forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 22:26:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Krytyka" cudownej" diety ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Krytyka" cudownej" diety ŻO  (Przeczytany 50067 razy)
aratorn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #40 : 2006-08-19, 17:01:21 »

DO jest jedna z setek tysiecy diet
Kazda z tych setek tysiecy diet, wedluch ich trybunow kazdemu z nich pomogla.
kazda jest lepsza od innej.
Tak to widzi ktos, kto pierwszy raz uslyszy o DO.


Rozumiem Twój punkt widzenia, ale mówisz tak jakbyś żył sto lat temu, a nie w epoce internetu. Dzisiaj wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło "Dieta optymalna" i otrzymujesz setki linków do dokumentów, opinii, polemik i peanów. I tu się z Tobą nie zgadzam, bo o ile DO jest jedną z tysięcy, to nie jest taka jak tysiące. To kompletny i przetestowany sposób odżywiania, oparty na prostej prawdzie, że choroby biorą się z pożywienia (nie dosłownie rzecz jasna). Tę dietę stosują dziesiątki tysięcy ludzi, podobnie jak inne diety niskowęglowodanowe. Jednym ona pomaga, innym mniej, inni stosują ją lub stosowali dla zdrowia, bo ich przekonała. Jest rzeczą oczywistą, że nie kupisz samochodu tylko na podstawie opinii dealera, ale jest tak samo oczywiste, że rozmowa z użytkownikami samochodu też nie wiele Ci da, bo
1) każdy egzemplarz jest inny
2) możesz zwyczajnie mieć pecha, i trafić na wybrakowany.
Do czego zmierzam? Jest dla mnie idiotyzmem sprawdzać dietę na forum dyskusyjnym i szukać tutaj potwierdzenia lub zaprzeczenia swoich obaw. Choć przyznaję, sam to kiedyś robiłem. Jest dla mnie kolejnym idiotyzmem nie przeczytać choć jednej książki JK i nie wyrobić sobie własnego zdania na ten temat (chyba, że przeczytałeś). Jeśli przeczytałeś i dieta Cię zaciekawiła, to powinieneś się skontaktować z lekarzem optymalnym i jemu zadać te wszystkie pytania, a nie tu na forum (bo jaki jest poziom niektórych jego uczestników-sam widzisz). I tym właśnie między innymi różni się ta dieta od tych tysięcy. Masz tu do wyboru lekarzy, którzy nie tylko ją polecają, ale sami stosują. I masz do nich dostęp.

Cytuj
Dlaczego wiec czesc z NAS zatrzymala sie przy uzdrawianiu za pomoca diety JK?

Dlatego, że wielu ludziom ta dieta rzeczywiście pomogła i pomaga. Nawet jeśli, jak dowodzi jeden z bywających tu lekarzy (większość wie o kim mówię) twierdzi, że to humbug wykorzystujący efekt placebo (z czym się nie zgadzam-wystarczy przeczytać moje z nim polemiki).

Cytuj
Dlatego wlasnie odezwalem sie w tym temacie, daletego pytam was, a nie ksiazki, ktora nie powie mi wiecej nic poza tym, co w niej zostalo napisane, badz dopisane.

Powie Ci jeśli nie potraktujesz jej jak "W pustyni i w puszczy" i poświęcisz więcej niż dwa wieczory. Od 16 maja do 23 czerwca, czyli od pierwszego Twojego postu do ostatniego, zdążyłbyś przeczytać ją dwa razy i to bardzo dokładnie, gdybyś tylko zechciał.

Cytuj
bylbym tez wdzieczny, jak by znalazl sie ktos posiadajacy na tyle wolnego czasu, kto pomogl by mi w rozpoczeciu stosowania DO

Mam nadzieję, że nikt przy zdrowych zmysłach na tym forum ani na innym, nie zrobi tego, bo jeśli rzeczywiście Jesteś tak chory jak piszesz, to trzeba Ci lekarza optymalnego a nie kogoś kto tylko stosuje dietę.

Pozdrawiam, Tomek
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #41 : 2006-08-19, 20:04:12 »

Witam;moje zdanie jest takie nie mozna na slepo stosowacDO aby to robic trzeba ja zrozumiec samemu , bo mozna sie wpedzic w kozi rog. Na poczatku bedzie wspaniale a po jakims czasie zalamka Sad
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #42 : 2006-08-24, 16:41:31 »

oparty na prostej prawdzie, że choroby biorą się z pożywienia Pozdrawiam, Tomek

na prostej ćwierćprawdzie.
Zapisane
aratorn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #43 : 2006-08-24, 17:09:46 »

oparty na prostej prawdzie, że choroby biorą się z pożywienia Pozdrawiam, Tomek

na prostej ćwierćprawdzie.

Jakie jest pozostałe 3/4?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #44 : 2006-08-24, 17:12:01 »


Jakie jest pozostałe 3/4?

Nic wyjątkowego , da się przeczytać ale nie w książkach dr Kwaśniewskiego.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #45 : 2006-08-25, 17:00:19 »

Juz w biblii napisano ze wszystkie choroby powstaja z przejedzenia Very Happy Smile Sad
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #46 : 2006-08-25, 17:19:03 »

Tak z ciekawości, możesz podać dokładnie gdzie?
Zapisane
aratorn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #47 : 2006-08-25, 23:13:41 »


Jakie jest pozostałe 3/4?

Nic wyjątkowego , da się przeczytać ale nie w książkach dr Kwaśniewskiego.

Ćwierć prawdy Kwaśniewskiego i trzy czwarte prawdy w innych książkach, daje w sumie całą prawdę, więc o co chodzi? Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #48 : 2006-08-26, 13:50:38 »

tak naprawde to nie ma zadnej cudownej diety.Wszystko to jest wymyslone zeby lekarze zbijali kase ,chociazby za porady jak i co obliczac,nie rozumiecie tego????    Confused
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #49 : 2006-08-26, 16:33:04 »

To takie coś zorganizowane na modłę farmakobussinesu Shocked Question
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #50 : 2006-08-26, 19:32:19 »

Tak z ciekawości, możesz podać dokładnie gdzie?
[/q  uote]  jest kilka zmianek na ten temat ja moge podac jedna;Madrsc Sarycha 37,27-31 Very Happy
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #51 : 2006-08-28, 00:31:05 »

A wiesz , że Mądrość Syracha jest księgą deuterokanoniczną
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #52 : 2006-08-28, 10:09:08 »

niewazne gdzie napisze sie ze 2+2=4 dla mnie jest to prawda, i chocby sam diabel to napisal na baraniej skorze tez powiem ze ma racje.wspomnialem o tym poniewaz sa to moje przemyslenia ,i milo mi.ze podobnie myslal jakis facet pare tysiecy lat temy a czy on byl natchniony czy nie to malo wazne. Very Happy Laughing
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #53 : 2006-08-28, 11:50:27 »

Cytuj
a czy on byl natchniony czy nie to malo wazne. Very Happy Laughing

Nie natchniony? I czy nie jest to ważne? Jeśli nie natchniony, nie musi być to prawda, tylko domysły faceta, który żył parę tysięcy lat temu...
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #54 : 2006-08-28, 12:35:35 »

oczywiscie ze nie musi ale moze.tak sobie rozmyslam i coraz bardziej sie przekonuje do tego ze jako takiej prawdy absolutnej to nie ma . wszystko zalezy w jakim punkcie sie znajdujemy w danej chwili, czyli prawda jest wzgledna, oczywiscie pomijajac Boga. to samo sie dotyczy diety optymalnej,. Very Happy Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #55 : 2014-01-05, 11:14:44 »

Cytuj z: chalina ch.
My nie musimy nikogo przekonywać o tym, że DO jest dobre, nie musimy udwadniać, że DO działa

Na początku nadmienił, że chciałby się wyleczyć dietą ale poglądy Zofii go zniechęcają. To chce się wyleczyć cudzymi poglądami?

Nawet Jezus ukazal sie w wieczerniku uczniowi tomaszowi, i dal mu powkladac palce w dziury w dloniach nogach i boku. Czy uwazasz sie za lepsza ?
Drugie, masz zamiar kupic samochod czytajac to, co producet o nim napisal ?
kazdy bedzie wtedy najlepszy.kazdy napisze za ma wspanialy wydech, ale ten, w ktorym gnije on po 2 latach nie wspomni o nim,
Dlatego pytam wlasnie o opinie "urzytkownikow" DO.
Mysle, ze logiczna dyskusja z przeciwnikami, pozwolila by okreslic jakies kryteria, mozliwe dzialania uboczne.
na tabletkach, ktore przyjmuje jest podane przez producenta tyle mozliwych zialan ubocznych, ze gdyby chociaz polowa wystapila u mnie to zabila by na smierc.

Tego ciagle brak


Odpowiem, a co! Very Happy

Gdzie dwóch się przekomarza, tam Fedyk chce skorzystać. Smile


A "wojna domowa" co najmniej od 2005 roku trwa... . Wink Laughing
Marnaj,
a Ty może dlatego miałeś przykre doświadczenia z DO, ponieważ masz naturę bardzo przykrą?
To nie złosliwość z mojej strony, ani żart. Przemyśl to głęboko, to może zrozumiesz.
Przeczytałam też polecony przez Ciebie temat z www.dobradieta i zauważam, że jest to ewidentny przykład mozolenia się:
- wymądrzanie się
- strata czasu
- kupa złośliwości.
I po co to?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dla Zofii rada.
« Odpowiedz #56 : 2014-03-14, 08:59:54 »

Pozwolę sobie Zosiu (abstrahując zupełnie od waszej dyskusji z jck) zacytować Ci pewną radę niejakiego Antoniego de Mell, bo lubisz przysłowia: "Nie ucz świni na siłę śpiewać, bo świnię zdenerwujesz, a sam się zmęczysz".
Nie tylko dla Zofii Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #57 : 2014-03-14, 09:01:09 »

 Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #58 : 2014-03-14, 09:06:55 »

To w ogole jest fajna ksiazka, moze sie wydawac czasami trudna ale jest swietna.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Krytyka" cudownej" diety ŻO
« Odpowiedz #59 : 2015-04-14, 13:08:26 »

 Laughing Laughing Laughing
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=372.msg3521#msg3521 - porządne z Ciebie było wtedy chłopisko, Tomku. Very Happy

Cytuj
... Pan dr Kwaśniewski popełnił karygodny błąd, polegający na ...
- wszyscy, to znaczy dokładnie wszyscy!- czyli Ty  i chociażby moja Mama też- tak "gupio" odpiszę na jedno z Twoich mądrych pytań. Smile Very Happy

Tyle, że ja nie o tym. Very Happy
Dużo czytasz, Zyon, dobrze Ci tak!- wobec tego, mój młodszy Kolego. Very Happy Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.