forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:39:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660317 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Krótkowzroczność a sport
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Krótkowzroczność a sport  (Przeczytany 9916 razy)
michal
Go


Email
Krótkowzroczność a sport
« : 2009-01-04, 11:33:22 »

Witam wszystkich,

czy krótkowzroczność rzędu -5, -6, może być przeszkodą do uprawiania niektórych sportów, np. intensywny bieg, ćwiczenia na siłowni? Ile jest prawdy w tym, że podnoszenie ciężkich przedmiotów, pompki, brzuszki, maratony, itp. mogą przy takiej wadzie wzroku spowodować odwarstwienie siatkówki?

Pozdrawiam Smile

PS. Się pochwalę Cool że po miesiącu diety głowa jest czysta, nic mnie nie boli, zostały tylko czerwone blizny no i braki w owłosieniu Smile Jest jeszcze trochę do zrobienia na twarzy, ale bardzo niewiele. Śpię normalnie, także dzięki za pomoc Smile Rozpiera mnie energia i muszę sobie "przyładowywać" na bieżni Smile Póki wszystko nie zejdzie, zjadam trochę więcej niż "do syta", około 80g białka (codziennie głównie z żółtek i wątroby), ponad 3 razy tyle tłuszczu (głównie z topionej słoniny i żółtek) i połowa tego węgli (marchewka, ziemniak, cebula, czasem pomidory)...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #1 : 2009-01-04, 12:01:35 »

jesli chodzi o okularnikow to wiem tylko, ze "gniezdzaaa sie w akademikuu, maja kazdyyy po czajnikuuu" itp, itd Wink Very Happy

tak czy inaczej gratuluje postepow, super!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #2 : 2009-01-04, 12:15:03 »

...ciężkich przedmiotów,

Po co podnosic jakies ciezkie przedmioty,jak można podnosic kogos lekkiego i jest duzo przyjemniej?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #3 : 2009-01-04, 12:24:28 »

nooo wlaaasnie, moze lepiej sobie popodnosic "lzejsze przedmioty", tylko ostroznie ostroznie, bo potem "taki dzieckiem sie nie zajmieee, tylko mysli o Einstein'ie" itp, itd Wink
(nie to ze jakies uprzedzenia tu prezentuje Wink )
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #4 : 2009-01-04, 12:25:37 »


Po co podnosic jakies ciezkie przedmioty,jak można podnosic kogos lekkiego i jest duzo przyjemniej?


Dalas mi kosza. Wolisz duet z Michalem.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #5 : 2009-01-04, 13:12:12 »

Po co podnosic jakies ciezkie przedmioty,jak można podnosic kogos lekkiego i jest duzo przyjemniej?

Po to, że jak się dużo podnosi ciężkich przedmiotów, to potem się ma dużo siły i kondycji i tymi lekkimi osobami można dłuuugo i dużo obracać...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #6 : 2009-01-04, 13:14:26 »


Po co podnosic jakies ciezkie przedmioty,jak można podnosic kogos lekkiego i jest duzo przyjemniej?


Dalas mi kosza. Wolisz duet z Michalem.

Nie.Nie wole duetu z Michałem.Ja tylko chciałam Jemu poradzic,zeby połaczył przyjemne z pozytecznym,ale widze juz ,ze chłopak mysli przyszłościowo,no to sie chwali  Razz Cool
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #7 : 2009-01-04, 13:23:54 »

(...) widze juz ,ze chłopak mysli przyszłościowo

Chłopaki to są w agencjach towarzyskich, a my jesteśmy młode wilki Cool -- ktoś wie, z jakiego to filmu?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #8 : 2009-01-04, 13:32:47 »

...ktoś wie, z jakiego to filmu?

Tak.Ja wiem."Fargo"  Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #9 : 2009-01-04, 13:42:30 »

ja nie wiem, ale....
chodzilam do LO, gdzie 3 roczniki wyzej uczeszczal kolega, ktorego epizod z mercem w odrze i inne takie zainspirowaly czesciowo scenariusz filmu
ale samego arcydziela nie widzialam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #10 : 2009-01-04, 14:03:51 »

Różne jest podejście Michał.
Osobom z -10 nawet rodzić zabraniają.
A odklejenia stają się nawet ... bez uprzedniego wysiłku...
Podnoszę (ogólnie wiadomą dla lekarzy alergologów) kwestię odklejania się po bodźcu alergenowym (z mojego doswiadczenia cała grupa produktów mleczych - chodzi o alergen białkowy; choć nie wykluczałabym też produktów zbożowych jako czynnika sprawczego). Można to sprawdzić,... która grupa jest dla Ciebie istotniejsza w wywoływaniu bólu głowy. Sprzyjać odklejaniu się siatkówki będzie ta grupa, po której  wystapią bóle głowy.
Ja jestem za tym by ćwiczyć i wyłapać alergen wywołujacy dysfunkcję (ból głowy, inne) rotacyjnym (co 7 dni) podawaniem domniemanego alergenu/nietoleranta.
We wielu postach na forum podaję metodę (skutecznie obśmiewaną przez Edytę, Adampio i Mafa)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #11 : 2009-01-04, 14:11:52 »


We wielu postach na forum podaję metodę (skutecznie obśmiewaną przez Edytę, Adampio i Mafa)

Jeszcze brakuje dwóch muszkieterów  Idea. Kto sie przyłaczy?


PS.Pani doktor.Musi pani zrozumiec,ze nie na wszystkich działają pani metody leczenia ,a co wiecej niektórym szkodzą-czyli ...samo życie.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #12 : 2009-01-04, 14:46:18 »

Tak.Ja wiem."Fargo"  Razz

Tego nie widziałem, ale widziałem http://www.youtube.com/watch?v=8mEG2axK85c

Podnoszę (ogólnie wiadomą dla lekarzy alergologów) kwestię odklejania się po bodźcu alergenowym (z mojego doswiadczenia cała grupa produktów mleczych - chodzi o alergen białkowy; choć nie wykluczałabym też produktów zbożowych jako czynnika sprawczego). Można to sprawdzić,... która grupa jest dla Ciebie istotniejsza w wywoływaniu bólu głowy. Sprzyjać odklejaniu się siatkówki będzie ta grupa, po której  wystapią bóle głowy.
Ja jestem za tym by ćwiczyć i wyłapać alergen wywołujacy dysfunkcję (ból głowy, inne) rotacyjnym (co 7 dni) podawaniem domniemanego alergenu/nietoleranta.

Lekarko, dziękuję za odpowiedź. Problem w tym, że nie jadam ani mlecznych, ani zbożowych -- tylko jajka, podroby, boczek, smalec, i niektóre warzywa. Nie mam bólów głowy, czuję się świetnie i mam sporo energii. To odwarstwienie, z tego co wyczytałem, wiąże się również ze wzrostem ciśnienia w gałce ocznej, który ponoć występuje przy intensywnym wysiłku, wyciskaniu; oko krótkowidza ma kapkę inny kształt. Nie wiem ile w tym prawdy. Nie wiem czy przy ZO takie coś w ogóle występuje. Toan, mogę Cię prosić o odpowiedź? W końcu Twój Tata też ma okularki minusy a sportowo aktywny jest ponad miarę...
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #13 : 2009-01-04, 14:53:30 »

We wielu postach na forum podaję metodę (skutecznie obśmiewaną przez Edytę, Adampio i Mafa)

PS.Pani doktor.Musi pani zrozumiec,ze nie na wszystkich działają pani metody leczenia ,a co wiecej niektórym szkodzą-czyli ...samo życie.

Lekarko, dziękuję za Twoje zaangażowanie na forum i wiedź, że je doceniam. Edytko, Ty jesteś jedną wielką emocją i to też jest fajne Smile ale Dziewczyny, nie kłócić mi się tu. Żadnych wycieczek osobistych ani nawet zbiorowych, bo raz-dwa zrobię z wami porządek -- to ja jestem gospodarzem tego wątku Wink Takie młode, urocze dziewczęta, i tak sobie skaczą do włosów, normalnie wstyd... Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #14 : 2009-01-04, 15:04:16 »

... ale Dziewczyny, nie kłócić mi się tu. Żadnych wycieczek osobistych ani nawet zbiorowych, bo raz-dwa zrobię z wami porządek -- to ja jestem gospodarzem tego wątku Wink ...

Tylko czasem palcem nie pogróź,bo to straszna nadana  Shocked Sad  Razz
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #15 : 2009-01-04, 15:15:35 »

@michał
nie wiem w jakim jesteś wieku ?
mając 7 lat założyłem okulary +4, po 50 latach mam +8, a wróżono mi, straszono, że na starość po ścianach będę chodził
nic takiego się nie stało, jestem aktywny zawodowo, dwadzieścia parę lat na komputerach, jeżdżę samochodem, mówią niektórzy,że za szybko, i od 16 lat nie mam nawet stłuczki,
nie we wszystko trzeba wierzyć
wysiłek oczywiście trzeba stopniować
od 16 do 23 roku życia byłem czynnym sportowcem, podnoszenie ciężarów, jakoś przeżyłem, chociaż skutkiem tego sportu jest trochę sfatygowany kręgosłup

cwiczyć tylko nie eksremalnie
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Krótkowzroczność a sport
« Odpowiedz #16 : 2009-01-04, 16:01:06 »

No dobra Ziutek,ale Ty piszesz o nadwzrocznosci,a Michał o krótkowzrocznosci  Cool Razz
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.