forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:20:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  LAKTAZA - enzymy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: LAKTAZA - enzymy  (Przeczytany 86524 razy)
justi2001
Go


Email
LAKTAZA - enzymy
« : 2008-12-31, 10:02:41 »

Hej, a powiedzcie mi czy używa ktoś z Was tegoż "wynalazku". Troche poczytalam tu i owdzie o nietlerancji i alergii, ktore to znacznie od siebie sie roznia. Ja alergii na mleczne nie mam, tylko nietolerancje (i to tez roznie z tym bywa). Moze moglabym sie wspomoc tym enzymem?

Aha, czy mozliwe jest ze w dni gdy nie zjadam zadnych zboz lepiej trawie mlecze??
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #1 : 2009-01-01, 13:46:47 »

Od dzis testuje te enzymy, zobaczymy jak sie sprawdza
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #2 : 2009-01-01, 19:39:47 »

Od dzis testuje te enzymy, zobaczymy jak sie sprawdza
Zastanawia mnie - jaki masz cel w stosowaniu tych enzymów ? Laktaza jest niezbędna u niemowląt, zaś  większość dorosłych ma niski poziom laktozy przy sporadycznym spożywaniu mleka. Jeśli boli Cię brzuch po mleku czy śmietanie - to ich nie spożywaj. Masło raczej nie daje takich dolegliwości, bo zawiera śladowe ilości cukru mlecznego.
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #3 : 2009-01-02, 05:06:57 »

Problem bea jest troche bardziej zlozony niz mogloby ci sie wydawac. Otoz po pierwsze, nie przestane spozywac nabialu bo jestem DO dr Kwasniewskiego a nie Pani Ewy Bednarczyk. Po drugie lubie nabial. A po trzecie enzym laktazy w naszych jelitach codziennie jest INNY. Na to ma wplyw wiele czynnikow. Ja np wiem, ze gdy mam duzo stresu i napije sie mleka to njalepiej niech mnie biora na oddzial i robia lewatywe tak mnie skreca...Wiem tez ze gdy podrazniona jest sluzowka jelit to tez tego enzymu moze byc mniej w jelitach. A ze nieraz i po masle zle sie czuje, to postanowilam sprobowac te enzymy... Od zawsze jadlam nabial i go lubie i nie sprawial mi wiekszych klopotow. Ostatnio chyba sobie nim troszke zaszkodzilam, ale wydaje mi sie ze to przez CHLEB... Chyba zboza z nabialaem sie gryza...
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #4 : 2009-01-02, 07:03:13 »

Problem bea jest troche bardziej zlozony niz mogloby ci sie wydawac. Otoz po pierwsze, nie przestane spozywac nabialu bo jestem DO dr Kwasniewskiego a nie Pani Ewy Bednarczyk. Po drugie lubie nabial. A po trzecie enzym laktazy w naszych jelitach codziennie jest INNY. Na to ma wplyw wiele czynnikow. Ja np wiem, ze gdy mam duzo stresu i napije sie mleka to njalepiej niech mnie biora na oddzial i robia lewatywe tak mnie skreca...Wiem tez ze gdy podrazniona jest sluzowka jelit to tez tego enzymu moze byc mniej w jelitach. A ze nieraz i po masle zle sie czuje, to postanowilam sprobowac te enzymy... Od zawsze jadlam nabial i go lubie i nie sprawial mi wiekszych klopotow. Ostatnio chyba sobie nim troszke zaszkodzilam, ale wydaje mi sie ze to przez CHLEB... Chyba zboza z nabialaem sie gryza...
Skoro lubisz nabiał i wcześniej Ci nie szkodził, to raczej nie  jest jednak problem niedoboru laktazy.
 Czekam na efekty jej stosowania u Ciebie - pozytywne oczywiście Smile
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #5 : 2009-01-02, 08:19:24 »

Napewno poinformuje Smile. Pozdrawiam :*
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #6 : 2009-01-02, 15:18:31 »

Na diecie z codziennie stosowaną śmietaną nie wskazane jest jedzenie zbóż, a ziemniaki można jadać w ilości do 100g (Dieta Optymalna).
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #7 : 2009-01-02, 16:59:44 »

Witam Pania lekarke i dziekuje za odzew. Czyli moge przypuszczac ze moje problemy z trawieniem mlecznych mogly wynikac ze zjadanych zboz? Od 3 dnich nie jem ANI GRAMA zadnych zbozowych, ale.... w zwiazku z tym ze nie jem zadnych warzyw ani owocow jem.... slodycze Smile Konkretnie marcepana Smile. Nie przekraczajac ilosci wegli (max 70 g w/dobe). 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #8 : 2009-01-02, 17:05:06 »

1.Czyli moge przypuszczac ze moje problemy z trawieniem mlecznych mogly wynikac ze zjadanych zboz? Od 3 dnich nie jem ANI GRAMA zadnych zbozowych, ale.... w zwiazku z tym ze nie jem zadnych warzyw ani owocow 2.jem.... slodycze Smile Konkretnie 3.marcepana Smile. 4.Nie przekraczajac ilosci wegli (max 70 g w/dobe). 

1. Tak, choć nie tylko 2. Samo życie. 3. jak leci codziennie to może sie okazać, że ... żółtka szkodzą. 4. ok.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #9 : 2009-01-02, 17:42:14 »

1.Czyli moge przypuszczac ze moje problemy z trawieniem mlecznych mogly wynikac ze zjadanych zboz? Od 3 dnich nie jem ANI GRAMA zadnych zbozowych, ale.... w zwiazku z tym ze nie jem zadnych warzyw ani owocow 2.jem.... slodycze Smile Konkretnie 3.marcepana Smile. 4.Nie przekraczajac ilosci wegli (max 70 g w/dobe). 

1. Tak, choć nie tylko 2. Samo życie. 3. jak leci codziennie to może sie okazać, że ... żółtka szkodzą. 4. ok.
Dobrze wiedzieć o tych żółtkach. Choć ja, przy jedzeniu słodyczy jeszcze tego nie zauważyłam. Muszę zwrócić uwagę.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #10 : 2009-01-02, 17:56:36 »

...Dobrze wiedzieć o tych żółtkach...

Ale czy to mozliwe, ze "zoltka mogom" szkodzic???  Shocked Shocked Shocked
to "cheba" jakies "histerezje" 

Ja tam wiem, ze "miazdzyca i rak som"  smiertelne  Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

A jak "siem jom widzi" to i date stypy,
mozna bardzo dokladnie "oszacowac" !!!  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #11 : 2009-01-02, 18:18:40 »

Oszacować i zorganizować. Grizzly, Ty chyba masz obsesję śmierci.
Tak sobie czasami myślę, coby na te posty powiedział raczej "normalny" śmiertelnik. Chyba by się popukał w głowę. Nic tylko żółtka, tłuszcze, zgagi, jakieś inne okropności. Jak by nie było ciekawszych rzeczy do pisania i robienia. Nie sądzicie? Można by pomyśleć o śniegu i nartach na przykład, albo o psie, albo o seksie, nie wspominają o wzniosłych sprawach (sztuce, literaturze czy religii). No właśnie czasami sobie myślę, co ja tu robię. Edyta to wiadomo, jest to dla niej przerywnik w pracy twórczej (malowanie, przecież nie można bez przerwy malować) Już wiem co ja tu robię. Uciekam od pisania listu do znajomej Japonki. Jak to przedstawicielka tej rasy jest bardzo zdyscypinowana, odpisuje skrupulatnie i oczekuje odpowiedzi. Niestety mam problemy z angielskim i z tego powodu bardzo długo się mobilizuję, siedząc sobie na przyjemnym forum.
No może są też inne powody.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #12 : 2009-01-02, 18:30:28 »

...No może są też inne powody...

A wlasnie!!!  Shocked Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #13 : 2009-01-02, 18:37:58 »

...Ty chyba masz obsesję śmierci...

Aby zyc, nie mozna "dozywac umierajac",
tylko "oszacowac smierc" i "uciekac", robic choc "kilka krokow do przodu"
oczywiscie "inwestujac pieniadze" w "pomocna dlon",
bo inacy to "smierc Ciebie zobacy" i koniec jej pracy. !!!  Shocked Cool

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #14 : 2009-01-02, 20:14:26 »


Ale czy to mozliwe, ze "zoltka mogom" szkodzic???  Shocked Shocked Shocked
to "cheba" jakies "histerezje" 

Misiu.
Czy to mozliwe, ze pomocna dlon, ktora tu reklamujesz, nie wie ze zoltka moga szkodzic.
Taki srebrny metalik Hydrargium wchodzi w reakcje z siareczka z zoltka  i wiesz co powstaje, gdzie to moze sie kumulowac, i jak organizm czlowieka (nie niedzwiedzia) moze na to reagowac.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #15 : 2009-01-02, 20:29:36 »


Aby zyc, nie mozna "dozywac umierajac",
tylko "oszacowac smierc" i "uciekac", robic choc "kilka krokow do przodu"
oczywiscie "inwestujac pieniadze" w "pomocna dlon",


miszka
nie smędź
 gdzież się podziała owa "pomocna dłoń" jak była potrzebna?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #16 : 2009-01-02, 20:40:56 »

...miszka
nie smędź
 gdzież się podziała owa "pomocna dłoń" jak była potrzebna?...

A gdzie sie podziala "gotowosc do zainwestowania w przedluzenie emerytury" , Shocked
jak ocalenie zycia i zdrowia bylo jeszcze mozliwe???!!!!  Shocked Shocked Shocked

Ot "materialisci" swoje "d......" chcieliby ratowac "za darmoche" !!! Shocked Confused Sad Crying or Very sad Rolling Eyes Evil or Very Mad Idea Neutral

"Za darmoche" to nawet "kaplan" sie nie modli...!!!

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #17 : 2009-01-02, 21:00:50 »

misiek, za odpowiednia oplata Wink napisze ci bota, ktory twoją jakże żmudną misje zamieni w wakacje
nie bedzie to trudne, bo caly ten spam bedzie ograniczal sie do kilku tylko sloganow, tak zeby nam tępakom wmłotkować wraszcie conieco do glowy

wszystko oczywiscie soczyscie osłonecznikowane
mam juz nawet nazwe "robin inaczej"

no chyba ze by to oznaczalo zabieranie dziecku zabawki
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #18 : 2009-01-02, 21:18:39 »


"Za darmoche" to nawet "kaplan" sie nie modli...!!!

każdy kij ma dwa końce
za pieniądze  ksiądz modli ale też i lud podli
 pomocna dłoń też
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LAKTAZA - enzymy
« Odpowiedz #19 : 2009-01-02, 21:29:04 »

...każdy kij ma dwa końce...

SWIETA RACJA Ali !!!  Cool

 Cool na jednym koncu jest zycie a na drugim smierc Crying or Very sad 

BTW
Ali widze ze jednak "samemi kurami nie zyjesz"  Cool Razz

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.