forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 09:35:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660227 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.  (Przeczytany 66135 razy)
maver
Go


Email
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« : 2009-01-08, 20:35:38 »

Witam.
Trafiłem na to forum, ponieważ choruję na WZJG od sześciu lat.
Choroba ma łagodny przebieg, miałem tylko trzy razy nawroty, zawsze po rzucaniu palenia.
Zawsze po około 1,5 miesiąca po odłożeniu papierosów. No i grzebiąc w necie (pod kątem tego niepalenia) trafiłem tutaj.
Chciałbym zapytać o dietę optymalną pod kątem mojej choroby.
Gdzie mogę dostać jakieś materiały (książka , przepisy , cokolwiek).
Co to są te prądy selektywne i jak wygląda ten zabieg. Gdzie to można na śląsku "zażyć".
Będę wdzięczny. Poczytałem trochę to forum i widzę , że może mi to pomóc, a nie chcę wracać do palenia, bo rzuca się ciężko Smile.
Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #1 : 2009-01-08, 20:43:55 »

http://www.dr-kwasniewski.pl/

Tutaj na Forum jest też niejaki "carver" -On też na to choruje,ale chyba jest teraz lepiej ,bo stosuje diete "ofkors"  Cool Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #2 : 2009-01-09, 10:21:22 »

Witam.
Trafiłem na to forum, ponieważ choruję na WZJG od sześciu lat.
Choroba ma łagodny przebieg, miałem tylko trzy razy nawroty, zawsze po rzucaniu palenia.
Zawsze po około 1,5 miesiąca po odłożeniu papierosów. No i grzebiąc w necie (pod kątem tego niepalenia) trafiłem tutaj.
Chciałbym zapytać o dietę optymalną pod kątem mojej choroby.
Gdzie mogę dostać jakieś materiały (książka , przepisy , cokolwiek).
Co to są te prądy selektywne i jak wygląda ten zabieg. Gdzie to można na śląsku "zażyć".
Będę wdzięczny. Poczytałem trochę to forum i widzę , że może mi to pomóc, a nie chcę wracać do palenia, bo rzuca się ciężko Smile.
Z góry dziękuję za pomoc.
O pomoc w dolegliwosciach zwiazanych z  WZIG  bylo juz tutaj na Forum, :Pmoze bedzie pomocna wyszukiwarka,albo odpowiedzi lekarki???
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #3 : 2009-01-09, 10:24:34 »

 Razz
 moze zwrocisz sie do lekarki bezposrednio??:

Lekarz medycyny
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Katowice
ul. Przyklinga 18

tel. 032 203 17 67

www.dietaoptymalna.com

e-mail: ewa12@dietaoptymalna.com
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #4 : 2009-01-09, 17:36:57 »

Wątpie ze w lagodnym stadium tej choroby będziesz potrzebowal prady selektywne.
Wystarczy dietka Razz
Tez kiedyś chorowalam na to,a teraz jestem po kolonoskopi i widać tylko slady po tym chorubsku Razz
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #5 : 2009-01-09, 17:39:18 »

aha
na sląsku sa prądy możliwe do wzięcia na Brynowie,ul. Brynowska,tam jest Arkadia
Zapisane
maver
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #6 : 2009-01-09, 19:34:36 »

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że spróbuję diety. Na stronie Dr. Kwaśniewskiego w sklepie, jest wiele książek i nie wiem, którą na "dzień dobry kupić".

P.S. Jeśli chodzi o "szukaj" to odrobiłem zadanie, nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc...."
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #7 : 2009-01-09, 20:14:46 »

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że spróbuję diety. Na stronie Dr. Kwaśniewskiego w sklepie, jest wiele książek i nie wiem, którą na "dzień dobry kupić".


http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3133.60
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #8 : 2009-01-13, 18:03:18 »

Ja chorowalem na WZJG, co siekawe mialem nawrot po 2 latach stosowania DO. Ale bylo to spowodowane bledami dietetycznymi.
Jesli chcesz na powaznie myslec o wyjsciu z tego paskudztwa, to musisz sobie uzmyslowic ze jestes "skazany" na DO do konca zycia. Inaczej mowiac: uklad immunologiczny juz do konca twych dni bedzie postrzegal sluzowke jelita grubego jako potencjalne zagrozenie. Jedynie dzieki DO (dzieki zachowaniu rownowagi hormonalnej) organizm nie bedzie atakowal tejze sluzowki.
Prady selektywne jak najbardziej polecane. Na jelito "S", oraz na glowe "PS" - jako ze w tej chorobie duza role odgywaja "nerwy". Wskazane przynajmniej raz  w tyg. flaczki. Zgodnie z medycyna chinska: masz problem z jakims organem, to go zjadaj.  Laughing
Ponadto zapomnij o produktach macznych - wszystko co zawiera gluten zakazane. Zakazane tez mleko (laktoza). Jak tutaj wpadnie lekarka, to z pewnoscia zaleci Ci rotacje mlecznych. Z mojego doswiadczenia: w moim przypadku mleczne nie szkodza (poza mlekiem).

Pozdr.
Zapisane
maver
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #9 : 2009-01-21, 12:34:38 »

Heh, ja mam wogóle jakiś dziwny przebieg tej choroby. Jak paliłem faje to mi nic nie szkodziło, jadłem wszystko, piłem wszystko, żadnych objawów choroby przez dwa-trzy lata. Rzuciłem palenie i trzast prast.

oraz na glowe "PS" - jako ze w tej chorobie duza role odgywaja "nerwy".

No prace mam taką, że o nerwy nietrudno.

Ponadto zapomnij o produktach macznych - wszystko co zawiera gluten zakazane.

Boże, całe życie jadam kanapki Smile. Co ja mam teraz na śniadanko do pracy zabierać Smile ?

Zakazane tez mleko (laktoza). Jak tutaj wpadnie lekarka, to z pewnoscia zaleci Ci rotacje mlecznych. Z mojego doswiadczenia: w moim przypadku mleczne nie szkodza (poza mlekiem).

Przeważnie w kawie w sporych ilościach pijam, nigdy nie miałem problemów z mlekiem, choć wielu chorych na WZJG narzekało na mleko,  cóż trzeba będzie przestać.

Ech. Trzeba się wziąść za siebie. Książka już jest, musze się udać jeszcze do poradni od DO i zobaczymy co z tego będzie.

Dzięki pozdrawiam
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #10 : 2009-01-21, 12:37:46 »

Heh, ja mam wogóle jakiś dziwny przebieg tej choroby. Jak paliłem faje to mi nic nie szkodziło, jadłem wszystko, piłem wszystko, żadnych objawów choroby przez dwa-trzy lata. Rzuciłem palenie i trzast prast.

no tak to jest wlasnie
kto pije i pali, ten nie ma robali
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #11 : 2009-01-29, 01:11:26 »

Maver, zrezygnuj ze zbóż, przejdź na DO. Zasady są na głównej stronie. Zboża są głównym winowajcą w CU. Ziemniaki są baaardzo przyjazne dla jelit w tej chorobie.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #12 : 2009-02-14, 05:33:31 »

http://www.dr-kwasniewski.pl/

Tutaj na Forum jest też niejaki "carver" -On też na to choruje,ale chyba jest teraz lepiej ,bo stosuje diete "ofkors"  Cool Razz
Pozdrawiam Cie Edyta, jest mi niezwykle milo, ze moja obecnosc na Forum zostala zauwazona i zapamietana, rzeczywiscie jestem w dobrej formie czego wszystkim tu obecnym zycze. Co sie tyczy szczegolow, to przedewszystkim stosuje diete Doktora Jana Kwsniewskiego bez przerwy z modyfikacjami zaordynowanymi przez Lekarke. W nawiazaniu do slow autora tego watku musze przyznac ze u mnie tez choroba sie objawila po rzuceniu palenia a bylo to pare ladnych lat temu. Od tego czasu zaliczylem trzy kolonoskopie i dwa pobyty w szpitalu. Diete stosuje od czasu ostatniego pobytu w szpitalu. W tej chwili jestem pod stala opieka lekarska i zazywam Asakol to amerykanska odmiana mesalaminy i folic acid. Kolejna wizyte u lekarza mam wyznaczona za trzy miesiace.
Autora watku zachecam do kontaktu z Lekarka pania Ewa Bednarczyk-Witoszek pani doktor napewno ci czlowieku pomoze tak samo jak mi.


Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #13 : 2009-02-14, 05:35:49 »

Maver, zrezygnuj ze zbóż, przejdź na DO. Zasady są na głównej stronie. Zboża są głównym winowajcą w CU. Ziemniaki są baaardzo przyjazne dla jelit w tej chorobie.

Serdecznie pozdrawiam Pania Doktor!
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #14 : 2009-02-14, 10:11:41 »

Cytuj
Boże, całe życie jadam kanapki . Co ja mam teraz na śniadanko do pracy zabierać  ?

i to jest wlasnie przyczyna choroby. W moim przypadku bylo identycznie - wiecznie kanapki.
Podobnie tez z rzuceniem palenia - wszystko sie wtedy zaczelo.

Wysłany przez: lekarka
Umieść cytat
Cytuj
Maver, zrezygnuj ze zbóż, przejdź na DO. Zasady są na głównej stronie. Zboża są głównym winowajcą w CU. Ziemniaki są baaardzo przyjazne dla jelit w tej chorobie.
n, no, Pani Doktor a gdzież slynna rotacja mlecznych ? Wink Czyzby cala swita alergologow, zmieniala trendy ?
Przypomne, zgodnie z ksiazka "Alergia pokarmowa" Phylis Austin, Agatha Thrash, Calvin Trash; str. 69:
Mleko jest najczestsza przyczyna zapalenia jelita grubego.... Zupelne wyeliminowanie produktow nabialowych w wielu wypadkach powoduje zdecydowana remisje objawow wrzodziejacego zapalenia grubego.
bzdura, bzdura, bzdura. Sam bylem zafascynowany swego czasu rotacja mlecznych i kij mi to dalo, poza znacznym ograniczeniem produktow dozwolonych do spozycia.
Podstawowa przyczyna WZJG to: NADMIAR WEGLOWODANOW POCHODZENIA Z GRUPY TRAW (uklon w strone alergologow), CZYLI W WARUNKA POLSKICH - PSZENICA, ZYTO.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #15 : 2009-02-14, 20:50:35 »


Cytuj
Maver, zrezygnuj ze zbóż, przejdź na DO. Zasady są na głównej stronie. Zboża są głównym winowajcą w CU. Ziemniaki są baaardzo przyjazne dla jelit w tej chorobie.
n, no, Pani Doktor a gdzież slynna rotacja mlecznych ? Wink Czyzby cala swita alergologow, zmieniala trendy ?NIE NIE ZMIENIŁA. DA SIĘ CU WYLECZYĆ NA MLECZNYCH CODZIENNIE, ALE TRZEBA TROCHE TEGO FORUM PRZERZUCIC W OBIE STRONY I JESZCZE ZROZUMIEĆ Smile JAK TO ZROBIĆ.
Przypomne, zgodnie z ksiazka "Alergia pokarmowa" Phylis Austin, Agatha Thrash, Calvin Trash; str. 69:
Mleko jest najczestsza przyczyna zapalenia jelita grubego.... Zupelne wyeliminowanie produktow nabialowych w wielu wypadkach powoduje zdecydowana remisje objawow wrzodziejacego zapalenia grubego.
bzdura, bzdura, bzdura. Sam bylem zafascynowany swego czasu rotacja mlecznych i kij mi to dalo, poza znacznym ograniczeniem produktow dozwolonych do spozycia.
Podstawowa przyczyna WZJG to: NADMIAR WEGLOWODANOW POCHODZENIA Z GRUPY TRAW (uklon w strone alergologow), CZYLI W WARUNKA POLSKICH - PSZENICA, ZYTO.

JEDNYM TRAWY SZKODZA, DRUGIM TRAWY I MLECZNE. ALERGEN TRZEBA PRZEPROWADZIC NA NASZA STRONĘ. TRAW NA RAZIE NIE RADZĘ ZA CZĘSTO PRÓBOWAĆ. ONE RZECZYWIŚCIE NIE SĄ JADALNE NA DO. TRZECIEMU OWOCE/CUKRY PROSTE. NAJGORZEJ GDY PUNKT WIDZENIA JEST POCHODNĄ PUNKTU SIEDZENIA.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #16 : 2009-02-20, 17:33:37 »

Pani Doktor, a moze racje ma Witold Jarmołowicz, ktory twierdzi ze alergia na mleczne jest tylko u osob ktore byly karmione mlekiem krowim do 1 roku zycia ?
Wtedy to kosmki jelita sie "uwrazliwily" na bialko mleka.
Jaki jest Pani zdanie ?
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #17 : 2009-02-20, 17:37:28 »

Cytuj
NAJGORZEJ GDY PUNKT WIDZENIA JEST POCHODNĄ PUNKTU SIEDZENIA.
problem w tym ze to samo moge powiedziec o Pani. Czyz nie jest tak ze lekarz ze specjalizacja, zaczyna postrzegac chorobe glownie poprzez waski pryzmat wlasnej specjalizacji. W Pani przypadku alergologia bedzie lekiem na cale zlo. Psychiatra za glowna przyczyne chorob bedzie winil w "nerwy" i nawet do glowy mu nie przyjdzie alergia na mleczne. Itd.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #18 : 2009-02-20, 17:43:31 »

Cytuj
NIE NIE ZMIENIŁA. DA SIĘ CU WYLECZYĆ NA MLECZNYCH CODZIENNIE, ALE TRZEBA TROCHE TEGO FORUM PRZERZUCIC W OBIE STRONY I JESZCZE ZROZUMIEĆ  JAK TO ZROBIĆ.
cos Pani powiem: podczas stosowania DO od 6 lat, mialem nawrot choroby juz 2 razy. Podczas nawrotu wykluczylem mleczne na 3 miesiace i nic mi to nie dalo.
Dopiero Sulfasalyzyna, prady S i lekarze tybetanscy postawili mnie na nogi, mimo jedzenia w tym okresie mlecznych. Tak wiec prosze sie nie dziwic ze jestem sceptyczny przynajmniej co do rotacji mlecznych.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
« Odpowiedz #19 : 2009-02-20, 18:59:58 »

... lekarze tybetanscy postawili mnie na nogi, mimo jedzenia w tym okresie mlecznych...

Wiesz, powiem jedno!!! JESTEM MAX ZASKOCZONY!!!
Dlaczego ja wczesnij na to nie wpadlem, ze lekarze TYBETANSCY!!!
to jest takie skuteczne "remedium"!!!  Shocked Shocked Shocked

Teraz z leczeniem "mazdzycy" i "raka"
nie bedzie juz problemu!!!

Po prostu "lekarz tybetanski" i koniec problemu!!!  Shocked

Zapytam Ciebie jako wytrawnego "praktyka" co sadzisz o dodatkowym
smarowaniu "chorej okolicy ciala"  woda z Lourdes?
Wiem ze nie jednemu juz pomogla,
wiec jak by zastosowac razem z "lekarzem tybetanskim"
to moze "uleczenie" byloby 2 x szybsze!!??

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.