forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:43:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Smietana i produkty mleczne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Smietana i produkty mleczne  (Przeczytany 94264 razy)
misza
Go


Email
Smietana i produkty mleczne
« : 2008-12-30, 08:51:48 »

Witam

Na dietę optymalną przechodziłam parę razy,jednak wytrzymywałam na niej najwyżej dwa miesiące i powracałam do zwykłego jedzenia.Nie wiem czemu ale na ŻO nie czułam się dobrze.Przeczytałam wszystkie książki dr Kwaśniewskiego i zastosowałam się do jego porad.Często tez czytam Wasze forum i zaintrygowała mnie jedna rzecz.Chodzi mi o rotację produktów mlecznych.Dr Kwaśniewski w swoich książkach zaleca spożywanie śmietany,masła i innych produktów mlecznych jako źródło wartościowego tłuszczu.Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #1 : 2008-12-30, 10:05:16 »

.Dr Kwaśniewski w swoich książkach zaleca spożywanie śmietany,masła i innych produktów mlecznych jako źródło wartościowego tłuszczu.Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?

Rowniez Cie witamy na tym forum. A to jest bardzo proste. Nalezy samemu sprawdzic.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #2 : 2008-12-30, 10:23:31 »

Lepiej nie ryzykować!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #3 : 2008-12-30, 10:47:38 »

Witam

Na dietę optymalną przechodziłam parę razy,jednak wytrzymywałam na niej najwyżej dwa miesiące i powracałam do zwykłego jedzenia.Nie wiem czemu ale na ŻO nie czułam się dobrze.Przeczytałam wszystkie książki dr Kwaśniewskiego i zastosowałam się do jego porad.Często tez czytam Wasze forum i zaintrygowała mnie jedna rzecz.Chodzi mi o rotację produktów mlecznych.Dr Kwaśniewski w swoich książkach zaleca spożywanie śmietany,masła i innych produktów mlecznych jako źródło wartościowego tłuszczu.Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?
 

Misza, czytajac, tak jak mowisz, wszystkie pozycje Pana Dr. Jana Kwasniewskiego, musialas zzwrocic uwage na jedna rzecz, na jeden zwrot, ktory Pan Dr bardzo czesto urzywa w swoich wypowiedziach. Brzmi to mniej wiecej tak: wnioski trzeba bazowac na podstawie wiedzy a nie wiary.

Jezeli Pan Dr Jan Kwasniewski 20 lat temu, po 30 latach prob i badan, napisal, ze smietana i maslo sa w grupie produktow najbardziej wartosciowych, to jest to poparte wiedza a nie wiara.
Lekarka jest dopiero na etapie przeprowadzania badan, krolikow doswiadczalnych tez ma, wie poczekaj na wyniki badan i za 30 lat moze bedziemy wszyscy rotowac. Jak na razie proponuje Ci rotowac naturalnie, tzn: masz ochote na maselko to je jedz,nie masz to nie jedz i to sa podstawy ZO i DO nic na sile i do syta

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #4 : 2008-12-30, 11:00:36 »

Sa osoby, ktorym pomoglo niejadanie dziennie produktow mlecznych--w przykladach jadlospisow /ksiazki dr Kwasniewskiego/ tez produkty mleczne nie wystepuja codziennie.
Wiec kazdy ma wolny wybor--je co mu smakuje i po czym sie dobrze czuje--ot cala filozofia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #5 : 2008-12-30, 11:06:22 »

Lepiej nie ryzykować!

Ja zarykowalem. Zarotowalem. U mnie dziala. Jest lepiej.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #6 : 2008-12-30, 11:17:40 »

Ja bym się tak głośno do takiego zestawu genów nie przyznawał!, bo dla takich zamiast DO korzystniejsza i zdrowsza jest dieta wysokowęglowodanowa.  Mr. Green
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #7 : 2008-12-30, 11:35:22 »

Ja bym się tak głośno do takiego zestawu genów nie przyznawał!, bo dla takich zamiast DO korzystniejsza i zdrowsza jest dieta wysokowęglowodanowa.  Mr. Green

Ja wysokoweglowodanowa dieta nabawilem sie wielu chorob i mam gleboko w d..... zniszczona sluzowke.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #8 : 2008-12-30, 11:50:09 »

A boś pewnie za dużo tłuszczu jadł! i przez to ci flaczki wypaliło!.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #9 : 2008-12-30, 12:20:15 »

.Często tez czytam Wasze forum i zaintrygowała mnie jedna rzecz.Chodzi mi o rotację produktów mlecznych.Dr Kwaśniewski w swoich książkach zaleca spożywanie śmietany,masła i innych produktów mlecznych jako źródło wartościowego tłuszczu.Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?

jedno i drugie ma swoje uzasadnienie
30 lat temu  mleko było mlekiem a masło masłem i nie szkodziło
dziś po tamtym mleku maśle i śmietanie zostały wspomnienia dlatego niektórym może szkodzić
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #10 : 2008-12-30, 12:40:07 »

I ty alibrutusie! Shocked
Twierdzisz, że za komuny było LEPIEJ  Mr. Green. A było, było ... Laughing
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #11 : 2008-12-30, 12:48:20 »


jedno i drugie ma swoje uzasadnienie
30 lat temu  mleko było mlekiem a masło masłem i nie szkodziło
dziś po tamtym mleku maśle i śmietanie zostały wspomnienia dlatego niektórym może szkodzić
Masz rację chyba tu tkwi przyczyna tych wszytskich nietolerancji.
W dzieciństwie piłam mleko, jadłam sery, śmietanę, masło praktycznie codziennie ale trudno to porównać do tego co mamy dziś na ryku.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #12 : 2008-12-30, 13:07:24 »

Tak!, najprościej przyczynę własnych niepowodzeń zwalać na niezależne czynniki "obiektywne".
Też uważam, że warzywa sprzed wielu lat były lepciejsze, a nawet cukier z cukiernicy miał więcej cukru w cukrze  Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #13 : 2008-12-30, 13:14:07 »

Tak!, najprościej przyczynę własnych niepowodzeń zwalać na niezależne czynniki "obiektywne".
Też uważam, że warzywa sprzed wielu lat były lepciejsze, a nawet cukier z cukiernicy miał więcej cukru w cukrze  Very Happy
Masz na myśli swoje niepowodzenia  Shocked???
Mi się raczej w życiu wiedzie.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #14 : 2008-12-30, 13:28:50 »

.Często tez czytam Wasze forum i zaintrygowała mnie jedna rzecz.Chodzi mi o rotację produktów mlecznych.Dr Kwaśniewski w swoich książkach zaleca spożywanie śmietany,masła i innych produktów mlecznych jako źródło wartościowego tłuszczu.Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?

jedno i drugie ma swoje uzasadnienie
30 lat temu  mleko było mlekiem a masło masłem i nie szkodziło
dziś po tamtym mleku maśle i śmietanie zostały wspomnienia dlatego niektórym może szkodzić

Też tak myślę.
I obawiam się, że wkrótce rozwijająca się technologia żywienia (i karmienia zwierząt hodowlanych) "załatwi" nam pare innych produktów  Mad 
A niektórzy z nas będą przekonani, że DO jest nie dla nich   Confused
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #15 : 2008-12-30, 13:44:00 »

Tak!, najprościej przyczynę własnych niepowodzeń zwalać na niezależne czynniki "obiektywne".
Też uważam, że warzywa sprzed wielu lat były lepciejsze, a nawet cukier z cukiernicy miał więcej cukru w cukrze  Very Happy
Masz na myśli swoje niepowodzenia  Shocked???
Mi się raczej w życiu wiedzie.

MONIKOW,
a napisałem w cytowanym poście: "MONIKOW Tak!, najprościej przyczynę ..."
Nie, prawda?.  Więc to nie jest post do ciebie osobiście kierowany i nie interesuję się jak ci się wiedzie, choć oby jak najlepiej...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #16 : 2008-12-30, 13:46:06 »

  A niektórzy z nas będą przekonani, że DO jest nie dla nich   Confused

Widzę w tym same zalety dla siebie, że "niektórzy z was..." Laughing
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #17 : 2008-12-30, 13:52:52 »

Tak!, najprościej przyczynę własnych niepowodzeń zwalać na niezależne czynniki "obiektywne".
Też uważam, że warzywa sprzed wielu lat były lepciejsze, a nawet cukier z cukiernicy miał więcej cukru w cukrze  Very Happy
Masz na myśli swoje niepowodzenia  Shocked???
Mi się raczej w życiu wiedzie.

MONIKOW,
a napisałem w cytowanym poście: "MONIKOW Tak!, najprościej przyczynę ..."
Nie, prawda?.  Więc to nie jest post do ciebie osobiście kierowany i nie interesuję się jak ci się wiedzie, choć oby jak najlepiej...
Wynikało to z kontekstu, raczej  ale skoro nie do mnie...
Również życzę Tobie jak najlepiej.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #18 : 2008-12-30, 13:59:07 »

Najważniejsze!!! - obyśmy wszyscy zdrowi byli  Very Happy
Reszta sama przychodzi! Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #19 : 2008-12-30, 14:03:06 »

Dokładnie...
Też jestem takiego zdania, reszta jest mało istotna i ze wszystkim mozna sobie poradzić.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.