forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:05:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zatrucie Rtęcią
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zatrucie Rtęcią  (Przeczytany 39024 razy)
kangur
Go


Email
Zatrucie Rtęcią
« : 2009-01-06, 09:04:33 »

                     Rtęć.

Jest wiele form w ktorych rtęć występuje:
-Rtęc organiczna RHg+, gdzie R jest rodnikiem np. grupa metylowa CH3. Metylortęć jest CH3Hg+. Tak dlugo jak pozostaje w tej formie jest bezpieczna. Problem jest, ze się przekształca w trujacą rtęć nieorganiczną Hg++.

   -Rtęć metaliczna Hg. Plynny metal, który nie jest groźny przy połknięciu (dziwne ale prawdziwe). Opary natomiast są szkodliwe, gdyż dostają się do organizmu poprzez płuca i w procesie metabolizmu przekształca się w trującą rtęć nieorganiczną Hg++.
Czyli mamy rtęć trującą nierganiczną i bardzo toksyczną rtęć polityczną.

Więcej o rtęci można poczytać tu:

http://wapedia.mobi/pl/Tiole

http://www.rakstop.engo.pl/www/rtec.htm

http://www.uop1.yoyo.pl/Dane/Hg.htm


http://www.zgapa.pl/zgapedia/Rtęć.html



                     Symptomy zatrucia rtecia.

Zawroty glowy, tinnitus (szumy w uszach), insomnia, ospalosc, brak apetytu, sklonnosci do rozwolnienia zmieniajace sie na zatwardzenie, pocące sie izimne rece i stopy, sklonnosci do pocenia sie  (niektorzy moga sie nie pocic wcale), zaczerwienienia skory szczegolnie na twarzy i szyi. Astma jest symptomen chronicznego zatrucia rtecia. Barzo powszechne sa zaburzenia  w ukladzie trawiennym.

Skora jest sucha, rozwija sie grzybek na nogach i grzybica paznokci, swedza kostki na nogach (szczegolnie od wewnetrznej strony troche powyzej kostki). Skora w tych miejscach jest sucha, luszczaca sie. ( Rozdrapywalem te miejsca do krwi).

Wlosy staja sie ciensze, przesuszone, matowe, wolniej rosnace i kruche.

Zegar biologiczny zostaje rozregulowany. Pozne chodzenie spac  i pozne budzenie sie staje sie bardziej powszechne.

Staje sie bardziej wrazliwym na ostre swiatlo. Moze sie pojawic brak rozpoznawania kolorow. Rozpoznawanie odleglych przedmiotow staje sie trudne.

Dziasla zaczynaja sie obnizac i krwawia. Zeby zaczynaja sie ruszac i mozna je wyrywac palcami. Moze sie pojawic slinotok i bardzo nieprzyjemny zapach z ust.

Rtec oslabia zmysl wechu, a w pozniejszym okresie oslabia sluch.
Mozliwosc interpretacji mowy jest oslabiona, pomimo ze wyraznie slyszy sie mowe. Czeste sa przemijace ostre bole w uszach. Odczucie scisniecia glowy opaska. Zamglone myslenie.

Regulacja temperatury ciala jest zachwiana. Pomimo ze temperatura otoczenia jest stala, mozna odczuwac zimno albo goraco.

Wystepuje nadmierne pocenie sie. Niektorzy maja mokra skore caly czas. Niektorzy (przewaznie kobiety) nie poca sie nawet przy wysilku czy przy wysokiej temperaturze zewnetrznej.

Tachykardia jes powszechna. Puls moze sie zmieniac drastycznie w przeciagu kilku minut bez zadnego powodu. EKG moze wykazac splaszczona fale T albo wydluzona QT.

Menstruacja u kobiet powoduje bole brzucha, ostre bole jajnikow i podraznienie narzadow rozrodczych.

Moze sie pojawic niezwykle spuchniecie twarzy albo nog.

Rtec uszkadza system endokrynologiczny. Moze powodowac niedoczynnosc tarczycy. Najlatwiej to mozna sprawdzic mierzac temperature ciala rano przed wstaniem z lozka ( dla miesiaczkujacych kobiet 2, 3 i 4 dzien miesiaczki).
Jesli temperatura ciala jest ponizej 36 C, to jest problem z metabolizmem hormonu trzustki niezaleznie od wynikow z badania krwi.
U kobiet: jesli misiaczka jest jasno czewona to tarczycowe poziomy sa w normie, a jesli brazowawa to poziomy sa za niskie.
(Ja jestem zimny dran. Moja temperatura ciala wynosi 35 C i potrzebuje do lozka grzalki a nie ulegalki)

Innym nierozpoznanym  problemem systemu endokrynicznego jest nadmierne wydzielanie moczu. Wiecej niz 2.5l moczu dziennie, oddawanie moczu 5 albo 6 razy dziennie oraz w nocy jest nienormalne.

Rtec zakloca rowniez regulacje glukozy. Czujac zmeczenie 2-3 godziny po posilku i chec na slodycze, ktora zalatwia chwilowo problem, wskazuje na hypoglicemie niezaleznie od tego czy to jest problem nadnercza czy nie.

Rtec oslabia system immunologiczny, powodujac czeste zachorowania oraz alergie.

Osoby zatrute rtecia maja problemy z metabolizmem alkoholu. Czuja sie okropnie po drinku albo dwuch. 
(To pasuje do ciebie Flor)

Rtec wypiera magnez z enzymow czyniac je szkodliwymi.

Rtec utrudnia utlenianie krwi. Uposledza system koagulacyjny i prowadzi do latwego siniaczenia. Odor ciala moze byc slodko mleczny. Wystepuje uczucie niepelnego wyprozniania sie, nudnosci, brak apetytu, brak koordynacji i impotencja seksualna.


W tych linkach ponizej mozna jeszcze sobie poszerzyc wiadomosci.

http://kopalniawiedzy.pl/plomby-wypelnienia-amalgamat-rtec-wydzielanie-pole-magnetyczne-telefon-komorkowy-komorka-6146.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rtęcica


W tym raporcie ponizej mozna sie zapoznac z usuwniem rteci z organizmu, o autyzmie i nie tylko.

                   http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/protokol_dan.htm

Autor ksiazki Andrew Hall Cutler Phd PE p.t. “Amalgam Illness” nie zaleca stosowania zastrzykow z DMSA i DMPS proponowanych w powyzszym raporcie.
Ten autor pisze, ze ‘LIPOAMIDE’ byl uzywany w chelatacji rteci w Polsce z dobrymi rezultatami. Czy ktos cos wie na ten temat?

Przyszle matki niech popatrza sobie najpierw w zeby i to co wkladaja do ust zanim sie zdecyduja na macierzynstwo.




Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #1 : 2009-01-06, 11:50:58 »

A czy masz jakas wiedze na temat farb. Czy do produkcji farb uzywa sie rteci? Chodzi mi o farby, ktorymi maluja dachy w Au. A maluja dachy z jakiegokolwiek materialu one sa. Zmierzam do tego, ze z tych dachow lapie sie deszczowke, ktora sluzy do wszystkich celow, ze spozyciem wlacznie. Sa takie miejscowosci w Au, ze innej wody nie ma.
Pozdrawiam
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #2 : 2009-01-15, 08:11:40 »

--------------------------------------------------------------------------------
"Cytuj z: afmfo  2009-01-14, 11:08:46
Kangur , już dziękuje , sama znalazłam. Tylko napisz czy chodzi o te plomby z metalowym kolorem.


Tak. Te z metalowym kolorem. Trzeba je usunac. Musisz znalezc dentyste, ktory stosuje ustalony protokol usuwania plomb amalgamatowych. Do innego nie idz.
Mnie usuwano dwie plomby w klinice dentystycznej zgodnie z tym protokolem. Zab musi byc chlodzony woda podczas usuwania. W przeciwnyn razie
opary rteci dostana sie do organizmu powodujac zatrucie. Trzecia plombe usuwano tez w tej samej klinice dentystycznej ale bez chlodzenia woda.
Wowczas jeszcze nie znalem tego protokolu. Myslalem, ze w klinice dentystycznej dentysta wie co robi. Moglbym drania podac do sadu, ale moje zeznanie
o nie prawidlowo przeprowadzonym zabiegu nie wystarczy.
Po jakims czasie po tym zabiegu zaczalem pluc krwia, a ostatnio pojawiily sie dwie granulki na prawym plucu. Bole glowy, zawroty glowy, zimne stopy,
obnizona temprtatura "

Przeniosłam ten post , bo chyba tu powinno sie o tym pisać.

Swoja droga bardzo mnie

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #3 : 2009-01-15, 08:51:28 »

 A swoja droga to bardzo sie wystraszyłam.
Teraz widzę, że mozna o tym poczytać ale jak sie nia ma pojęcia o istniejacym zagrożeniu to do głowy nie przyjdzie czytanie na takie tematy. Nigdy wcześniej nic na ten temat nie słyszałam. Nie sądze ,że mój dentysta coś wie o tym, bo jeszcze rok temu zapakował mi kolejną taką plombę. Ciekawe czy nieprawidłowe usuwanie (chodzi o te opary) nie szkodzi też dentyście?
Kangur , dziekuję Ci za ostrzeżenie. NIe czytam wszystkiego bo nie mam za wiele czasu(dużo pracuję) i nie wiedziałam , że masz takie problemy ze zdrowiem. Te dolegliwości z płucami kojarzysz z tą rtęcia? Może teraz gdy jej sie pozbyłeś będzie tylko lepiej.
Życze Ci wszystkiego dobrego a najwięcej zdrowia. Pozdrawiam.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #4 : 2014-03-13, 20:14:38 »

(Ad acta)
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #5 : 2014-03-27, 12:19:51 »

Kilka następujących po sobie wydarzeń na naszym forum skłoniło mnie do zaproponowania naszym, najbardziej pracowitym forumowym liderkom, znaczy naszym siłaczkom podjęcia takiego oto przedsięwzięcia, o którym (wielce prawdopodobne, że mój Przyjaciel i Jego Syn mają to zagadnienie w swych opracowaniach, a także temat ten był już omówiony na łamach Miesięcznika Optymalni i być może tu, czy tam) wspomnę w części merytorycznej wypowiedzi. Pomysł zrodził się w mej głowie z chwilą, kiedy uznany przez mnie za młodszego, Kolega Silnoręki postawił takie zapytanie:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4976.msg278427#msg278427.

Kojarząc je z dwoma, nie przypadkowo wyrwanymi z chaosu- panującego na naszym, odpowiedzialnym jednak Forum- innymi wypowiedziami:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4512.msg171301#msg171301

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1866.msg223024#msg223024

oraz informacjami przypadkowo uzyskanymi z „Matrixa”, gdzie oczywistą rzeczą jest dopuszczanie do obiegu wszelakich manipulacji, przekłamań, czy „zawoalowywań”:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4976.msg278428#msg278428
najcieplej jak tylko potrafię, proszę Was, wszak miłe Użytkowniczki, abyście sprowokowały dyskusję na dostępnych sobie portalach, blogach, nawet tych plotkarskich, czy obcojęzycznych o potrzebie spożywania białka z jaj kurzych, bądź jej braku w przypadku, gdy osoby- nie tylko stosujące DO- mają styczność z
 pracą, która powodować może wchłanianie przez organizm toksyn oraz konsumpcją pokarmów je zawierających. Być może są wśród Waszych bliskich osoby, którym nie jest obojętne zdrowie córek, synów, sióstr, braci, matek, ojców, żon, czy mężów w reszcie.
 Nie będę niczego sugerował, ponieważ tym razem moim zadaniem nie jest prowokacja, której- z niewiadomych dla Was przyczyn- wielokrotnie się dopuszczam i dopuszczał będę.
 Nie jest też moją intencją przywłaszczenie czegokolwiek na własny użytek,  choć mam za sobą:
- kilkuletni staż w „towarzystwie” oparów ołowiu w jakimś, medialnie niezwykle użytecznym, Centrum Naukowo-Produkcyjnym;
- ponad dwudziestoletnią praktykę w „towarzystwie” wielce użytecznej chemii organicznej, którą w reprezentują chociażby izocyjaniany, gdyż w troszkę inny(wielce  kontrowersyjny na dzień dzisiejszy) sposób potrafię rozwiązywać dotykające mnie problemy.

 Znając Waszą aktywność polecam swą myśl
                                                  Pan Radzio Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #6 : 2014-03-27, 12:40:03 »

Ale to surowe białko i tylko doraźnie, z tego co mi wiadomo, choć siłaczką nie jestem... Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #7 : 2015-03-03, 11:14:49 »

 Laughing
A ja się zastanawiam, może zdołasz mnie przekonać. Very Happy Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #8 : 2015-03-03, 13:20:43 »

Ne mam czasu, golę łono. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #9 : 2015-03-03, 13:34:42 »

 Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #10 : 2015-03-03, 13:55:06 »

 Laughing
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #11 : 2016-03-06, 15:29:07 »

Kurcze. Jak sobie trochę poczytałem o przewlekłym zatruciu rtęcią to roboczo możnaby dopasować moje objawy do tego zaburzenia.
Mam rozumieć, że prawidłowo zastosowane ŻO wyleczy mnie z tego ewentualnie istniejącego zaburzenia?
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #12 : 2016-03-06, 15:44:17 »

 https://www.youtube.com/watch?v=xmYFDkIa6kw

 Dr. Hal Huggins shows the surprising relationship between mercury fillings and Multiple Sclerosis and Lou Gehrig's Disease.

 Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #13 : 2016-03-06, 15:49:32 »

A czemu linka się nie linka, może tak:

po angielsku co innego:
 https://www.youtube.com/watch?v=xmYFDkIa6kw

po polsku co innego:
 https://www.youtube.com/watch?v=oQlUsg5Uib4

 Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #14 : 2016-03-06, 15:59:53 »

Kurcze. Jak sobie trochę poczytałem o przewlekłym zatruciu rtęcią to roboczo możnaby dopasować moje objawy do tego zaburzenia.
Laughing
Poczytaj więcej, w Necie można mnóstwo chorób sobie znaleźć, zwykle to najczęściej raka mózgu można dostać. Wink
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #15 : 2016-03-06, 16:50:36 »

Zwróć uwagę na słowa "możnaby" i "roboczo".
Jeśli te objawy znikną w przeciągu miesiąca to nie będę czytał o tym więcej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #16 : 2016-03-06, 17:32:08 »

A jeśli nie to na bank masz rtęciozę? Laughing
To nie lepiej badania sobie zrobić?
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #17 : 2016-03-06, 17:38:22 »

A jeśli nie to

to dokładniej zbadam temat
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #18 : 2016-03-06, 17:43:40 »

Czyli rtęcioza przez miesiąc krzywdy nie zrobi? Very Happy
Skoro przez miesiąc nie, to może i przez rok nie, a jak przez rok nie...
Zdrowia życzę.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Zatrucie Rtęcią
« Odpowiedz #19 : 2016-03-06, 18:05:15 »

Dziękuję
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.