forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:55:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] Do dou Drukuj
Autor Wtek: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?  (Przeczytany 232237 razy)
BACA
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #520 : 2010-08-05, 07:01:24 »

Absulutnie nie. Chodziło o mumi.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #521 : 2010-08-05, 12:51:35 »

Wlasnie przeczytalem dlugie fragmenty Lutza, "Zycie bez chleba". Ciekawa pozycja. Bardzo podobne zalozenia do ZO.
Generalnie nie powinno sie liczyc bialka tylko zjadac tyle na ile ma sie ochote i tu mowa o tych samychproduktach, ktora sa dozwolone badz zabronione na diecie dr. Jana Kwasniewskiego, tluszczu duzo zas weglowodanow max 72 gr.

To co dr. Jan Kwasniewski pisze na temat " roboty glupiego" czyli niepotrzebna przerobka  nadmiaru bialka przez organizm  na weglowodany jest jakby przez Pana Lutza pominiete. Dlatego tez tu nie potzreba liczyc ani bialka ani tluszczu tylko pilnowac weglowodanow. Po pewnym czasie organizm sam wyreguluje potzrebne ilosci zjadanych ilosci BTW.
Jak Lutz pisał tą książkę to był początek lat 50-tych, JK robił to 10 lat później, więc siłą rzeczy JK musiał wiedzieć więcej.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #522 : 2013-12-14, 15:20:13 »

Wlasnie przeczytalem dlugie fragmenty Lutza, "Zycie bez chleba". Ciekawa pozycja. Bardzo podobne zalozenia do ZO.
Generalnie nie powinno sie liczyc bialka tylko zjadac tyle na ile ma sie ochote...
... Dlatego tez tu nie potzreba liczyc ani bialka ani tluszczu tylko pilnowac weglowodanow. Po pewnym czasie organizm sam wyreguluje potzrebne ilosci zjadanych ilosci BTW.

Generalnie, na zdrowie w ogóle nie należy żałować czasu. Cool
A cierpliwość, na przykład dla mnie Wink Laughing, to jeden z lepszych i dostępnych "od ręki" testów na "nerwa". Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #523 : 2014-01-09, 13:50:19 »

cześć
jestem "starą" optymalną ale za tamtych czasów (jakieś 8 lat wstecz) forów nie było..a info tylko tyle ile w gazecie napisali  Smile

a wiec wracam jako córa marnotrawna, z balastem 10 kg ponad normę
to tyle tytułem wstępu..bo i po co się dalej rozpisywać

bardzo proszę osobę, która ma wiedzę, czas i jak wyżej: nerwy ze stali
o sprawdzenie mojego jadłospisu, który skrupulatnie notuje od kilku dni
z jedną tylko uwagą z mojej strony
trzymam się 20 g węgli na dobę, wg Atkinsa (bo tak zaczęłam) i nie narzekam jak na razie
rozumiem, że jest to pewne odstępstwo od standardów głoszonych przez dr Kwaśniewskiego
mnie zależy na szybkiej utracie nadwagi, potem stopniowo będę wprowadzała węgle aż do 50 g
w załączniku jest przykład takiego mojego 1 dnia


z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

Ot "stara" optymalny "Atkins" w rocznicę pyta: "... Smile kto ma żelazne nerwy i czas"?

Odpowiem, za siebie Cool- ten, kto nie znudzony mozołem troszczy się przede wszystkim o zdrowie, w tym Rodziny, bliskich, dalekich, złośliwych, życzliwych, mądrych, głupich, młodych, starszych, tych co skaczą, i fruwają, i w ogóle. Very Happy Każdy, zdrowy na umyśle tak pomyśli. Wink Laughing Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #524 : 2014-01-09, 17:31:30 »

a wiec wracam jako córa marnotrawna, z balastem 10 kg ponad normę

trzymam się 20 g węgli na dobę, wg Atkinsa (bo tak zaczęłam) i nie narzekam jak na razie

mnie zależy na szybkiej utracie nadwagi, potem stopniowo będę wprowadzała węgle aż do 50 g

bea Smile
to był przykład z dnia, kiedy zjadłam tylko 3 g, są dni kiedy zjadam 22 g węgli

Tak, bo wiadomo, że to od jedzenia węglowodanów się tyje... Innej przyczyny nie ma... Sad
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #525 : 2015-01-09, 10:30:50 »

I dlatego z nadmiaru 100g białka przeciętny organizm musi wytworzyć około 58g węglowodanów (dokładniej pirogronianu, który wątroba zamieni na węglowodany jeśli nie ma zapotrzebowania energetycznego, a jeśli jest, to na acetylo-CoA), bo aminokwasów nie da się zmagazynować na zapas. Takie są prawa biochemii i fizjologii. Gorzej, gdy się ich nie zna... A to można nawet twierdzić, że: "...się myli". Można również twierdzić, że DO "nic nie leczy", a nawet, że "jest szkodliwa". Pośmiać zawsze się można, bo lepiej dotlenia, niezależnie z jakiego powodu się śmieje.

Dlatego fundanentalna zasada PROPORCJA w DO i DJ sprawdza się w 99,99% przypadków, jeśli się ją stosownie do potrzeb własnego organizmu potrafi zastosować. Żadne 30, żadne 72, żadne inne cyfry w garmach, czy formuły X*0,8, które wmawiają "interpretatorzy" ...
Bo każdy jest inny, choć krzywa Gausa podaje przybliżony rozkład.
oj tak, oj tak, choc znam conajmniej 2 maniakalnych interpretatorow-kalkulatorow, i wy ich tez znacie  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #526 : 2015-01-09, 12:17:16 »

To ci od bólu głowy?  Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #527 : 2015-01-09, 12:30:56 »

Ci specyficzni na taka sama litere alfabetu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #528 : 2015-01-16, 15:48:09 »

Nie rozumiem, jak można sobie samodzielnie żarciem na formułach tyle chorób narozmnażać, a później się zastanawiać, co by tu jeszcze sobie spieprzyć...  Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #529 : 2015-01-16, 15:57:11 »

Nie rozumiem, jak można sobie samodzielnie żarciem na formułach tyle chorób narozmnażać, a później się zastanawiać, co by tu jeszcze sobie spieprzyć...  Wink  Laughing
Bo Ci tata w podstawówce wszystko wytłumaczył. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #530 : 2015-01-16, 16:26:46 »

 Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #531 : 2015-01-17, 23:34:31 »

Że się wtrącę... Według tego, co mniej-więcej wiemy o zoologii, to jedynie człowiek kombinuje, co by tu zeżreć ? Krowa, jak "wrąbie" z trawą komara, muchę, trzmiela, bądź inną mrówkę - nie robi z tego problemu. Jedynie my (homo sapiens) próbujemy robić jakieś cuda. Były cukierki 100000 lat temu? A może pierogi, kluski, etc ? Krowa dalej żyje, bo nie kombinuje nadal, bo trudno nią manipulować. Żadne koncerny farmaceutyczne nie wmówią jej konieczności suplementacji. A ( ponoć te najmądrzejsze ) my, to co?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #532 : 2015-01-18, 08:57:59 »

Że się wtrącę... Według tego, co mniej-więcej wiemy o zoologii, to jedynie człowiek kombinuje, co by tu zeżreć ? Krowa, jak "wrąbie" z trawą komara, muchę, trzmiela, bądź inną mrówkę - nie robi z tego problemu. Jedynie my (homo sapiens) próbujemy robić jakieś cuda. Były cukierki 100000 lat temu? A może pierogi, kluski, etc ? Krowa dalej żyje, bo nie kombinuje nadal, bo trudno nią manipulować. Żadne koncerny farmaceutyczne nie wmówią jej konieczności suplementacji. A ( ponoć te najmądrzejsze ) my, to co?
Krowa to zwierzę udomowione, potomek tura, leśnego przeżuwacza, który się pasł na innej mieszance roślin i nie był eksploatowany mlecznie.
A 100000 lat temu były i cukierki (miód, owoce, syrop z drzew) i pierogi (nasiona traw, kłącza i bulwy jadano zawsze, w niewielkiej ilości, bo kiepski stosunek kalorii wydatkowanych do uzyskanych).
Także tego... Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #533 : 2015-01-18, 10:59:20 »

100tys. lat temu była tu inna cywilizacja...  Wink Mr. Green
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #534 : 2015-01-18, 11:18:18 »

100tys. lat temu była tu inna cywilizacja...  Wink Mr. Green
I nie znali cukierków? Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.