=17306


 Shocked

Przeczytałam i to i z uwagi na moją wiedzę chociaż wiem,że to nie jest śmieszne zaśmiałam się. Ale ze Mnie babsko. Smile
No przepraszam. Nie chciałam.

Poniżej cały tekst artykułu. Podkreslenie ,że The Lancet uważa to za cos ważnego? przypadek chorobowy wart zbadania ?

Ale żeby od razu wprzęgać do tego rozrusznik serca. Za dobrze była ubezpieczona czy notka jest zbyt krótka i głupkowato napisana przez WP?

cytuję: Młoda kobieta regularnie mdlała po zjedzeniu kanapki albo wypiciu napoju gazowanego - informuje "The Lancet".

25-letnia kobieta mdlała już od 10 lat, ale przez cały ten czas nie udawało się wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Nie paliła, piła niewiele alkoholu i nigdy się nie narkotyzowała.

Jak wykazali specjaliści ze szpitala uniwersyteckiego w Birmingham, u kobiety występował nietypowy odruch związany z połykaniem - jej serce na moment się zatrzymywało. Po wszczepieniu rozrusznika serca, omdlenia ustąpiły - i całe szczęście, bo podczas ostatniego prowadziła samochód.

Zdaniem jednego z prowadzących pacjentkę kardiologów, doktora Howarda Marshalla, kanapki mogły powodować omdlenia, ponieważ chleb tworzy trudne do przełknięcia kawałki, zaś napój gazowany rozdyma przełyk. Oba te czynniki mogły wyzwalać patologiczny odruch.

Choć podobny przypadek był już opisywany przez "The Lancet" 50 lat temu, lekarze mają nadal problemy z rozpoznawaniem związanego z przełykaniem omdlenia. Pacjentka jest bardzo zadowolona z leczenia, niepokoi ją tylko, że zaczęła przybierać na wadze (przed wszczepieniem rozrusznika ważyła 46 kilogramów).

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.