forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:53:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C  (Przeczytany 19005 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #20 : 2009-01-12, 18:21:59 »


 "Normally, boiling water at 100°C is not hot enough to cause any significant destruction of the nutrient, which only decomposes at 190°C, [35] despite popular opinion. However, pressure cooking, roasting, frying and grilling food is more likely to reach the decomposition temperature of vitamin C."


Cytuj

190°C to jest dosc wysoka temperatura. Mysle nad metoda pomiaru temperatury przy smazeniu.   Ma ktos jakis pomysl?


 Mr. Green
tak na serio, tak nad wyraz? Wink
moze takim termometrem jak maja starbucks'ie ? albo takim do miesa...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #21 : 2009-01-13, 15:54:10 »

no to jest taki "powszechnie znany fakt" Wink
dlatego pisze "ponoc"
ale spojrz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_C#Food_preparation
zreszta poniekad dementuja:
Cytuj
"Normally, boiling water at 100°C is not hot enough to cause any significant destruction of the nutrient, which only decomposes at 190°C, [35] despite popular opinion. However, pressure cooking, roasting, frying and grilling food is more likely to reach the decomposition temperature of vitamin C."


 

Gdzies czytalem, ze podczas obrobki cieplnej traci sie okolo 20 procent  witaminy C. Czyli w przypadku papryki i tak zostaje nam okolo 150 mg w 100 gr....
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #22 : 2009-01-15, 09:53:42 »

Do adampio

Adampio Ty jestes dla mnie wzorem w przestrzeganiu diety i w zwiazku z tym mam pytanie do CIEBIE JAKO WETERANA JUZ.
Czy jedzenie jajek codziennie na sniadanie mi nie zaszkodzi a szszególnie żółtka?
Dodam ze moj repertuar nie jest zbyt bogaty i urozmaicony bo jadam tylko 3x,i bardzo małe porcje (jak wrobelek)
Ale jajka moge jesść w nawet wszystkich posilkach ,tak lubie no i jest mi cieplutko po nich Razz
Obawiam sie czy to wystarczy by wracać do zdrowia.?
Na ziemniaki żle reaguje ,więc je odrzucilam.Mam alergie pokarmowa i najlepiej mi slużą żółtka.
Po golonce tez mnie zaflegmia.w ogóle mięch mi nie zabardzo sluży.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #23 : 2009-01-15, 12:15:08 »

Do adampio

Adampio Ty jestes dla mnie wzorem w przestrzeganiu diety i w zwiazku z tym mam pytanie do CIEBIE JAKO WETERANA JUZ.
Czy jedzenie jajek codziennie na sniadanie mi nie zaszkodzi a szszególnie żółtka?
Dodam ze moj repertuar nie jest zbyt bogaty i urozmaicony bo jadam tylko 3x,i bardzo małe porcje (jak wrobelek)
Ale jajka moge jesść w nawet wszystkich posilkach ,tak lubie no i jest mi cieplutko po nich Razz
Obawiam sie czy to wystarczy by wracać do zdrowia.?
Na ziemniaki żle reaguje ,więc je odrzucilam.Mam alergie pokarmowa i najlepiej mi slużą żółtka.
Po golonce tez mnie zaflegmia.w ogóle mięch mi nie zabardzo sluży.

 

Zoltka to najlepszy i najzdrowszy optymalny posilek. Ja bez zoltek nie mogl bym funkcjonowac. Dlatego jjem kazdego jednego dnia na sniadanie minimum 5 zoltek a dokladniej 100 gr. Tez nie mam bogatego repertuaru, zwlaszcza na sniadanie, bo albo jjem jajecznice albo omleta z roznymi dodatkami, na lunch chleb optymalny z serem albo tlusta kielbasa / czasami nie jjem lunchu / no i obiad kawalek miesa z warzywami i jeden ziemniak / niekoniecznie /.

By wracac do zdrowia jak piszesz, musisz jesc zbilansowane posilki zgodnie z zasadami BTW a na sniadanie do zolteczek koniecznie slonine........dla mnie jest to najlepsze lekarstwo. Lekarstwo to zle powiedziane, poniewaz jeszcze nie chorowalem !!!

Jezeli nie jjesz mies, sprobuj podroby, ktore sa zdrowe i maja dobre bialko. 
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #24 : 2009-01-15, 12:50:33 »

Problem w tym że sloniny mi nie trawi bo mam trzustkę nie wydolną.
chcialam zapytać czy dobrze zrobilam jak już od dwuch tygodni odrzucilam enzymy trawienne.
Niewiem czy na DO moge je przyjmować?
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??
Stolec jest pokryty tym i zaczełam miec bole jelit.
Dawniej chorowalam tez na wrzodziejące jelito grube.
A teenzymy to brać czy nie?
no niema tu na tym forum Admina ,a sprawa jest poważna Sad
może Ty Adampio cos wiesz?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #25 : 2009-01-15, 13:07:24 »

Problem w tym że sloniny mi nie trawi bo mam trzustkę nie wydolną.
chcialam zapytać czy dobrze zrobilam jak już od dwuch tygodni odrzucilam enzymy trawienne.
Niewiem czy na DO moge je przyjmować?
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??
Stolec jest pokryty tym i zaczełam miec bole jelit.
Dawniej chorowalam tez na wrzodziejące jelito grube.
A teenzymy to brać czy nie?
no niema tu na tym forum Admina ,a sprawa jest poważna Sad
może Ty Adampio cos wiesz?
Zanim skontaktujesz sie z lekarzem oplukuj jelita albo rosolem,albo ziolowa herbata(tylko wtedy gdy nie masz bolu)lub zacznij dzien od oliwy jak lubisz.
Jednak fachowa pomoc znajdziesz  tutaj i popros o porade telefoniczna albo adres najblizszego lekarza optymalnego.
http://www.optymalni.org.pl/
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #26 : 2009-01-15, 13:14:19 »

zaczęlo sie od zaparcia kilka dni temu   Sad
a dziś to już katastrofa jest Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #27 : 2009-01-15, 13:27:05 »

zaczęlo sie od zaparcia kilka dni temu   Sad
a dziś to już katastrofa jest Cool
a nie mozna bylo juz wczesniej zareagowac???Daj znac,jakie porady otrzymalas,przyda sie innym.Wszystko bedzie dobrze,gdy dokonasz pewnych zmian. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #28 : 2009-01-15, 15:13:58 »

Problem w tym że sloniny mi nie trawi bo mam trzustkę nie wydolną.
chcialam zapytać czy dobrze zrobilam jak już od dwuch tygodni odrzucilam enzymy trawienne.
Niewiem czy na DO moge je przyjmować?
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??
Stolec jest pokryty tym i zaczełam miec bole jelit.
Dawniej chorowalam tez na wrzodziejące jelito grube.
A teenzymy to brać czy nie?
no niema tu na tym forum Admina ,a sprawa jest poważna Sad
może Ty Adampio cos wiesz?
 

Kodar dobrze radzi.

Kiedys poradzil mi Admin dzwonic na ten telefon i Tobie tez proponuje.


Arkadia Ciechocinek
Hanna i Tadeusz Suchowieccy
ul. Lorentowicza 7
87-720 Ciechocinek

tel. (054) 283 20 21
lub (054) 416 26 07 (po 20.00)


Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #29 : 2009-01-15, 16:31:47 »

zaczęlo sie od zaparcia kilka dni temu   Sad
a dziś to już katastrofa jest Cool
a nie mozna bylo juz wczesniej zareagowac???Daj znac,jakie porady otrzymalas,przyda sie innym.Wszystko bedzie dobrze,gdy dokonasz pewnych zmian. Very Happy
Kodar ja tam nie widze tel .do lekarza,moze żle szukam.ale Adampio mi poslal namiary więc skorzystam Razz
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #30 : 2009-01-15, 16:35:04 »

Problem w tym że sloniny mi nie trawi bo mam trzustkę nie wydolną.
chcialam zapytać czy dobrze zrobilam jak już od dwuch tygodni odrzucilam enzymy trawienne.
Niewiem czy na DO moge je przyjmować?
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??
Stolec jest pokryty tym i zaczełam miec bole jelit.
Dawniej chorowalam tez na wrzodziejące jelito grube.
A teenzymy to brać czy nie?
no niema tu na tym forum Admina ,a sprawa jest poważna Sad
może Ty Adampio cos wiesz?
 

Kodar dobrze radzi.

Kiedys poradzil mi Admin dzwonic na ten telefon i Tobie tez proponuje.


Arkadia Ciechocinek
Hanna i Tadeusz Suchowieccy
ul. Lorentowicza 7
87-720 Ciechocinek

tel. (054) 283 20 21
lub (054) 416 26 07 (po 20.00)

Dzięki Adampio napewno skorzystam z tel.
dzis tam zadzwoniewę.
a swoją drogą to postanowilam po niedzieli udać sie do Arkadi.jesli jeszcze tam funkcjonuje ?
Kiedys byla w katowicach.mam nie daleko.Napewno mi zaleca prady sel.


Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #31 : 2009-01-16, 16:41:53 »

Cytuj
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??

Piszesz ze chorowalas na WZJG. Blad, powinnas napisac choruje na WZJG. Uklad immunologiczny bedzie "postrzegal" Twoja sluzowke jelita grubego jako zagrozenie juz do konca zycia. Masz prawdopodobnie nawrot choroby.
Wiem co mowie, sam choruje/owalem ? na WZJG i mialem nawrot tego paskudztwa na DO.

Pozdr.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #32 : 2009-01-16, 16:43:40 »

Dobrym zrodlem wit. C w naturalnej postaci jest sproszkowana acerola

Pozdr.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #33 : 2009-01-16, 18:24:13 »

Cytuj
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??

Piszesz ze chorowalas na WZJG. Blad, powinnas napisac choruje na WZJG. Uklad immunologiczny bedzie "postrzegal" Twoja sluzowke jelita grubego jako zagrozenie juz do konca zycia. Masz prawdopodobnie nawrot choroby.
Wiem co mowie, sam choruje/owalem ? na WZJG i mialem nawrot tego paskudztwa na DO.

Pozdr.

Wczoraj próbowalam sie dodzwonić do Ciechocinka,namiary  do lekarzy optymalnych od Adampio i nie dalo rady,było cały czas zajete. Sad

Poniewarz bóle i krwawienie mi sie nasiliły że nie moglam juz dlużej czekać więc dziś sie udalam do mojego specjalisty od jelit.
Zapisal mi Sulfazsalazin EN i scislą diete Shocked
mam pytanie do lekarki lub Admina jesli jest obecny ,czy mogę ten Sulfasalazin ,oraz enzym trawienny ;Kreon 25 000, przy DO brać?
Choć lekarz mi zalecil diete beztluszczowa ,to dlamnie nie wchodzi w rachubę  ,ma sie rozumiec Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #34 : 2009-01-16, 19:00:29 »

Cytuj
Ale  jelita zaczęly wydzielać dużo krwistego sluzu,no i niewiem co mam zrobic??

Piszesz ze chorowalas na WZJG. Blad, powinnas napisac choruje na WZJG. Uklad immunologiczny bedzie "postrzegal" Twoja sluzowke jelita grubego jako zagrozenie juz do konca zycia. Masz prawdopodobnie nawrot choroby.
Wiem co mowie, sam choruje/owalem ? na WZJG i mialem nawrot tego paskudztwa na DO.

Pozdr.

Wczoraj próbowalam sie dodzwonić do Ciechocinka,namiary  do lekarzy optymalnych od Adampio i nie dalo rady,było cały czas zajete. Sad

Poniewarz bóle i krwawienie mi sie nasiliły że nie moglam juz dlużej czekać więc dziś sie udalam do mojego specjalisty od jelit.
Zapisal mi Sulfazsalazin EN i scislą diete Shocked
mam pytanie do lekarki lub Admina jesli jest obecny ,czy mogę ten Sulfasalazin ,oraz enzym trawienny ;Kreon 25 000, przy DO brać?
Choć lekarz mi zalecil diete beztluszczowa ,to dlamnie nie wchodzi w rachubę  ,ma sie rozumiec Razz
 

Kriss, uwazam, ze powinnas skonsultowac sie z dobrym lekarzem optymalnym. Nich kosztuje ile chce. Albo jedz do Arkadii o ktorej wczesniej mowilas. Uwazam, ze powinnas byc pod opieka kogos, kto ma pojecie o zywieniu optymalnym. Tu na forum mozemy sobie pogadac o tym czy o tamtym. Jak kiedys powiedzial Toan/Admin, jest w Posce okolo 350 osob, ktore sensu stricto, znaja i stosuja ZO/DO. Dlatego uwazam, ze powinnas przemyslec te kwestie. Jezeli masz nawroty choroby, to samo VIGO, powinniscie zrozumiec, ze cos robicie nie tak. Potrzebna kosultacja z czlowiekiem znajacym sie na tym.

Koniecznie probuj sie dodzwonic do Ciechocinka.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #35 : 2009-01-16, 19:13:15 »

Tak po niedzieli ,najprędzej we wtorek pojade do Arkadii,natomiast dzis juz zażylam Sufasalazin i Kreon Sad
Myśle że w takiej sytuacji trzeba czasem leki chemiczne zastosowac aby zatrzymać rozwoj dalszej choroby.
Z takim schorzeniem muszę być pod stałą opieką specjalisty,zdaję sobie z tego sprawę.Jesli mi lekarz zaleci prady Sel.to tez je wezme.
Z tym nie ma żartow Cool
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #36 : 2009-01-16, 23:24:06 »

Tez bralem Sulfasalazin EN w dawce 3 razy po 2 tabl 500mg. Ten preparat dobrze kontroluje chorobe. Nie wiem jak sie odzywiasz, ale musisz kompletnie wykluczyc gluten (zboza). Dobrym zrodlem weglowodanow moga byc ziemniaki i ryz. Wyklucz warzywa i owoce szczegolnie surowe.
Nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za to jak sie powinnas leczyc, dlatego pytania na tym forum o dobor lekow i ich dawkowanie jest nietrafione.
Sprobuj tez pradow selektywnych "S" na jelito i "PS" na glowe.
Polecilbym Ci tez na te przypadlosc znakomitych lekarzy tybetanskich, ale w Warszawie (nie wiem gdzie mieszkasz).

Pozdr.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 17 zapytaniami.