forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 21:12:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659772 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?  (Przeczytany 233061 razy)
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #320 : 2009-02-09, 11:28:01 »

Na czym polega starzenie?. Na wydłużaniu sekwencji aminokwasów (błędach) w syntezie białka. Z czego wynikają błędy? - bo trójka kodująca nie ma danego aminokwasu pod ręką. Czemu synteza nie czeka, aż będzie dostarczony aminokwas?. Bo prościej zastąpić kombinacją dwóch, trzech (więcej) aminokwasów, aminokwas potrzebny w danej chwili. Czy błąd aminokwasowy jest zapisany w genach?. Nie. A, więc gdy będą wszystkie aminokwasy dostępne  błąd się powtórzy?. Nie. A, gdy nie będą?. Tak, ale z inną kombinacją uzależnioną od braku i dostępności aminokwasów. Czy błędne białka są rozkładane na aminokwasy. Tak. Czyli błędy się same czyszczą.?. Tak!. Czy można szybko syntetyzować brakujący aminokwas?. Tak, ale tylko endogenny...
To są zaś podstawy genetyki i biofizyki!
Bardzo dobra książka wyjaśniająca przystępnie te procesy to: "Biomorfoza ... adaptacja" Burgera & Dubois'a - o ile dobrze pamiętam Wink.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #321 : 2009-02-09, 11:41:50 »

I tylko jedno mnie zastanawia. Na co wiedzieć normalnej osobie (hydraulikowi, kinooperatowowi, piekarzowi, sklepowej, ..., bogatemu z domu) takie rzeczy, skoro tylko chce być zdrowy i długo cieszyć się życiem?.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #322 : 2009-02-09, 12:29:09 »

yh, raz ze diabel czesto tkwi w szczegolach - co jednym sie wydaje oczywiste, dla innych juz nie jest
dwa, ze gdyby nie podstawowe wiadomosci (tez skrzetnie ukrywane w mediach), nie bylabym w stanie docenic wiedzy doktora, bo ominela mnie fala cudownych ozdrowien i slawa ZO
trzy, bez tych wiadomosci nie sposob do konca zrozumiec dr JK, praktycznie kazde zdanie niesie ze soba ogrom wiedzy, i mozna to docenic i zrozumiec tylko, jak sie mniej wiecej orientuje w temacie (przykladowe dziury w serze)
cztery, kazdy jest inny, musze sie orientowac, zeby moc odpowiednio tuningowac proporcje i cala reszta pod swoje bierzace potrzeby, e.g. przebialczenie i proporcje
piec, wiedza jest mi potrzebna, zebym mogla weryfikowac lekarzy, i ich "porady"
szesc, motywacja (miedzy innymi do codziennego "wypalania" smieci)
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #323 : 2009-02-09, 12:38:44 »

Admin,

dziękuję bardzo.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #324 : 2009-02-09, 12:52:44 »

adminku, ja rozpętałam tę wojnę,  ale dzięki temu Ty  wkroczyłes do akcji i wyjasniles bardzo istotną rzecz, niby oczywistą a jednak....

Very Happy zostawileś nas samych na kilka dni i oto są rezultaty Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #325 : 2009-02-09, 13:01:55 »

Ale, czy lepiej jest zjeść więcej czegoś z czego zrobisz w razie potrzeby wszystko, czy lepiej jest zjeść więcej węgla z wodą z której zrobisz tylko tłuszcz, cholesterol, czy też zamienisz na węgiel z wodą, gdy będzie taka potrzeba?

nie wiem, nie wiem, nie wiem, ale 10-15g W czyli zamiana proporcji z 1:0.5 na praktycznie 1:1 robi u mnie OGROMNA roznice. przy tej pierwszej opcji performans mi siada dramatycznie i pamietam, ze budzilam sie z hipoglikemia... teraz to nie wiem, bo juz nie eksperymentuje.
to tak tylko w kwestii wyjasnien - po co kinooperatorowi cale to info...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #326 : 2009-02-09, 14:09:46 »

nie wiem, nie wiem, nie wiem ...

-flo,
też nie wiem jaki będzie kurs franka jutro, ani indeks x, czy y, nie wiem dlaczego Rząd pozwolił na zrabowanie przyszłych emerytów w pół roku, nie wiem dlaczego ucięli głowę Polakowi, nie wiem dlaczego Anoda, czy inna znana "gwizdka" źle sypia...i z kim?, nie wiem... nie wiem komu i dlaczego "wątroba gnije", ani (...) i dlaczego Małysz kiepsko skacze?, bo mnie to nie interesuje.
Wiem, że jutro Słońce się odrodzi w Polsce po siódmej CET, zakładam, że będę miał kolejny piękny, szczęśliwy dzień, jeśli będę umiał nim stosownie pokierować.  Będę umiał?  Shocked I to jest właśnie ciekawość jutra, wzmagająca witalność. Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #327 : 2009-02-09, 14:18:15 »

no wlasnie, zycze milego dnia w takim razie Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #328 : 2009-02-09, 14:19:31 »

 Very Happy - dziękuję!. WZAJEMNIE. Very Happy
Jutro też tu zajrzę  Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #329 : 2009-02-09, 14:32:31 »

- prawie wszystko...

Szczawiooctan - też - jeśli będzie w danej chwili niezbędny. Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #330 : 2009-02-09, 15:46:36 »

Admin, dziękuję bardzo.

To ja dziękuję, bo pisanie na Forum, to dla mnie doskonała wprawka, przed napisaniem kilku strawnych dla przeciętnego czytelnika bestsellerów. Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #331 : 2009-02-09, 15:49:40 »

adminie, gdybyś nie korygował tego forum powstała by nowa dieta optymalna prowadząca prosto do grabarza. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #332 : 2009-02-09, 16:07:48 »

viola44,
każdego droga prowadzi prosto do grabarza, kto się urodził, ale śmierć jest ponoć zaledwie początkiem. I lepiej się nie śpieszyć ze sprawdzeniem tego. Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #333 : 2009-02-09, 16:23:52 »

Prawdopodobnie w cytowanym przez Viole44 liście JK ktoś nie dopisał słowa "nadmiar"

Właśnie mi w tym cytacie jakby czegoś brakuje...   Confused   Rolling Eyes
A z pewnością brakuje mi podania źródła owego cytatu.
 

Prosze ...do zrodelka!!!


http://www.dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=22
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #334 : 2009-02-09, 17:12:47 »

po co kinooperatorowi cale to info...

no jak to po co?, aby sobie mógł pojazgotać w Internecie o "Jego Wysokości" Laughing
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #335 : 2009-02-09, 17:16:36 »

?
kilku znam wysokich, a Ty ktorego masz na mysli Wojciech?
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #336 : 2009-02-09, 17:23:55 »

Czym więcej czytam o zamianie białka na węglowodany, tym mam większy mętlik z BTW Confused Rolling Eyes, ale proporcje mam zamiar liczyć tak jak dotąd, obojętnie czy zawsze białko zmienia się w węgle, czy tylko jego nadmiar. Myślę, że nas powinny interesować tylko proporcje przy jedzeniu, a co potem z tym się dzieje to niekoniecznie musimy znać, aby być zdrowym. Tak jest, chyba,że... jest odwrotnie.  Smile  A czy bierze się pod uwagę tylko białko zwierzęce, czy roślinne też?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #337 : 2009-02-09, 17:29:11 »

kilku znam wysokich, a Ty ktorego masz na mysli Wojciech?

No tego kosmitę z MiB. Jeden to był  Michał Jacson, ale to nie o niego chodzi i ten drugi czarny koszykarz. Rodman chyba mu jest. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #338 : 2009-02-09, 17:31:13 »

Czym więcej czytam o zamianie białka na węglowodany, tym mam większy mętlik z BTW Confused Rolling Eyes, ale proporcje mam zamiar liczyć tak jak dotąd, obojętnie czy zawsze białko zmienia się w węgle, czy tylko jego nadmiar. Myślę, że nas powinny interesować tylko proporcje przy jedzeniu, a co potem z tym się dzieje to niekoniecznie musimy znać, aby być zdrowym. Tak jest, chyba,że... jest odwrotnie.  Smile  A czy bierze się pod uwagę tylko białko zwierzęce, czy roślinne też?
 

I o to tu idzie. W tej samej odpowiedzi na list, pisze Pan Dr. Jan Kwasniewski :cyt  "Oczywiście zjadać tyle, na ile organizm ma ochotę i tylko wtedy, gdy pojawia się potrzeba jedzenia. Czyli nie należy wyznaczać, ile człowiek ma zjeść białka, czy tłuszczu, a należy zalecać utrzymanie proporcji między składnikami odżywczymi.."

Czyli , ZAJADAC ZBILANSOWANE POSILKI, WTEDY KIEDY SIE CHCE JESC I JESC DO SYTA  Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: sprawdzenie poprawności żywienia :) kto ma żelazne nerwy i czas ?
« Odpowiedz #339 : 2009-02-09, 17:45:33 »

kilku znam wysokich, a Ty ktorego masz na mysli Wojciech?

No tego kosmitę z MiB. Jeden to był  Michał Jacson, ale to nie o niego chodzi i ten drugi czarny koszykarz. Rodman chyba mu jest. Very Happy

a aha, wiec pewnie jak ktos ma kompleks nizszosci i chcialby troche podrosnac, to musi jesc duzo wiecej bialka, ale ciezko jest, bo na ZO nie wolno, (na) surowo zabraniaja, wiec wtedy nie pozostaje mu nic innego jak dzialalnosc w AA,... tfu DD!
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.