forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:31:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Smietana i produkty mleczne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Smietana i produkty mleczne  (Przeczytany 94248 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #20 : 2008-12-30, 18:06:33 »

Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?

To pewnie nie czytałes tego;

WojciechS, śmietana/masło to bardzo dobry produkt leczący, szczególnie dzieci/młodzież...


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #21 : 2008-12-30, 18:26:31 »

Natomiast lekarka na forum zaleca ograniczenie tych produktów i spożywanie ich co siedem dni.Więc jak to jest?Kto ma rację i komu wierzyć?

To pewnie nie czytałes tego;

WojciechS, śmietana/masło to bardzo dobry produkt leczący, szczególnie dzieci/młodzież...




errata.ma być "nie czytałaś"  Smile
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #22 : 2008-12-31, 21:03:49 »

a mnie tam smietana smakuje codziennie wiec nie obawiam sie jej , gorzej z ziemniakami ich nie moge jesc codziennie tak jakby cos bylo z nimi nie tak.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #23 : 2009-01-01, 18:02:16 »

KKup ziemniaki z "innego worka"--bo ziemniak to nie kartofel.

W asortymencie ziemniaka jest "ziemniak maczny", ziemniak malomaczny" itd...  -trzeba trafic na odpowiedni ktory bedzie smakowal.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #24 : 2009-01-01, 19:02:03 »

a mnie tam smietana smakuje codziennie wiec nie obawiam sie jej , gorzej z ziemniakami ich nie moge jesc codziennie tak jakby cos bylo z nimi nie tak.
a jaka masz grupe krwi??ja mam 0 i tez jakos nie smakuja mi codziennie. Razz
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #25 : 2009-01-01, 19:04:50 »

Ja mam AB. Teraz w zimie to nawet kilka dni moge ziemniaka nie jesc, w okresie letnim to co drugi dzien smakuje.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #26 : 2009-01-01, 22:52:39 »

a mnie tam smietana smakuje codziennie wiec nie obawiam sie jej , gorzej z ziemniakami ich nie moge jesc codziennie tak jakby cos bylo z nimi nie tak.
a jaka masz grupe krwi??ja mam 0 i tez jakos nie smakuja mi codziennie. Razz

Ja na zerze jade codziennie ziemniaczano juz  od kilku miesiecy i jest coraz lepiej.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #27 : 2009-01-02, 12:01:47 »

a mnie tam smietana smakuje codziennie wiec nie obawiam sie jej , gorzej z ziemniakami ich nie moge jesc codziennie tak jakby cos bylo z nimi nie tak.
a jaka masz grupe krwi??ja mam 0 i tez jakos nie smakuja mi codziennie. Razz

Ja na zerze jade codziennie ziemniaczano juz  od kilku miesiecy i jest coraz lepiej.
kangur pod jakim wzgledem jest lepiej?ßJa jak jadam codziennie ziemniaki,to  lapia mnie bole ramion.Po ziemniaczanej przerwie bole znikaja.A i smak na ziemniaki kazdego dnia jest inny,chociaz ziemniaki z tego samego zrodla.Od mojej mamy z wlasnego ogrodu. Razz
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #28 : 2009-01-02, 12:04:05 »

Mnie co prawda nic nie boli ale tez chocby nie wiem jak dobre ziemniaki kupił to na nastepny dzien juz nie smakuja.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #29 : 2009-01-02, 12:23:31 »

dobre ziemniaki kupił to na nastepny dzien juz nie smakuja.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=517 - a mnie skawrki zawsze smakują, czy z jajkami, czy ziemniakami, czy kluskami, czy kaszanką!. Lubię jeszcze dodać boczku surowego do proponowanego zestawu i masła pod koniec smażenia, aby się tylko nie przegrzało. Maślany smak - dobrze, że masło jest wybitnie szkodliwe niektórym!.  Very Happy

PS
dla tych, co nie rozumieją lub nie znają zasad DO podam, że ta porcja "ziemniaków" z podanego linku jest wystarczająca dla trzech dorosłych osób, jako dodatek smakowy do mięsa - najlepiej pieczonego.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #30 : 2009-01-02, 12:36:27 »

dobre ziemniaki kupił to na nastepny dzien juz nie smakuja.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=517 - a mnie skawrki zawsze smakują, czy z jajkami, czy ziemniakami, czy kluskami, czy kaszanką!. Lubię jeszcze dodać boczku surowego do proponowanego zestawu i masła pod koniec smażenia, aby się tylko nie przegrzało. Maślany smak - dobrze, że masło jest wybitnie szkodliwe niektórym!.  Very Happy

PS
dla tych, co nie rozumieją lub nie znają zasad DO podam, że ta porcja "ziemniaków" z podanego linku jest wystarczająca dla trzech dorosłych osób, jako dodatek smakowy do mięsa - najlepiej pieczonego.
no wlasnie,przeciez to skwarki maja smakowac,a nie ziemniaki,a ze te drugie  nie smakuja,to z wiadomej przyczyny. Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #31 : 2009-01-02, 12:50:59 »

Bardzo ważna (FUNDAMENTALNA) informacja: na 1gram białka spożytego w tych ziemniakach, dostarcza się organizmowi 2,8 grama tłuszczu i około 1 grama węglowodanów!. A więc w bilansie dobowym PROPORCJI dalej trzeba szukać potrawy, która "zbije" węglowodany i podniesie tłuszcz. Np na kolację lub śniadanie: plaster sera żółtego z grubym masłem i kawałeczkiem dobrej wędliny - będzie idealny do tego zestawu!. A może dwa i pół plastra?, a może nawet pięć takich plastrów jeśli się np. pobiegało, czy popływawało, czy ...?. Ile gram białka się przy tym zjadło? - a kogo to obchodzi? Shocked . Przecież jemy "do syta". Co to jest "do syta" - każdy może sobie poszukać, jeśli nie wie. Zawsze można wypić dla kurażu kubeczek śmietanki 30% - obniża zdecydowanie zapotrzebowanie na białko, a kto je mało białka - długo żyje, bo nic tek nie przyspiesza metabolizmu, jak nadmiar wolnych aminokwasów  Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #32 : 2009-01-02, 13:13:40 »

Zawsze można wypić dla kurażu kubeczek śmietanki 30% - obniża zdecydowanie zapotrzebowanie na białko...

a dla tych co "nie tolerują" smietanki są inne napoje regeneracyjne Wink
jakie? "każdy może sobie poszukać, jeśli nie wie"  Mr. Green
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #33 : 2009-01-02, 13:22:13 »

Mnie co prawda nic nie boli ale tez chocby nie wiem jak dobre ziemniaki kupił to na nastepny dzien juz nie smakuja.

Nie potrafisz ugotować ich-taka prawda.
Za długo gotujesz i są rozgotowane-taka ciapa-nie cierpie takich.
Lubie takie "sypkie"-takie  jak moja kochana teściowa gotuje   Very Happy
Wczoraj i przedwczoraj bylismy i Niej na obiedzie-wiec byłam bardzo szczesliwa  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #34 : 2009-01-02, 13:23:29 »

Zawsze można wypić dla kurażu kubeczek śmietanki 30% - obniża zdecydowanie zapotrzebowanie na białko...

a dla tych co "nie tolerują" smietanki są inne napoje regeneracyjne Wink
jakie? "każdy może sobie poszukać, jeśli nie wie"  Mr. Green

Blackend jestes pewien,ze juz wytrzeźwiałes calkowiecie?  Razz Mr. Green 
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #35 : 2009-01-02, 13:31:51 »

kto miał zrozumieć ten zrozumiał / komu nie było dane - takie widocznie jego przeznaczenie  Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #36 : 2009-01-02, 13:39:13 »

a dla tych co "nie tolerują" smietanki

niech się trzymają od produktów mlecznych i podrobów jak najdalej!.  Cool Od tłuszczu - lepiej też  Wink
Niezbędną ilość tłuszczu budulcowego i energrtycznego mogą sobie przecież zawsze wyprodukować z węglowodanów.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #37 : 2009-01-02, 13:40:47 »

kto miał zrozumieć ten zrozumiał / komu nie było dane - takie widocznie jego przeznaczenie  Mr. Green

Dobra ,dobra zrozumienie zrozumieniem,a utrzymujące sie promile promilami  Mr. Green
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #38 : 2009-01-02, 13:44:32 »

a dla tych co "nie tolerują" smietanki

niech się trzymają od produktów mlecznych i podrobów jak najdalej!.  Cool Od tłuszczu - lepiej też  Wink
Niezbędną ilość tłuszczu budulcowego i energrtycznego mogą sobie przecież zawsze wyprodukować z węglowodanów.
A czy nie można jeść optymalnie nie pijąc śmietany??? Shocked Co w tym złego.??
W podgardlu, smalcu, słoninie, boczku jest tyle tłuszczu.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Smietana i produkty mleczne
« Odpowiedz #39 : 2009-01-02, 13:49:56 »

A czy nie można jeść optymalnie nie pijąc śmietany??? Shocked

Można, ale dla takich osób korzystniejsza jest dieta wysokowęglowodanowa. Po co się sztucznie i na siłę uszczęśliwiać tłuszczem pokarmowym, skoro zestaw genowy jest u takich osób dostosowany do przerobu węglowodanów na tłuszcz!. Geny zrobią to lepiej niż najlepszy kalkulator dietetyczny, czy waga. Trzeba tyko genom nie przeszkadzać!.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 18 zapytaniami.