forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 17:51:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660797 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?  (Przeczytany 237136 razy)
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #260 : 2009-02-06, 21:29:08 »

podałes mumi calodzienny bilans i na koncu nie zliczyles wegli, ja to zrobiłam i wyszło ok 34 g, troche malo , jak myslisz? Very Happy wiem, ze w nocy słodycze mozna nadrobic ciumcianiem ale mimo wszystko Very Happy

jakie ciumcianie słodyczy masz na myśli? Very Happy

ha, mumi jakie ciumcianie słodyczy mam na mysli? zapytaj partnera on juz będzie wiedzial Very Happy
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #261 : 2009-02-06, 21:29:47 »

Nie, nie uwazam, poniewaz Mumi jest w trakcie przebudowy swojego organizmu i zgodnie z teoria Pana Dr. Jana Kwasniewskiego w tym czasie powinno sie spozywac 0,5 x ilosc bialka. Tylko dlatego...........Znasz inna teorie ?

przebudowa może trwać ok 2-3 mc-y
minął miesiąc i 1 tydzień, uważam, ze powinnam się spodziewać choć minimalnych efektów, choć 1 kg! w 1 m-c, ponieważ znam zasady i nie płaczę z powodu braku cukierków itp
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #262 : 2009-02-06, 21:31:53 »

ha! viola Smile
wszak my o jednym myślimy Very Happy
nawet jak partner wróci ze zmiany, to nie ciumcianie mu w głowie ino Morfeusz..ehhh ja to zawsze mam pod górę
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #263 : 2009-02-06, 21:58:51 »

Nie, nie uwazam, poniewaz Mumi jest w trakcie przebudowy swojego organizmu i zgodnie z teoria Pana Dr. Jana Kwasniewskiego w tym czasie powinno sie spozywac 0,5 x ilosc bialka. Tylko dlatego...........Znasz inna teorie ?

przebudowa może trwać ok 2-3 mc-y
minął miesiąc i 1 tydzień, uważam, ze powinnam się spodziewać choć minimalnych efektów, choć 1 kg! w 1 m-c, ponieważ znam zasady i nie płaczę z powodu braku cukierków itp
 

Mumi nikt nie wie jak dlugo bedzie trwac przebudowa tTwojego organizmu. Im czlowiek starszy tym dluzej. Nie spodziewaj sie, ze po 5 tygodniach osiagniesz przebudowe organizmu. A poza tym skad u Ciebie teoria, ze dowodem przebudowy jest spadanie na wadze?
Jak Viola zacznie jesc optymalnie okaze sie, ze przytyje :shock:i co wowczas Shocked Teoria jest kiepska? Czy brak zrozumienia.

Teoretyczne pojecie ZO to jedna sprawa, druga to praktyka.

I tu przychodzi mi do glowy rozmowa czy wymiana postow z Krystyna Opty, ktora skarcila mnie w swoim poscie, na pewien temat mowiac cos w stylu, w Arkadii gdzies na Slasku stosuja jednakowe ilosci spozytych weglowodanow dla wszystkich, malo tego, nie w stosunku do zjedzonego bialka tylko do wag danego osobnikai! I badz tu madry. Krystyna Opty w dalszej czesci dyskusji broni swoje stanowisko, twierdzc, ze to jest OK i robi ze mnie glupiego osla.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #264 : 2009-02-06, 23:01:53 »

viola Wink masz pazurek Wink
pilnuję B i W aż do przesady, jeszcze nie mogę sobie pozwolić na "słuchanie siebie", na razie polegam na DO, radach, ważeniu, nie ma mowy o spontaniczności
do tego codziennie orbi...już tyłek mam fajniejszy Very Happy


adampio Smile na Ciebie można liczyć, jak na Zawiszę Very Happy

załącznik jest w Wordzie, nie w pdf-ie..załóż okulary Very Happy  ... żart
śmietana, zamiast słonecznika? Ok ale znów białko mi skoczy jak szalone i przekroczę 50..co ja piszę, a z 70 przekroczę
na śniadanie było...8 żółtek, białek nie jadam od paru dni Smile

kochani, nie wklejam mojego menu z 6 dni po to, by Wam utruć życie, lecz po to, byście wiedzieli, ze ja sobie nie robię żartów z DO, traktuję DO poważnie Smile
skorzystałam z porad adampio i nie jestem głodna po omlecie a'la adampio Wink jadam węgle wieczorem..ukłon adampio
ja liczę się z Waszym zdaniem!
może i jestem śmiertelnie poważna, ale...moje zdrowie jest ważne Smile

I to powinno by dla Ciebie najwazniejsze. A te uklony to nie dla mnie tylko dla Pana DCr. Jana Kwasniewskiego, ja tylko przytaczam Jego slowa, rady, teorie.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #265 : 2009-02-06, 23:10:53 »

I tu przychodzi mi do glowy rozmowa czy wymiana postow z Krystyna Opty, ktora skarcila mnie w swoim poscie, na pewien temat mowiac cos w stylu, w Arkadii gdzies na Slasku stosuja jednakowe ilosci spozytych weglowodanow dla wszystkich, malo tego, nie w stosunku do zjedzonego bialka tylko do wag danego osobnikai! I badz tu madry. Krystyna Opty w dalszej czesci dyskusji broni swoje stanowisko, twierdzc, ze to jest OK i robi ze mnie glupiego osla.

No wiesz ??...  Confused  Znowu jakiś... "sęk"... Wink
Przecież doszliśmy do wspólnych wniosków - że dla ogółu z konieczności Arkadia musiała opracować jakiś standard (o średniej wadze kuracjusza. Przyjęto wagę ciała 70 kg). A reszta różnic między poszczególnymi kuracjuszami była regulowana ilością zjadanych posiłków. Natomiast każdy z nich już po 2-tygodniowym turnusie w domu mógł dostosować indywidualnie swoją dietę opty do własnych uwarunkowań (wzrost, waga, wiek, płeć, stan zdrowia, aktywność fizyczna, ulubione produkty spoż., ulubione potrawy itd.).
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #266 : 2009-02-06, 23:14:48 »

A muszę jeszcze dodać, że codziennie przez 2 tygodnie korzystał z wykładów lekarza opty i dietetyczki.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #267 : 2009-02-07, 08:36:48 »

I tu przychodzi mi do glowy rozmowa czy wymiana postow z Krystyna Opty, ktora skarcila mnie w swoim poscie, na pewien temat mowiac cos w stylu, w Arkadii gdzies na Slasku stosuja jednakowe ilosci spozytych weglowodanow dla wszystkich, malo tego, nie w stosunku do zjedzonego bialka tylko do wag danego osobnikai! I badz tu madry. Krystyna Opty w dalszej czesci dyskusji broni swoje stanowisko, twierdzc, ze to jest OK i robi ze mnie glupiego osla.

No wiesz ??...  Confused  Znowu jakiś... "sęk"... Wink
Przecież doszliśmy do wspólnych wniosków - że dla ogółu z konieczności Arkadia musiała opracować jakiś standard (o średniej wadze kuracjusza. Przyjęto wagę ciała 70 kg). A reszta różnic między poszczególnymi kuracjuszami była regulowana ilością zjadanych posiłków. Natomiast każdy z nich już po 2-tygodniowym turnusie w domu mógł dostosować indywidualnie swoją dietę opty do własnych uwarunkowań (wzrost, waga, wiek, płeć, stan zdrowia, aktywność fizyczna, ulubione produkty spoż., ulubione potrawy itd.).
 

Zgadza sie Krystyna. Ja nie przedstawiam tego tematu w formie mojej krytyki, tylko, ze mozna sie pogubic czytajac forum. Przeciez gdyby nie reakcja z mojej strony to mysleli by czytelnicy ze trzeba liczyc weglowodany w stosunku do wagi a nie w stosunku do spzytego bialka.

Tak my sie zgodzilismy co do tego .
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #268 : 2009-02-07, 09:42:11 »

do adamapio, proszę Cie powiedz mi adam , nie bierz tego za atak tylko chce się dowiedziec w koncu jak to jest, gdzie dr Kwasniewski pisze ze ilosc weglowodanow w poczatkowym okresie zywienia to 0,5xbialko, gdzie jest to napisane, podaj mi strone i tytuł ksiazki bo wiekszosc ksiazek doktora mam. 0,8 wegli na kilogram wagi naleznej dr napewno pisze w swoich ksiazkach, poszukam i podam ci gdzie to jest napisane tylko nie teraz ,za kilka godzin. wiem tez ze dr kwasniewski pisze ze białka najwyzszej jakosci moga stanowic nawet 30-40g na dobe , ja tu mam oczywiscie na mysli w miare szczupła osobe. wiec ile te wegle by musiały stanowic wówczas wg twojej teorii?  odpisz mi prosze.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #269 : 2009-02-07, 10:00:19 »

adampio, w innym poscie odpowiedziales szczególowo, musze to przemyslec i dam Ci odpowiedz, bede cie meczyc dotad popuki nie dojdziemy do porozumienia.  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #270 : 2009-02-07, 10:15:50 »

do adamapio, proszę Cie powiedz mi adam , nie bierz tego za atak tylko chce się dowiedziec w koncu jak to jest, gdzie dr Kwasniewski pisze ze ilosc weglowodanow w poczatkowym okresie zywienia to 0,5xbialko, gdzie jest to napisane, podaj mi strone i tytuł ksiazki bo wiekszosc ksiazek doktora mam. 0,8 wegli na kilogram wagi naleznej dr napewno pisze w swoich ksiazkach, poszukam i podam ci gdzie to jest napisane tylko nie teraz ,za kilka godzin. wiem tez ze dr kwasniewski pisze ze białka najwyzszej jakosci moga stanowic nawet 30-40g na dobe , ja tu mam oczywiscie na mysli w miare szczupła osobe. wiec ile te wegle by musiały stanowic wówczas wg twojej teorii?  odpisz mi prosze.
 

Miedzy innymi "Ksiazka Kucharska" str 16.

A jezeli o ilosc spozywanego B i W..... no coz teoretycznie, jezeli zjesz 40 gr B, z ktorego organizm wytworzy okolo 15 gr W, mozesz jeszcze zjesc  okolo 40 gr innych W. Wowczas bedziesz na poziomie 55 gr W co w stosunku do zjedzonego B daje stosunek B:W okolo 1:1,5
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #271 : 2009-02-07, 10:22:27 »

Violu może ja ci podpowiem
KK str. 16.
Pisze tak: Po przystosowaniu sie organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na bialko zmniejsza sie.
Zmniejsza się również , gdy spożywa sie  białko  o najwyższej wartości biologicznej.
Wówczas proporcja między białkiem i węglowodanami jak 1: 0,5 nie obowiązuje.
Może być 1:1, lub nawet 1:1,5
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #272 : 2009-02-07, 10:49:53 »

Kazdy organizm jest inny, jeden reaguje tak inny inaczej. Moze jest to warte sprobowania.
B= Twoja waga x 0,8
T= B x 2,5 - 3
W= B x 0,8
Sprobuj kilka dni i obserwoj swoj organizm.

na wagę należną proporcje wynoszą: B: 50,4 g  T: 151,2  W: 40,32  raczej nie odbiegam znacznie od wzoru
muszę jeszcze sprawdzić jedną konfigurację: zamiast jadać obfite śniadanie i dopiero wieczorem węgle, można posiłek podzielić na mniejsze porcje 3 - 4
czy nie zwolni się przemiana?
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #273 : 2009-02-07, 10:53:33 »

nie wiem, jaka jest pogoda w różnych częściach RP, ale w Zagłębiu jest słońce..wreszcie  Very Happy
biegnę po wit.D

wszystkim życzę miłego weekendu   Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #274 : 2009-02-07, 11:43:42 »

do adamapio, proszę Cie powiedz mi adam , nie bierz tego za atak tylko chce się dowiedziec w koncu jak to jest, gdzie dr Kwasniewski pisze ze ilosc weglowodanow w poczatkowym okresie zywienia to 0,5xbialko, gdzie jest to napisane, podaj mi strone i tytuł ksiazki bo wiekszosc ksiazek doktora mam. 0,8 wegli na kilogram wagi naleznej dr napewno pisze w swoich ksiazkach, poszukam i podam ci gdzie to jest napisane tylko nie teraz ,za kilka godzin. wiem tez ze dr kwasniewski pisze ze białka najwyzszej jakosci moga stanowic nawet 30-40g na dobe , ja tu mam oczywiscie na mysli w miare szczupła osobe. wiec ile te wegle by musiały stanowic wówczas wg twojej teorii?  odpisz mi prosze.
 

Miedzy innymi "Ksiazka Kucharska" str 16.

A jezeli o ilosc spozywanego B i W..... no coz teoretycznie, jezeli zjesz 40 gr B, z ktorego organizm wytworzy okolo 15 gr W, mozesz jeszcze zjesc  okolo 40 gr innych W. Wowczas bedziesz na poziomie 55 gr W co w stosunku do zjedzonego B daje stosunek B:W okolo 1:1,5

hm, wiesz ja nie wliczam wegli z przerobu zbialku ustalac dzienny bilans...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #275 : 2009-02-07, 11:53:53 »

Cytuj
hm, wiesz ja nie wliczam wegli z przerobu zbialku ustalac dzienny bilans...

Viola, mozesz to zdanie napisac jeszcze raz, prosze Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #276 : 2009-02-07, 11:59:14 »

Cytuj
hm, wiesz ja nie wliczam wegli z przerobu zbialku ustalac dzienny bilans...

Viola, mozesz to zdanie napisac jeszcze raz, prosze Very Happy

hihi, to jest własnie na tym forum najpiękniejsze i najśmieszniejsze jak po wysłaniu wiadomości przeczyta się swoje wypociny, to czasami można spaść z fotela Very Happy Very Happy

zdanie brzmi, ja nie wliczam ilości węgli z przerobu białka w organizmie ustalając dzienny bilan
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #277 : 2009-02-07, 12:01:16 »

Cytuj
hm, wiesz ja nie wliczam wegli z przerobu zbialku ustalac dzienny bilans...

Viola, mozesz to zdanie napisac jeszcze raz, prosze Very Happy

hihi, to jest własnie na tym forum najpiękniejsze i najśmieszniejsze jak po wysłaniu wiadomości przeczyta się swoje wypociny, to czasami można spaść z fotela Very Happy Very Happy

zdanie brzmi, ja nie wliczam ilości węgli z przerobu białka w organizmie ustalając dzienny bilan

jeszcze raz, nie wliczam do dobowego bilansuwęglowodanowego  ilosc wegli z przemian białkowych
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #278 : 2009-02-07, 12:03:40 »

Violu może ja ci podpowiem
KK str. 16.
Pisze tak: Po przystosowaniu sie organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na bialko zmniejsza sie.
Zmniejsza się również , gdy spożywa sie  białko  o najwyższej wartości biologicznej.
Wówczas proporcja między białkiem i węglowodanami jak 1: 0,5 nie obowiązuje.
Może być 1:1, lub nawet 1:1,5


adamgraza kopiuje to co napisalam w innym dziale

cyt.Słuchajcie kochani! ja myślę ze to jest tak:

BIAŁKO(g)  -------   1/0,5  na kg wagi należnej , początkujący 1g lub mniej w zależnosci od jakosci białek,  po przebudowie 0,5g, 
TŁUSZCZ(g) -----    2,5-3,5   w proporcji do białka
WĘGLE(g)   -------  0,8g na kg wagi naleznej

czyli na początku diety proporcja będzie się kształtowac -----1 do 2,5-3,5 do 0,5
po przebudowie proporcja będzie się kształtowac  -------------1 do 2,5-3,5 do 1       

Wielkości te powinny być korygowane w zależnosci od stanu zdrowia, zmian organizmu, potrzeb energetycznych(wysilek fizyczny). Ja to tak rozumiem. Jesli ktoś nie zrozumiał, wytlumacze jeszcze raz.

Jesli to nie jest tak , proszę admina o reprymendę, z uwagi na robienie zamętu w głowach optymalnych. kon. cyt

sam widzisz ze  ja to rozumiem, tylko nie rozumiem tych mnożeń

B= Twoja waga x 0,8
T= B x 2,5 - 3
W= B x 0,8
co to jest?




Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #279 : 2009-02-07, 12:04:56 »

adampio co to sa za mnozenia
B= Twoja waga x 0,8
T= B x 2,5 - 3
W= B x 0,8
co to jest?
tłumacz sie tu Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.