forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:09:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: T80% = Tmin = 1,6(B + W)  (Przeczytany 15725 razy)
raff75
Go


Email
T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« : 2009-01-18, 16:06:10 »

Witam wszystkich serdecznie. Pierwszy raz zabieram głos na tym forum. Na ŻO jestem od sierpnia. Przynajmniej tak mi się wydawało do dzisiaj, gdy zobaczyłem powyższy wzór. Moja dieta nie spełnia go. Ponieważ mam 181 i 87kg zmniejszyłem trochę tłuszcz do poziomu 1:2,3:1. Białko na poziomie 80g. Poniżej zamieszczam wycinek z Optymalnika z lipca 2008.

Określenie zależności tłuszczu od białka  i węglowodanów w optymalnej diecie tłuszczowej
Dr Jan Kwaśniewski jest wielkim odkrywcą diety optymalnej.  Na diecie optymalnej nie powstają choroby. Warunkiem bycia  na diecie optymalnej jest uzyskiwanie przez organizm człowieka 80%  i więcej energii z tłuszczów zwierzęcych. (...)
T80% = Tmin = 1,6(B + W)  –   Wzór ten określa minimalną ilość tłuszczu, jaka powinna być w potrawie, posiłku, diecie, aby były one (potrawa, posiłek, dieta) optymalne. –   Każdy optymalny może sobie na podstawie tego wzoru sprawdzić, czy nie spożywa w tej diecie za mało tłuszczu, bo jeżeli spożywa go mniej od Tmin , to już nie jest na diecie optymalnej. –   Wzór ten mówi, że dowolna zmiana w ilości zjadanego białka lub węglowodanów wymusza zmianę w ilości jedzonego tłuszczu, aby zachować warunek optymalności potrawy, posiłku, diety. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie np. węglowodanów, często zalecane przez lekarzy optymalnych. –   Wzór ten mówi, że dla danej pary B i W ilość jedzonego tłuszczu nie może być dobierana dowolnie. Może być większa, ale nie mniejsza od Tmin. (...)
Marian Statucki  [/i][/i]
Czy ktoś zetknął się z tym wzorem, bo mimo dwudziestu paru godzin na forum nie widziałem go.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #1 : 2009-01-18, 16:32:58 »

Ciekawy sposób analizy DO, ale zbyt płytki. Wzór ten nie uwzględnia zapasów tłuszczu jaki każdy człowiek przeważnie posiada. Będąc na DO nie ma potrzeby wyrabiania specjalnych szlaków metabolicznych, aby z tego zapasu, magazynu korzystać. Dlatego przy odchudzaniu zalecane jest tłuszczu zjadać mniej, aby opróżnić magazyn, Takie sytuacje nie pasują do podanego wzoru. Przy wysiłku fizycznym zużywamy więcej energii i wtedy zjadamy znacznie więcej tłuszczu. Trudno oszacować ilość potrzebnej energii, a tym bardziej nie da się precyzyjnie określić zapotrzebowanie w tłuszcz. Długoletni Optymalni dobrze sobie z tym dają radę poprzez obserwację sygnałów jakie otrzymują z własnego ciała. Wyrobioną mają świadomość tego co jedzą w stosunku do obecnego stanu organizmu. Proporcje BTW znacznie ulegają modyfikacji, gdy dopadnie nas choroba, kontuzja czy wzmożony wysiłek fizyczny.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #2 : 2009-01-18, 16:36:23 »

Jestem 6 lat na DO i z takim wzorem się nie spotkałam.
Ciekawe co jeszcze wymyśli OPTYMALNIK?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #3 : 2009-01-18, 16:46:39 »

OPTYMALNI

OSBO są ok, a raff ma na myśli gazetę: poradnik dobrego zdrowia, optymalnik
Raff, forum tej gazety jest tu: http://www.dobradieta.pl/forum/ Tam możesz dyskutować o tym "wzorze".
Zapisane
raff75
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #4 : 2009-01-18, 18:37:08 »

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #5 : 2009-01-18, 19:06:49 »

Jak się komuś nudziło, to dawniej się radziło: "pogrzeb sobie w oku", a teraz jak się mówi to nie wiem, bo dziś poszedłem na OBIAD, a się okazało z karty dań, że jakiś "luncheon" w knajpie jadłem, a dinnera dopiero wieczorem proponują Confused.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #6 : 2009-01-18, 19:11:27 »

Kolacji mi się odechciało na samą myśl o tym ... "luncheonie".
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #7 : 2009-01-18, 20:36:49 »

jakiś "luncheon" w knajpie jadłem, a dinnera dopiero wieczorem proponują Confused.

ha dobre - "Upadek" z Michaelem Douglasem mi sie przypomniał  Very Happy
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #8 : 2009-01-19, 10:56:53 »

Blackend> to może wybierzemt się na śniadanie do MacDonaldsa i poprosimy o nie w porze obiadowej Razz Po odmowie wyciągniemy z torby... i bum Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #9 : 2009-01-19, 11:17:13 »

Blackend> to może wybierzemt się na śniadanie do MacDonaldsa i poprosimy o nie w porze obiadowej Razz Po odmowie wyciągniemy z torby... i bum Very Happy

o tak Smile dobrze, że nie ma pozwolenia na broń bo są momenty, że chyba bym się nie pohamował - szczególnie na drodze Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #10 : 2014-03-29, 09:30:12 »

kurna jakie wzory matematyczne tworzyl JW-23? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #11 : 2014-03-29, 21:09:23 »

Ten z Forum Automatykow?
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #12 : 2014-03-31, 00:01:44 »

T80% = 1,6*(B+W)
T80% = 1,6*(60+40) || 1,6*(50+30)
T80% = 160 g = 1440 kcal || 128 g = 1152kcal

Całość: 1840 kcal || 1472 kcal
B-13% T-78% W-8,7% || B-13,6% T-78 W-8,2%

Mnie się podoba. Dobry wzór pod proporcję 1B:2,5T:0,5W. Dla dorosłego człowieka o przeciętnej aktywności fizycznej (jakaś "przebieżka", jakiś rower i jakieś rolki) w tygodniu. Oczywiście pod warunkiem, że żywienie jest optymalne, a więc owe 13% białka pochodzi głównie z żółtek oraz dodatkowo z podrobów, serów żółtych, a tłuszcz poza żółtkami dodatkowo ze śmietany, masła, słoniny czy smalcu.

Ale to dawno temu było i nieprawda przecież... Dziś taki wzór nie przejdzie na forum DD. Prędzej na maksymalny % energii z tłuszczu egzogennego w diecie...
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #13 : 2014-03-31, 00:08:24 »

*13% energii z białka ^^
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #14 : 2014-03-31, 08:04:16 »

Zjadane białko nie powinno być przepalane, bo za drogie jest na takie marnotrawstwo.
Białko wprawdzie zwyczajowo wlicza się do bilansu energetycznego, ale energii z niego organizm nie uzyskuje.
Energetyka organizmu opiera się na przepływie prądu elektrycznego, którą można wyrazić również w kcal, ale ze spożytym białkiem ma to przeważnie niewiele wspólnego na zbilansowanych dietach.  Confused
Nadmiar spożytych kcal w przeciętnej diecie idzie przeważnie na utylizację pochłoniętego w pożywieniu węgla, co jest procesem bardzo kosztownym energetycznie, ale jednocześnie jedyną alternatywą dla dalszego funkcjonowania organizmu. Utylizacja krzemu jest jeszcze bardziej energochłonna, dlatego życie na krzemie nie wyszło.
Jaka forma utylizacji (ekspresji genów), taki "syndrom metaboliczny" - przewrotna nazwa, bo to normalnie jest zapisane w genach i trudno obronę przed zatruciem węglem nazwać "syndromem".

Ci co nie zrozumieli, niech w ogóle nie zajmują się tym postem, ci co coś skumali, ale nie do końca, niech sami dojdą do tego, aby nie zadawać mi pracochłonnych dla mnie pytań, na które nie odpowiem, bo uczyć nie lubię.  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #15 : 2014-03-31, 08:11:44 »

Nie mam pytań! DO Ciebie Szefu. Very Happy
Też mam ochotę, bez przechyłu, popłynąć na "łamadze". Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #16 : 2014-03-31, 16:16:59 »

Zjadane białko nie powinno być przepalane, bo za drogie jest na takie marnotrawstwo.
Białko wprawdzie zwyczajowo wlicza się do bilansu energetycznego, ale energii z niego organizm nie uzyskuje.
Energetyka organizmu opiera się na przepływie prądu elektrycznego, którą można wyrazić również w kcal, ale ze spożytym białkiem ma to przeważnie niewiele wspólnego na zbilansowanych dietach.  Confused
Nadmiar spożytych kcal w przeciętnej diecie idzie przeważnie na utylizację pochłoniętego w pożywieniu węgla, co jest procesem bardzo kosztownym energetycznie, ale jednocześnie jedyną alternatywą dla dalszego funkcjonowania organizmu. Utylizacja krzemu jest jeszcze bardziej energochłonna, dlatego życie na krzemie nie wyszło.
Jaka forma utylizacji (ekspresji genów), taki "syndrom metaboliczny" - przewrotna nazwa, bo to normalnie jest zapisane w genach i trudno obronę przed zatruciem węglem nazwać "syndromem".

Ci co nie zrozumieli, niech w ogóle nie zajmują się tym postem, ci co coś skumali, ale nie do końca, niech sami dojdą do tego, aby nie zadawać mi pracochłonnych dla mnie pytań, na które nie odpowiem, bo uczyć nie lubię.  Confused


Mrau! Kolejny piękny post do kolekcji. Razz

Ja, jako niestety już dorosły mężczyzna Sad, mając te 175 cm wzrostu zaledwie, odkąd zaniechałem obcowania z żelastwem, zjadam około 50 g białka na co dzień. Z tym że, zjadam przynajmniej z 8 żółtek miast 4 całe jajka dla "oszczędności ekonomicznej". Bo przez "oszczędność" na białku można skończyć na forum DD jako "poszkodowany". ^^

Innymi słowy: około 50 g białka z żółtek, podrobów wieprzowych i serów - jest okay. Te same (pozornie) 50 g białka z całych jaj, mięsa wieprzowego, twarogu... - może nie być okay. Może być za mało.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #17 : 2014-03-31, 16:25:13 »

Skastruj se do 16 g, Szczygieł twierdzi, że dasię Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #18 : 2014-03-31, 16:30:30 »

Białko z jaj i podrobów jest 2 razy tak wartościowe jak inne - nawet zwierzęce... Rolling Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=wHhcJ9GW45s
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: T80% = Tmin = 1,6(B + W)
« Odpowiedz #19 : 2014-03-31, 16:31:06 »

...białko z żółtek głównie a nie z jaj...
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.