forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-20, 13:27:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
663685 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?  (Przeczytany 244697 razy)
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #240 : 2009-02-02, 21:14:38 »

szkoda, że nikt nie czyta tego, co piszę na bieżąco, a jeśli już ktoś przeczyta to wybiórczo i tylko po to, by mi dopiec

szkoda... flo , że nie doczytałaś, że ćwiczę CODZIENNIE, a o tej porze, to 30 min, nie 15
zresztą co to Ciebie obchodzi, ważne że masz się z kogo ponabijać

a ja zanim schudnę, to Ty pewnie pękniesz ze śmiechu

przykro mi

szkoda, ze nie ma adampio, bo On jak coś napisał to miało sens i miło się czytało
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #241 : 2009-02-02, 21:38:29 »

oooo mumi, no co ty, przykro mi, ze ci przykro, naprawde nie chcialam cie urazic, ani przede wszystkim zniechecic, bo ZO jest cool i naprawde warto, ale spojrzmy prawdzie w oczy... jesz za duzo
rozumiem, ze niemilo sie to czyta, ze milej czytac o omletach ziemniaczanych, ale wspomniany adampio nie dosc ze jest facetem i z definicji ma duzo wieksza mase miesniowa, to jeszcze codziennie daje sobie codziennie wycisk na basenie i jest w naprawde rewelacyjnej formie...
licza sie efekty, nic innego

ps no jeszcze raz sorry za moj poprzedni post, jesli byl rzeczywiscie byl taki zlosliwy, serio juz sie nie odzywam, powodzenia
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #242 : 2009-02-02, 21:42:59 »

szkoda, że nikt nie czyta tego, co piszę na bieżąco, a jeśli już ktoś przeczyta to wybiórczo i tylko po to, by mi dopiec

a co Cię to obchodzi czy to ktoś czyta czy nie?  Shocked
Siedzisz tu dla nas czy dla własnego zdrowia?
Wiecej wiary w siebie, wiedzy szukaj, a wszystko dobrze się ułoży  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #243 : 2009-02-02, 22:34:39 »

Jestem Mumi, jestem. Wlasnie wrocilem z basenu. Czytam wszystkie Twoje posty.
Nie wiem czy moge Ci zaproponowac cos, co sam zrodbilem wlasnie na poczatku stosowania ZO. Wazylem 95 kg przy wzroscie 186. Zalozeniem moim bylo osiagniecie wagi "genetycznej", czyli 186 minus 100 i minus 10 %, czyli okolice 78-80 kg.

To co zrodbilem, to obnizylem bialko do 50 gr, tluszczy jadlem ile potrzebowalem i weglowodanow tez jadlem 50 gr. Wowczas nie chodzilem na basen.
I jak porownamy to co ja robilem z teoria Dr. Jana Kwsniewskiego, to mozna powiedziec, ze jadlem niedokonca zgodnie z zasadami ZO, Toan tez mi kiedys napisal, ze sie tylko wychudze jedzac tak malo bialka.....ale mnie o to wlasnie chodzilo Nie pamietam po jakim czasie zgubilem te 15 kg, chyba po 3-ech miesiacach i wage trzymam do dzis, jedzac juz poprawnie.
Kazdy organizm jest inny, jeden reaguje tak inny inaczej. Moze jest to warte sprobowania.
B= Twoja waga x 0,8
T= B x 2,5 - 3
W= B x 0,8
Sprobuj kilka dni i obserwoj swoj organizm.

Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #244 : 2009-02-03, 08:49:52 »

adampio
dziękuję, po raz kolejny wyjaśniłeś co i jak Smile
dzięki Tobie, czas jaki poświęcam na ustalenie "złotego środka" jest o wiele krótszy!
ustawiłam sobie w "liczydle" Morgano gotowe menu, wg Twoich wskazówek
obserwuję i czekam Wink

pozdrawiam
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #245 : 2009-02-03, 19:57:39 »

cześć
do jedzenia podchodzę jak pies do jeża, przyznaję teraz jestem głodna, ale już za późno na smażenie i cudowanie
teraz muszę zjeść fasolkę szparag. bo rodzina wszystkie ziemniaki mi zjadła Mad
więc fasolką nadganiam węgle

bilans:    B 51,1   T 108,5   W 31,9 i więcej węglowodanów nie mam czym nadrobić

rano był omlet -> dzięki adampio już nie głoduję
przekąska 3 plasterki salcesonu
długo, długo nic i teraz fasolka

pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #246 : 2009-02-03, 22:38:39 »

cześć
do jedzenia podchodzę jak pies do jeża, przyznaję teraz jestem głodna, ale już za późno na smażenie i cudowanie
teraz muszę zjeść fasolkę szparag. bo rodzina wszystkie ziemniaki mi zjadła Mad
więc fasolką nadganiam węgle

bilans:    B 51,1   T 108,5   W 31,9 i więcej węglowodanów nie mam czym nadrobić

rano był omlet -> dzięki adampio już nie głoduję
przekąska 3 plasterki salcesonu
długo, długo nic i teraz fasolka

pozdrawiam
 

Mumi, nie mozesz byc glodna.
Te trzy plastry salcesonu powinnas posmarowac grubo maslem, albo pozniej napic sie smietay, np pol godzinki przed treningiem na "orbicie".
Nie boj sie tluszczu. wiem, wiem co pisalem, ale jak czujesz glod to znak, ze brak tluszczu.

Jezeli masz problem z nadrobieniem weglowodanow wieczorem, musisz zjesc troche w ciagu dnia.
Np. omlet ze 100 gr marchwi, albo pieczarki. Nie musza byc zawsze ziemniaki. Kazde warzywo jest dobre.
Uzywaj tylko zoltek do omleta.

Przyklad:

50 gr sloniny
100 gr zoltek
100 gr marchwi
to tylko B: 18,6  T:74  W: 9,4
a BTW to : 1 : 4,0 W: 0,5

Na lunch
Ser francuzki (Brie + 45) 100 gr
Salceson wloski 30 gr
maslo 30 gr
to B: 24,7  T:35,8  W: 1,2
a BTW to 1:1,5 : 0

A na kolacje

100 gr ziemniakow ugotowanych
100 gr pieczarek usmazonych na 10 gr masla
100 gr selera gotowanego razem z ziemniakami

ziemniaki i seler ubijasz ( mus ) i do tego pieczarki
to B: 5,7 T: 0,6 W:23,7
a BTW to
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #247 : 2009-02-03, 22:45:31 »

Cytuj
A na kolacje

100 gr ziemniakow ugotowanych
100 gr pieczarek usmazonych na 10 gr masla
100 gr selera gotowanego razem z ziemniakami

ziemniaki i seler ubijasz ( mus ) i do tego pieczarki
to B: 5,7 T: 0,6 W:23,7
a BTW to


Sorry za szybko, jak zwykle za szybko.....

ale wracajac do tematu
BTW kolacji to:
1: 0,1 : 4,2

I bilans dzienny jest nastepujacy

BTW 1:2,8 : 0,7
B: 48,9  T: 135,1  W: 0,7
Kcal: 1224

Jak bedziesz po tym glodna to masz jeszcze miejsce na 100 gr smietanki, 50 gr masla ...itd
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #248 : 2009-02-04, 08:02:24 »

adampio dziękuję Smile
w menadrach DO czuję się czasem jak dziecko we mgle Wink

dziś intuicyjnie zrobiłam omlet na samych żółtkach, całe jajko odpada, ponieważ dzienny bilans białka jest za wysoki
wczoraj gnałam na orbi 2 x 30 min!

pozdrawiam wszystkich
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #249 : 2009-02-06, 19:40:49 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #250 : 2009-02-06, 20:02:50 »

Mumi, Mumi, Mumi.......
Moglem, prawie odczytac twoje pdf-y....bez okularow, jezeli sie chce to sie odczyta....( zobaczysz teraz reakcje forumowiczow, albo mogli albo nie ).

Posluchaj, kochana Mumi. Zostaw slonecznik, orzechy, pestki z dyni....wiem, ze nie jadlas orzechow i pestk z dyni. Zostaw to. Jestes glodna zjedz maslo wypij smietane. To nie jest zart.

Uwiez w koncu w to, ze jak zaczniesz jesc zbilansowane posilki to bedzie dobrze.

Sniadanie musi byc krolewskie: 6-7 zoltek, zostaw bialka, 50 sloniny, i cos tam
to Ci wystarczy na 7 do X godzin
bedziesz glodna w miedzyczasie, napij sie smietany, zjedz ser, maslo (malutko, 30 gr ) po pol godzinie glodna jeszcze raz to samo.
Kolacja co lubisz. Zbilansowane wg ZO.


Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #251 : 2009-02-06, 20:09:45 »

Cytuj
A na kolacje

100 gr ziemniakow ugotowanych
100 gr pieczarek usmazonych na 10 gr masla
100 gr selera gotowanego razem z ziemniakami

ziemniaki i seler ubijasz ( mus ) i do tego pieczarki
to B: 5,7 T: 0,6 W:23,7
a BTW to



Sorry za szybko, jak zwykle za szybko.....

ale wracajac do tematu
BTW kolacji to:
1: 0,1 : 4,2

I bilans dzienny jest nastepujacy

BTW 1:2,8 : 0,7
B: 48,9  T: 135,1  W: 0,7
Kcal: 1224

Jak bedziesz po tym glodna to masz jeszcze miejsce na 100 gr smietanki, 50 gr masla ...itd

Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli, zreszta wydaje mi się iz węgle sa wazne i trzeba przestrzegac 0,8 na kg wagi naleznej, jest to takie minimum poniewz jesli wprowadzasz za mało węgli, organizm produkuje mniej ATP poniewaz traci energie na produkcje wegolowdanów a to zawsze odbija Ci się na pracy mózgu i serca. dlatego uwazam ze wegle sa wazne. TRZEBA PILNOWAC BIAŁŁKA I WEGLI A TŁUSZCZY DO SYTA. Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #252 : 2009-02-06, 20:13:21 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #253 : 2009-02-06, 20:17:45 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.

Nie chce Ci dopiec Very Happy, tak troszke chciałam sie podraznic tylko, Wink zamiast podsumowac ilosc węgli z calego dnia w gramach, wpisales proporcje. ale przeciez to nie jest istotne, wazne sa dla mnie troszke za niskie węgle, chyba ze ja to zle zliczyłam.  Very Happy cium cium
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #254 : 2009-02-06, 20:21:04 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.

Nie chce Ci dopiec Very Happy, tak troszke chciałam sie podraznic tylko, Wink zamiast podsumowac ilosc węgli z calego dnia w gramach, wpisales proporcje. ale przeciez to nie jest istotne, wazne sa dla mnie troszke za niskie węgle, chyba ze ja to zle zliczyłam.  Very Happy cium cium


Ale czy policzylas dane z dwuch postow do mumi ?
Z reszta nie o to chodzi.

To juz wole sie z Toba podraznic Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #255 : 2009-02-06, 20:23:58 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.

Nie chce Ci dopiec Very Happy, tak troszke chciałam sie podraznic tylko, Wink zamiast podsumowac ilosc węgli z calego dnia w gramach, wpisales proporcje. ale przeciez to nie jest istotne, wazne sa dla mnie troszke za niskie węgle, chyba ze ja to zle zliczyłam.  Very Happy cium cium


Ale czy policzylas dane z dwuch postow do mumi ?
Z reszta nie o to chodzi.

To juz wole sie z Toba podraznic Very Happy

podałes mumi calodzienny bilans i na koncu nie zliczyles wegli, ja to zrobiłam i wyszło ok 34 g, troche malo , jak myslisz? Very Happy wiem, ze w nocy słodycze mozna nadrobic ciumcianiem ale mimo wszystko Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #256 : 2009-02-06, 21:06:47 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.

Nie chce Ci dopiec Very Happy, tak troszke chciałam sie podraznic tylko, Wink zamiast podsumowac ilosc węgli z calego dnia w gramach, wpisales proporcje. ale przeciez to nie jest istotne, wazne sa dla mnie troszke za niskie węgle, chyba ze ja to zle zliczyłam.  Very Happy cium cium


Ale czy policzylas dane z dwuch postow do mumi ?
Z reszta nie o to chodzi.

To juz wole sie z Toba podraznic Very Happy

podałes mumi calodzienny bilans i na koncu nie zliczyles wegli, ja to zrobiłam i wyszło ok 34 g, troche malo , jak myslisz? Very Happy wiem, ze w nocy słodycze mozna nadrobic ciumcianiem ale mimo wszystko Very Happy


Nie, nie uwazam, poniewaz Mumi jest w trakcie przebudowy swojego organizmu i zgodnie z teoria Pana Dr. Jana Kwasniewskiego w tym czasie powinno sie spozywac 0,5 x ilosc bialka. Tylko dlatego...........Znasz inna teorie ?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #257 : 2009-02-06, 21:20:05 »

Cytuj
Panie inzynierze, cos Ty taki nerwowy w tym pisaniu,  nie 0,7W tylko ok  34,3- nie malo?, dla mnie troche mało wegli

Viola, jak chcesz mi dopiec, do rzeczowo. Zastanow sie co napisalas, albo wytlumacz o co tu idzie, bo juz nie wiem.

Nie chce Ci dopiec Very Happy, tak troszke chciałam sie podraznic tylko, Wink zamiast podsumowac ilosc węgli z calego dnia w gramach, wpisales proporcje. ale przeciez to nie jest istotne, wazne sa dla mnie troszke za niskie węgle, chyba ze ja to zle zliczyłam.  Very Happy cium cium


Ale czy policzylas dane z dwuch postow do mumi ?
Z reszta nie o to chodzi.

To juz wole sie z Toba podraznic Very Happy

podałes mumi calodzienny bilans i na koncu nie zliczyles wegli, ja to zrobiłam i wyszło ok 34 g, troche malo , jak myslisz? Very Happy wiem, ze w nocy słodycze mozna nadrobic ciumcianiem ale mimo wszystko Very Happy


Nie, nie uwazam, poniewaz Mumi jest w trakcie przebudowy swojego organizmu i zgodnie z teoria Pana Dr. Jana Kwasniewskiego w tym czasie powinno sie spozywac 0,5 x ilosc bialka. Tylko dlatego...........Znasz inna teorie ?

no masz racje, powiem ci ze w przebudowie nie jadłam w ten sposób i byc moze dlatego mi się przytyło.
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #258 : 2009-02-06, 21:22:58 »

viola Wink masz pazurek Wink
pilnuję B i W aż do przesady, jeszcze nie mogę sobie pozwolić na "słuchanie siebie", na razie polegam na DO, radach, ważeniu, nie ma mowy o spontaniczności
do tego codziennie orbi...już tyłek mam fajniejszy Very Happy


adampio Smile na Ciebie można liczyć, jak na Zawiszę Very Happy

załącznik jest w Wordzie, nie w pdf-ie..załóż okulary Very Happy  ... żart
śmietana, zamiast słonecznika? Ok ale znów białko mi skoczy jak szalone i przekroczę 50..co ja piszę, a z 70 przekroczę
na śniadanie było...8 żółtek, białek nie jadam od paru dni Smile

kochani, nie wklejam mojego menu z 6 dni po to, by Wam utruć życie, lecz po to, byście wiedzieli, ze ja sobie nie robię żartów z DO, traktuję DO poważnie Smile
skorzystałam z porad adampio i nie jestem głodna po omlecie a'la adampio Wink jadam węgle wieczorem..ukłon adampio
ja liczę się z Waszym zdaniem!
może i jestem śmiertelnie poważna, ale...moje zdrowie jest ważne Smile

Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #259 : 2009-02-06, 21:24:19 »

podałes mumi calodzienny bilans i na koncu nie zliczyles wegli, ja to zrobiłam i wyszło ok 34 g, troche malo , jak myslisz? Very Happy wiem, ze w nocy słodycze mozna nadrobic ciumcianiem ale mimo wszystko Very Happy

jakie ciumcianie słodyczy masz na myśli? Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.