forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:46:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658441 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Ludzie lubią chorować !
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ludzie lubią chorować !  (Przeczytany 67681 razy)
kristan
Go


Email
Ludzie lubią chorować !
« : 2005-08-04, 12:38:27 »

Tak-smutne to ,ale prawdziwe.Najgorsze jest to,że nawet o tym nie wiedzą,że mogą nie chorować,a dlaczego nie wiedzą wyjaśnia to niejednokrotnie nasz SZANOWNY DR PAN JAN.
Państwo też napewno niejednokrotnie spotkali się z tego typu reakcją środowisk krytycznie-szczególnie z niewiedzy-ustawionych do założeń żywienia optymalnego.
Ale proszę sobie wyobrazić o czym,nieco wcześniej urodzeni mieliby rozmawiać.Tematen prawie zawsze nr jeden są choroby,a nawet ,co czesto sie zdarza kłótnie kto BARDZIEJ jest chory.Niejednokrotnie sam byłem świadkiem tego typu dyskusji/kłótni/.Dobrze zawsze sie taka dyskusja kończy w momencie gdy WSPÓŁCZUJEMY drugiej stronie/jest w "7 niebie"/,że wreszcie ktoś docenił jej chorobę-napewno gdy tylko bedziesz kiwał glową zostaniesz przyjecielem takiej osoby.
Inaczej sprawy się mają gdy zasugerujesz ,że przecież może pan-pani nie chorować.Nie dalej jak przedwczoraj rozstrzygłem kłótnie/dosłownie/ miedzy dwoma paniami,bo doszłoby chyba do rekoczynów.
Przepraszam, czy mogę sie wtrącic-powiedziałem.Tak ,o co chodzi?
Przypadkowo stoję obok/hala targ/ i chciałem rozwiązac wasz problem.
No właśnie-ona zawsze się ze mną kłóci na te tematy.
Mnie sie wydaje ,ze pani jest bardziej chora,więc umrze pani jutro,a pani mniej więc pojutrze.Buzie zostały otwarte przez moment i cisza.
Gdyby panie PRZYPADKIEM chciały być zdrowe to,proszę zgłosić się pod ten adres -wyjaśnie jak to należy zrobić.W dodatku to nic nie kosztuje/nasz doradca czyni to bezpłatnie/.
Obie żyją,przed chwilą opuściły mój lokal-mam nadzieje,że jako optymalne.
Inny krótki przykład.
Wiesz kaziu jaki ten lekarz jest dobry,popatrz,na każdą chorobę dał mi leki.I chwali się wyciągaając plik recept.
Przykłady można by mnożyć.POtrzeba naprawde ogromnej pracy i czasu,aby zmienić mentalnośc ludzi.O czym już wiedzą żywiący się,najlepiej jak można czyli-optymalnie.
Zapisane
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #1 : 2005-08-04, 14:55:42 »

Krystjan jak ja to dobrze znam. Znam jedną osobe która już od 10 lat umiera, ciągle wynajduje różne choroby, nie ma bardziej chorej osoby na świecie niż ona(w jej mniemaniu), uwielbia gdy otoczenie się nad nią użala. Niejedni już odeszli z tego świata nie chcąc mnie posłuchać, dla nich plotłam jakieś banialuki bez sęsu, jak ja mogę więcej wiedzieć od lekarza, a akurat jej zaufany lekarz przepisał nowe lekarstwo i czuje się po nim dobrze. Dwa tygodnie póżniej spotykasz tą samą osobe i wygląda znacznie gorzej, ale nie chce pomocy, poddała się, nie słucha ciebie, przestajesz mówić. Dosłownie opadają ręce żal mi tych ludzi.
Poza chorobami jeszcze jest jeden pełen,,pasji" temat-plotki, och jak ludzie je uwielbiają, a sami nie popatrzą na siebie co oni robią, zazwyczaj są bez skazy.

Pozdrawiam, Grażyna.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #2 : 2005-08-05, 16:38:06 »

A chyba najbardziej przykro jest wtedy gdy to dotyczy najbliższej rodziny.
Przy każdych zjazdach rodzinnych nie omija się tematu chorób i wyżywienia, oczywiście dyskusje odbywają się prz 'korytku'.
Kiedyś dyskutowałam, przekonywałam i faktycznie kończyło się to prawie kłótnią i stwierdzeniem :'bo wy optymalni jesteście tacy mądrzy, a innych uważacie za głupich'.

Nikomu nawet nie dałam odczuć, że jest głupszy lub ma mniej rozumu, ale skoro sami tak twierdzą to coś w tym musi być.

Teraz już nawet nie biorę udziału w tego typu dyskusjach.
Fakty mówią same za siebie. Siostra jest po wycięciu woreczka żółciowego,we wrześniu idzie na wstawienie endoprotezy, brat ma zawansowaną miażdżycę, serce siedemdziesięciolatka też jest na nędznej rencie i jeszcze połowę z tego zostawia w aptece.
Żal mi ich, ale nic nie mogę zrobić.
Zapisane
Mike
Go


Email
Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #3 : 2005-08-08, 18:22:29 »

mnie kiedys rozwalilo jak czekalem w kolejce do lekarza i jakas babcia wychodzila z gabinetu i powiedziala do lekarza: "do zobaczenia panie doktorze".
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #4 : 2006-11-24, 19:51:27 »

Lubia chorowac?
Lubia wystarczy popatrzeć na zatłoczone przychodnie na skargi ,ze dopiero naaaa kiedy moga sie dostac do tego czy tamtego lekarza.
Myslę tez ,ze mozeto wynikac  z potrzeby g a d a  n i a   i gadania  to są ludzie poszukujacy słuchaczy .
Moze sa sami   nie maja komu sie zwierzac a przychodnia to takie miejsce gdzie jeden drugiemu dziesiątki razy moze opowiadac ,
co i ile razy go bolało.
Pokazuja ile maja leków w apteczce  no i ile nato wydaja  renty ,czy emerytury .
Choroba to ich sposób na samotność.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #5 : 2006-11-24, 20:12:33 »

POtrzeba naprawde ogromnej pracy i czasu,aby zmienić mentalnośc ludzi.

Niestety, jeśli człowiek sam nie poszukuje, nie zastanawia się chociaż przez chwilę, jeśli ma umysł szczelnie zamknięty, to nikt z zewnątrz do niego nie dotrze, nie zmieni jego mętalności. Mentalność można zmienić tylko od wewnątrz. trzeba mieć chociaż odrobineczkę chęci.

I dlatego to jest takie trudne...

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #6 : 2006-11-24, 23:16:00 »

Myślisz,że nikt z zewnątrz nie dotrze do niego i nie zmieni jego mętalności?Do nas ktoś przecież dotarł. Jeśli my nic nie zrobimy będziemy czekać biernie to badzmy pewni,że pewnego dnia wyjdziemy na dwór i dostaniemy w łeb od małolata.Tyle się ostatnio słyszy o małoletnich przestępcach.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #7 : 2006-11-24, 23:56:01 »

Do nas ktoś przecież dotarł.

Tak, bo byliśmy otwarci na to. Nie na siłę Smile

M
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #8 : 2006-11-29, 15:53:37 »

POtrzeba naprawde ogromnej pracy i czasu,aby zmienić mentalnośc ludzi.

Niestety, jeśli człowiek sam nie poszukuje, nie zastanawia się chociaż przez chwilę, jeśli ma umysł szczelnie zamknięty, to nikt z zewnątrz do niego nie dotrze, nie zmieni jego mętalności. Mentalność można zmienić tylko od wewnątrz. trzeba mieć chociaż odrobineczkę chęci.

I dlatego to jest takie trudne...

M

Czy zdajesz sobie sprawe z trafnosci wypowiedzi?
Tak własnie jest  zmienic mentalność   a to dotyczy również Wiary W BOGA Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #9 : 2006-12-04, 13:13:22 »

Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #10 : 2006-12-06, 10:37:46 »

,,Tak,bo byliśmy otwarci na to.Nie na siłę.''


   M.masz rację nie na siłę ,nie o to mi chodziło ,wiesz jak ludzie reagują na reklamę i to jest jedyna droga dotarcia do większości ludzi.T.pisał,że puszcza filmy w kinie ,a jakby tak puścił taką reklamę przed projekcją filmu np.Nie powinniśmy szukać różnicy między nami tylko być bardziej tolerancyjnymi bez względu na przekonania.Gdyby wszyscy byli jednakowi to świat byłby nudny.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #11 : 2006-12-06, 17:06:40 »

Na szczęście rośnie NOWE pokolenie (od 18 lat polecam w poradni, ku uciesze dzieci, dietę rozdzielną).
Mówienie o DO wywołuje jeszcze u matek "blok w myślach".
Skoro ja (będąc na diecie rozdzielnej 31 lat, DO - 12,5 roku) zrozumiałam (jako zdrowa) - jest szansa, że NOWE pokolenie też zrozumie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #12 : 2006-12-06, 17:10:56 »

Wiele matek nie akceptuje jeszcze:
frytek na śniadanie - dla dziecka (bo tak się nie jada!),
śmietany z cukrem/miodem na śniadanie (bo tlusta!),
czy w/w posiłku na obiad (bo obiad ma być "normalny").
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #13 : 2006-12-06, 17:46:16 »

Ta smietana z cukrem ,to w sumie dobry pomysl dla mojej corki.  Very Happy
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #14 : 2006-12-08, 20:19:42 »

Na 100 pytanych osób 70 nie wiedziało, tyje się z nadmiaru białka i węglowodanów i że z tłuszczu się nie tyje. Jaia kolwiek ingerencja w ten temat wywołało wielkie zdziwienie jak mozna spożywać tłuszcze i chunąć. Jest to bardzo łatwo do sprawdzenia. Zabawcie się każdy w swoim rejonie i zadajcire 100 osobom pytanie. Z czego się tyje? A odpowiedzią podzielcie się. Mam nadzieje dość szybko uporacie się z tym tematem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #15 : 2006-12-16, 00:02:47 »

Tłuszcz tłuszczowi nierówny.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #16 : 2006-12-16, 00:04:48 »

Choć jak "ciągnęłam" na śmietanie - to były piękne czasy w moim życiu
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #17 : 2006-12-16, 08:48:18 »

Moja corka ostatnio " jedzie" na twarozku ,zamiast masła ( przestala lubić) ,serze zołtym i zupie mlecznej.
Sama tak wybiera .Chyba sie przejadla mięsem  Confused nie moze patrzec ,na samo slowo " mięso" odpowiada : łłłłeeeee.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #18 : 2006-12-16, 09:15:00 »

Chyba sie przejadla mięsem  Confused

A jak można się czymś przejeść Shocked.
Wprawdzie znam pewnego mężczyznę, który za komuny kartkowej - jako nastolatek zeżarł - 1,5kg parówek "paluszków", jednorazowo, po powrocie z obozu harcerskiego, wprawiając matkę (czyli mnie) w osłupienie, bo to był prawie miesięczny przydział "mięsa" na kartki, ale to było zachowanie wymuszone niezanierzoną głodówką. Parówek (nawet berlinek) do dziś nie jada - tak się przejadł. Ale w "normalnych" warunkach" jak można się czymś "przejeść" Question. - może monotonia posiłków Confused Question
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #19 : 2006-12-16, 09:42:41 »

Sabino wytlumacze Ci jak mozna sie czyms przejesc ,skoro skoro Ci sie tak to nie miesci w glowie:
Kanapki z pieczonym schabem na sniadanie ,mieso duszone ,smarzone ,czesto spagetti na objad ,potem na kolacje ryba ,i tak jadla w kolko mieso ,sama tak chciala.Ja jej nie zmuszalam ,no to skoro teraz na mieso mowi łłłeeee ,to chyba ma juz dosyc .Oczywiscie nie jadla tego po kilo miesa dziennie ,jadla tyle ile chciala ,ale to bylo samo mieso ,zero serow czy zup -nie chciala ,a teraz chce dla odmiany mleko, sery ,twarozki .
Mam nadzieje ,ze zrozumialas  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.