forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 23:05:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Objawy w początkowym okresie stosowania DO  (Przeczytany 41109 razy)
Jajcek_62
Go


Email
Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« : 2009-01-23, 14:10:27 »

Witam. Czytam posty od jakiegoś czasu, ale dziś się zarejestrowałem,żeby tez coś napisać.
Potrzebuję informacji od doświadczonych już optymalnych.
Dobiega końca trzeci tydzień stosowania DO. Praktykujemy ją razem z żoną. Ja jestem w domu, więc tylko ja gotuję, posługując się od początku liczydłem optymalnym. W pierwszym tygodniu czułem się świetnie. Nawet zwyrodniałe kolano przestało mnie boleć, poczułem przypływ energii i lepiej spałem. W drugim tygodniu wrócił ból kolana,a w trzecim pojawiły się zgagi i gęsta ślina. Jestem 46-cio letnim facetem, od kilku lat borykam się ze wzrostową tendencją poziomu cholesterolu. Od ok. trzech lat ograniczałem jedzenie tłuszczy zwierzęcych i brałem tabletki simwahol 20mg, a ostatnie kilka miesięcy torvalipin 20mg.W 1991 r przechodziłem czynną chorobę wrzodową dwunastnicy, po zagojeniu, tylko objawy refluksowe. Od 10 lat leczę się na neurastenię.
Na DO przeszedłem od razu bez okresu przejściowego, zarzucając branie leków. chcę po 3 miesiącach sprawdzić poziom cholesterolu, który kształtuje się w granicach 200 do 260 przy braniu leków i tzw. diecie niskotłuszczowej.
Czy mam się martwić złym samopoczucie? Czy to normalne. Czy to nadal moje komórki wymieniają "park maszynowy". Jedzenie optymalne bardzo mi smakuje najadam się wyliczonymi porcjami. Przy 176cm wzrostu ważę 80 - 81 kg. Przed rozpoczęciem ważyłem w porywach do 83kg
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #1 : 2009-01-23, 16:11:23 »

Witaj Jacku , też mam 46  , podobny wzrost  178 , trochę mniejszą wagę  ok 72 kg .  Na  DO w wersji luźnej  od 7 miesięcy , kiedyś 5lat ,  samopoczucie  różne , kiedyś dużo lepsze  jednak ,  ale nie zamierzam się poddać , kierunek uważam  jest właściwy .  Sam jestem ciekawy jakie odpowiedzi  otrzymasz   Very Happy    Dar
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #2 : 2009-01-23, 16:47:07 »


Dobiega końca trzeci tydzień stosowania DO. Praktykujemy ją razem z żoną. Ja jestem w domu, więc tylko ja gotuję, posługując się od początku liczydłem optymalnym. W pierwszym tygodniu czułem się świetnie. Nawet zwyrodniałe kolano przestało mnie boleć, poczułem przypływ energii i lepiej spałem. W drugim tygodniu wrócił ból kolana,a w trzecim pojawiły się zgagi i gęsta ślina.
przypatrz się co wkładasz na  talerz
na przyprawy też
zgaga  na  właściwym ŻO nie ma prawa bytu
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #3 : 2009-01-23, 16:52:10 »

Witam. Czytam posty od jakiegoś czasu, ale dziś się zarejestrowałem,żeby tez coś napisać.
Potrzebuję informacji od doświadczonych już optymalnych.
Dobiega końca trzeci tydzień stosowania DO. Praktykujemy ją razem z żoną. Ja jestem w domu, więc tylko ja gotuję, posługując się od początku liczydłem optymalnym. W pierwszym tygodniu czułem się świetnie. Nawet zwyrodniałe kolano przestało mnie boleć, poczułem przypływ energii i lepiej spałem. W drugim tygodniu wrócił ból kolana,a w trzecim pojawiły się zgagi i gęsta ślina. Jestem 46-cio letnim facetem, od kilku lat borykam się ze wzrostową tendencją poziomu cholesterolu. Od ok. trzech lat ograniczałem jedzenie tłuszczy zwierzęcych i brałem tabletki simwahol 20mg, a ostatnie kilka miesięcy torvalipin 20mg.W 1991 r przechodziłem czynną chorobę wrzodową dwunastnicy, po zagojeniu, tylko objawy refluksowe. Od 10 lat leczę się na neurastenię.
Na DO przeszedłem od razu bez okresu przejściowego, zarzucając branie leków. chcę po 3 miesiącach sprawdzić poziom cholesterolu, który kształtuje się w granicach 200 do 260 przy braniu leków i tzw. diecie niskotłuszczowej.
Czy mam się martwić złym samopoczucie? Czy to normalne. Czy to nadal moje komórki wymieniają "park maszynowy". Jedzenie optymalne bardzo mi smakuje najadam się wyliczonymi porcjami. Przy 176cm wzrostu ważę 80 - 81 kg. Przed rozpoczęciem ważyłem w porywach do 83kg
a twoj jadlospis jak wyglada??Moze wspolnie poszukamy przyczyn zlego samopoczucia.?Oczywiscie nie powinno nic dolegac ,dlatego nalezaloby blizej przyjrzec sie  temu co i ile zjadasz. Smile
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #4 : 2009-01-23, 17:26:47 »

a w trzecim pojawiły się zgagi i gęsta ślina.

Najpewniejszym sposobem wywołania zgagi jest tłusto, słodko i DUŻO! A więc?
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #5 : 2009-01-23, 17:33:00 »

Przykładowy jadłospis z wczoraj:

Śniadanie:
Jajecznica (białko 30g; żółtko 80g; boczek 80)
Chleb 50g
Masło 30g
Papryka 50g

Obiad:
Kapuśniak 150g
Ziemniaki 100g
Kotlet mielony 100g
Groszek z marchewką 100g

Kolacja:
Chleb 40g
Masło 30g
Galareta 120g
Pomidor 50g
Bilans dzienny: B:78,8  T:224,8  W:54,3 tj. 1,0 : 2,9 : 0,7. Może trochę węgla za dużo? Ale jeżeli chodzi o dawkę na wagę (8,0 na 1kg wagi należnej) to chyba jest o.k. no tylko że proporcja się nie trzyma.
Przy czym chleb optymalny, ale na mące orkiszowej, kotlet mielony z przepisu nr 207, kapuśniak z przepisu od innego "optymalnego", galareta wg przepisu z książki "Żywienie Optymalne" dr JK. Piję jedną kawę dziennie, kakao dla uzupełnienia magnezu i ostatnio pojadamy pestki z dyni łuskane. Nie mogłem znaleźć składu mąki orkiszowej i chleb liczyłem jak normalny biszkoptowy.


Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #6 : 2009-01-23, 17:38:29 »

Cytuj
Najpewniejszym sposobem wywołania zgagi jest tłusto, słodko i DUŻO! A więc?

Nic z tego! Od trzech tygodni nie tykam słodyczy, ani cukru. Tłusto? No tak jak w jadłospisie. Moja żonka ma podobne objawy.
Gramatury przestrzegam i nie pojadam między posiłkami. Jem mało i to mi wystarcza.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #7 : 2009-01-23, 17:43:19 »

A jak jadasz pod "gramaturę", to nic dziwnego. Odstaw ten kalkulator i te gramatury i zacznij jeść jak człowiek zgodnie z zasadami Diety Optymalnej i będzie dobrze.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #8 : 2009-01-23, 17:48:26 »

B:78,8  T:224,8  W:54,3 tj. 1,0 : 2,9 : 0,7.

Zjadłeś przynajmniej 500-700kcal za dużo!.  Shocked
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #9 : 2009-01-23, 18:12:54 »

A jak jadasz pod "gramaturę", to nic dziwnego. Odstaw ten kalkulator i te gramatury i zacznij jeść jak człowiek zgodnie z zasadami Diety Optymalnej i będzie dobrze.

To teraz ja nic nie rozumiem! Shocked To Dieta optymalna nie polega na obliczaniu? Czytałem w ŻO że nie istotne są tak kalorie, jak zachowanie proporcji. To czego ja jem za dużo? Jak mam obliczać proporcje? Myślałem, że liczydło jest o.k.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #10 : 2009-01-23, 18:19:03 »

To masz problem! i klasyczne objawy diety "optymalnej"!.
Dieta Optymalna nie polega na obliczaniu, tylko na jedzeniu.  Wink
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #11 : 2009-01-23, 18:22:55 »

 Very Happy Very Happy    Toan ( T.K.)  wiele razy pisał , że  należy zachowując proporcję  jeść do syta , a nie przejadać się , ilość  zależy od bieżących  potrzeb organizmu , nic mniej nic więcej 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #12 : 2009-01-23, 18:40:14 »

Czytałem w ŻO że nie istotne są tak kalorie, jak zachowanie proporcji.

No świetnie czytałeś!. To teraz przelicz sobie nadmiar spożytych kcal na gramy zgodnie ze spożytą proporcją i Ci wyjdzie ile i co powoduje u ciebie zgagę i inne dolegliwości. Tyle nadmiaru żarcia pozwala swobodnie przejechać ze 30 km na rowerze. To musi się skończyć szkodliwością diety "optymalnej".  Confused
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #13 : 2009-01-23, 18:40:29 »

To masz problem! i klasyczne objawy diety "optymalnej"!.
Dieta Optymalna nie polega na obliczaniu, tylko na jedzeniu.  Wink

No to czekam, aż ktoś mnie oświeci. Confused Ani się nie przejadam, ani nie niedojadam. Zamykam wszystkie książki, zamykam liczydło, zapominam, co czytałem i co z tego zrozumiałem i czekam na jakiś wykład, który pomoże mi wejść na dietę optymalną i zerwać z dietą "optymalną" Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #14 : 2009-01-23, 18:43:43 »

Na szczęście ja nie mam takiego obowiązku, ale może jakaś cierpliwa osoba się znajdzie...
Zdrowia życzę.  Very Happy
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #15 : 2009-01-23, 18:48:41 »

Przykładowy jadłospis z wczoraj:

Śniadanie:
Jajecznica (białko 30g; żółtko 80g; boczek 80)
Chleb 50g
Masło 30g
Papryka 50g

Obiad:
Kapuśniak 150g
Ziemniaki 100g
Kotlet mielony 100g
Groszek z marchewką 100g

Kolacja:
Chleb 40g
Masło 30g
Galareta 120g
Pomidor 50g
 Piję jedną kawę dziennie, kakao dla uzupełnienia magnezu i ostatnio pojadamy pestki z dyni łuskane.

 wywal białko z jajecznicy
pomidory bez słońca daruj sobie
ps
kapuśniak z kiszonej kapusty może powodować zgage
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #16 : 2009-01-23, 18:54:39 »

Na szczęście ja nie mam takiego obowiązku, ale może jakaś cierpliwa osoba się znajdzie...
Zdrowia życzę.  Very Happy

Myślałem że na forum można dowiedzieć ię ciekawych rzecz, podyskutować otrzymać pomoc, atu widzę, że jak na razie jestem obiektem niezłego ubawu. No ale dzięki i za to. Też jestem wesołym człowiekiem. Również życzę zdrowia i dobrej zabawy Razz
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #17 : 2009-01-23, 18:56:47 »

kapuśniak z kiszonej kapusty może powodować zgage

Szczególnie na diecie Kwaśniewskiego znanej również jako prezydencka lub kapuściana, czyli formuła 3,5es  Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #18 : 2009-01-23, 18:59:32 »

Na szczęście ja nie mam takiego obowiązku, ale może jakaś cierpliwa osoba się znajdzie...
Zdrowia życzę.  Very Happy

Myślałem że na forum można dowiedzieć ię ciekawych rzecz, podyskutować otrzymać pomoc, atu widzę, że jak na razie jestem obiektem niezłego ubawu. No ale dzięki i za to. Też jestem wesołym człowiekiem. Również życzę zdrowia i dobrej zabawy Razz

Nie żartuj. Zdrowie jest zbyt cenne, aby powierzać je Internetowi!
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #19 : 2009-01-23, 19:00:26 »

  wywal białko z jajecznicy
pomidory bez słońca daruj sobie
ps
kapuśniak z kiszonej kapusty może powodować zgage
Cytuj

No właśnie o to mi chodzi! o jakieś konkrety,  podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a nie rzucanie ogólników i "hahanie się" z nowicjusza.
Dzięki!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.