forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 12:49:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659832 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Ludzie lubią chorować !
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ludzie lubią chorować !  (Przeczytany 68834 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #20 : 2006-12-16, 09:44:21 »

Ja za  to jem na okraglo to samo ,mieso ryby ,mieso ryby i mi sie nie obrzydzily ,moze sobie zakodoalam w glowie ,ze nie moge nic innego jesc  Cool
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #21 : 2006-12-16, 10:17:34 »

A to obie jecie znacznie lepiej niż przy stosowaniu zalecenia 5xwarzywaiowoce. Dziś mlodzi zajadają przeciętnie tak: hamburgerek, danonki, zupka "kung-fu", do tego pieczywko smarowane cienko margarynką, batoniki, słodka herbata i sztoczne napoje gazowane - czyli same konserwanty z węglowodanami. Jak na takim jedzeniu można być zdrowym?. To już chyba zdrowiej jednak 5xwarzywaiowoce z odrobiną mięsa chodego Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #22 : 2006-12-16, 11:05:20 »

Ehh Sabinko ,nie wiesz jak jemy ,to coz bedziemy ciągnąć tę dyskusje ,nie wiesz tez dlaczego tak jem ja.
Rownie dobrze moglabym Tobie wmawiac ,ze sie zle odzywiasz ,ze jesz buleczki i pizze  Very Happy .I herbate sllodzisz trzema lyzeczkami cukru .
Sabinko źle mnie zrozumialas  Very Happy Ten pierwszy post.
Zreszta sama napisałas :" jak mozna sie przejesc?" z czego wynika ,ze nie rozumiesz jak mozna sie przejesc .To ja tobie napisze ,ze czesto sie zdarza ,ze ludzie czegos nie rozumieją ,nie przejmuj sie jesli Ty czegos nie rozumiesz  Very Happy
Pozdrowka  Very Happy  Mr. Green
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #23 : 2006-12-16, 11:55:14 »

Z racji różnicy lat (pewnie mogłabyś być moją córeczką-sądząc po Twoim zdjęciu zamieszczonym tu kiedyś), potraktuję Cię pobłażliwie, jak na wychowanie bezstresowe przystało Cool  Confused. Ty też wszystko co ktoś pisze, bierzesz zaraz do siebie Shocked Question - to takie infantylne Very Happy. Ach ta dzisiejsza młodzież Shocked Laughing Laughing Laughing PĘPKI ŚWIATA Shocked Sad Sad Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #24 : 2006-12-16, 12:03:45 »


. Ach ta dzisiejsza młodzież Shocked Laughing Laughing Laughing PĘPKI ŚWIATA Shocked Sad Sad Sad
To dla mnie wielki zaszyt ,ze traktujesz mnie jako młodziez Sabinko  Very Happy ,poniewaz juz nie jestem pierwszej młodosci  Very Happy .
I pewnie nie rozni na tak wiele lat jak sobie myslisz  Very Happy .
Tak mlodo wygladam bo powoli dorastalam ,zawsze bylam chudziną ,i wygladalam duzo mlodziej niz moje kolezanki  Very Happy
Nie wiem czy sie smucic czy cieszyc  Question Jak myslisz  Question Mr. Green Mr. Green Mr. Green
A teraz mam dwie dziewczyneczki -coreczki  Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #25 : 2006-12-16, 12:06:44 »

ee tam jestes!!! 30 lat dopiero chcialo mi sie brykac Mr. Green Mr. Green
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #26 : 2006-12-16, 12:13:10 »

Zauważyłaś Elmo, że córki omijają zboża jak mogą.
Moja córka stosuje często zasadę z książki (metoda minimalnego szkodzenia; poz. 26 literatury) - coś ze zboża RAZ DZIENNIE!
Jak sie przyglądam jej odżywianiu - często bywają dni, że nie jada zbóż wogóle. Frytki 2 x dziennie.
Absolutny wpływ na to co je/jadła miałam do Jej 7-go roku życia.
Z psychologii, córki po 7-9 r.ż przechodzą "pod skrzydła" taty. Wszystko co Tata powie, zrobi - jest wtedy święte. Nawet herbata musiała być przygotowana przez Tatę, bo przez Tatę robiona jest lepsza (!).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #27 : 2006-12-16, 12:25:28 »

Z psychologii, córki po 7-9 r.ż przechodzą "pod skrzydła" taty. Wszystko co Tata powie, zrobi - jest wtedy święte. Nawet herbata musiała być przygotowana przez Tatę, bo przez Tatę robiona jest lepsza (!).
U mnie sie wlasnie cos takiego zaczyna  Very Happy z tą starsza corka.
A mlodsza to jest taka .Jak jej postawie objad to mowi" mamo jaki pysny objad ,jak ty pysnie gotujes" i tak wychwala a malo co zje .Mlodsza w odroznieniu od starszej nie lubi serow ,woli miesne ,a dawniej bylo na odwrot.Wyjdzie na to ze trzeba gotowac dla wszystkich cos innego.Mlodsza corka lubi " nowosci" ,a starsza nie znosi.Jak cos nowego zobaczy ,jeszcze nie sprobuje a juz sie krzywi.Wiesz Ewa ,jak ja bylam mała to tez nie lubilam jesc,moze moje dzieci maja to po mnie ( sama nie wiem) ,jadlam z koniecznosci,chociaz mialam apetyt,nie mialam problemow z trawieniem ,tylko nie lubilam jesc.Pamietam ,ze lubilam kiszona kapuste ,ogorki ,wszystko kwasne ,mieszkalam na wsi i jadlam nie dojrzale jablka ,zielone porzeczki ,agrest ,śliwki,wszystko musialo byc kwasne.Lubilam mieso ,ale ziemniakow nie lubilam ,dopiero kilka lat wstecz polubilam ,a teraz z kolei mam problem z ich trawieniem.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #28 : 2006-12-16, 16:32:27 »

A ile ciekawych i różnorodnych operacji wymyślono by "pomóc" osobom otyłym:

http://portalwiedzy.onet.pl/4868,19467,1378762,1,czasopisma.html

Lekarko, a co powiesz o tym:

http://portalwiedzy.onet.pl/1443540,10486,info.html

M
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #29 : 2006-12-16, 19:28:11 »

Mam nadzieję, że kiedyś "wypłynie na wierzch" tłusta dieta.
Bo na razie, wokół mam samych zwolenników chleba i tabletek.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #30 : 2007-02-01, 19:54:15 »

PRZERAŻAJĄCE:

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,3889312.html

Jakich to jeszcze operacji nie wymyślą by "pomóc" otyłym?

M
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Ludzie lubia chorowac !
« Odpowiedz #31 : 2007-02-02, 00:10:33 »

Co za absurd...

Proponuje wszczepic jeszcze elektrode do przedniej czesci podwzgorza. Z doswiadczen bodajze na kozach wynika, ze ta czesc mozgu jest najprawdopodobniej odpowiedzialna za kontrole temperatury ciala.
Kozy ktorym drazniono ten element dyszaly a ich naczynia krwionosne ulegaly rozszerzeniu nawet ... jesli byly oblozone lodem a ich temperatura byla zbyt niska.
Mysle, ze pocenie sie 24h/dobe przyspieczyloby proces chudniecia.

Dodatkowo: opaska na zoladek i balonik do srodka. Profilaktycznie.

Do tego "rekaw" w jelito. W jednym z artykulow byl taki pomysl. Odpowiednik prezerwatywy.

Acha, i jeszcze obowiazkowo dac elektrode w to miesjce przez ktore palimy. Tak zeby bylo jeszcze zdrowiej Smile

No i dalej wiadomo: 85 razy dziennie swieze owoce i warzywa, zero tluszczy w szczegolnosci zwierzecych - bo roslinne sa w zasadzie zdrowe i od nich sie nie tyje.

I bedzie super!
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #32 : 2007-02-02, 02:16:10 »

Tyle specyfików  ,herbatek ,cudownych tabletek jest na rynku
    -zioła Klimuszki ,wyciąg z grajfruta  ,nawet klapki z wkladkami ,igły ,kolczyki
    plastry Very Happy Very Happy- Jakoś nie widze by cokolwiek okazało sie rewelacją .
   Zresztą  sama długie lata dałam sie na to nabierać . Tym razem niezabardzo wierze w skutecznośc tego  ustrojstwa .
    jak ludzie nie zrozumieją ,ze liczy sie jakość a nie ilośc -to  farmacja dalej będzie
      świetnie prosperować
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #33 : 2007-02-02, 12:43:07 »

Tym razem niezabardzo wierze w skutecznośc tego  ustrojstwa .
 

Kiedy człowiek nie wierzy w siebie, swoją wolę i swoje własne możliwości (i nie tylko jeśli chodzi o walkę z otyłością), to o wiele łatwiej jest mu uwierzyć właśnie w tego typu cudownie uzdrawiające operacje. Tym bardziej, że to takie łatwe, nie trzeba już nawet żadnego wysiłku,  ani diety, ani ćwiczeń, ani tym bardziej rozwiązywania problemów, które doprowadziły do tej nadmiernej wagi...

M
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Ludzie lubia chorowac !
« Odpowiedz #34 : 2007-02-02, 15:35:17 »

Tym razem niezabardzo wierze w skutecznosc tego ustrojstwa .

Skutecznosc tych elektrod w mozgu moze byc akurat spora.
Juz dawno robiono doswiadczenia na szczurach (i innych zwierzetach) by dowiedziec sie ktora czesc mozgu za co odpowiada i w jakich procesach uczestniczy.
Byly tez badania nad istota glodu, pragnienia.

W jednym z badan szczur ktoremu drazniono jakistam fragment mozgu nie jadl, mimo, ze byl dlugi czas glodzony (schudl bodajze o 1/5 czy nawet 1/4 pierwotnej masy)

Tak wiec czlowiek ktoremu zrobia cos analogicznego nie bedzie czul glodu.
W efekcie pewnie bedzie chudl.

Tyle ze to "troche bardzo" bez sensu..
To nawet nie jest wywazanie otwartch drzwi.. to cos w rodzaju robienia podkopu pod otwartymi drzwiami Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubia chorowac !
« Odpowiedz #35 : 2007-02-03, 10:27:49 »

To nawet nie jest wywazanie otwartch drzwi.. to cos w rodzaju robienia podkopu pod otwartymi drzwiami Laughing

No  Very Happy .
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #36 : 2007-02-03, 23:19:03 »

Dobra, elektrody sa zle... ale otylosc jest znacznie gorsza. Jesli ktos zamontuje sobie taka elektrode, to przez jakis czas bedzie zywil sie tluszczem i moze zarcie przestanie byc dla niego sensem istnienia. Uwazam, ze kazdy sposob jest lepszy, niz trwanie w starych nawykach. Jak silne sa to nawyki, wiedza tylko otyli. I prosze, bez moralizatorstwa  ze strony ludzi, ktorzy nigdy nie mieli z tym problemem doczynienia. Sory, to naprawde przerasta wrazlwosc kazdego chudzielca...Elektrody sa lepsze od platkow owsianych na mleku 0,5 %. I zawsze mozna sie ich pozbyc.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #37 : 2007-02-04, 01:49:20 »

A ja tak kiedyś lubiałam płatki owsiane na mleku -a budyń
     naleśniczki -jakie miłe wspomnienia .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #38 : 2007-02-04, 15:44:35 »

Dobra, elektrody sa zle...

Nie tak do końca. Mało korzystne jest STAŁE uzależnianie się od innych. Miłe jest PORADZIĆ SOBIE SAMEMU. Większa satysfakcja.

budyń
     naleśniczki -jakie miłe wspomnienia .

Bydyń dla zrowych jest spoko  Very Happy. Ja dodaję do swojej porcji 50-100g masła. Ta mąka ziemniaczana mnie chyba jednorazowo nie zatruje  Surprised.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ludzie lubią chorować !
« Odpowiedz #39 : 2007-02-06, 03:58:27 »

Pani Ewo ja wiem ,ze nie zatruje -zreszta ziemniaczki tez są zdrowe .
    ale ja mam baaaardzo skłonnosci do tycia i tak zawsze jakoś tych węgli więcej
    wyjdzie niż powinnam.
     Może i jutro sobie zrobie - takie danko zamiast obiadu -niezły pomysł  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 18 zapytaniami.