forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-29, 12:11:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660634 wiadomości w 4059 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C  (Przeczytany 19141 razy)
kodar
Gość


Email
Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« : 2009-01-11, 10:11:48 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=687.0#top

Powyzszy wpis bardzo mnie zaciekawil. Very Happy

W zwiazku z tym mam pytanie,czy inni optymalni  maja swoje ulubione produkty z duza iloscia wit.C???
Czy  rzeczywiscie odpowiednie dawki  wit.C  moga spowodowac taaaakie zmiany????
Jezeli natraficie na interesujace linki poprosze o ich podanie. Razz
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #1 : 2009-01-11, 10:24:59 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=687.0#top

Powyzszy wpis bardzo mnie zaciekawil. Very Happy

W zwiazku z tym mam pytanie,czy inni optymalni  maja swoje ulubione produkty z duza iloscia wit.C???
Czy  rzeczywiscie odpowiednie dawki  wit.C  moga spowodowac taaaakie zmiany????
Jezeli natraficie na interesujace linki poprosze o ich podanie. Razz
 

Pytanie jest jaka jest odpowiednia dawka? Na ten temat sa rozne teorie.

Opisywalem gdzies tam, tu na forum, moj przypadek. Bolal mnie kregoslup "miedzylopatkowy", ani plywanie, sauna, mata fakirska nie pomogly. W tym samym czasie czytalem o pewnym lekarzu / nie pamietam nazwiska/ ktory twierdzil, ze dzienna dawka wit C to okolo 1 grama. Zaczalem wiec brac. Po tygodniu i do dzis, bolow nie ma.

Dzis zjadam 500 mg witaminy C "depot", czyli "magazynek", ktory oddaje wit C w momencie kiedy organizm potrzebuje.
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #2 : 2009-01-11, 10:46:13 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=687.0#top

Powyzszy wpis bardzo mnie zaciekawil. Very Happy

W zwiazku z tym mam pytanie,czy inni optymalni  maja swoje ulubione produkty z duza iloscia wit.C???
Czy  rzeczywiscie odpowiednie dawki  wit.C  moga spowodowac taaaakie zmiany????
Jezeli natraficie na interesujace linki poprosze o ich podanie. Razz
 

Pytanie jest jaka jest odpowiednia dawka? Na ten temat sa rozne teorie.

Opisywalem gdzies tam, tu na forum, moj przypadek. Bolal mnie kregoslup "miedzylopatkowy", ani plywanie, sauna, mata fakirska nie pomogly. W tym samym czasie czytalem o pewnym lekarzu / nie pamietam nazwiska/ ktory twierdzil, ze dzienna dawka wit C to okolo 1 grama. Zaczalem wiec brac. Po tygodniu i do dzis, bolow nie ma.

Dzis zjadam 500 mg witaminy C "depot", czyli "magazynek", ktory oddaje wit C w momencie kiedy organizm potrzebuje.
Rowniez bralam wit.C sztuczna,tylko wtedy jadalam zbyt malo tluszczu,tak sobie,(to dzisiaj tlumacze)i nabawilam sie bolesci zolatka i jelit Confused
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #3 : 2009-01-11, 10:47:56 »

oczywiscie : z o l a d k a 
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #4 : 2009-01-11, 12:56:55 »

A wracajac do tematu Twojego postu, to moim ulubionym warzywem jest czerwona papryka ( 191 mg wit C w 100 gr papryki ).

Smaze ze slonina i zalewam zoltkami tworzac omleta. Mozna tez jesc w formie jajecznicy.

Czasami faszeruje, grilluje i po zdjeciu skorki zalewam olejem z oliwek...pychota.

Latem, jak przychodzi cas grilla ( choc ja grilluje caly rok ) robie taka salatke:

3 czerwone papryki
2 zuccini
Aberzyna
cebula

Papryki przekrawam na pol
zuccini tez ( wzdloz)
Aberzyne na centymetrowe plasterki
cebula w calosci ( min 45 min na grillu )

wszystko klade na grilla.

Papryka musi byc prawie spalona i wowczas wkladamy do foliowego woreczka, ktory zawiazujemy....latwiej schodzi skorka.
zuccini musi byc lekko brazowe
to samo aberzyna
cebula po 45 min na grillu smakuje jak dobre jablko

Wszystko kroimy na kostke wieklosci okolo 2 x 2 cm
mieszamy
oliwka roztrzepana z sokiem z cytryny polewamy calosc
solimy i pieprzymy
i mamy super przystawke do grilla
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #5 : 2009-01-11, 14:48:31 »

A wracajac do tematu Twojego postu, to moim ulubionym warzywem jest czerwona papryka ( 191 mg wit C w 100 gr papryki ).

Smaze ze slonina i zalewam zoltkami tworzac omleta. Mozna tez jesc w formie jajecznicy.

Czasami faszeruje, grilluje i po zdjeciu skorki zalewam olejem z oliwek...pychota.

Latem, jak przychodzi cas grilla ( choc ja grilluje caly rok ) robie taka salatke:

3 czerwone papryki
2 zuccini
Aberzyna
cebula

Papryki przekrawam na pol
zuccini tez ( wzdloz)
Aberzyne na centymetrowe plasterki
cebula w calosci ( min 45 min na grillu )

wszystko klade na grilla.

Papryka musi byc prawie spalona i wowczas wkladamy do foliowego woreczka, ktory zawiazujemy....latwiej schodzi skorka.
zuccini musi byc lekko brazowe
to samo aberzyna
cebula po 45 min na grillu smakuje jak dobre jablko

Wszystko kroimy na kostke wieklosci okolo 2 x 2 cm
mieszamy
oliwka roztrzepana z sokiem z cytryny polewamy calosc
solimy i pieprzymy
i mamy super przystawke do grilla

Adam,juz czuje ten zapach i smak,ale narobiles mi smaka na warzywa z rusztu. Razz
W Niemczech jest dosyc smaczna papryka grylowana,tez bez skorki i w zalewie.
Papryke mozna rowniez upiec w piekarniku,zdjac skorke i bedzie smakowala jak z rusztu.
Fajnie,ze masz ogrodek.Ja dopiero przybieram sie do kupienia domu.Najpierw jednak  sprzedac  musze ten w Polsce. Very Happy
Moja mamma i tesciowka lacza papryke z burakami czerwonymi i wekuja w sloiki.Dodaje do tego  tylko oliwy i mam wspyniala jarzynke.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #6 : 2009-01-11, 15:37:15 »

A wracajac do tematu Twojego postu, to moim ulubionym warzywem jest czerwona papryka ( 191 mg wit C w 100 gr papryki ).

Smaze ze slonina i zalewam zoltkami tworzac omleta. Mozna tez jesc w formie jajecznicy.

Czasami faszeruje, grilluje i po zdjeciu skorki zalewam olejem z oliwek...pychota.

Latem, jak przychodzi cas grilla ( choc ja grilluje caly rok ) robie taka salatke:

3 czerwone papryki
2 zuccini
Aberzyna
cebula

Papryki przekrawam na pol
zuccini tez ( wzdloz)
Aberzyne na centymetrowe plasterki
cebula w calosci ( min 45 min na grillu )

wszystko klade na grilla.

Papryka musi byc prawie spalona i wowczas wkladamy do foliowego woreczka, ktory zawiazujemy....latwiej schodzi skorka.
zuccini musi byc lekko brazowe
to samo aberzyna
cebula po 45 min na grillu smakuje jak dobre jablko

Wszystko kroimy na kostke wieklosci okolo 2 x 2 cm
mieszamy
oliwka roztrzepana z sokiem z cytryny polewamy calosc
solimy i pieprzymy
i mamy super przystawke do grilla

Adam,juz czuje ten zapach i smak,ale narobiles mi smaka na warzywa z rusztu. Razz
W Niemczech jest dosyc smaczna papryka grylowana,tez bez skorki i w zalewie.
Papryke mozna rowniez upiec w piekarniku,zdjac skorke i bedzie smakowala jak z rusztu.
Fajnie,ze masz ogrodek.Ja dopiero przybieram sie do kupienia domu.Najpierw jednak  sprzedac  musze ten w Polsce. Very Happy
Moja mamma i tesciowka lacza papryke z burakami czerwonymi i wekuja w sloiki.Dodaje do tego  tylko oliwy i mam wspyniala jarzynke.

 

Musze przyznac, ze to ciekawa kompozycja. Niegdy nie myslalem o burakach razem z papryka. Poniewaz lubie i jedno i drugie to uwazam, ze moze byc dobre.

Nie zapomne jak czytalem kiedys przepisy i znalazlem przepis na surowke z ugotowanego buraka z ogorkiem kiszonym. Pamietam jak myslalem: no coz kolejny wynalazek, ale jestem typem, ktory probuje,... wiec sprobowalem...bardzo dobra
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #7 : 2009-01-11, 19:11:06 »

Adam,probowales awokado z ogorkiem kiszonym???.
Awokado jest... jakies bez smaku,jednak zawsze je lubilam i zastepuje mi inne owoce. Razz
Buraka z ogorkiem kiszonym tez nie jadlam. Very Happy
Buraki czerwone ze sledzim i oliwa sa bardzo smaczne oraz pasta rybna z papryka,znasz?? Very Happy
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #8 : 2009-01-11, 22:50:11 »

Adam,probowales awokado z ogorkiem kiszonym???.
Awokado jest... jakies bez smaku,jednak zawsze je lubilam i zastepuje mi inne owoce. Razz
Buraka z ogorkiem kiszonym tez nie jadlam. Very Happy
Buraki czerwone ze sledzim i oliwa sa bardzo smaczne oraz pasta rybna z papryka,znasz?? Very Happy
 

Jezeli nie jadlas jeszcze buraka z ogorkiem kiszonym to prosze Cie sprobuj i daj znac jak Ci smakuje. Ja robie to tak:  ogorka i ugotowanego, zimnego buraka ucieram na tarce, tej najgrubszej i mieszam, polewam oliwka.

Awokado z ogorkiem....nie nieprobowalem, ale sprobuje. Jestem troche/bardzo konserwatywny i awokado jem z pomidorem.....ale obiecuje sprobowac.....moj zoladek toleruje wszystko.....a jak nie to daje mi znac!!!!!

Buraki ze sledziem jadlem......
A pasty to robilem juz chyba ze wszystkiego, poniewaz lubie kombinowac i lubie pasty.

A o to moj ostatni wynalazek:
Pasta "BOMBA"

150 gr szprotki w oleju ( odsaczonej )
1 cale ugotowane na twardo jajo
4 zoltka ( ugotowane na twardo )
50 gr sera gorgonzola
szczypiorek

osaczone szprotki ugniatamy na jednaolita mase ze wszystkimi zoltakami, lacznie z tym z calego jaja.
bialko z tego jednego jaja kroimy drobno i dodajemy do masy
do tego dodajemy gorgonzole
wszystko dokladnie mieszamy na jednilita paste

Serwujemy tak:

kromke chleba optymalnego smarujemy grubo maslem, na to kladziemy gruba warstwe pasty posypujac duza iloscia szczypiorku albo wiosennej cebuli

Smacznego Kodar, bo to smakuje ze ahhhh, a i przy okazji ma duzo innych zalet.

I kto powiedzial, ze trzeba byc kucharzem aby dobrze "gotowac"...wystarczy byc optymalnym, prawda?

Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #9 : 2009-01-12, 08:58:55 »

Dziekuje ci Adam,wszystkie pasty jadam bez chlebka,nawet tego optymalnego.
Ty rzeczywiscie lubisz kombinowac. Smile

Sprotki jadam tylko z oliwa,rybe wedzona bez dodatkow.Jednak ostanio pokusilam sie na paste rybna z makreli z dodatkiem gotowanych jajek ,cebulki i majonezu swojej roboty.Jadles???
Wiem,ze to smakuje,bo czesto robilam.Jednak ostatnie czasy tak sie rozleniwilam jezeli chodzi o gotowanie,ze ho,hooooooo. Laughing Razz
Buraka z ogorkiem kiszonym na pewno sprobuje.........ale to troche potrwa Laughing
Zapisane
kangur
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #10 : 2009-01-12, 11:49:22 »

Przeszukalem USDA Nutrient Data i znalazlem, ze kiwi ma najwiecej witaminy C. 92.7mg w 100g owocu.
Papryka natomiast ma 71.1mg, ale o wiele wieksze zawartosci innych mineralow. Ja papryki nie toleruje. Odbija mi sie przez dwa dni.
Siusialem po burakach na czerwono, wiec musialem poszukac zrodla naturalnej witaminy C.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #11 : 2009-01-12, 13:30:27 »

Przeszukalem USDA Nutrient Data i znalazlem, ze kiwi ma najwiecej witaminy C. 92.7mg w 100g owocu.
Papryka natomiast ma 71.1mg, ale o wiele wieksze zawartosci innych mineralow. Ja papryki nie toleruje. Odbija mi sie przez dwa dni.
Siusialem po burakach na czerwono, wiec musialem poszukac zrodla naturalnej witaminy C.
 

Na dunskiej liscie odpowiadajacej tej amerykanskiej ma papryka 191 mg w 100 gr !!!!
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #12 : 2009-01-12, 13:31:57 »

Przeszukalem USDA Nutrient Data i znalazlem, ze kiwi ma najwiecej witaminy C. 92.7mg w 100g owocu.
Papryka natomiast ma 71.1mg, ale o wiele wieksze zawartosci innych mineralow. Ja papryki nie toleruje. Odbija mi sie przez dwa dni.
Siusialem po burakach na czerwono, wiec musialem poszukac zrodla naturalnej witaminy C.
 

Na dunskiej liscie odpowiadajacej tej amerykanskiej ma papryka 191 mg w 100 gr !!!!

http://www.foodcomp.dk/v7/fvdb_details.asp?FoodId=0207

prosze bardzo link do tej strony
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #13 : 2009-01-12, 13:51:15 »

Przeszukalem USDA Nutrient Data i znalazlem, ze kiwi ma najwiecej witaminy C. 92.7mg w 100g owocu.
Papryka natomiast ma 71.1mg, ale o wiele wieksze zawartosci innych mineralow. Ja papryki nie toleruje. Odbija mi sie przez dwa dni.
Siusialem po burakach na czerwono, wiec musialem poszukac zrodla naturalnej witaminy C.


Nie powinna Ci sie odbijac jezeli ja posmazysz albo ugrillujesz
Zapisane
kangur
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #14 : 2009-01-12, 13:56:28 »

Przeszukalem USDA Nutrient Data i znalazlem, ze kiwi ma najwiecej witaminy C. 92.7mg w 100g owocu.
Papryka natomiast ma 71.1mg, ale o wiele wieksze zawartosci innych mineralow. Ja papryki nie toleruje. Odbija mi sie przez dwa dni.
Siusialem po burakach na czerwono, wiec musialem poszukac zrodla naturalnej witaminy C.


Nie powinna Ci sie odbijac jezeli ja posmazysz albo ugrillujesz

Zbyt wielka roznica. Komu wierzyc? Ma tez duzo magnezu na braki ktorego cierpia optymalni.
Sprobuje usmazyc. Dzieki za pomysl.
Zapisane
_flo
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #15 : 2009-01-12, 13:57:19 »

wit c nie lubi ponoc wysokiej temp
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #16 : 2009-01-12, 14:01:22 »

wit c nie lubi ponoc wysokiej temp


ponoc oznacza brak pewnosci......masz jakas konktretna wiadomosc. ?
Zapisane
_flo
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #17 : 2009-01-12, 14:40:27 »

no to jest taki "powszechnie znany fakt" Wink
dlatego pisze "ponoc"
ale spojrz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_C#Food_preparation
zreszta poniekad dementuja:
Cytuj
"Normally, boiling water at 100°C is not hot enough to cause any significant destruction of the nutrient, which only decomposes at 190°C, [35] despite popular opinion. However, pressure cooking, roasting, frying and grilling food is more likely to reach the decomposition temperature of vitamin C."

Zapisane
kangur
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #18 : 2009-01-12, 14:55:01 »


 "Normally, boiling water at 100°C is not hot enough to cause any significant destruction of the nutrient, which only decomposes at 190°C, [35] despite popular opinion. However, pressure cooking, roasting, frying and grilling food is more likely to reach the decomposition temperature of vitamin C."


Cytuj

190°C to jest dosc wysoka temperatura. Mysle nad metoda pomiaru temperatury przy smazeniu.   Ma ktos jakis pomysl?
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Produkty jadalne na Diecie,i zawierajace w swym skladzie duze ilosci wit.C
« Odpowiedz #19 : 2009-01-12, 15:19:31 »


 "Normally, boiling water at 100°C is not hot enough to cause any significant destruction of the nutrient, which only decomposes at 190°C, [35] despite popular opinion. However, pressure cooking, roasting, frying and grilling food is more likely to reach the decomposition temperature of vitamin C."


Cytuj

190°C to jest dosc wysoka temperatura. Mysle nad metoda pomiaru temperatury przy smazeniu.   Ma ktos jakis pomysl?

wystarczy papryke blanzowac,czyli wrzucic do wrzatku lub zalac wrzatkiem,sciagnoc skorke(kangur bez sprosnych domyslow,prosze)Wink
No i bym jeszcze dodala za lekarka,jezeli czegos nie tolerujemy powinnismy wyrzucic z jadlospisu...wlasnie ale co???Wszysto powinno byc tolerowane, Very Happy
Cytuj
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 18 zapytaniami.