forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 23:39:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660830 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  PYTANIE.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PYTANIE.  (Przeczytany 24413 razy)
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #20 : 2009-01-18, 11:26:14 »

Skoro kapusty kwaszonej nie nakładają do słoika podczas transakcji kupna-sprzedaży, kapusta leży sobie w słoiku zapasteryzowana - innej możliwości nie ma Laughing
 

Owszem jest druga mozliwosc: niepasteryzowana kapusta lezy sobie w sloiku. Laughing

Pytanie brzmialo:
czy wiesz, ze tak jest ?????
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #21 : 2009-01-18, 11:27:51 »

do Admina:
jakich krzakow? nie rozumiem pojecia.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #22 : 2009-01-18, 11:36:02 »

Cytowanie nie polega na przedstawianiu "historii cytowania", a krótkim cytacie do którego odnosi się post.
Przykład:
Jestem na DO już ponad 4 miesi±ce i chciałabym wiedzieć ile powinnam je¶ć białka,tłuszczy i węgli po przebudowie organizmu,bo czytaj±c różne w±tki na tym forum to pewnie i ja popełniam błędy.Na pocz±tku jadłam to co  zalecał dr Kwa¶niewski w przykładowym jadłospisie w swojej ksi±żce.
Mam 163 cm wzrostu ,ważę 77kg .
podaj swoj jadlospis z ostatnich dni,to wspolnie pomozemy,w  zmienie jadlospisu.Pewnie jadasz zbyt duzo bialka i tluszczu???Ja waze 59-60 kg/164cm Razz



Mój jadłospis to ;
sniadanie 1 jajko +2 żółtka usmażone na 20 g smalcu+50 g cebuli kawa ze ¶mietan± 30% lub herbata z cytryn±

obiad 100g ziemniaków lub frytek , kotlet 150 g z karkówki lub ze schabu + 100g pomidora
kolacja często 50 g gorzkiej czekolady, albo 50 g ziarna słonecznika

 

Szybko liczac w glowie, mysle, ze jesz duzo wegla:

ziemniak: 17 gr
jak frytki to 34 g
cebula okolo 8 gr
pomidor 8 gr
czekolada 30 gr
slonevznik 30 gr

Dozo wegla
ZO/DO to przygoda kulinarna a nie ucieczka z kuchni.

Poza tym w Twojej diecie nie ma tluszczu. Czy znasz dzienne BTW?
Na czym smazysz tego kotleta ?

Dzienna porcja 20 gr sloniny do jajek to nie jest ilosc tluszczu dla optymalnego!!!

Jezeli nie zachowujesz BTW 1: 2,25 - 3,5 : 0,5  to nie jestesna DO/ZO  i mozesz sobie tylko zaszkodzic. Wowczas jest lepiej jesc jak 99,5% Polakow.
......i nie konstatuje sie przynajmniej, ze ZO noe pomaga

Do adampio
Proszę zaprzestać produkcji takich krzaków!
Cytuj


TO JEST "KRZAK'


PRAWIDŁOWO:

do Admina: jakich krzakow? nie rozumiem pojecia.

Czy już jasne?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #23 : 2009-01-18, 11:52:04 »

Cytuj
Czy już jasne?


Jasne !!!!

Nota bene jest to nasze forum zakrzczone ( nie tylko przeze mnie, ale "pyt" )
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #24 : 2009-01-18, 11:56:37 »

Nota bene jest to nasze forum zakrzczone ( nie tylko przeze mnie, ale "pyt" )

Wykrzewimy złe przyzwyczajenia.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #25 : 2009-01-18, 13:09:55 »

TO NAWET NIE LITEROWKA.
OCZYWISCIE 200 GR WARZYW ZAWIERAJACYCH WEGLOWODANY SKROBIOWE. TO MIALEM NA MYSLI. Razem moze bedzie 30 gr wegla !!!!! Sorry

Adampio,
1. Nie musisz krzyczeć wielkimi literami i serią wykrzykników, bo można by pomyśleć, że jesteś bardzo nerwowy (?)
2. Jeżeli udzielasz odpowiedzi jako znawca i praktyk DO, to jednak staraj się używać właściwych określeń -

200 g węglowodanów  i   200 g  warzyw  -  to kompletnie dwa różne pojęcia.

Przez taką nieuwagę niechcący wprowadzasz ludzi niezorientowanych w błąd i jeszcze się denerwujesz, gdy ośmieliłam się to poprawić. Zatem:

1. Jednak ważaj, proszę, co piszesz. Pośpiech przy tym jest niewskazany, bo wysłanego błędu nie możesz już cofnąć.
2. I najpierw przeczytaj, co napisałeś (klikaj ile razy chcesz na Podgląd), a dopiero potem kliknij: Wyślij wiadomość
3. No i wycinaj te cytatowe piramidy.

Jeśli każdy użytkownik zadba o jakość swojej wypowiedzi, to nareszcie na forum będzie coraz mniej śmieci i błędów, a coraz więcej tekstów z istotną treścią, co moim zdaniem przekłada się na wzrost zainteresowania i czytania tego forum  Smile

P.S. Oczywiście sporadycznie każdemu trafiają się jakieś artefakty, i bynajmniej nie o nich tu mówię.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #26 : 2009-01-18, 14:25:53 »

Nie pojmuje, ze mozna tak "odczytac" mojego posta.
Dobrze "mamo" zastosuje sie do Twoich uwag.

(niesamowite) Shocked
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #27 : 2009-01-18, 18:46:47 »


Cytuj
Chcę się upewnić że jem odpowiednią ilość BTW ,bo ostatnio od 3 tygodni nic nie chudnę.
Cytuj

Ja tez znam ten problem . Tez chcialo mi sie cos slodkiego po obiedzie i robilam tak jak ty : dopychalam czekolada(tylko ze razem mialam mniej wegli niz ty) i tez nie chudlam.
Odrzuc te czekolade i mierz ciala ketonowe w moczu. Jezeli wystepuja jesz za malo wegli a jezeli nie to jesz za malo tluszczu.
U mnie poskutkowalo. Bez czekolady i z wieksza iloscia wegli (mialam ketony) chudlam.Schudla, 16 kg za 4 miesiace i nie chcialo mi sie zadnych slodyczy.
Widze tez ze lubisz kotlety schabowe. Ja tez, ale mamy wtedy za malo tluszczu. Ja do kotletow robie mizerie ze smietana i juz mam wiecej tluszczu.
Zazdroszcze wszystkim optymalnym,ktorzy wszystko jedza. Ja jestem Tadek niejadek od dziecka. Nigdy nawet nie sprobowalam. Tluszcze przemycam gdzie sie da, oby ich nie bylo zbytnio widac.
W Arkadii Lido podawali jajecznice,ktora plywala w tluszczu. Lubie jajka ale na widok tej zle mi sie robilo. Wszyscy sie zajadali a ja nie moglam.
NO coz kazdy jest inny i musi ZO dostosowac do siebie. Ja to zrobilam. Jem to co lubie i pasuje. Zycze powodzenia i pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #28 : 2009-01-18, 19:21:14 »

Sewero : Widze tez ze lubisz kotlety schabowe. Ja tez, ale mamy wtedy za malo tluszczu. Ja do kotletow robie mizerie ze smietana i juz mam wiecej tluszczu.

Aby zwiekszyc zawartosc tluszczu w "chudym schabowym"mozna na schabowego polozyc plaster masla np. ziolowego/pietruszka, koperek.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #29 : 2009-01-18, 19:25:16 »

sprobuje bo maslo lubie
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #30 : 2009-01-18, 20:11:58 »

Cytuj
Ja do kotletow robie mizerie ze smietana i juz mam wiecej tluszczu.

Sewero, ja robie tzw. sos tatarski, ktory stosuje do wszystkich chudych mies. Sos robi sie w 2 min:
30 gr kwasnej zmietany 38% ( albo jaka masz, byle min 30 % )
30 gr majonezu ( min 70 % T )
20 gr musztardy ( albo tyle ile chcesz )

jest to dobry dodatek do miesa i duzo tluszczu
Zapisane
kaja711
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #31 : 2009-01-18, 21:19:25 »


Cytuj
Chcę się upewnić że jem odpowiednią ilość BTW ,bo ostatnio od 3 tygodni nic nie chudnę.
Cytuj

Ja tez znam ten problem . Tez chcialo mi sie cos slodkiego po obiedzie i robilam tak jak ty : dopychalam czekolada(tylko ze razem mialam mniej wegli niz ty) i tez nie chudlam.
Odrzuc te czekolade i mierz ciala ketonowe w moczu. Jezeli wystepuja jesz za malo wegli a jezeli nie to jesz za malo tluszczu.
U mnie poskutkowalo. Bez czekolady i z wieksza iloscia wegli (mialam ketony) chudlam.Schudla, 16 kg za 4 miesiace i nie chcialo mi sie zadnych slodyczy.
Widze tez ze lubisz kotlety schabowe. Ja tez, ale mamy wtedy za malo tluszczu. Ja do kotletow robie mizerie ze smietana i juz mam wiecej tluszczu.
Zazdroszcze wszystkim optymalnym,ktorzy wszystko jedza. Ja jestem Tadek niejadek od dziecka. Nigdy nawet nie sprobowalam. Tluszcze przemycam gdzie sie da, oby ich nie bylo zbytnio widac.
W Arkadii Lido podawali jajecznice,ktora plywala w tluszczu. Lubie jajka ale na widok tej zle mi sie robilo. Wszyscy sie zajadali a ja nie moglam.
NO coz kazdy jest inny i musi ZO dostosowac do siebie. Ja to zrobilam. Jem to co lubie i pasuje. Zycze powodzenia i pozdrawiam


Cieszę się że jest ktoś kto mnie rozumie.Ja nie lubię tłustych wędlin i mięs,ani galarety i innych rzeczy które są polecane na DO,ale ponieważ bardzo chcę schudnąć to coś muszę z tych rzeczy jeść żeby było zgodnie z zasadami DO i mam takie dni że obrzydzenie mnie bierze na widok jajek.
Napisz Sewero co Ty najczęściej jadasz na śniadanie,obiad i kolację.Schudłaś dużo - gratuluję. Ja jestem na DO już 4,5 miesiąca i schudłam 11 kg,ale muszę schudnąć jeszcze co najmniej 10 kg i wierzę że mi się to uda.
Pozdrawiam
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #32 : 2009-01-18, 21:35:48 »

Ja nie lubię tłustych wędlin i mięs,ani galarety i innych rzeczy które są polecane na DO,

nie katuj się, nie każdy lubi tłusto Smile
http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60
plik dźwiekowy "dieta japońska"
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #33 : 2009-01-18, 21:38:10 »

Kaja, gratuluje Ci efektow. Podziwiam Cie jednoczesnie, ze jesz cos czego nie lubisz. Jak to mozliwe? Nie wiem. Sam bym tak nie mogl.
Jezeli nie lubisz jaj, tluszczu, tlustych mies oraz innych rzeczy zalecanych na DO/ZO, moze powinnas przejsc na diete japonska? Myslalas o niej. Pan Dr. Jan Kwasniewski tez ta diete zaleca. Kazda dieta bedzie "optymalna" jezeli bedzie sie przestrzegalo jej zasad.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #34 : 2009-01-18, 21:39:20 »

Blackend, wyslalismy posty jednoczesni....ale maja te sama wskazowke, wiec chyba OK!!
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #35 : 2009-01-18, 21:40:39 »

Kaja ja wszystko co dla mnie niejadalne a wiec watrobka i reszta podrobow razem ze slonina itd pakuje do pasztetu. Nie widze co jest w srodku a jest przepyszne i nie obrzydza. Sprobuj zrobic polecam.
Weglowodany zjadam w ziemniakach brokulach pomidorach kalafior kapusta w roznym wydaniu ogorki marchew.
Jak nie jem frytek to do ziemniakow daje duzo masla i smietany i ubijam. Nie widac tluszczu a pyszne. Robie kapuste kiszona po slasku czyli z duza iloscia stopionej sloniny i boczku. W kapuscie sie tego tluszczu nie czuje.
Podgardle bym nie przelknela. Ale jak dostane w sklepie pakuje o pasztetu.
Jajka lubie ale sa momenty nie przez tygdonie nie moge na nie patrzec. Pieke wtedy sernik optymalny i jem na sniadanie czy kolacje. Robie ciagle dzieciom lody optymalne i tez je podjadam.
Nie mam zbyt wielu potraw bo nie jestem czlowiekiem , ktory eksperymentuje. Lubie kotlety frytki i jakas surowka.
Dzieci moje lubia maslanke to dolewam im do niej smietany by bylo wiecej tluszczu(tez lubia kotlety)
Galaret nigdy nie jadlam ale znam zalety. Mialam reumatyzm teraz juz nie mam. Nie robie ich ale gotuje wywar kolagnowy i dziennie jemy zupke na tym kolagenie. Moje dzieci pija tylko sam wywar z kubeczka bo zup nie lubia. Pija przez rurke. Wszyscy sie smieja ale mam to gdzies.

Te 11 kg to duzo. Dalej tak trzymaj efekty przyjda same.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #36 : 2009-01-18, 21:48:01 »

Gratuluje severo. Super.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #37 : 2009-01-18, 21:59:08 »

Dzieki. Wiesz czytajac twoje posty zazdroszcze ci wiedzy. Duzo wiesz i stosujesz. Tez bym tak chciala ale to trudne. Pisales kiedys ze miksujesz pomidory  - nie smakuje mi ale nauczylam tak jesc moje dzieci. Moj starszy je jajecznice na cebuli i do tego te zmiksowane pomidory.
Duzo tutaj sie ucze. Super ze jest to forum
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PYTANIE.
« Odpowiedz #38 : 2009-01-19, 12:33:53 »

Mima sa najlepsze smakowo pomidory w puszce!!! Te miksuj zamiast surowych.
Jak juz zmiksujesz pomidory z puszki to mozesz je rozcieczyc woda sodowa, bedzie pyszny napoj.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: PYTANIE o kapuste
« Odpowiedz #39 : 2009-01-21, 12:29:01 »

tez mam pytanie
mam nadzieje, ze ktos sie orientuje

czy kupna kapusta kiszona (sauerkraut), taka zwyczajna w sloiku - czy ona zawsze jest pasteryzowana? bo czasami jest napisane wyraznie, ze tak, a czasami nic o tym nie wspominaja, ale moze jest to obowiazkowy etap produkcyjny i innej kapusty sie nie kupi (tak jak mleka)?

no tak, nadal nikt mi konkretnie nie odpowiedzial, jak to jest z moja kapusta...  Sad
poki co wiem tylko, ze ukiszona moze byc przechowywana b. dlugo, na przyklad rok - ale w temp. do 15 stopni
podejrzewam wiec, ze raczej wszystko pasteryzuja

kapuste kiszona mozna sobie natomiast samemu przygotowac, uzywajac na start na przyklad bakterii z serwatki z joghurtu
o tu na przyklad pisza dokladnie jak: http://www.thefamilyhomestead.com/homemadekraut.htm
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.